Які банки використовують Ripple? Ripple проти Swift

Незважаючи на той факт, що компанія співпрацює з арабськими, європейськими та північноамериканськими банківськими установами, ключовим вектором розвитку залишається саме азіатський ринок. До того ж в інтернеті недавно з’явилася інформація про те, коли банки партнери Ripple закінчать тести.

Співпраця Ripple і банків Азії

Організація SBI Holdings стала одним з перших партнерів даного проекту. В результаті цієї співпраці весь світ зміг побачити наскільки корисним може бути використання технології Block Chain в банківській справі. ORIX, Daiwa Next, Mizuho, ​​Nomuro Trast — це лише короткий перелік фінансово-кредитних організацій, які змогли гідно оцінити систему Ripple Bank.

В одному зі своїх інтерв’ю Патрік Гріффін, який обіймає посаду виконавчого віце-президента з бізнес розвитку проекту, заявив, що абсолютно всі вже помітили істотний контраст в роботі європейських, азіатських і північноамериканських банків.

Банки використовують систему Ripple New Bank
Ці банки вже застосовували систему Ripple в міжбанківських транзакцій

Віце-президент також зазначив, що Ripple New Bank дозволяє партнерам використовувати в своїй роботі API з метою підключення до софту і всіх функціональних можливостей системи. При цьому необхідність скачування програмного забезпечення скасовано.

Чи буде Ripple співпрацювати з банками далі?

Гріффін в своєму інтерв’ю наголошує на тому, що процедура тестування остаточно завершена, тепер стало зрозуміло, яким чином будуть використовувати банки Ripple Connect в своїй роботі. Особливу увагу приділено протоколу Interledger, який власне і здійснює пересилку транзакцій.

Грошові кошти проводяться між державами за допомогою спеціальної програми. За підсумками тестування з багатьма банківськими установами підписані партнерські угоди. Наприклад, розглянута технологія буде використовуватися Національним Банком Абу-Дабі, який є одним з найбільш впливових установ даного типу в усьому світі.

Які банки використовують Ripple? В цілому до інноваційної платіжній системі виявляють предметний інтерес понад 50 фінансово-кредитних установ. Деякі компанії продовжують допрацьовувати стандарти і правила. Емі Йошикаву, що займає пост директора по залученню інвестицій в проект Ripple заявила, що розширення клієнтської бази — це всього лише питання часу, куди важливіше, що технологія пройшла тестування і показала себе з найкращого боку.

Що стосується безпосередньо японських клієнтів, то для них основною мотивацією залишаються дорогі платежі внутрішнього типу. У США скоєнні транзакцій коштує приблизно в 10 разів дешевше, ніж в Японії. В основному така проблема виникла через неякісну роботи японської системи Zengin Net. У країні висхідного сонця і раніше віддається перевага готівковим розрахунком, все це негативно відбивається на розвитку банківської індустрії.

Ripple в Японії

Зараз приблизно 19% внутрішніх платежів здійснюється безготівковим способом. Така статистика підтверджується відомостями Асоціації споживачів Японії. Проте, дослідження MasterCard показують дещо інші результати, а саме 62% безготівкових розрахунків. Організація SBI повідомила, що співпраця Ripple і банків Азії дозволить заощадити порядком 12,5 мільярдів доларів.

Що виберуть банки: Ripple або Swift?

Схема транзакцій Ripple проти Swift
Схема транзакції Ripple і Swift

Гріффін постійно наголошує, що розвинена мережа партнерів сприяє розвитку проекту в принципі. Нагадуємо, дана система була запущена ще в 2012 році, проте на початковому етапі програвала конкуренцію консорціумам. Найбільш явним конкурентом була компанія Hyperledger, яка спонсорувалася Linux. Також не можна забувати про консорціум R3CEV.

Проте, сьогодні Ripple — беззаперечний лідер, Гріффін це пояснює тим, що компанія максимально уважно ставиться до всіх деталей, ніж конкуренти. Сьогодні технології, пропоновані Ripple, складають безпосередню конкуренцію SWIFT.

Втім, навіть модернізація SWIFT не допоможе в протистоянні з Ripple, по крайней мере, про це говорить Гріффін. Управлінець пояснює свою точку зору тим, що його компанія здатна запропонувати партнерам реальний продукт, в той час як конкуренти знаходяться лише на рівні ідей.

Чи будуть банки Росії використовувати криптовалюта Ripple? На даний момент офіційна інформація відсутня. Однак популярність цієї системи з кожним днем ​​зростає, тому не дивно, якщо вже найближчим часом російські банки виявлять бажання співпрацювати з інноваційним проектом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector