Що таке складність Bitcoin Cash (BCC), і як вона змінюється

Майнінг — основа транзакцій

Першою метою створення криптовалюта було забезпечення високошвидкісних транзакцій по всьому світу при низьких комісіях. При цьому потрібно було зберегти і повну анонімність відправника і одержувача, і децентралізацію системи.

Таким чином, вони були побудовані на блокчейне, суттю якого як раз є швидке і приватне здійснення платежів. Так, кожна транзакція записується в блоки, які мають тісний зв’язок. Вона полягає в тому, що кожен новий блок містить частинку даних попереднього. Завдяки цьому існує можливість перевіряти транзакції. Так мережу розуміє, що у відправника дійсно є вказану кількість монет.

Але виникає питання: звідки беруться блоки, і як саме перевіряються транзакції? Ключем став Майнінг — рішення хеш-функцій за допомогою обчислювальних потужностей. Без нього все криптовалюта, засновані на Майнінг, не мали б місця на ринку.

Місія Майнінг не настільки проста. Рішення будь-якої функції вимагає зусиль, а якщо мова йде про криптовалюта, то і чималих витрат ресурсів. Обумовлено це складністю самого процесу. Для Майнер це звичний показник, проте, новачки часто не розуміють, що це таке, і як з цим розібратися.

Від чого залежить цей показник

Складність Майнінг будується на трьох каменях:

  • алгоритм хешування;
  • протокол;
  • частота зміни.

Сьогодні існує близько 15 алгоритмів. В одних Майнер просто обожнюють, а з іншими працюють неохоче. Крім того, деякі алгоритми дуже гарні для користувачів самої криптовалюта. Так, Monero заснована на CryptoNote, частина коду якого просто затемнена, що забезпечує підвищений рівень анонімності транзакцій.

Bitcoin Cash, як і його «старший брат», функціонує на алгоритмі SHA-256. Він створений задовго до появи криптовалюта і був покликаний підвищити рівень інформаційної безпеки США. Принцип роботи, характеристики і надійність привели до того, що його взяли за основу для Bitcoin. Логічно, що він присутній і в хард Форк BTC.

Сутність протоколу в криптовалюта — це захист мережі. Завдяки йому зведені до мінімуму можливості злому і крадіжки коштів, а також централізація блокчейна. Найскладнішим з них багато хто вважає Proof of Work, який використовується і в Bitcoin Cash.

Головний принцип в ньому — «найдовша ланцюг перемагає». Іншими словами, той, хто першим відкриє наступний блок — отримає нагороду і продовжить ланцюг.

Здається, що при такому протоколі кожен може цим зловживати, здійснюючи подвійну витрату і обходячи систему, щоб повертати тільки що витрачені кошти. Але для вирішення блоку поодинці буде потрібно надзвичайну кількість потужності. Для прискорення процесу і зменшення навантаження на устаткування користувачі об’єднуються в пули. Більш простим поясненням буде порівняння зі спробою зламати одну соломинку і цілий віник.

Останній важливий показник — частота зміни складності. Як правило, в кожній криптовалюта вона задана кількістю блоків. Відповідно, чим воно менше, тим швидше зростатиме цей показник, а отже на рішення блоку доведеться витрачати більше ресурсів. У біткоіни Кеш вона змінюється кожні 6 блоків. Однак тут є свої нюанси, при яких вона може не тільки вирости, але і знизитися (про це нижче).

Алгоритм диктує правила

Самим ключовим в Майнінг є алгоритм. Він встановлює правила вибору обладнання, споживання потужності і енергоресурсів. У випадку з BCC / BCH його вважають одним з найбільш вимогливих.

Перше — час блоку. У середньому вона становить 10 хвилин. Так було задумано з метою запобігання атак на мережу. Навіть якщо ви вирішите взяти участь у вирішенні лише одного блоку, вам потрібно буде вичавлювати з вашої машини максимум протягом усього часу.

А це дуже велике навантаження, тому що SHA-256 в сукупності з PoW вимагають використання продуктивного обладнання, в числі яких відеокарти і ASIC. Як ви знаєте, вони можуть працювати на всіх парах, однак, споживають чимало електроенергії.

Тому, другий пункт — це вид споживаних ресурсів. Деякі з алгоритмів використовують оперативну пам’ять, тому набагато менше вантажать обладнання. Але SHA-256 потрібна обчислювальна потужність системи, а саме — швидкість хешування. У звичайного комп’ютера цей показник найвищий на відеокарті. Більше тільки у ASIC.

Все це обумовлено тим, що вирішити функцію від цього алгоритму можна тільки шляхом перебору всіх існуючих варіантів. Їх масив дуже великий, але правильний тільки один. Людині потрібні були б сотні років, щоб знайти рішення.

Коригування під 600

SHA-256 працює таким чином, щоб під один блок в середньому йшло 600 секунд. Зміна складності відбувається кожні 2016 блоків, що еквівалентно приблизно двом тижням. Якщо на це йде більше часу, то складність падає, якщо менше — то зростає.

Біткоіни Кеш працює за схожим принципом. Лише з урахуванням того, що складність змінюється кожні 6 блоків. Відповідно, якщо за 12 годин не вдалося відкрити задану кількість, то вона падає на 20%.

Але заковика в тому, що протокол Майнінг біткоіни Кеш був налаштований некоректно, що призвело до нестабільних стрибків складності. Так, бували випадки, що за годину відкривалося до 60 блоків, а бувало, що за 10 вирішувалося за все 4. Це стало наслідком того, що час на рішення блоку не могло автоматично відрегулювати під 600 секунд.

Виправлення проблем складності

Вищевказаний недолік миттю позначився на блокчейне біткоіни Кеш. За 3 місяці його ланцюжок стала довшою, ніж у біткоіни, чого бути не повинно. Було прийнято рішення випустити оновлення, яке мало кілька цілей:

  • відрегулювати складність під 600 секунд;
  • виключити перепади складності;
  • створити підвищену стійкість до атак.

Його прийняли більшість великих Майнер в мережі. Розробники змогли домогтися якісного впровадження нового алгоритму, завдяки чому не відбувся черговий розкол. Тепер показники відповідають вимогам, а саме:

  • середній час блоку завжди в районі 10 хвилин;
  • якщо на 6 блоків йде більше 12 годин або загальний хешрейт різко падає, складність знижується на 20%;
  • при малих витратах часу на рішення складність збільшується.

Що потрібно на Майнінг такий криптовалюта

Як вже було сказано, алгоритм і його складність диктують правила Майнінг. До середини 2018 року активність користувачів на кріпторинке трохи знизилася, але це все одно вже не скоротить складність видобутку біткоіни Кеш.

Новачки все ще сподіваються заробити на Майнінг BCC / BCH, використовуючи домашній комп’ютер. Але сьогодні такий спосіб мертвий. Відкрите не принесуть ніякого прибутку. Якщо ви хочете зайнятися видобутком Bitcoin Cash, вам потрібно купувати ASIC-Майнер.

Сьогодні кращими в цьому плані вважають Antminer від компанії Bitmain. Вони видають до 14 тисяч гігахешей, що дозволяє вливати велика кількість куля в кожен блок, відповідно отримувати більший відсоток прибутку з пулу. Якщо ж є можливість придбати і забезпечити роботу декількох таких Асіка, то маєте всі шанси забрати всю нагороду собі.

Чи варто Майні

Питання, який займає топові рядки навіть в Google Trends. Вам не потрібно бути експертом, щоб знайти для себе відповідь. Досить провести мінімальні паралелі і порахувати прибутковість.

Серед витрат варто виділяти: вартість обладнання та його обслуговування і тарифи на електрику. Прибуток буде залежати від комісії, яку платять користувачі і нагороди за блок.

При розрахунках можете поставити трохи більше кВт, ніж ви витрачаєте в момент розрахунку. Адже складність збільшиться до того моменту, коли ви хоча б окупити. Природно, обладнання буде навантажувати більше і споживати більше енергоресурсів.

Пам’ятайте, що ніхто не може вам сказати, що ту чи іншу криптовалюта варто чи не варто Майні. Будь то експерти, пересічні Майнер або учасники різних форумів. Це лише ваш вибір. Добувати будете ви, витрачати свої кошти також будете ви. Можете не приймає, однак, рішення потрібно робити своє і посилатися на власні розрахунки, а не робити так, як хтось.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector