Скільки видобуто Лайткоінов (Litecoin) на сьогоднішній день і в 2017?

Майнінг є єдиним способом генерації віртуальних монет цифрових грошових одиниць. Не став винятком із загальних стандартів криптовалюта Лайткоін, іменована віртуальним сріблом. Litecoin з моменту появи (8 жовтня 2011 року) міцно влаштувався в когорті лідерів кріптовалютного світу і продовжує утримувати позиції в ТОП-п’ятірці альткоінов за показниками ринкової капіталізації.

Лайткоін помилково сприймають як своєрідний клону першої цифрової грошової одиниці, і в цьому є опредёленная логіка. Вихідний код біткоіни, що знаходиться у вільному доступі в Інтернеті, став основою, на якій Чарльз Лі спроектував новий цифровий актив і однойменну платіжну систему.

Дана криптовалюта позиціонувалася паном Лі, як універсальна монета, призначена для високошвидкісних внутрішньосистемних P2P-платежів (взаєморозрахунки без посередників) в віддаленому режимі. Відповідно, емісія Лайткоіна здійснюється набагато швидше, ніж генерація в мережі біткоіни. На думку деяких користувачів, збільшення швидкості Майнінг в 4 рази, слід вважати невиправданим. Однак кількість монет Litecoin, обмежене програмним алгоритмом 84 млн. Одиницями, теж в 4 рази перевершує аналогічні параметри системи Bitcoin. Таким чином, було збережено рівновагу між показниками швидкості видобутку і кількості віртуальних монет даного альткоіна, що підлягають генерації. Незважаючи на наявність певних проблем, пов’язаних з прийняттям даної валюти представниками сфери рітейлу, цифрове срібло, швидше за все, стане грошима для віддалених взаєморозрахунків в Інтернеті. Тоді як біткоіни більше підходить на роль глобальної резервної валюти і здатний покінчити з гегемонією американського долара.

Коротенько про Майнінг Litecoin

Емблема Лайткоіна і жовтий шнур

Цифрова валюта Лайткоін має оригінальну версію блокчейна. Висока швидкість генерації віртуальних монет заснована на здатності однойменної мережі платежів обробляти велику кількість внутрішньосистемних трансферів. Даний актив, вирішений у вигляді цифробуквене коду, є підсумком безперервного функціонування операційних блоків, генерація яких здійснюється на основі стандартного циклічного хеширования. Кожен блок містить два компоненти:

 1. Тема, що складається з функцій основного хешу (величина обчислювальної потужності мережі), попереднього блоку і проведених маніпуляцій.
 2. Списку подтвёржденних Майнер грошових переказів (транзакцій).

Процес емісії Лайткоін здійснюється за безпосередньої участі Майнер. Термін майнер має комплексну інформаційну навантаження і позначає:

 1. Власника повного обчислювального вузла.
 2. Апаратуру для генерації кріптомонет шляхом складних математичних розрахунків.

Цілісність системи, високий рівень анонімності і ефективність захисних механізмів забезпечується за рахунок безперервної роботи численних Майнер, зайнятих не тільки здобиччю нових монет альткоіна, а й включенням інформації про внутрішньосистемних трансферах в основну ланцюг блокчейна. За свою роботу власники повних обчислювальних вузлів отримують фіксовану винагороду від мережі, кількість якого через кожні 4 роки зменшується в 2 рази.

Особливості Майніг Litecoin

Графічне зображення мережевого коду

2017 рік став рекордним для Лайткоіна як з позиції вражаючого злету курсових котирувань, так і збільшення ринкової капіталізації. Всього за 12 місяців, приріст склав приблизно 6500%, а вартість зросла з 4-5 до 270-280 доларів США. Вражає і тенденція збільшення показників загальної капіталізації з 200 млн до позначки понад 15 млрд доларів США.

На тлі рекордного зростання збільшується число людей, охочих вкладати заощадження в перспективний актив. Потенційні інвестори задаються питанням: скільки Лайткоінов видобуто на сьогоднішній день і конкретно в 2017 році? Чи багато ще монет буде згенеровано в майбутньому і чи варто включатися в Майнінг даної криптовалюта?

Можна помітити одну тенденцію. Вивчаючи особливості Майнінг Litecoin, багато хто бере для порівняння особливості, властиві алгоритму генерації монет в системі біткоіни. Незважаючи на схожість певних стандартів, у видобутку цих кріптоактівов є кардинальні відмінності. Поговоримо про них докладніше.

Перше, що кидається в очі — наявність різних програмних забезпечень. У разі Bitcoin застосовується складний алгоритм SHA-256. У Litecoin інтегрований більш спрощений стандарт Scrypt. Принцип докази роботи (prof of work) затребуваний в обох випадках, але простота і швидке функціонування алгоритму Scrypt є фактором, що забезпечує збільшення загальної кількості монет, які будуть намайнени в системі Лайткоіна.

Розрахунок рентабельності Майнінг і кількість преміальних монет

Малюнок людини з киркою, видобувного в шахті Лайткоіни

Визначення цифри, скільки було видобуто Лайткоінов на сьогоднішній день, є досить важливим, але не єдиним фактором, що обгрунтовують доцільність заняття Майнінг даного цифрового активу. Необхідно вивчити важливі статистичні дані.

Основні параметри процесу видобутку Litecoin виглядають так:

 1. Загальна кількість віртуальних монет обмежена алгоритмом генерації і становить 84 млн. Штук. Тобто, в 4 рази більше, ніж в системі першої криптовалюта.
 2. Інтервал створення нового блоку блокчейн становить всього 2,5 хвилини.
 3. Розрахунок показників складності мережі здійснюється 2 рази на тиждень.

Розмірковуючи про рентабельність Майнінг Лайткоіна, буде розумним використовувати метод комплексного аналізу. Можна застосувати готові програми для визначення складності мережі і Майнінг, але зробимо приблизну калькуляцію. Варто враховувати, що коефіцієнт рентабельності видобутку не є статичною величиною і зазнає періодичні зміни в залежності від різних факторів, таких як:

 1. Вартість і амортизація апаратури Майнінг, енергетичні витрати.
 2. Кількість видаваних системою преміальних монет.
 3. Скільки ще буде видобуто Litecoin.

Майні можна різними способами. Генерація на процесорі ПК давно себе не окупає. Кустарні ферми, створені із застосуванням декількох графічних процесорів, є досить прибутковим заняттям, але, швидше за все, швидко втратять актуальність через очікуваної комерціалізації сегмента генерації альткоінов. Вельми привабливим виглядає варіант хмарного Майнінг, але слід враховувати масове поширення шахрайства в Інтернеті і підійти з розумом до підбору надійного ділового партнера. Аналогічну обережність слід проявити, визначаючись з вибором пулу.

Найбільш вигідним варіантом Майнінг є придбання спеціальної обчислювальної апаратури, що працює на алгоритмі Scrypt. Вартість останніх набагато менше, ніж ціна ASIC для біткоіни і не перевищує 2500 доларів США. Але в процесі видобутку слід враховувати значні енергетичні витрати і амортизацію пристроїв.

Важливе значення має не тільки факт, скільки ще буде видобуто Лайткоінов, але і яка кількість монет видає система Майнер і чому дорівнює їх вартість. Відомо, що Майнінг стартував в 2011 році, а тоді щасливим власникам повних вузлів діставалося рівно 50 монет. Перший халвінг відбувся через чотири роки, а черговий намічений на 2019 рік. Сьогодні Майнер отримують 25 монет за виявлення нового блоку, що за сьогоднішнім курсом (26.12.2017.) Становить приблизно 7000 доларів США.

Провівши прості розрахунки, можна зробити наступні висновки:

 1. На сьогоднішній день згенеровано приблизно 65% від загальної кількості Лайткоінов, приблизно 55 млн монет.
 2. Процес Майнінг Litecoin сповільняться, а монети альткоіна будуть тільки дорожчати через дефіцитності.
 3. Емісія Лайткоіна триватиме приблизно стільки ж, скільки і біткоіни, остання монета якого буде «викарбувана» приблизно в 2140 році.

Всього за 2017 рік згенеровано 210 240 монет Litecoin.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector