Що таке хмарний Майнінг: як він працює, і як їм займатися

Що це таке

Хмарний Майнінг — це оренда обладнання або його обчислювальних потужностей для видобутку криптовалюта. Це деякий сервіс, який може об’єднувати до 4 сторін: інтегратор, інвестор, пул і Майнер.

Сьогодні можна умовно розділити хмарний Майнінг на 3 типи:

  • хостинг — орендується саме обладнання, встановлене у постачальника послуги;
  • віртуальний хостинг — оренда приватного сервера з подальшою установкою на нього свого програмного забезпечення;
  • оренда потужностей — купується лише обчислювальна потужність без будь-якого доступу до обладнання, сервера або програмами.

Останній тип є найпопулярнішим, тому що він повністю звільняє інвестора від усіх проблем, пов’язаних з Майнінг.

Як це працює

На перший погляд може здатися, що це занадто складна система, оскільки в ній задіяно до 4-х сторін. Насправді, це дуже просто. Припустимо, що Еліс — це постачальник послуг, а Боб — це інвестор. Як приклад, буде взята оренда потужностей.

Еліс створює сайт, на якому вказує інформацію про свою діяльність. Найважливішою для інвестора тут буде інформація про вартість і тривалості контракту, а також криптовалюта, яка буде Майні.

Боб відвідує цей майданчик, визначається з вибором і замовляє відповідний контракт. Після прийняття згоди з умовами користування він оплачує контракт. З цього моменту починається видобуток.

Пул і майнер, які будуть позначені як Джим і Ло відповідно, беруть участь в цьому процесі лише побічно. Так Джим завжди на зв’язку з Еліс, оскільки вона звертається до нього для запуску самого процесу. Без Джима Майнінг не буде, проте в контракті Джима немає.

Ло, в свою чергу, бере участь в хмарному Майнінг дуже рідко. Справа в тому, що більшість постачальників хмарного Майнінг мають власне обладнання і його здають в оренду. Однак бувають ситуації, коли Еліс виступає в якості представника і маркетолога, а Ло забезпечує наявність обладнання. Він також не прописаний в контракті, проте отримує свою частку.

Як відбуваються виплати

Існує кілька варіантів виплати прибутку. Перший, найбільш частий — це щоденна оплата. Він відмінно підходить як для обох сторін. У разі сильного зниження курсу можна буде призупинити видобуток по конкретному контракту, завдяки чому Еліс НЕ буде Майні собі в збиток, а Боб не отримуватиме менше, ніж розраховував.

Другий і третій способи — це щотижневі виплати або оплата по закінченню контракту. Останній далеко не найвигідніший, оскільки за рік курс криптовалюта може дуже сильно змінитися, що вплине і на розмір оплати. Справа в тому, що останній варіант має на увазі оплату за курсом, який буде на момент закінчення контракту.

Як почати

Все, що потрібно, щоб зайнятися хмарним Майнінг — це наявність коштів і сервіс. Грошей знадобиться чимало. Дешеві контракти сьогодні продаються за ціною від 200 доларів, однак, оренда великої кількості потужностей обійдеться в 3-4 тисячі доларів, а то й більше. Наприклад, 360 MH / s на 2 роки для Ефіру на Genesis Mining коштує майже 13 тисяч.

Тому, перш ніж займатися хмарним Майнінг, потрібно визначитися з криптовалюта яку ви хочете добувати. При цьому необов’язково зупинятися лише на Bitcoin або Ethereum. Розгляньте всі варіанти, які пропонує постачальник.

Бажано вибирати криптовалюта з більш-менш стабільним курсом. Так у вас буде більше впевненості в тому, що контракт залишиться прибутковим і через місяць, і через рік. Особливо, якщо ви підписуєте договір на безстрокову оренду.

Також можна скористатися калькуляторами Майнінг, які дозволять вам порахувати приблизну прибуток з урахуванням вартості контракту, комісією та іншими витратами. Цілком ймовірно, що той чи інший контракт буде збитковим.

Трохи про сервіси

Інтернет просто кишить інформацією, пов’язаною з криптовалюта. Майданчики хмарного Майнінг в даному випадку не виняток. Найбільш топовими сервісами є Genesis Mining і Hashnest, оскільки вони не просто мають власне обладнання, але і виробляють його. Відповідно, вони можуть забезпечити більш дешеву пропозицію.

Отже, Genesis Mining — це компанія, яка розташувала свої ферми в Рейк’явіку. Але раніше, при створенні в 2013 році, більшість серверів знаходилися в Китаї. Переїзд в основному пов’язаний з більш дешевою електроенергією.

Сьогодні він дозволяє підписати контракт для Bitcoin, Dash, Ethereum, Litecoin, Monero і Z-Cash. Для кожної криптовалюта виділено 4 види контрактів, які відрізняються потужністю і вартістю. Контракти безстрокові, однак, якщо курс сильно впаде, то контракт заморозити. Також можна підписати індивідуальний тариф, якщо інші вам не підходять.

Проект отримав хорошу репутацію завдяки відмінній функціоналу, а також турботі про безпеку користувачів. Команда технічної підтримки швидко і в доступній формі дає відповіді на всі запитання.

Hashnest — це, як сказано вище, ще один сервіс, який надає дешеві потужності завдяки тому, що сам виробляє обладнання для Майнінг. Однією з особливостей є наявність біржі потужностей: ви можете не тільки купувати їх, але і продати за ринковою ціною в будь-який момент. Відповідно, якщо будете чимось незадоволені — зможете просто продати все потужності і піти на інший проект.

Серед мінусів цієї платформи можна виділити те, що вони надають тільки SHA-256 потужності, які останнім часом не показують найкращою прибутковості.

Наступним популярним хмарним Майнінг в даному списку є Hashflare. Він дозволяє добувати Bitcoin, Litecoin, Dash, Ethereum і Zcash. Відповідно, працюють з алгоритмами SHA-256, Scrypt, Etherhash і X11.

Контракт підписується на рік. У будь-який момент дії контракту можна збільшити кількість своїх потужностей. Що примітно — ви можете вибрати пул, який хочете використовувати за контрактом, оскільки майданчик працює з декількома пулами.

переваги

Така діяльність не могла б існувати, якби не мала якихось плюсів. В першу чергу мова піде про достоїнства хмарного Майнінг для постачальника. Адже він є одним з ключових учасників договору.

  • постійний прибуток;
  • Майнінг за рахунок користувачів;
  • знижки на закупівлю обладнання;
  • знижки на пулах.

Таким чином, якщо хто-небудь має непогану Майнінг ферму, він може надавати послуги хмарного Майнера, тим самим заощадивши для себе купу грошей. Більш того, це зробить власника більш популярним в кріптообществе. А хороша репутація завжди на вагу золота.

Для користувача буде набагато більше переваг. Він витрачає чималі гроші, але вони варті того. Так, покупець позбавляє себе від надмірного тепла та шуму в приміщенні. Як відомо, Майнінг вимагає багато ресурсів і сильно навантажує обладнання, за рахунок чого підвищується загальна температура в кімнаті, а кулер виробляють багато шуму. Хоча, один хлопець знайшов в цьому плюс. Завдяки температурі він зміг нагріти собі ванну води.

Також, величезним плюсом є деяка економія грошей. Не секрет, що закупити обладнання для такої ж кількості потужностей буде дорожче. Крім того, не доведеться витрачати гроші на оплату великих рахунків.

Користувач повністю позбавляється від усіх технічних проблем, пов’язаних з Майнінг. Так, не потрібно думати над охолодженням обладнання, його налаштуванням, контролем за процесом. Оскільки ви навіть в очі не будете бачити ферму, всі подібні питання повинен вирішувати постачальник. Адже за обслуговування ви теж заплатите при підписанні контракту.

Оскільки вам не доведеться збирати ферму, ви не будете знати проблем з постачальниками обладнання. Можна наштовхнутися на виробників неякісного продукту або переплатити через величезного попиту на апаратне забезпечення для Майнінг. Навіть якщо ви будете купувати готову ферму, є ймовірність придбання погано зібраної системи.

Зрештою, це відкриває шлях до Майнінг багатьом людям, які не мають часу на заняття цим процесом або ж просто не мають достатніх знань щоб правильно підібрати обладнання і налаштувати всю систему.

недоліки

Хмарний Майнінг ще незрозумілий багатьом бізнес. Як результат, можна зіткнутися з масою різних негативних моментів. Першим і найбільш частим є величезна кількість шахраїв. SCAMи визначити досить складно, а тим більше, якщо все оформлено грамотно.

Також, механізми роботи компаній часто не прозорі, тому ви не зможете до кінця розібратися в правильності оплати. Ви можете дізнатися, з яким пулом працює ваш постачальник, однак, не впізнаєте, скільки він надав куль про час видобутку. Відповідно, не зможете дізнатися, скільки було зароблено на вашу контрактом.

Таким чином, ви отримаєте менше прибутку, ніж могли б. Постачальник послуг так чи інакше зацікавлений в отриманні прибутку, тому з кожного контракту буде відразу забирати собі якусь частку. У цього навіть не впізнаєте. Більш того, деякі сервіси потім беруть комісію за виведення коштів.

Ще один мінус (якщо так можна сказати) — відсутність задоволення від роботи з власною фермою. Це вже залежить від особистості. Насправді, збирати свою систему і працювати з нею — не найприємніша річ. Проте, існують романтики, яким це дуже подобається. Якщо ви один з таких, але змушені користуватися хмарним Майнінг — залишається тільки поспівчувати.

Прибутковість хмарного Майнінг

Рідко трапляється, коли прогнозувати прибуток від будь-якої діяльності досить складно. Однак ця ситуація саме така. Майнінг сам по собі важко прогнозований щодо прибутку, оскільки він залежить від таких факторів, як тарифи на електрику, курс криптовалюта, долгожітельность обладнання.

Коли мова заходить про хмарному Майнінг, то ситуація не змінюється на краще. Так, ви можете не хвилюватися за обладнання, оскільки постачальник зобов’язаний буде його поміняти або хоча б справити. Однак вартість криптовалюта все одно сильно впливає на прибуток.

Також, особливий вплив надає репутація постачальника і термін його роботи. Якщо компанія працює всього кілька місяців, або постійно отримує негативні відгуки, то вона не зможе нормально співпрацювати з іншими сервісами, а значить не зможе забезпечити комфортні умови. Знову-таки, можна підписати 5-річний контракт, який закінчується через 2 місяці через шахрайство.

Зрештою, прибутковість хмарного Майнінг залежить від таких показників, які не в змозі спрогнозувати жодна компанія. Чого тільки варта величезна волатильність всіх криптовалюта. Згадайте ситуацію, коли Bitcoin впав з 20 тисяч доларів до 8. Уявіть собі, яких збитків зазнали як постачальники хмарного Майнінг, так і користувачі.

Чи варто займатися хмарним Майнінг

Відповідь кожен повинен дати для себе персонально. У вас є час для самостійної видобутку криптовалюта? А ви вмієте це робити? Чи вистачить вам сил, витримки і терпіння для цього процесу? Якщо так, тоді хмарний Майнінг вам ні до чого.

Якщо ж ви відповідаєте на ці питання з певним сумнівом або зовсім негативно, то можете підшукати собі платформу з комфортними послугами та підписати контракт. Скористайтеся наданою інформацією і прийміть рішення. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector