Як буде розвиватися технологія блокчейн в енергетиці

Технологія блокчейн домінувала у 2017 році в багатьох сферах. Навіть енергетичний сектор не зміг уникнути її експансії. Здавалося, що кожен день чергова компанія в енергетичній сфері приєднувалася до мейнстріму, збираючи мільйони доларів через ICO на черговий пілотний проект тимчасової мережі.

Ветерани енергетичного ринку почали взаємодіяти з організаторами різних стартапів на ринку, що розвивається проектів на основі блокової технології. Володіючи глибокими інституційними знаннями в сфері регулювання енергетики і застарілої мережевої інфраструктури, такі компанії зможуть зіграти певну роль у виявленні справжнього потенціалу застосування блокчейн в енергетиці.

Грунтуючись на нинішніх темпах інновацій в цьому напрямку, можна очікувати, що 2018 рік принесе багато нових розробок в сфері енергетики. Додаткові фонди і пілотні проекти продемонструють справжню цінність блокчейна і його здатність поліпшити поточну IT-інфраструктуру. В останньому звіті GTM Research під назвою «Blockchain in Energy 2018» обговорюється нинішня глобальна ландшафт для блокової технології в енергетиці і представлені чотири прогнозу розвитку ситуації в 2018 році.

Зростання інвестицій в блокчейн проекти в енергетиці

На ICO в даний час припадає 75% всього фінансування в секторі виробництва целюлози, і цей спосіб залучення капіталу буде як і раніше залишатися важливим і в 2018 році.

GTM Research також очікує прискорення інвестицій в енергетичні підприємства через традиційний венчурний капітал, оскільки деякі комунальні підприємства продовжують відстежувати ситуацію, в той час як інші компанії завершують успішні пілотні проекти. Так, Tepco, Innogy і Centrica вже внесли прямі інвестиції в п’ять стартапів. Вони разом з іншими підприємствами, такими як Pacific Gas Electric і Engie. Останні інвестували в блокчейн консорціуми, наприклад, в Energy Web Foundation, які за останній рік зібрали близько $ 17 млн.

У США блокчейн проекти входять в пілотну фазу

В Америці пілотні проекти на базі blockchain в сфері енергетики зазвичай реалізовувалися без профільних компаній. Однак результати дослідження GTM свідчать про те, що організації, які вивчали технологію блокової ланцюжка в 2017 році, почнуть планувати і навіть реалізувати пілотні проекти в 2018 році.

Pacific Gas Electric представила в Каліфорнії бюджетний проект по фінансуванню програми для двох ідей в сфері енергетики. У Ameren є плани по запуску проекту спільно з Omega Grid, стартапом, який пройшов через програму прискореного впровадження від Ameren. Оскільки в таких ініціативах бере участь все більше компаній, до них починають активно приєднуватися і ті, хто раніше цурався блокчейна.

Оптова торгівля проривається в енергетичний сектор

Торгівля енергією в рамках тимчасової мережі становить близько 59% всіх запланованих і завершених проектів в цій сфері. Однак це не найбільш комерційно життєздатна функція. Успішні оптові торги поки продемонстрували лише два європейських пілотних проекти у співпраці з десятками галузевих партнерів.

Один з них, BTL, оголосив в січні 2018 року, що представить комерційну торгову платформу OneOffice, яка буде працювати на блокової ланцюга. Лідер іншого пілота, Ponton, заявив, що в 2018 році запропонує повне розгортання своєї оптової торгової платформи на енергетичному ринку.

Інші стартапи, націлені на оптову торгівлю, також час від часу з’являються у всьому світі. Особливо в міру того, як різні бізнес-моделі починають розвиватися і об’єднуватися.

Проект LO3 — тест ще одного підходу для реалізації на енергетичному оптовому ринку. У ньому бере участь німецька компанія Epex Spot. Мета ініціативи — безпосередньо підключати споживачів до оптового ринку, забезпечивши децентралізований обмін енергією на ранньому етапі її виробництва.

Інші бізнес-моделі будуть кристалізуватися

GTM Research очікує, що покупка електромобілів і поновлюваних джерел енергії (REC) стануть одними з перших джерел доходу.

Що стосується зарядки електричних транспортних засобів, то на сьогодні існує обмежена інфраструктура і не прийняті стандарти для програмного забезпечення щодо складання рахунків, планування і здійснення платежів. Це погіршує перспективи розвитку напрямку, роблячи його менш стійким до нових концепцій і технологій.

Для REC blockchain може замінити застарілі платформи і зменшити можливість подвійних витрат. Розробники здатні проектувати торгові платформи REC відповідно до існуючих правил.

Якщо зазирнути за межі 2018 року, то блокчейну в енергетичній сфері доведеться подолати ряд перешкод, як технологічних, так і законодавчих. Сама технологія blockchain все ще дозріває, залишаючи питання про масштабованості і безпеки відкритими. Залишається неясним, чи зможе вона забезпечити ефективність і безпеку енергетичного ринку.

Що стосується законодавчої сторони, то існуючі правила електропостачання на великих ринках можуть перешкоджати можливості переходу від пілотних проектів до комерційного використання блокчейна на майбутнє.

Фінансові питання можуть також уповільнити розвиток цього ринку, якщо уряди деяких країн заборонять деякі види ICO. Недавнє постанову Комісії США з цінних паперів і бірж про питання безпеки в сфері фінансування таких проектів уже завадило багатьом ICO стартувати на американському ринку.

Оскільки розмови про здатність блокової технології дезінтегрувати традиційних гравців на енергетичному ринку продовжаться, одне можна сказати напевно — блокчейн прийшов в цю сферу і залишиться тут.

джерело:

https://www.greentechmedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector