Скільки важить біткоіни-гаманець в 2018?

Для сучасних кріптовалютних користувачів вага біткоіни-гаманця програмного типу є однією з головних проблем зберігання. Справа в тому, що товсті гаманці спочатку вимагають виділення великого обсягу пам’яті для завантаження мережі блокчейн. Більш того, власникам кріптомонет необхідно залишати солідний запас на жорсткому диску, так як розмір блокчейна щодня зростає.

Давайте розбиратися, чому багато десктопні гаманці мають велику вагу, чи можна якось його зменшити і які сховища краще використовувати тим, хто не хоче мати справу з цією проблемою.

Види програмних біткоіни-гаманців і їх відмінності

Список популярних десктопних біткоіни-гаманців
Іконки програмних біткоіни-гаманців на сайті bitcoin.org

Все десктопні гаманці, існуючі на даний момент, діляться на 2 групи:

 1. Товсті — Bitcoin Core (найпопулярніший клієнт), Bitcoin Knots, mSIGNA, Armory.
 2. Тонкі — ArcBit, Bither, Electrum.

Якщо говорити про першу групу гаманців, то всі клієнти (крім останнього) після установки починають завантажувати блоки транзакцій, що сформувалися за роки існування мережі Bitcoin. Це необхідно для того, щоб вся база блокчейна зберігалася у конкретної людини, і йому не потрібно було звертатися до сторонніх сервісів при здійсненні транзакцій. Такий підхід в зберіганні біткоіни максимально безпечний, адже не вимагає залучення 3-х осіб. Більш того, товсті клієнти дозволяють зберігати гроші в так званому «холодному» режимі, при якому приватний ключ знаходиться поза мережею, що не дає зловмисникам отримати доступ до заощаджень.

Що стосується клієнта Armory, то він теж є «товстим», хоча блокчейн не викачувати. Справа в тому, що дана програма грає роль доповнення до Bitcoin Core і синхронізується з блоками, завантаженими при установці первинного додатки.

Тонкі гаманці більш прості в застосуванні. Той же Electrum — це хороший десктопний гаманець, здатний забезпечити належне збереження кріптомонет. Він має широкий функціонал і теж забезпечує «холодну» зберігання. Однак ні Electrum, ні інші «тонкі» гаманці не завантажують блокчейн на комп’ютер користувача. Їх можна застосовувати відразу після установки, що значно економить час.

Але у цієї переваги є і зворотна сторона. Без повної бази не можна здійснювати перекази, тому такі гаманці використовують дані, що зберігаються на сторонніх серверах. Це негативно позначається на безпеці, і анонімності, яка вважається одним з ключових принципів функціонування платіжної системи Bitcoin.

Отже, з типами десктопних гаманців ми розібралися. Тепер давайте більш докладно дізнаємося, який обсяг пам’яті необхідно під них виділяти.

Скільки важить біткоіни-гаманець: обсяг в 2018 і подальші перспективи

Загальна вага блокчейна станом на 23.07.2018
Розмір всіх блоків транзакцій за станом на 23.07.2018

У випадку з тонкими гаманцями ніяких проблем з пам’яттю немає. Він обмежується лише розміром встановленого додатка, а це всього кілька десятків мегабайт. З товстими клієнтами ситуація цікавіша.

Якщо в якості орієнтира взяти Bitcoin Core (адже це офіційний гаманець мережі), то можна помітити тенденцію, яка здатна в майбутньому викликати головний біль у багатьох користувачів. Коли криптовалюта біткоіни тільки набирала популярність (2012-2013 роки), факт завантаження всього блокчейна не особливо лякав власників монет. У той час Майнінг не була настільки розвинений, кількість блоків було невеликим, а їх сумарний обсяг становив близько 15 Гб.

З плином часу кріптовалютное співтовариство значно розширилося. Зросла популярність Майнінг, збільшилася кількість здобутих блоків, а разом з цим і вага блокчейна. Так, в кінці 2016 року його сумарний обсяг перевищив 100 Гб, що вже змусило людей звільняти місце на жорстких дисках. Коли новачки і досвідчені кріптопользователі задумалися над тим, скільки важить біткоіни-гаманець в 2017 році, на них чекала шокуюча інформація — обсяг блоків перевалив за 150 Гб. Ясна річ, що на цьому процес не зупинився.

На офіційному сайті криптовалюта bitcoin.org досі висить інформація про те, що для інсталяції товстого гаманця необхідно мати на вінчестері більше 145 Гб простору. Однак ці відомості вже сильно застаріли. Станом на 23.07.2018 року кількість здобутих блоків перевалило за позначку в 533 тисячі, а їх сумарний розмір складає значні 206,68 Гб.

Таким чином, для завантаження блокчейна вже не можна використовувати деякі SSD-накопичувачі, здатні прискорити цей процес. Моделі на 256 Гб теж не підходять. Та й сховища на 500 Гб вже скоро стануть незатребуваними. Як неважко здогадатися, розмір блоків росте без зупинки, причому це відбувається з величезною швидкістю. Судіть самі:

 • розмір одного блоку становить 361,544 КБ;
 • на видобуток нового елемента мережі йде приблизно 8 хвилин 28 секунд;
 • за добу Майнер генерують 169 блоків.

Це означає, що за 24 години блокчейн «важчає» приблизно на 61 Мб. За місяць його обсяг зросте приблизно на 1,8 Гб. Через рік блоки будуть важити майже на 22 Гб більше. І це при тому, що дані розрахунки є грубими. За фактом цифра буде набагато більше.

Виходячи з цього, можна прийти до висновку, що зовсім скоро людям доведеться використовувати окремі накопичувачі виключно для товстих гаманців. Багатьом доведеться забути про комбінованому застосуванні жорстких дисків і накопичувачів, на яких ще недавно легко вміщалися і біткоіни-клієнт, і робочі програми, і фільми, і гри.

Звичайно, навіть з урахуванням такої тенденції є два очевидних виходу з ситуації:

 1. Купити жорсткий диск або SSD-накопичувач на 1 Тб. Таке рішення дозволить ще пару років застосовувати сховища без суворої економії місця. Однак людині доведеться витратити чимало грошей, щоб придбати надійний девайс від добросовісного виробника.
 2. Завести собі зовнішній ЖД і застосовувати його виключно для біткоіни-гаманця. В цьому випадку можна навіть обійтися моделлю на 500 Гб. Приблизно на пару років її повинно вистачити, та й самі гаджети коштують не дуже дорого. Однак наявність гаманця на зовнішньому носії не зовсім зручно. Так, жорсткий диск можна майже завжди тримати відключеним від ПК, забезпечуючи «холодну» зберігання монет. Але вам доведеться підключати пристрій до комп’ютера або ноутбука кожен раз, коли ви захочете переслати комусь Сатоши. Більш того, треба буде чекати, поки програма оновить базу блокчейна. Можна зробити й по-іншому — більшу частину часу тримати девайс підключеним. Але в такому випадку клієнт буде мати зв’язок зі світовою мережею, що дає шанси зловмисникам на злом.

Таким чином, вага програмного гаманця товстого типу — це дійсно серйозна проблема, яка може зіпсувати нерви в майбутньому. Ми вказали два шляхи виходу із ситуації, але обидва ці рішення є тимчасовими. Однак є і 3-й шлях, який ми розглянемо окремо.

Як «урізати» розмір біткоіни-гаманця?

Поле для введення команди, що зменшує розмір товстого біткоіни-гаманця
Правильне написання команди для зменшення ваги гаманця Bitcoin Core

При генерації блоку, в який увійде нова транзакція, здійснюється перевірка попередніх елементів мережі. Цікавий той факт, що система зачіпає тільки відносно нові блоки. Старі елементи вже перевірені сотні разів, тому для функціонування біткоіни-гаманця вони просто не потрібні. Звідси випливає висновок, що старі транзакції {PAGEBREAK} можна «обрізати» без шкоди для роботи клієнта. Це закономірно призведе до зменшення ваги блокчейна, що зберігається на ПК. Як же домогтися такого результату?

Щоб змусити свій десктопний гаманець «схуднути», необхідно виконати наступні дії:

 1. Завантажуємо і встановлюємо гаманець Bitcoin Core.
 2. Обов’язково очікуємо повного закінчення його синхронізації.
 3. Натискаємо правою кнопкою миші на іконку клієнта і тиснемо на пункт «Властивості».
 4. В поле «Об’єкт» вписуємо наступну команду — -prune = 551.
 5. Тиснемо на кнопку «Застосувати».

Після виконання цих нескладних дій розмір блокчейна скоротиться приблизно до 3-х Гб. Число 551 є мінімально допустимим. Тобто, обрізати базу ще більше у вас не вийде.

Якщо ви вирішите вдатися до таких хитрощів, вам доведеться пам’ятати про декілька моментів:

 1. Урізання блокчейна точно працює тільки з Bitcoin Core. З іншими товстими гаманцями дана операція не проводилася, тому немає ніяких гарантій, що вона спрацює і не позначиться на функціонуванні програми.
 2. Вам в будь-якому випадку доведеться виділяти більше 200 Гб місця на диску. Так, потім ви скоротите обсяг блоків, але перед цим синхронізація повинна пройти повністю, так що видаляти деякі ігри або фільми все одно знадобиться.
 3. Гаманець Armory, що є доповненням Bitcoin Core, теж повинен пройти повну синхронізацію. Тобто, ви встановлюєте первинну програму, завантажуєте все блоки, потім встановлюєте Armory, переносите гаманці Armory в Bitcoin Core і лише потім урізати блоки.
 4. Маючи гаманець з обрізаним блокчейном, не можна імпортувати нові приватні ключі. Ці дії необхідно проводити до введення згаданої вище команди. В іншому випадку доведеться встановлювати Bitcoin Core заново і знову чекати завантаження всіх блоків.

Товсті або тонкі біткоіни-гаманці: переваги, недоліки, актуальність застосування

Іконки товстих і тонких біткоіни-гаманців

Якщо говорити про товстих (або повних) гаманцях, то можна виділити такі сильні і слабкі сторони:

плюсимінуси
Широкий, але при цьому зрозумілий функціонал, з яким без зусиль розбереться навіть новачок.Навіть при подальшому «обрізання» блокчейна користувачеві все одно треба виділяти більше 200 Гб місця на жорсткому диску.
Високий ступінь безпеки клієнта. Приватний ключі зберігаються у користувача. Крім того, є можливість захисту гаманця складним паролем.Синхронізація триває дуже довго. При найкращих розкладах на це йде близько 3-х діб.
Повна анонімність, гарантована наявністю блоків транзакцій. При здійсненні переказів програма не вдається до інших серверів, так що інформація не переходить до 3-м особам.На етапі синхронізації можуть виникнути позаштатні ситуації (пропаде інтернет, відключиться світло). Якщо ці неприємності трапляться тоді, коли програма буде відкрита, скачування зіб’ється, і вам доведеться все робити заново.
Є можливість «холодного» зберігання кріптомонет.Синхронізація може раптово зависнути навіть при відсутності зазначених вище проблем. В такому випадку її також доведеться починати спочатку.

Що стосується тонких клієнтів, то з ними ситуація така:

перевагинедоліки
Швидка установка, після якої додаток відразу готове до використання.Оскільки при транзакціях тонкі гаманці звертаються до блокчейну на сторонніх ресурсах, їх робота залежить від функціонування останніх.
Широкий функціонал, який практично нічим не поступається товстим клієнтам.
Мала вага програми, під яку не треба окремо виділяти місце.Інформація про переклади потрапляє до 3-м особам, що негативно позначається на анонімності.
Є можливість «холодного» зберігання.
Як і у випадку з повними гаманцями, приватні ключі зберігаються на комп’ютері, що значно підвищує їх безпеку.

Як видно, у тонких клієнтів набагато менше мінусів, але це не означає, що їм можна беззастережно віддавати перевагу. Вибір типу десктопного гаманця безпосередньо залежить від ваших цілей і суми накопичень. Новачки, які тільки починають збирати свої перші Сатоши, можуть користуватися тонкими гаманцями (їм також підійдуть онлайнові або мобільні сховища). А ось тим, хто має намір зберігати повні біткоіни, краще встановлювати собі товсті клієнти. Звичайно, з ними треба помучитися, але це можна вважати платою за найвищу ступінь безпеки і стовідсоткову анонімність.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector