Розрахунок Майнінг Litecoin: складність мережі, калькулятор

Криптовалюта стали інвестиційним трендом. Особливо вражаюче зростання біржових котирувань і показників ринкової капіталізації був зафіксований в 2017 році. Незважаючи на досить жорстку корекцію курсової вартості біткоіни за останні 2 тижні (більш ніж на 30%), інші альткоіни, в тому числі і LTC, за останні дні подолали рецесію і стали стабільно збільшуватися в ціні.

На тлі зростання прибутковості всіх без винятку цифрових валют, збільшується число користувачів, що підключаються до процесу генерації Bitcoin, Лайткоіна, Ефіру і інших кріптоактівов. Майнінг є високоприбутковим процесом, але пов’язаний з необхідністю вкладення значних фінансів в придбання спеціальної обчислювальної апаратури ASIC-Майнер. Звичайно, можна піти іншим шляхом і інвестувати в хмарний Майнінг, але, згідно зі статистикою, більше інвестицій здійснюється в створення дата-центрів або, як мінімум, кустарних ферм.

Особливості Майнінг Лайткоін

Людина з киркою і монети Лайткоіна

Приступаючи до видобутку віртуальних монет, наприклад, Лайткоіна, слід провести розрахунок рентабельності процесу Майнінг. В першу чергу, необхідно розібратися з особливостями генерації монет LTC. Основні параметри видобутку віртуального срібла виглядають наступним чином:

 • Кількість монет обмежена програмним алгоритмом і становить 84 млн. Штук.
 • Швидкість створення блоків блокчейна становить 2,5 хвилини (теоретичний мінімум).
 • Перерахунок складності мережі проводиться 2 рази в тиждень.
 • Litecoin є дефіцитним активом, що не подвержённим дефляції. Кількість призових коинов, які видаються системою Майнер за виявлення чергового блоку, зменшується в 2 рази через кожні 4 роки. Черговий халвінг, намічений на 2019 рік, спровокує падіння кількості призових монет до позначки 12,5 LTC.

Важливість феномена складності мережі для розрахунку Майнінг Litecoin

Людина в масці з киркою і Лайткоіни

Параметр складності мережі грає важливу роль у визначенні рентабельності процесу видобутку криптовалюта. Не став винятком Litecoin. Розрахунок прибутковості Майнінг даного цифрового активу здійснюється із застосуванням інших стандартів, ніж в системі Bitcoin. Важливу роль відіграють відмінності в алгоритмах генерації. На відміну від біткоіни, у феномені Лайткоіна застосовується алгоритм Scrypt, який є більш складним, ніж SHA-256, інтегрований в систему першої криптовалюта.

Чому відбувається поступове ускладнення процесу видобутку кріптоактівов? Причину слід шукати в постійному зменшенні кількості призових коинов і загальної кількості віртуальних монет, які будуть зроблені шляхом складних математичних обчислень (Майнінг).

Суть складності Майнінг Litecoin

Складність видобутку Лайткоіна застосовується для вимірювання показників труднощі визначення хеша. Останній параметр відіграє важливу роль в безперервності процесу генерації монет не тільки даного цифрового активу, а й криптовалюта в цілому.

Функціонування мережі Litecoin побудовано на алгоритмі Scrypt, який працює за принципом циклічного хешування. З’являються монети шляхом створення нових блоків внутрішньосистемних трансферів. Вони складаються з двох компонентів:

 1. Заголовка, до складу якого входять: основний хеш, попередній блок і зашифрована інформація про здійснювані транзакції.
 2. Списку внутрішньосистемних грошових переказів, які отримали достатню кількість підтверджень від Майнер.

Сам Майнінг є єдністю складних математичних розрахунків, що здійснюються за такою схемою:

 • Алгоритм Scrypt ідентифікує хеш з заголовка блоку і порівнює з показником, заявленим в попередньої структурної одиниці ланцюга блокчейна.
 • Значення, певне власником повного обчислювального вузла, має бути менше показника встановленої мети. Тільки в цьому випадку система визнає легітимність чергового блоку. В іншому випадку в заголовок вносяться зміни і відбувається перерахунок хеша.

Як тільки майнер проведе розрахунки, блок передається власникам повним вузлів на перевірку. Після ретельного вивчення, блок включається в головну ланцюг блокчейна, а попередній показник хеша стає частиною заголовка чергового блоку.

Зміна показника складності Майнінг Лайткоіна

Відкрите для Майнінг

Розрахунки рентабельності Майнінг Лайткоіна не можуть бути реальними при ігноруванні поточних показників складності мережі. Алгоритм Scrypt в даних маніпуляціях грає далеко не останню роль. Власне, він був створений для збільшення складності процесу апаратної генерації і стимулює постійне збільшення обчислювальних параметрів сучасних моделей ASIC-Майнер, що допомагає нівелювати можливі ризики централізації системи Litecoin.

Дотримуючись простій логіці, можна зробити висновок, що з ростом потужностей обчислювальної апаратури повинно відбуватися прискорення процесу Майнінг. Але постійне зростання складності мережі виступає в ролі стабілізатора. Тобто, паралельне збільшення параметрів ефективності Майнінг, обчислювальних показників апаратури і складності мережі забезпечує збереження стандартного показника генерації блоку 2,5 хвилини. Хоча, в пікові моменти навантаження він збільшується.

Іноді показник складності падає. Причиною тому виникнення ситуацій, коли з різних причин припиняють свою діяльність великі дата центри і спостерігається значне зменшення загального хешрейта. Прецедент уже є. Вражаюче падіння складності спричинив пожежу в Тайвані в 2016 році, коли згоріло солідну кількість апаратури для Майнінг в одному з великих дата центрів.

Фактори збільшення складності мережі Лайткоіна

Ретельно розроблена структура Litecoin має на увазі регулювання і збереження стандартних параметрів процесу Майнінг. Зміна показників складності відбувається з урахуванням деяких факторів:

 • Розрахунок рентабельності Майнінг Лайткоіна і показників складності відбувається після створення чергових 2016 блоків. Завдяки цьому емісія має рівномірний характер. При зниженні часу, що витрачається системою на генерацію стандартного кількості блоків, відбувається паралельне збільшення параметрів складності або має місце протилежний сценарій.
 • Існує пряма залежність між показниками складності і кількістю призових монет. На генерацію кожного блоку потрібно приблизно 3 млн. Рішень, але показник цей може збільшитися більше ніж на 60%, досягнувши позначки 5 млн. Умовних одиниць через зростання складності. У таких реаліях повні вузли встають перед дилемою, коли за аналогічну кількість рішень вони отримують різноманітне число LTC. При цьому курс Лайткоіна залишається незмінним. У періоди падіння складності, кількість рішень може становити всього 1 млн, але в разі зростання показники збільшуються в кілька рази, що провокує падіння рентабельності Майнінг. Все що залишається в цьому випадку звичайним здобувачам, застосувати принцип колективного виживання і вступити в спеціальні пули для генерації. Вони забезпечують стабільне отримання прибутку. Рівень доходу залежить від показників загального хешрейта конкретного пулу.

Розрахунок Майнінг Litecoin: визначення складності мережі, калькулятор

Дані про криптовалюта
Інформація про криптовалюта на bitinfocharts.com

Розрахунок складності Майніг слід проводити із застосуванням калькулятора Litecoin. Подібні сервіси є загальнодоступними. Як приклад можна привести bitinfocharts.com, згідно з яким, наступ 2018 року система Лайткоіна зустріла наступними показниками:

 • Коефіцієнт складності мережі зафіксовано на позначці 3 776 612,48 пунктів.
 • Середній показник часу на генерацію останнього блоку складає 146 секунд, при коефіцієнті наповнення 99,7%.
 • Очікується зростання складності при генерації наступного блоку на 3,6%.
 • Середньозважена ціна монети Лайткоін становить 235,33 доларів США.

Звичайним Майнер складно розібратися в подібному кількості цифр і визначень. Для них важлива практична сторона питання. Можна констатувати, що на тлі поступового збільшення показників складності мережі і зменшення кількості монет, що підлягають генерації, ціна Litecoin буде тільки рости в доступному для огляду майбутньому.

Провівши нескладну калькуляцію, можна вивести підсумок: на момент написання статті (01.01.2018.), З огляду на статистичні показники складності мережі Лайткоіна, рядовий майнер, який володіє апаратурою з хешрейтом 5 000 Mh / s, може заробити з урахуванням поточного курсу LTC приблизно 149,13 доларів на добу. З вирахуванням комісійних пулу (приблизно 1%) і витрат на електроенергію, чистий прибуток буде варіюватися в межах 120-122 доларів.

Ціни різних моделей ASIC-Майнер на алгоритмі Scrypt мають широкий розкид і можуть досягати 6-7 тисяч доларів, при цьому показники хешрейт варіюється в межах 30-900 Mh / s.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector