Розвиток блокчейн в США: ставлення різних штатів до технології

Технологія блокчейн в США — не просто інструмент для роботи криптовалюта або засіб управління базами даних. Місцева влада американських штатів визнали потенціал блокової ланцюжка в сфері надання державних послуг і запустили ряд проектів, які знаходяться на різних етапах реалізації.

Щоб blockchain став технологічним імперативом для державних служб США, штатам країни доведеться міняти існуючі правила. Вони повинні враховувати проблеми масштабованості, труднощі видалення і редагування даних після їх завантаження, а також обсяг інвестицій при впровадженні нової технології.

У чому полягає привабливість блокчейна

Визначальною характеристикою блокової ланцюга є її децентралізована система. Після завершення транзакції і її записи в блок-ланцюжку жоден учасник не може скасувати її, незалежно від своєї соціальної, економічної і політичної влади.

Криптовалюта на основі блокчейна другого покоління, такі як Ethereum, впровадили так звані смарт-контракти — програмний код, що зберігається в блокової ланцюжку. Він автоматично здійснює транзакції при виконанні певних умов.

Багато прихильників блокчейна бачать його основну перспективу на майбутнє особливо зберігання даних. Немає ніякої необхідності в наявності довіреної третьої сторони, такий як банк, оператор банківських карт (наприклад, Visa або MasterCard) для передачі активів від однієї сторони іншій. У недавно представленому Об’єднаним економічним комітетом Конгресу США спільному економічному доповіді міститься ряд рекомендацій регулюючим органам та підприємцям щодо застосування технології blockchain.

Державні ініціативи по використанню блокчейна

Не дивно, що влада американських штатів проявили інтерес до використання блокової технології для стимулювання місцевої економіки і поліпшення різних аспектів державної служби. Наприклад, штат Делавер оголосив в 2016 році Делаверському ініціативу блокчейн. Ця комплексна програма покликана стимулювати застосування і розвиток технологій blockchain і смарт-контрактів як в приватному, так і в державному секторах штату.

Потім губернатор штату Джек Маркелл зазначив, що «інтелектуальні контракти пропонують потужний і інноваційний спосіб спростити громіздкі бек-офісні процедури, знизити транзакційні витрати для клієнтів і компаній, а також поліпшить системи управління і знизити різні ризики».

Він зазначив, що штат «сприятиме просуванню цієї технології і її зростаючу роль в цифровий торгівлі». Оскільки в Делавері працює понад 60% компаній зі списку Fortune 500 і численні стартапи, він є визнаним великим економічним регіоном на державному рівні.

У 2017 році штат Іллінойс оголосив Іллінойського ініціативу блокчейн, в якій міститься заклик до консорціуму державних і окружних агентств «співпрацювати у вивченні інновацій, представлених в blockchain і розподіленої бухгалтерської технології». Влада цього штату також мають намір просувати використання блокчейна для «перетворення надання державних і приватних послуг, перевизначення відносин між урядом і громадянами з точки зору спільного використання даних, прозорості, довіри і внесення ведучого вкладу в перетворення цифрової економіки штату».

Деякі з штатів Америки заявили про необхідність обережності при організації ініціатив такого великого масштабу через надзвичайно руйнівного характеру технології. Проте влада ряду штатів, незважаючи на це, вже почали вивчати потенціал використання блокової ланцюжка в конкретних додатках в державному секторі.

Наприклад, в Західній Вірджинії запустять пілотну версію блокчейна для проведення мобільного голосування на майбутніх регіональних виборах в 2018 році.

Заохочення і регулювання

В рамках триваючого дослідження блокової технології владою американських штатів було виявлено, що переважна більшість з них вже взяли ту чи іншу позицію щодо криптовалюта і стоять за ними технологій.

Багато американських законодавчі органи поки ще тільки почали приймати нормативи і рекомендації для роз’яснення питань регулювання і використання цифрових грошей.

У 2014 році понад 20 штатів ввели правила, що регулюють використання криптовалюта. Приблизно в цей же час урядовці більш ніж з десяти штатів (Каліфорнії, Нью-Мексико і інших) опублікували попередження про ризики, пов’язані з інвестиціями в цифрові валюти.

Протягом останніх двох років ще одна хвиля штатів почала рух в сторону блокової технології та досліджень її потенційної ролі в державних і приватних установах. Влада деякі з них дотримувалися більш обережного підходу. Наприклад, в Колорадо був представлений двопартійний законопроект, який прийняли відносно недавно. Він спрямований на сприяння використанню блокчейна в сфері ведення державного обліку.

Ряд інших штатів зробили ініціативи з більш широким впливом на державну економіку. Кілька законопроектів, націлених на підтримку blockchain, були спрямовані на розгляд до законодавчих органів штату Вайомінг. Один з них під номером SB 111 пройшов етап затвердження в ході законодавчих зборів в першому кварталі 2018 року. Він дозволить звільнити використання криптовалюта від оподаткування. Це потенційно може зробити Вайомінг самим доброзичливим штатом для інвесторів в цифрові активи.

Використовую поточні попередні висновки, можна класифікувати штати відповідно до характеру їх відносин до blockchain:

  1. Штати з недостатньою інформацією про плановані дії і ті, які не вжили жодних дій у цьому напрямку: Арканзас, Південна Дакота і інші.
  2. Штати з негативною реакцією, які рішуче виступають проти криптовалюта: Індіана, Айова, Техас та інші.
  3. Штати з неуспішною історією прийняття криптовалюта, включають регіони, які зробили початкові спроби розробки законопроектів, які не увінчалися успіхом: Північна Дакота.
  4. Штати, які підготували нормативно-правову базу регулювання цифрових грошей, Вашингтон, Нью-Гемпшир і інші.
  5. Штати, що вийшли за рамки криптовалюта, і почали вивчення технологій, що лежать в основі цифрових грошей. Так, влада Вермонта досліджують можливості блокової ланцюжка для зберігання даних в рамках судової системи.
  6. Штати, які визнали інноваційний потенціал криптовалюта, і які мають намір розглянути ширшу роль блокчейна в розвитку своєї економіки: Делавер, Іллінойс, Аризона і інші. В останньому з них вивчається можливість створення мережі, через яку жителі зможуть платити прибутковий податок у криптовалюта.

Оскільки ця сфера постійно і активно розвивається, варто очікувати, що і ці оцінки, дані деяким американським штатам, також будуть змінюватися.

джерело:

https://www.brookings.edu/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector