Litecoin-Майнінг: програми і як почати

Якщо говорити максимально просто, то Майнінг Лайткоінов — це процес виконання обчислювальних операцій в мережі однойменної платіжної системи. Суть даних обчислень полягає в тому, щоб згенерувати новий блок транзакцій. За створення блоку видається винагорода для кожного Майнера, чиє обладнання брало участь в процесі. Сума виплат безпосередньо залежить від виконаної конкретної машиною роботи.

Оскільки сьогодні Майнінг Litecoin стрімко набирає популярність (в силу того, що дана криптовалюта поступово дорожчає), все більше людей бажає долучитися до цього заняття. Однак новачки стикаються з двома явними питаннями: з чого почати і як, власне, добувати бажані монети. Сьогодні ми спробуємо відповісти на них максимально докладно.

Що потрібно зробити перед тим, як почати Майнінг Лайткоінов?

Чотири відеокарти для Майнінг Лайткоінов лежать на підлозі

Перш за все, необхідно завести особистий гаманець LTC, адже саме на нього будуть приходити зароблені монети. Тут можна вибрати один з 4-х видів сховищ:

 1. Програмний — це гаманець, який встановлюється безпосередньо на ПК. До таких клієнтів належать Litecoin Core, Electrum LTC, Exodus. Дані програми гарантують гарну безпеку заощаджень, правда для їх установки треба відводити місце на жорсткому диску. Крім того, перед запуском доведеться чекати закінчення синхронізації, яка може зайняти чимало часу (наприклад, якщо ви виберете Litecoin Core).
 2. Онлайновий — гаманець, який, по суті, є сайтом. Таке сховище створюється дуже швидко, для нього не треба відводити місце на ПК. Крім того, не потрібно чекати закінчення синхронізації. Однак у цієї групи гаманців є істотний мінус: монети зберігаються не у вас, а на сторонньому сервері, який зламати набагато легше, ніж особистий комп’ютер. Крім того, ці сайти можуть раптово закритися. Тому онлайн-гаманці не зовсім підходять для накопичення великої кількості монет. Якщо ви все-таки вирішите віддати перевагу даної категорії сховищ, можете скористатися сервісами Кріптонатор або Coinkite.
 3. Мобільний — дуже зручний спосіб зберігання Лайткоінов. Ви будете мати доступ до накопиченим коштам зі смартфона. Правда втрата гаджета може автоматично призвести до втрати всіх заощаджень. Хорошим рішенням для девайсів, які працюють на iOS, стане LoafWallet. На апарати, що функціонують на Android, можна поставити Coinomi.
 4. Біржовий — тип гаманців, який спочатку можна віднести до онлайнових. Тут добута електронна валюта теж зберігається на сторонньому сервері, а користувач працює з сайтом. Однак такі сховища не є спеціалізованими. Дані інтернет-ресурси в першу чергу призначені для торгівлі кріптомонетамі. Гаманці на них робляться для того, щоб зручніше було вести торги. Біржовим сховищ притаманні ті ж плюси і мінуси, що і спеціальним онлайновим майданчикам. Створення гаманців проходить швидко, доступно відразу кілька валют, однак ступінь безпеки далека від ідеальної. Якщо ви схиляєтеся до вибору біржового варіанту, можете скористатися платформою Exmo.com.

Також, можна створити паперовий Litecoin-гаманець або купити спеціальний апарат для «холодного» (або офлайнового) зберігання монет (Trezor, Ledger Nano S). Однак дані методики більше підходять досвідченим Майнер. Новачкам вдаватися до них необов’язково.

Другий момент стосується «заліза» вашого комп’ютера, адже від його потужності безпосередньо залежить те, яку підсумкову прибуток вам принесе Майнінг криптовалюта Litecoin. Видобуток «срібних» монет може здійснюватися за допомогою відеокарти або процесора (хоча другий варіант застосовується рідше). Якщо ви вирішите Майні LTC на відкритих, рекомендується віддати перевагу одній з наступних моделей:

 • Radeon RX 470 — ціна від 16 000 рублів;
 • Radeon RX 480 — ціна становить трохи більше 18 000 рублів;
 • Radeon RX 580 — вартість від 26 380 рублів;
 • GEFORCE GTX 1060 — рекомендована ціна 22 990 рублів;
 • GEFORCE GTX 1070 — вартість 34 990 рублів;
 • GEFORCE GTX 1080 — рекомендована ціна 42 790 рублів.

Для Litecoin Майнінг ви можете використовувати одну-дві відеокарти або зібрати цілу ферму, що складається з 6-10 плат. Другий спосіб принесе вам куди більше прибутку, але в нього потрібно вкласти колосальну суму грошей (від 4-5 тисяч доларів і вище), заздалегідь облаштувати проводку і приготуватися до отримання значних квитанцій за світло. А з урахуванням того, що Лайткоін, як і будь-яка інша криптовалюта, волатильним, окупність апаратури може зайняти дуже багато часу; в разі обвалу курсу ви можете зовсім залишитися в мінусі. Хоча навіть при настільки поганих розкладах можна перейти на Майнінг іншої валюти (того ж біткоіни або Ефіру).

Майнінг на процесорах користується куди меншою популярністю. Проте ми розглянемо чіпи, здатні допомогти вам заробити свої перші Лайткоіни. Відразу скажемо, що при виборі процесора потрібно орієнтуватися не стільки на чисельність ядер і їх тактову частоту, скільки на підтримуване кількість потоків. Чим їх більше, тим краще. Звичайно, вибір у вас широкий, проте рекомендується звернути увагу на наступні моделі:

 1. INTEL CORE I3-6100 — найдешевший варіант. Підтримує 4 потоку. Його ціна становить від 6 600 рублів.
 2. INTEL CORE I7-6700K — хороший чіп, який підтримує 8 потоків. Його ціна — від 19 990 рублів.
 3. INTEL CORE I7-5820K — 6-ядерний чіп на 12 потоків. Коштує така модель від 23 895 рублів.

Профіт при Майнінг на процесорах буде не дуже великим. Однак таке заняття є відмінним джерелом додаткового доходу.

Якщо ж ви хочете отримувати дійсно великий прибуток, варто звернути увагу на ASIC-пристрої. Це спеціалізовані апарати, призначені виключно для Майнінг. За великим рахунком, вам підійдуть будь-які моделі Асіка, що функціонують за алгоритмом Scrypt. Але ми згадаємо тільки два пристрої, які відрізняються високою надійністю і ефективністю:

 1. Antminer L3 + — це, мабуть, найпопулярніша модель розглянутих апаратів, яка активно задіюється для Litecoin Майнінг. Її продуктивність складає 504 MH / S. Потужність пристрою — 800 Вт. Щоб купити Antminer L3 +, доведеться заплатити як мінімум 220 000 рублей. Звичайно, його можна знайти і за меншу суму в 120-125 тисяч, але покупка обладнання з Китаю має певні ризики.
 2. Litecoin Scrypter PRO — модель з ще більшою продуктивністю. Її хешрейт становить 900 MH / S. Споживана потужність — 860 Вт. Ціна апарату, м’яко скажемо, чималенька — 8 770 доларів.

При використанні Асіка вам потрібно бути готовим до двох речей: сильного шуму і солідним розтрат на електроенергію.

Після того, як ви обзаведетеся Лайткоін-гаманцем і необхідним обладнанням, можете приступати до видобутку електронної валюти. Далі ми розберемо, за допомогою яких програм і сервісів це можна робити.

Як Майні Лайткоін за допомогою програми GUIminer?

Програма GUIminer на робочому столі комп'ютера
Меню програми GUIminer для видобутку Лайткоінов

Цей додаток задіє обчислювальні можливості відеокарти. Його краще застосовувати для Майнінг через пул. Щоб було зрозуміліше, як приклад буде розглянуто ресурс coinotron.com. Отже, для початку видобутку «срібних» монет треба зробити наступне:

 1. Завантажити зазначену програму.
 2. Зайти на сайт пулу coinotron.com.
 3. Зареєструватися на ньому.
 4. Після цього зайти у вкладку My Account.
 5. Створити Воркер. Кожен Воркер — це відеокарта, яка бере участь в Майнінг. Якщо у вас одна плата, створюється один Воркер, якщо дві — то два і так далі.
 6. Встановити і запустити програму GUIminer.
 7. В поле «Ім’я користувача» вписати найменування свого Воркер.
 8. В поле «Пароль» вписати хост і порт. Хостом буде адреса застосовуваного пулу, а порт вибирається на сторінці сайту. Вам буде запропоновано кілька варіантів, але краще вибрати найперший.
 9. Натиснути на кнопочку «Start».

От і все. Litecoin Майнінг почався.

Як Майні Litecoin програмою Minerd?

Програма Minerd в робочому стані
Консольне вікно програми Minerd

Ця програма дозволяє добувати «срібні» монети за допомогою процесора. Принцип Майнінг майже такий же, як в попередньому випадку, однак для успішного старту тут знадобиться вписати певну команду. Тут теж доведеться працювати через пул. Як приклад візьмемо майданчик litecoinpool.org. Отже, діємо таким чином:

 1. Викачуємо вказаний майнер.
 2. Заходимо на сайт пулу і реєструємося на ньому.
 3. Переходимо в папку з Майнер і створюємо там bat-файл, в який вписуємо наступну команду: minerd.exe —url https://www.litecoinpool.org / —threads = N —userpass Username.1: pass. Після слова threads вписуємо число потоків, підтримуване процесором.
 4. Запускаємо створений файл. Повинно з’явитися консольне вікно Minerd, в якому буде відображатися вся статистика.

Суму зароблених коштів можна відстежувати в особистому кабінеті пулу. Там же проводиться висновок Лайткоінов на гаманець.

Програма для Майнінг Лайткоінов 50Miner

Інтерфейс програми 50Miner
Вікно програми 50Miner для видобутку Litecoin

Це по-своєму унікальне додаток. Попередні програми були самостійними і стаціонарними. 50Miner ж є своєрідною графічною оболонкою для 4-х окремих Майнер: Cgminer, Phoenix, Diablo і Poclbm. Однак нас цікавить тільки перший, адже саме його можна налаштувати на Litecoin Майнінг.

50Miner має ряд переваг:

 • для початку роботи досить введення логіна і пароля;
 • програма автоматично визначає тип відеокарти і наявність Майнер, так що вам не доведеться прописувати їх вручну (якщо ж Майнер зовсім не буде на комп’ютері, додаток відразу запропонує їх завантажити);
 • програму можна застосовувати без установки, що дозволяє зберігати її на сторонніх носіях (наприклад, на флешці);
 • все що виставляються настройки зберігаються в файлі конфігурацій, через що їх збій практично неможливий (хіба що ви випадково видаліть сам файл).

Мабуть, єдиним мінусом 50Miner є те, що він спочатку націлений на Майнінг біткоіни, тому вам доведеться вручну налаштувати Cgminer на видобуток саме «срібних» монет і надалі використовувати тільки цю програму. Як і в попередніх випадках, видобуток буде проходити через пули. Ви можете застосовувати вже згадувані ресурси або якісь інші (наприклад, give-me-coins.com).

Майнінг Litecoin за допомогою ASIC-пристрої

Головне меню Асік-пристрої Antminer L3 +
Особистий кабінет Асік-апарату Antminer L3 +

Тепер розглянемо потенційно найприбутковіший спосіб видобутку монет LTC. Як приклад візьмемо найбільш популярну модель ASIC-апарату — Antminer L3 +. Ось, що знадобиться зробити:

 1. Підключити пристрій. Для цього треба вставити у відповідні роз’єми шнур живлення, а також 9 шестіпінових кабелів: 8 на плати (по парі на кожну плату) і 1 на блок управління (знаходиться зверхуапарату).
 2. Включити пристрій. Після цього на екрані комп’ютера висвітиться вікно з особистим кабінетом. Адреса кабінету у кожного користувача буде різним. Він залежить від того, як ваш пристрій визначиться в мережі.
 3. Далі треба перейти у вкладку Miner Configuration. Тут відбувається настройка пулів. Всього буде запропоновано налаштувати три пулу по пріоритетності.
 4. У рядок URL треба вставити адресу пулу, а також його порт.
 5. У рядок Worker необхідно вписати те, що потрібно безпосередньо онлайн-сервісом (це може бути або назва пристрою, на якому відбувається Майнінг, або ім’я користувача).
 6. У рядок Password вписати пароль до конкретного пулу (його ви придумуєте при реєстрації на майданчику).

Після введення адрес апарат автоматично почне видобувати криптовалюта. Відстежувати процес видобутку можна у вкладці Miner Status. До послуг власника надається досить велика кількість налаштувань: можна міняти частоту Майнінг, швидкість обертання вентиляторів і так далі. Однак експериментувати з цими показниками краще не варто, адже обладнання вкрай дороге. Єдине, що рекомендується зробити: у вкладці Miner Configuration-General Settings (де ми вписуємо пули) поставити галочку навпроти опції, що відключає пристрій, якщо температура перевищить позначку в 80 градусів.

Ви також можете добувати Лайткоіни, не купуючи самі Асіка. Для цього необхідно скористатися послугою хмарного Майнінг. Її надають різні сайти, які здають вам «в оренду» свої потужності за певну плату. Одним з таких ресурсів є hashflare.io. Він відрізняється надійністю, приємними тарифами і непоганий прибутковістю. Єдиний спірний момент — тривалість контрактів. Для будь-якої валюти вона становить 1 рік. Кому-то це може сподобатися, а комусь — ні.

 • Можливо Вам також буде цікава стаття про нагороду за блок Лайткоін.

Ну що ж, якщо вас зацікавив Litecoin-Майнінг, програми, апарати і онлайн-ресурси, описані вище, допоможуть вам почати добувати ці перспективні «срібні» монети. Залишилося тільки вибрати конкретну методику і можна братися за справу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector