Що вигідніше Майні — біткоіни або Лайткоіни

Біткоіни і Лайткоін — перші криптовалюта, які з’явилися в 2009 та 2011 роках відповідно. До 2014 року вони були лідерами, але з появою нових віртуальних монет позиції Litecoin значно похитнулися. Так, на 28 травня 2018 року він обіймає тільки 6 сходинку в ТОП-10 кращих криптовалюта. При цьому Bitcoin зберігає лідерство протягом 9,5 років. На момент написання статті його ціна становить 7240 доларів за монету (проти 114 доларів у Лайткоіна), а капіталізація трохи вище 123 мільярдів доларів (проти 6,5 мільярда у конкурента). Незважаючи на такий відрив, LTC затребуване серед користувачів мережі. Вони все частіше цікавляться, що вигідніше Майні — біткоіни або Лайткоіни. Розглянемо це питання з усіх боків і проаналізуємо перспективи цифрових валют.

Що краще — Майнінг Bitcoin або Litecoin: відмінності криптовалюта

Фіолетовий значок біткоіни і Лайткоіна на білому тлі

Криптовалюта Bitcoin зацікавила людей анонімністю перекладів, високою швидкістю транзакцій і низькою комісією. Якщо перший року здобиччю BTC займався тільки творець (Сатоши Накамото), починаючи з 2010 року і далі, число Майнер тільки зростало. Цей процес триває і сьогодні, що викликано зростанням курсової вартості і довірою до віртуальній валюті багатьох великих інвесторів.

Лайткоін — форк біткоіни, який з’явився в жовтні 2011 року. Назва віртуальної валюти перекладається як «легка монета». Розробником LTC є Чарльз Лі (колись успішний розробник в компанії Гугл), який і сьогодні продовжує працювати над розвитком мережі.

Незважаючи на ряд спільних рис, біткоіни і Лайткоін мають багато відмінностей. Ось чому, вибираючи, що краще Майні — Bitcoin або Litecoin, важливо знати відмінності цих криптовалюта.

алгоритм

Якщо в біткоіни застосовується SHA-256, у випадку з Лайткоіном використовується Scrypt. Особливість останнього полягає в залежності швидкодії від обсягу доступної пам’яті. І якщо перші 2-3 роки Litecoin вигідно відрізнявся від Bitcoin можливістю Майнінг на процесорах, в 2018 році видобуток віртуальних монет BTC і LTC згаданим способом неефективна. Що стосується застосування відеокарт, Майнінг Лайткоіна і біткоіни за допомогою такого обладнання також не дає результат. Після появи Асіка, що працюють на Scrypt, прибуток від видобутку на GPU зведена до мінімуму.

Зворотний бік «медалі» — схильність Лайткоін-мережі Botnet-атакам, що обумовлено меншим числом Майнер. Це означає, що платформа Litecoin менш захищена від стороннього втручання.

час транзакцій

На отримання блоку в мережі біткоіни йде близько 10 хвилин, а для Лайткоіна цей показник в 4 рази менше (2,5 хвилини). Завдяки такій особливості, підтвердження транзакцій із застосуванням LTC проходить швидше. При цьому Майнер частіше отримують нагороду за видобуток блоку в кріптовалютной мережі і швидше можуть витрачати зароблені кошти. Негативні сторони — збільшення розміру ланцюжка блокчейн, яка займає більше місця. Є і проблеми з безпекою, адже атакувати мережу Лайткоін дешевше, ніж біткоіни.

складність

Складність Майнінг обох віртуальних валют змінюється в ідентичний період — раз в 2016 блоків. Але через більшої швидкості видобутку Лайткоіна (формування елемента ланцюга в 4 рази швидше) складність мережі змінюється частіше — раз в 3,5 дня. При відключенні частини потужності в мережі чергову зміну складності Bitcoin відбудеться тільки через 14 днів, а в мережі Litecoin очікуваний перегляд настає швидше. Але є і зворотна сторона. Невеликі періоди між зміною складності призводять до меншої точності показників.

Кількість монет і нагорода

Не менш важлива відмінність між LTC і BTC полягає в максимальному числі монет. У першому випадку гранична емісія складає 84 мільйони, а в другому — 21 мільйон. Розмір винагороди за отриманий блок при видобутку біткоіни змінюється раз в 4 роки, і на 2018 рік цей показник дорівнює 12,5 Bitcoin (початковий параметр — 50 BTC). У випадку з Litecoin зміна премії відбувається з періодичністю раз в 840 000 блоків (також раз в 4 роки). На травень 2018 року цей показник для LTC дорівнює 25 монетам, що вигідніше для Майнер.

Якщо поводити проміжний підсумок, що Майні — Bitcoin або Litecoin з позиції характеристик, цікавіше виглядає Лайткоін. Це обумовлено більшою премією за отриману валюту і збільшеною емісії. Головним недоліком вважається менший рівень безпеки, що не дуже критично для Майнер і низька вартість.

Для кращого сприйняття зведемо базові характеристики Лайткоіна і біткоіни, а також їх відмінності в таблицю:

BTCLTC
старт проекту20092011
РозробникСатоши НакамотоЧарльз Лі
алгоритмSHA-256Scrypt
протоколPoWPoW
гранична емісія21 мільйон84 мільйони
Час створення блоку10 хвилин2,5 хвилини
перерахунок складностіРаз в 14 днівРаз в 3,5 дня
скорочення винагородиЧерез 210 000 блоківЧерез 840 000 блоків
Нагорода за блок12,5 BTC25 LTC
капіталізація123,5 млрд. $6,48 млрд. $
курс7240 $114 $

Всі дані представлені на момент написання статті.

Що перспективніше Майні — Bitcoin або Litecoin: критерії

Монети біткоіни і Лайткоіна лежать на доларах

При виборі криптовалюта потрібно взяти до уваги багато показників, починаючи з поточної вартості і закінчуючи майбутнім зміною складності мережі. Розглянемо базові критерії, яким повинен приділити увагу майнер:

  1. Капіталізація. Чим вона більше, тим міцніше криптовалюта «стоїть на ногах», і тим нижче ризики втрати її рентабельності в майбутньому. На 28 травня 2018 го незмінний лідер біткоіни з параметром в 123,5 доларів. Розрахунок капіталізації проводиться шляхом множення добутого числа монет на поточну курсову ціну. Лайткоін в цьому відношенні відстає, адже його показник майже в 20 разів нижче — 6,483 мільярда доларів. Але Litecoin може наздогнати конкурента, адже загальна кількість монет LTC вище, а поточні тенденції свідчать про майбутнє зростання вартості валюти.
  2. Курс. При виборі валюти для Майнінг (Bitcoin або Litecoin) учасники мережі дивляться на курсову ціну. Тут програє Лайткоін, ціна якого всього 114 $ проти 7240 $ у біткоіни. Але при аналізі важливо дивитися не тільки на ринкову ціну, але і на тенденції зміни курсу криптовалюта. Наприклад, BTC на початку 2017 року коштував близько 100 $. Отже, майже за півтора року ціна збільшилася в 7 разів. Що стосується LTC, вона на старті 2017 року мала курс всього 4 $. Виходить, що за той же проміжок вартість Лайткоіна збільшилася більш ніж в 15 разів. Отже, що з позиції перспектив Лайткоін виграє.
  3. Складність. Це ще один важливий параметр. Тут лідер — біткоіни, у якого на 28 травня 2018 року цей показник дорівнює 4,3 ТХ / сек. У Лайткоіна все більш скромно — всього 11,3 МХ / сек. Але важливо врахувати різницю в алгоритмах, тому настільки великий розбіг між параметрами не важливий. На травень 2018 го BTC і LTC найкраще видобуваються Асіка. Як і в ситуації з курсом, при аналізі складності важливо дивитися на сьогоднішні реалії. Так, в кінці травня 2017 року цей показник для Litecoin і Bitcoin становив 240 КХ / с і 595 ГХ / с відповідно. Отже, за рік складність для Лайткоіна зросла в 47 разів, а біткоіни — в 19 разів. І тут «лідерство» LTC є негативним фактом для Майнер. Це означає, що добувати Лайткоін через швидкозростаючою складності все важче. Для досягнення результату доводиться застосовувати більш потужне обладнання, про який мова піде нижче.
  4. Перспективи. Якщо аналізувати з позиції перспектив, Лайткоін виглядає цікавіше, завдяки більшій емісії, меншим проблем з масштабністю і наявністю розробника, який відкритий для суспільства і не ховається за прикладом Сатоши Накамото.

Що вигідніше Майні — біткоіни або Лайткоіни?

Значок біткоіни, Лайткоіна, доларова банкнота, купюра білоруського рубля і монета номіналом 1 євро

Залишається визначити, що Майні (біткоіни або Лайткоіни) з позиції прибутковості. Розглянемо кожен з напрямків.

CPU

У 2011 році Litecoin став «ковтком свіжого повітря» для Майнер, які включилися в гонку обладнання і були змушені купувати дорогі відеокарти для видобутку біткоіни. Завдяки застосуванню нового алгоритму і невеликий складності мережі, для Майнінг Лайткоіна застосовувалися стандартні процесори (CPU). Сьогодні такий заробіток не на часі через появу Асіка, в корені змінили баланс сил в сфері Майнінг. Наприклад, процесор Intel Core i5-2320 видає хешрейт в розмірі 0,7 МХ / с, а Intel Core i5-3570K трохи більше — 1,34 МХ / с. Якщо зробити розрахунок на 28.05.2018-го, видобуток LTC на CPU принесе всього 0,21 $ в місяць. І це без урахування витрат на світло, які обчислюються десятками доларів.

Така ж ситуація характерна і для BTC, Майнінг якого за допомогою потужних CPU приносить тільки збитки. Ось чому такий спосіб видобутку марний для біткоіни і Лайткоіна.

GPU

Схожа ситуація з графічними процесорами. З початку 2014 роки для видобутку Bitcoin все частіше застосовувалися ферми на GPU. Вони були ефективні до початку 2017 го, але після різкого стрибка ціни і складності мережі витрати на облаштування ферм перевищили потенційний заробіток. Так, Nvidia GeForce GTX 1080Ti при видобутку на SHA-256 видає всього 1,4 ГХ / с. Якщо встановити десять таких GPU на ферму, хешрейт підвищується до 14 ГХ / с. Місячний прибуток на 28 травня 2018 роки (без урахування електрики) становить всього 20 центів. При цьому в місяць така ферма споживає не менше 2,1 МВт. Щоб обчислити витрати на світло, вказане число множиться на тариф за електроенергію в своєму регіоні.

Що стосується Лайткоіна, ситуація виглядає не краще. Відеокарта NVIDIA GTX 1080 Ti, про яку згадувалося вище, при Майнінг на Scrypt видає 0,895 МХ / с. Якщо таких GPU буде 10, ферма видасть 8,95 МХ / с. З розрахунку на 28.05.2018 року місячний дохід дорівнює 1,43 долара. Але не забуваємо про витрати на електрику. Тут споживання буде аналогічним — від 2,1 МВт (за місяць) і вище. Так що витрати на електрику в рази перекриють прибуток.

ASIC-Майнер

З обладнання, яке ще можна використовувати для видобутку біткоіни і Лайткоіна, варто виділити Асіка — спеціальні апарати на базі сучасних мікрочіпів. Їх завдання полягає в тому, щоб вирішувати складні математичні операції і обчислювати хеш чергового блоку. Для біткоіни відповідні рішення — Bitmain Antminer S9i (13-14 ТХ / сек) і AvalonMiner841 (13 ТХ / сек).

Якщо врахувати, що вартість пристроїв (на момент написання статті) становить 889 (Бітайн) і 1120 (АвалонМайнер) доларів, окупність наступає в термін до року. Що стосується місячного споживання енергії для таких пристроїв, вона становить майже 1 МВт на місяць. Підсумкові витрати залежать від тарифів в конкретному регіоні.

За задумом Чарльза Лі криптовалюта Лайткоін повинна була бути стійкої до застосування Асіка. Але для творців таких апаратів це не стало перепоною. Незабаром після появи ASIC-Майнер на SHA-256 стало доступно обладнання і на Scrypt. Наприклад, сьогодні затребувані Асіка Bitmain Antminer L3 ++ з хешрейтом 580 МХ / с, а також Innosilicon A6 LTCMaster (1,23 ГХ / с).

Для прикладу розглянемо можливості Innosilicon A6 LTCMaster. Місячний заробіток в разі застосування апарату (на 28 травня 2018 року) становить 196 доларів (без обліку електрики). Що стосується потужності, апарат споживає 1,5 кВт. Це означає, що на місяць він споживає 1,08 МВт. Із зазначеної прибутку потрібно відняти витрати на світло для свого регіону, і вийде чистий дохід. Вартість такого пристрою на офіційному сайті 3000 $ (для порівняння Асік від Бітмайн коштує 600 доларів). В результаті витрати покриваються через 1,5 року.

Хмарний майнінг

При аналізі перспектив видобутку Bitcoin і Litecoin не можна забувати про такий напрямок, як оренда потужностей сторонніх сервісів. Цей варіант затребуваний серед Майнер, які не хочуть купувати апаратуру, розбиратися з її налаштуванням і обслуговуванням, щомісяця витрачати гроші на оплату за світло. Один із затребуваних сервісів genesis-mining.ru. Його плюс полягає в можливості Майні різні криптовалюта, в тому числі Лайткоін і біткоіни.

Для хмарної видобутку BTC пропонуються різні тарифи, з них 3 стандартних і 1 персональний. Найбільш бюджетний пакет обійдеться в 179 доларів за 1000 ГХ / с, а найдорожчий — 3975 доларів (за 25000 ГХ / с). Якщо розщедритися на перший тариф, можна заробити 13 $ на місяць на 28.05.2018-го. Як результат, витрати окупляться тільки через 14 місяців. Щоб збільшити прибуток і покращити показник окупності, рекомендується купувати більший хешрейт.

Що стосується хмарного Майнінг LTC, на сайті також запропоновано 3 стандартних і 1 персональний тариф. Дешевше обходиться стартовий пакет на 2 МХ / с. Він коштує 28 доларів. Якщо брати професійний тариф на 200 МХ / с, доведеться викласти 2400 доларів. Як і в попередньому випадку, розглянемо розмір прибутку для мінімального пакету. З розрахунку на 28 травня 2018 го такий тариф принесе тільки 0,32 долара. Отже, добувати Лайткоін на сервісах хмарного Майнінг (по крайней мере, на цьому сервісі) не рентабельно.

Вплив на прибуток

Розглянуті розрахунки умовні, адже на одержуваний дохід впливає ряд параметрів:

  1. Складність видобутку мережі. Цей показник зростає для обох розглянутих криптовалюта (для Лайткоіна з більшою активністю). Є дуже високий ризик того, що через 3-6 місяців куплене сьогодні обладнання буде приносити менший дохід. У такій ситуації доведеться витрачати гроші на покупку додаткових потужностей.
  2. Ціна криптовалюта. Курс LTC і BTC волатильним, передбачити його рух майже неможливо. При розрахунку окупності майнер повинен враховувати і можливість негативного сценарію.
  3. Витрати на електрику. Розрахунок окупності важливо робити стосовно тарифів свого регіону.
  4. Розмір вкладень. З ростом популярності кріптодобичі підвищуються і ціни на спеціальне устаткування. Крім того, ASIC-Майнер на офіційних сайтах швидко розкуповуються, що змушує брати Асіка у роздрібних торговців, а це тягне великі витрати. Що стосується сервісів хмарного Майнінг, при зростанні курсу криптовалюта вони піднімають тарифи.

Так що краще Майні — біткоіни або Лайткоін? Якщо виходити з позиції перспектив, цікавіше виглядає саме Litecoin, який має менше недоліків. Та й окупність Асіка при видобутку LTC настає швидше. Що стосується поточних реалій, вигідніше виглядає Bitcoin, який можна добувати за допомогою сервісів хмарного Майнінг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector