Скільки мінімум можна купити біткоіни? Кращі способи

Біткоіни — перша в світі криптовалюта, яка на 23 квітня 2018 року по капіталізації перевищила позначку в 150 мільярдів доларів, а курсова вартість становить 8855 USD за 1 BTC. На початковому етапі, коли вартість віртуальної валюти була мінімальною, необхідності в розподілі не виникало — біткоіни застосовувався в цілому вигляді і не розділявся на дрібні одиниці. Така потреба виникла пізніше — одночасно з ростом курсової вартості і популярності віртуальних грошей.

Розподіл BTC зробило криптовалюта ще доступніше для інвесторів, які змогли вкладати в неї невеликі суми, поступово накопичуючи кошти на гаманці. Що таке Сатоши, і що означає ця одиниця? Яку частку біткоіни можна купити сьогодні? Які варіанти придбання сьогодні є в розпорядженні інвесторів? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Яку частину біткоіни можна купити — шкала розподілу

Шкала поділу біткоіни на Сатоши

Криптовалюта Bitcoin спочатку планувалася як внутрішня грошова одиниця для ігор. Так і було до моменту, поки користувачів не зацікавили переваги віртуальних грошей — анонімність, відсутність комісії при проведенні операцій і надійний захист від злому. Перша покупка за біткоіни — дві піци, які були отримані за 10 тисяч монет. Але вже в 2010 році вартість Bitcoin пішла вгору, що змусило використовувати більш дрібну шкалу розподілу, ніж 1 BTC.

Так з’явилися Сатоши — найдрібніша одиниця розподілу Bitcoin, яку можна купити сьогодні. Це 1/100 000 000 частина біткоіни. Монета Сатоши отримала назву на честь творця (використовувалося його ім’я). Цікаво, але фізична особа розробника так і не встановлено — висуваються лише припущення і здогадки, які раз по раз спростовуються.

Система біткоіни є групою пов’язаних між собою блоків (ланцюг блокчейн), кошти в якій деноміновані в найменшої грошовій одиниці. Це стосується і початкового коду, який також відбивається в satoshi. Ще до випуску першої монети (в кінці 2008 року) Сатоши Накамото прийняв рішення про обмеження емісії в 21 млн монет. В той момент поділу криптовалюта ще не було передбачено.

«Дроблення» BTC з’явилося пізніше — в листопаді 2010 року. Хтось Рибак вніс пропозицію назвати 1/100 частина Bitcoin по імені її творця (Сатоши). Через кілька місяців він запропонував новий варіант обчислення, в якому одна satoshi відповідає 1/100 000 000 частини біткоіни. Учасникам мережі сподобалася пропозиція і назва найменшої монети, тому з тих пір вона активно застосовується в мережі. Так що, відповідаючи на питання, який мінімум біткоіни можна купити (теоретично), напрошується відповідь — 1 Сатоши.

З перших днів дрібна монета Bitcoin називається 1 satoshi, хоча в багатьох країнах популярно інше найменування (у множині) — satoshis. Якщо виходити з граматичних вимог «батьківщини» Bitcoin (Японії), варіант без «s» на кінці є більш правильним. Багато хто намагався скорочувати найменування до «sat» або «s», але такі варіанти не прижилися.

Настільки дрібне ділення відрізняє біткоіни від класичних (фіатних) грошей, в яких прийнято інший підхід. Наприклад, долар, рубль, гривня, євро та інші валюти діляться на 1/100 частину (цент, копійка, євроцент). Причина такого дрібного ділення Bitcoin — в перспективах віртуальних грошей і можливості зростання курсової вартості в майбутньому.

Вже через чотири роки з моменту появи BTC прийняте рішення повністю себе виправдало. Якщо протягом 2012 року за один біткоіни не можна було купити більше 15 доларів, в 2013 році ситуація змінилася. Уже в грудні відбувся стрибок, в результаті якого ціна одного Bitcoin перевищила позначку в 1000 доларів. Згодом стався відкат, але цього було достатньо, щоб світ побачив можливості віртуальних грошей.

До початку 2017 року курсова ціна BTC не перевищувала згаданої кордону, але найголовніші події чекали біткоіни попереду. В кінці 2017 року сталася стрімке зростання, результатом якого стало підвищення курсу до позначки в 20 000 доларів і навіть більше. Згодом криптовалюта пережила корекцію, але навіть сьогодні (23 квітня 2018 роки) курс криптовалюта є солідним і становить 8855 доларів. Якщо виходити з цього показника, за один долар можна купити 11293 Сатоши.

Зростання вартості і популярність криптовалюта змусили учасників придумати більш «гнучкий» варіант поділу. В основі лежить Сатоши (1/100 000 000 частина біткоіни). Виділимо базові варіанти:

 1. Найбільш велике розподіл — 1 біткоіни (1 BTC), що становить 100 мільйонів Сатоши. На 23.04.2018 року його курс (як зазначалося вище) — 8,855 тисяч доларів.
 2. Наступний за величиною став мілібіткоін (mBTC), рівний 100 000 satoshi або 0,001 BTC (8,855 доларів).
 3. Далі йде мікробіткоін (? BTC), який за логікою дорівнює 100 satoshi або 0,000001 біткоіни. В еквіваленті на 23 квітня 2018 року 1? BTC становить 0,008855 доларів (менше одного цента).
 4. Найбільш дрібна одиниця — Сатоши або одна стомільйонний частина Bitcoin (0,000008855 долара).

Розглядаючи, яку мінімальну кількість біткоіни можна купити сьогодні, можна стверджувати про доступність 1 Сатоши. На практиці (при поточній курсовою ціною) в настільки дрібному розподілі немає необхідності. Як правило, в процесі угод застосовуються мікробіткоіни, які більш зручні для розрахунків. Якщо в майбутньому вартість Bitcoin значно виросте, буде використовуватися більш дрібна одиниця виміру (мікробіткоін) і так далі. Шкала розподілу розроблена таким чином, що курс BTC може вирости до 1 мільйона доларів за монету, і його розподіл на satoshi буде більш зручним для користувачів.

Яку частину біткоіни можна купити — кращі способи

Відділення шматочка біткоіни від цілої монети

З ростом курсу BTC інвестори стали сприймати криптовалюта, як один із засобів для інвестицій, гідних уваги. Мільйони людей задумалися над тим, щоб завести кріптовалютний гаманець, а далі поступово поповнювати його біткоіни в очікуванні зростання курсової вартості. На цьому тлі з’явилося багато способів купити віртуальні гроші. При цьому виникає питання — яку частину біткоіни можна купити для кожного з варіантів, і в чому їх особливості.

обмінні пункти

Найбільш простий шлях для багатьох новачків — вибрати один з обмінників, що працюють в мережі, після чого провести конвертацію в Bitcoin. Для пошуку сервісу застосовується сайт моніторингу обмінних пунктів. З його допомогою легко проаналізувати головні критерії — курсову вартість віртуальних грошей, наявність позитивних і негативних відгуків, бізнес-рівень, а також достатність резерву цікавлять грошей (криптовалюта) на момент обміну.

Після вибору майданчика для покупки Bitcoin потрібно перейти по посиланню і визначитися з напрямком обміну. Сьогодні криптовалюта можна купити за Яндекс.Деньги, Ківі (рублі, долари і тенге), Перфект Мані та інші. Далі необхідно задати число біткоіни, які плануються до покупки, і слідувати рекомендаціям обмінного пункту.

Тут є особливість, яку повинен врахувати покупець криптовалюта. У багатьох обмінників передбачені ліміти на нижню суму обміну. При цьому чіткої відповіді, скільки мінімально можна купити біткоіни, тут немає — у кожного сервісу свої обмеження по нижній сумі для обміну. Наведемо кілька прикладів:

 1. Сервіс BaksMan дозволяє купувати з гаманця Яндекс.Деньги, починаючи від суми 15 000 рублів, що на 23 квітня 2018 року становить 0,027 біткоіни або 2 764 800 Сатоши. Схожі вимоги діють і при обміні інших валют (якщо дивитися в еквіваленті BTC).
 2. WW-Pay встановлює менш жорсткі обмеження. Тут користувачі можуть купити біткоіни на суму від 8 217.85 рублів (на момент написання статті). Це означає, що мінімальне число BTC, доступне покупцеві, складає 0,015 монет або 1 514 714 Сатоши.

У кожного обмінника свої обмеження, які необхідно врахувати при проведенні транзакції. Є також сервіси, які не встановлюють лімітів. Це означає, що при бажанні можна купити і 1 Сатоши. Але в цьому немає сенсу, тому покупки робляться в мілібіткоінах.

При виборі обмінного пункту важливо врахувати ряд інших моментів, в тому числі резерв криптовалюта. Якщо на момент покупки число Bitcoin на рахунку майданчика обмежена, доведеться шукати інший сервіс або почекати поповнення балансу. Ще один момент — розмір комісії, яка в середньому становить 2-3%.

перевагинедоліки
Величезний вибір сервісів для обміну.Деякі обмінні сайти ставлять ліміти по числу монет для обміну.
Безліч напрямків для конвертації.
Наявність сайтів моніторингу обмінних пунктів.Іноді стягуються додаткові комісії.
Доступність автоматичної покупки.Занижений курс.
Знижки для постійних користувачів.Часто обмежений резерв доступною валюти.
Великий вибір платіжних систем.

бот телеграм

Майже відразу після появи месенджера Telegram з’явився спеціальний бот BTC Banker, що дозволяє користувачам отримувати біткоіни практично безпосередньо з низькою комісією і без зволікань за часом. З його допомогою віртуальні гроші можна купувати більш ніж 40 платіжними способами, в тому числі з банківських карт і електронних гаманців. Комісійний платіж становить 0,98% від суми покупки. Крім того, бота можна використовувати в якості гаманця для зберігання віртуальних грошей.

При цьому користувачів цікавить, скільки мінімум можна купити біткоіни в телеграм за допомогою BTC Banker. Жорстких обмежень тут немає, але покупки на невеликі суми проводяться рідко. Як правило, користувачі змінюють від 1000 рублів і більше, що на 23 квітня 2018 року становить 184 320 Сатоши або 0,0018 біткоіни.

Щоб придбати криптовалюта, реєструватися не потрібно — досить встановити месенджер, після чого гаманець створюється автоматично і прив’язується до аккаунту. Алгоритм дій простий. Покупець входить в бот, вибирає валюту (наприклад, російський рубль), після чого здійснює операцію. Наприклад, для покупки Bitcoin з карти Ощадбанку, потрібно зробити наступне:

 1. Переходимо в розділ обміну BTC.
 2. Тиснемо на кнопку покупки і вибираємо варіант оплати.
 3. Вказуємо суму, яка «продається» для майбутнього отримання біткоіни. Бот підбирає варіант з найкращою курсової ціною, після чого буде сповіщати про умови проведення операції.
 4. Отримуємо реквізити для відправки і перераховуємо вказане число рублів продавцю.
 5. Перевіряємо через 1-2 хвилини, що біткоіни зараховані на гаманець.

перевагинедоліки
Можливість обміну навіть при поганому з’єднанні з мережею.У цьому боті доступна тільки покупка біткоіни.
Відсутність лімітів на покупку Bitcoin.Високий ризик нарватися на шахраїв.
Швидка покупка — операція займає до 5 хвилин.Тривала верифікація аккаунта, на яку може піти до 2-х тижнів.
Мінімальний комісійний платіж (всього 0,98%).Помилки при покупці BTC через особисту неуважність.
Безпека операції, надійний захист від хакерів, збереження персональних даних.
Широкий вибір способів оплати.

біржа

Біржові майданчики — спеціальні інтернет-платформи, створені для торгівлі криптовалюта. На відміну від обмінних пунктів, у покупця більше свободи щодо лімітів і курсової ціни (можна купити BTC за ринковою вартістю). До перевіреним сервісів, які користуються найбільшим попитом, можна віднести EXMO, CEX.io і інші.

При виборі майданчика варто звертати увагу на ліміти. Обмеження встановлюються на поповнення депозиту, добовий виведення коштів і розмір проведеної транзакції. Як правило, мінімальна кількість BTC, яке можна купити на біржі — від 1 мікробіткоіна. Але тут можливі варіанти, як в сторону зниження, так і в бік підвищення. Наприклад, на біржі EXMO для різних валютних пар діють індивідуальні мінімальні значення. При обміні Даш / біткоіни — 0.01, з Ефіріума на Bitcoin — 0,01. Для пари XRP / BTC нижній поріг дорівнює 15. Ось чому при виборі біржового майданчика важливо заздалегідь уточнювати, які обмеження встановлені.

Як правило, біржі дозволяють купувати біткоіни двома способами — шляхом стандартного обміну (з урахуванням ринкового курсу) або за допомогою самостійного завдання курсу (потрібно очікування продавця). Інтерфейс на різних майданчиках відрізняється, але підходи до покупки BTC ідентичні. Якщо час обмежений, рекомендується проводити операцію за ринковою ціною. При відсутності поспіху можна особисто задати відповідний курс, дочекатися продавця і придбати необхідну кількість монет.

перевагинедоліки
Високий рівень надійності.Наявність обмежень по мінімальній сумі угоди BTC.
Можливість покупки за ринковим або власним курсом.Обмежене число методів оплати.
Стягування комісії з кожної операції.
Доступність багатьох валютних пар. Біткоіни можна купити за фіатние гроші або іншу криптовалюта.Необхідність проходження верифікації.
Необхідність вивчення роботи майданчика (новачкам не відразу вдається провести конвертацію).

термінали

Ще один спосіб купити криптовалюта — через спеціальні термінали, які встановлені в багатьох містах. Принцип роботи простий. Людина використовує готівку для конвертації в біткоіни. Наприклад, в Україні використовуються апарати iBox. Для проведення операції потрібно знайти термінал, прописати на екрані назву ресурсу btcu.biz, після чого внести необхідну суму.

Мінімальний платіж становить 50 гривень, а розмір комісії — 1%. До зарахування Bitcoin на віртуальний гаманець рекомендується зберегти квитанцію (вона необхідна для подальшої транзакції). Далі переходимо на сайт btcu.biz, натискаємо на кнопку отримання і вводимо код, який прописаний в чеку. Залишається вказати номер гаманця і завершити транзакцію. Існує й інший тип кріптовалютних банкоматів, в яких зарахування проводиться відразу на гаманець Bitcoin.

перевагинедоліки
Легкість користування.Є ліміт на поповнення.
Доступність для жителів великих міст.
Невелика комісія.Мережа терміналів поки невелика.
Висока швидкість транзакції.

прямі переклади

Зручний, вигідний, але при цьому ризиковий метод — прямий обмін. Принцип полягає в тому, що покупець знаходить продавця через Мережу або по знайомству, після чого домовляється про умови угоди і купує BTC. Мінімальну суму біткоіни, яка доступна для угоди, визначає продавець. При цьому ліміт може бути змінений за домовленістю сторін.

Популярний сервіс для пошуку контрагентів — LocalBitcoins. На цьому ресурсі представлені тисячі оголошень про купівлю / продаж криптовалюта. Зручність у тому, що тут можна знайти продавця з урахуванням регіону, репутації або інших параметрів. Якщо працювати через цей сервіс, ймовірність потрапити на шахрая нижче. Алгоритм дій має такий вигляд — пошук продавця, обговорення умов угоди, переклад обумовленої суми і отримання зазначеного числа біткоіни.

перевагинедоліки
Можливість обговорити умови (в тому числі ліміт на покупку Bitcoin).Ризик виявитися на «гачку» у шахрая.
Доступність покупки за вигідною курсовою ціною.Витрати часу на переговорний процес.
Відсутність комісії (умовно).Втрата часу на пошук продавця.

Поділ біткоіни на Сатоши відкрило доступ до інвестування всім бажаючим і зробило розрахунки із застосуванням BTC більш зручними. Все, що потрібно — врахувати обмеження, які встановлені для кожного з методів покупки криптовалюта.

Більше про те, як купити біткоіни швидко, легко і безпечно, дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector