Майнінг Litecoin на процесорі (CPU mining)

 • Пули для Майнінг Litecoin на CPU
  • Налаштування bat файлу

 • Питання ефективності та недоліки Майнінг Litecoin на процесорі
 • Розрахунок прибутковості при Майнінг Litecoin на процесорі
 • Майнінг Litecoin на процесорі — спосіб видобутку криптовалюта із застосуванням потужності CPU, який поступово втрачає популярність після підвищення складності кріптовалютной мережі і появи більш потужного устаткування — ASIC Майнер. Процесор являє собою інтегральну схему, яка працює з відеокартою за загальним принципом, але має різне призначення. Після появи віртуальних монет LTC в 2011 році Майнінг на CPU забезпечував швидку окупність, але в 2018 році такий вид видобутку не приносить очікуваного прибутку. У чому особливості CPU mining? Які процесори можуть застосовуватися? На який прибуток розраховувати? Ці та інші нюанси розглянемо в статті.

  Що таке Майнінг Лайткоінов на процесорі?

  Монета Лайткоіна і білі спіральні лінії

  Видобуток Litecoin має на увазі застосування центрального або графічного процесора ПК (CPU і GPU відповідно). Результатом роботи комп’ютера є отримання нового блоку і винагороди в розмірі 25 Лайткоінов (на 2018 рік). На відміну від біткоіни, при видобутку яких застосування центрального процесора не дає результатів, у випадку з Litecoin ситуація йде по-іншому, але не настільки позитивно як хотілося б.

  Особливість LTC — в алгоритмі шифрування Scrypt, який забезпечує менший розрив в ефективності між видобутком на графічному і центральний процесор. Крім того, в гаманці Лайткоіна є модуль, що дозволяє Майні криптовалюта на CPU.

  Майнінг Лайткоінов на процесорі — видобуток віртуальних грошей із застосуванням ЦП. Сучасні комп’ютери комплектуються потужними CPU, що відрізняються високою тактовою частотою і великою кількістю ядер. Параметр частоти вказує на кількість операцій, яке виконує кожне з ядер в секундний діапазон. Головний параметр при виборі ЦП для Майнінг — число хеш за секунду, а саме кількість операцій з шестнадцатіразрядного числовими показниками в згаданий вище часовий відрізок. Чим більше цей параметр, тим вища продуктивність ПК або ферми, яка застосовується для отримання блоків Лайткоіна.

  Особливості Майнінг Litecoin на процесорі

  Малюнок двох чоловіків з кирками і декількох стовпчиків монет

  Процесорний ядро ​​може обробляти 32-бітові інструкції в залежності від тактової частоти обладнання. Що стосується відеокарти, вона обслуговує більше інструкцій на 32 біта за цей же час. Якщо говорити в цілому, добувати віртуальні монети на GPU в сотні разів вигідніше, ніж на CPU. Це актуально навіть в тій ситуації, коли майнер застосовує сучасні процесори на 8 або 16 ядер. Навіть слабка відеокарта обходить ЦП по продуктивності. В першу чергу це стосується видобутку біткоіни.

  Щоб розібратися, вигідний Майнінг Litecoin на процесорі чи ні, важливо розуміти призначення обладнання:

  1. Завдання центрального процесора полягає у виконанні завдань комп’ютера.
  2. Відеокарта відповідає за відображення графічної складової (відео).

  При створенні CPU в нього прошивається програма, що забезпечує виконання самих різних завдань. По суті, це «керівник» персональної машини, який розподіляє обов’язки між іншими елементами ПК і відповідає за їх належну роботу.

  Призначення відеокарти полягає в обробці графічної інформації. Це ключова відмінність GPU — вона здатна виконувати тільки вузьке коло завдань і нескладні маніпуляції. В процесі обробки відео графічний процесор вирішує безліч ідентичних функцій. Перехід на інші завдання у нього відбувається з працею.

  Виходить, що CPU бере на себе виконання різних опцій, але не справляється з великим масивом даних, а GPU легше вирішує завдання великих обсягів, але здатна робити однакову роботу.

  Ці особливості знаходять застосування в питанні Майнінг криптовалюта. Так, Bitcoin побудований на алгоритмі SHA-256, а Litecoin — Scrypt. У першому випадку більш ефективним є застосування графічних процесорів, а в другому робота на GPU і CPU має приблизно ідентичну ефективність.

  Майнінг Litecoin на процесорі — інструкція

  Значок Лайткоіна на тлі цифрового зображення Землі

  Розглянемо докладніше, як Майні Litecoin на процесорі. Учаснику кріптовалютной мережі потрібно пройти кілька етапів — підібрати відповідний по потужності CPU, визначитися з вибором материнської плати і оперативної пам’яті, придбати HDD необхідної ємності. Крім того, необхідно підключити екран і живить блок комп’ютера. Далі вибирається і скачується гаманець для Лайткоіна, підбирається програма для Майнінг і пул, після чого запускається видобуток. Розглянемо ці кроки докладніше.

  Пошук потужного процесора

  Зображення потужного процесора

  На тлі жорсткої конкуренції виробники процесорів змагаються між собою, випускаючи все більш надійне і потужне обладнання. Лідируючі позиції займають компанії Intel і AMD. У середовищі Майнер більш затребувана продукція першого виробника, але цікаві варіанти є і від AMD. Перевага останніх полягає у високій тактовій частоті на тлі низького споживання електроенергії.

  Виділимо кілька кращих процесорів для Майнінг Litecoin:

  1. Intel Core i5-2320 — центральний процесор, який має тактову частоту в 3 ГГц. Якщо застосовувати його для видобутку криптовалюта, він видає потужність в 700 кілохешей в секунду.
  2. Intel Core i5-3570K — CPU, який має велику частоту, що досягає 3,4 ГГц. На відміну від минулої моделі, продуктивність Майнінг тут вище — 1,1 мегахеш в секунду.
  3. Intel 2600 — обладнання, відоме високою частотою процесора в 4,5 ГГц. Продуктивність цього CPU досягає 1,422 мегахешей в секунду.
  4. Intel Core i5-3570K — ще один варіант, який вартий уваги. Частота процесора у цього устаткування становить 3,4 ГГц, а продуктивність — 1,34 мегахеша в секунду.
  5. AMD Ryzen 1700X — представник компанії AMD з 8 ядрами. Його особливість — висока частота (3,6 ГГц), а також потужність в 1,25 мегахеша в секунду.

  Установка електронного гаманця

  Кнопки для скачування гаманця Litecoin Core
  Кнопки для завантаження Litecoin Core для різних операційних систем

  Наступний етап — скачування і інсталяція на комп’ютер гаманця Litecoin Core з офіційного сайту (litecoincore.org). За заявою Майнер, він найкраще підходить для Litecoin CPU mining. По суті, це основа процесу. Далі клієнт встановлюється на HDD комп’ютера, який бере участь у видобутку віртуальної валюти. Перед початком роботи рекомендується дочекатися синхронізації гаманця з кріптовалютной мережею, а також отримати адресу (застосовується при налаштуванні файлу bat).

  Пошук Майнера

  Оформлення програми 50 Miner
  Інтерфейс програми 50 Miner

  Ключову роль в процесі видобутку віртуальної валюти відіграє майнер — софт, призначений для Майнінг Лайткоіна. Сьогодні існують сотні різних криптовалюта, і багато хто з них можуть добуватися будинку. Щоб Майні коін на процесорі, потрібно не тільки сучасний процесор і гаманець, але і майнер (спеціальна програма). Для видобутку Лайткоінов застосовуються наступний софт — CPU miner, 50 Miner та інший.

  Пули для Майнінг Litecoin на CPU

  Сторінка пулу MinerGate
  Сторінка реєстрації на пулі MinerGate

  Після появи Лайткоіна багато Майнер працювали індивідуально — використовували комп’ютер для видобутку віртуальних монет і при отриманні блоку забирали винагороду собі. З ростом складності такий спосіб заробітку перестав приносити плоди, і Майнер були змушені об’єднатися в пули.

  Сьогодні Майнінг Litecoin на CPU має сенс тільки за участю в потужному пулі. Така організація є групою учасників кріптовалютной мережі, які об’єднуються для вирішення загального завдання, а саме отримання нових блоків Лайткоіна з подальшим поділом отриманої премії з урахуванням внесків. Сьогодні затребувані такі пули — Coinotron і MinerGate. Останній проект відрізняється зручністю, надійністю і можливістю здобувати багато криптовалюта (не тільки LTC). Що стосується пулу Coinotron, він підходить для роботи на основних операційних системах (Windows 7 і 8) і застосовується разом з програмою GUI miner.

  Налаштування bat файлу

  Малюнок bat файлу на білому тлі

  Після виконання описаних дій вимагається налаштувати процес Майнінг, а для цього варто внести відомості в конфігураційний файл bat. Він являє собою текстовий документ, до складу якого входить наступна інформація:

  1. Найменування файлу Майнера.
  2. Адреса.
  3. Порт.
  4. Ідентифікаційні відомості про учасника кріптовалютной мережі на пулі.
  5. Показники, що вказують завантаження CPU.
  6. Що видається кількість ядер.
  7. Найбільша потужність (обчислюється з урахуванням рівня завантаження).
  8. Добровільний платіж господареві пулу.

  Після внесення відомостей в файл bat потрібно вкласти його в папку, де знаходиться програма-майнер. Після запуску софта починається процес видобутку Лайткоіна.

  Питання ефективності та недоліки Майнінг Litecoin на процесорі

  світиться процесор

  При оцінці ефективності в питаннях видобутку криптовалюта майнер повинен брати до уваги ряд параметрів — вартість обладнання, що застосовується, його складність, витрати на облаштування ферми для видобутку цікавлять віртуальних монет і витрати на електроенергію. Крім того, ключове значення має безперебійність подачі електрики і стабільність Інтернету.

  Якщо розглядати Майнінг на CPU, оцінка ефективності виглядає простіше і менше залежить від споживання енергії. Сьогодні виробники створюють досить потужні і доступні за ціною процесори, які при видобутку деяких (в основному, нових) віртуальних монет окупаються швидше, ніж видобуток коинов на складних майнінгових фермах або обладнанні ASIC. Наприклад, якщо розглядати Bitcoin, його видобуток на CPU давно втратила актуальність. Значно знизився рівень прибутку при Майнінг Лайткоінов на ЦП.

  Причина падіння ефективності лежить на поверхні — підвищення складності кріптовалютной мережі, зменшення розміру премії за видобутий блок і поява на ринку більш потужного устаткування для Майнінг.

  Недоліки видобутку Litecoin на CPU очевидні:

  1. Низька швидкість Майнінг віртуальної валюти.
  2. Наявність обмежень по потужності у кожного процесора.
  3. Високі витрати на покупку нових чіпів, а також додаткового обладнання ( «оперативку», «материнку» та інші).
  4. Відсутність окупності на тлі зростання складності кріптосеті навіть за умови застосування сучасних процесорів.

  З плюсів варто виділити тільки низьке електроспоживання, надійність і здатність виконувати кілька завдань. В іншому CPU значно програє майнінговим фермам на GPU і тим більше Асіка.

  Розрахунок прибутковості при Майнінг Litecoin на процесорі

  Процесори складені в кілька стовпчиків

  Щоб зрозуміти розмір потенційного прибутку, зробимо короткий розрахунок для розглянутих вище процесорів. Початкові умови:

  1. Дата розрахунку — 2 лютого 2018 року.
  2. Тариф на електроенергію — 0,09 центів (для Москви).
  3. Потужність — 0,5 кВт (для стандартного ПК).
  4. Програма для обчислень — bitcoincloudmining.center

  Розрахункова прибуток при CPU-Майнінг Лайткоін:

  1. Intel Core i5-2320 — 0,31 долар на місяць.
  2. Intel Core i5-3570K — 0,49 долара в місяць.
  3. Intel 2600 — 0,63 долара в місяць.
  4. Intel Core i5-3570K — 0,6 доларів на місяць.
  5. AMD Ryzen 1700X — 0,56 доларів на місяць.

  З урахуванням розглянутого, напрошується висновок, що при поточному стані справ в сфері Майнінг, де складність алгоритму хешування постійно росте, добувати криптовалюта Лайткоін за допомогою процесора на практиці безглуздо. Майнінг з його застосуванням може бути актуальним для нових криптовалюта, які тільки набирають обертів. Якщо ви вирішили Майні Лайткоін, варто зібрати майнінговую ферму або придбати ASIC.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector