Складність видобутку Ефіріума (Ethereum) — як росте, графік

 • Фактори, які впливають на складність Майнінг
 • Яка динаміка складності Ethereum
 • На що впливає зміна складності мережі
 • Де подивитися складність
 • Прогноз складності на найближчий час
 • Складність Ethereum є показник, що надає Майнер інформацію про витрати часу і потужності, з якими він зіткнеться в процесі пошуку хеша в мережі за допомогою спеціального обладнання (ферм на GPU і іншої техніки). У чому особливості параметра? Від чого залежить ріст і яка його динаміка сьогодні? На яких сервісах можна глянути складність ETH на графіках? Поговоримо про це детально.

  Складність Майнінг Ефіріума — сутність поняття

  Монета Ethereum і кнопка, що активує Майнінг

  У всіх криптовалюта, що використовують алгоритм «докази роботи» (PoW), закладається принцип зміни складності Майнінг. За цим показником можна судити, скільки часу буде витрачено учасником мережі для підбору хеша, необхідного для формування чергового елемента blockchain.

  Складність видобутку Ефіріума вимірюється хешрейтом, а саме пошуком необхідного значення до отримання єдиного ключа. Чим більший часовий проміжок йде на його пошук, тим важче здобувати криптовалюта і тим вище розглянутий показник. У платформі Ethereum застосовується індивідуальний алгоритм хешування під назвою Ethash. Вважається, що це більш просунутий варіант, ніж Dagger Hashimoto.

  Особливість алгоритму в тому, що він відображає метадані останнього блочного елемента в ланцюжку blockchain. Йдеться про параметр Nonce, випадкове знаходження якого виключено. Його отримання можливо в разі перебору всіх варіантів із застосуванням спеціального обладнання. Як тільки необхідний хеш знайдений, майнер вправі розраховувати на премію, яка на 17 вересня 2018 го становить 3 ETH.

  Регулювання складності мережі Ефіріума здійснюється без участі команди розробників або користувачів мережі. Система аналізує швидкість отримання нового блоку, змінюючи складність в більшу чи меншу сторону. Більш докладно про фактори, які впливають на параметр, поговоримо далі.

  «Бомба складності»

  У кріптовалютном просторі часто зустрічається термін «бомба складності». Йдеться про алгоритм, завданням якого є ускладнення Майнінг ETH. Найбільша проблема, яка обговорюється в середовищі Майнер ще з 2017-го — переклад мережі з PoW на PoS. Такий крок розробників може привести до того, що видобуток Ethereum (в стандартному розумінні) втратить будь-яку актуальність. Суть в тому, що PoS не залежить від Майнінг, а дохід — від обсягу монет у конкретного користувача мережі. Якщо при наявності алгоритму PoW саме Майнер забезпечують працездатність мережі, в PoS вони будуть не потрібні.

  Щоб усунути ризики для криптовалюта, розробники проводять перехід в кілька етапів. Перший з них — Метрополіс, який включає в себе два кроки. Перший з них (перехід на Byzantium) стався 16 жовтня 2017 року. В результаті нагорода Майнер була зменшена до 3 ETH. Наступний крок — Constantinople, після проведення якого зміниться сама структура існуючих смарт-контрактів. На середину вересня 2018 року розробники знаходяться на стадії тестування Constantinople.

  Перехід на новий алгоритм буде шоком для Майнер. Багато з них можуть залишитися на звичному для себе механізм консенсусу. В результаті високий ризик чергового хардфорка в кріптосеті Ефіріум. Таке вже було, коли в 2016 році з’явився Ethereum Classic.

  Мета переходу на PoS в тому, щоб підвищити складність Майнінг і практично нівелювати можливість генерації віртуальних монет. Будь-які спроби учасників мережі добути криптовалюта нічого не дадуть, тому багато Майнер будуть змушені перейти на інші альткоіни. Деякі користувачі ще зберігають надію, що розробники відмовляться від нововведення. Це пов’язано з тим, що перехід на PoS може привести до ряду труднощів у віртуальній мережі:

  1. Ризик хардфорка (про це згадувалося вище). В учасників кріптосеті є яскравий приклад 2016- го, коли відбулося успішне поділ блокчейн ETH на дві незалежні ланцюга. В результаті з’явився ETC.
  2. Труднощі з оборотом віртуальних монет. Особливість PoS в тому, що заробіток учасника мережі безпосередньо залежить від числа коинов в гаманці. Отже, йому буде невигідно їх продавати на біржі або обмінювати на інші віртуальні монети.
  3. Централізація мережі через скупчення великої кількості ETH в руках великих інвесторів.
  4. Шахрайство. У процесі додавання блоку валідатори (теоретично) можуть включити в блок вірус або спробувати негативно впливати на блокчейн. На практиці це буде ризиковано, адже в разі виявлення шахрайства учасник мережі ризикує всім свої капіталом.

  Фактори, які впливають на складність Майнінг Ефіріума

  Монета Ефіріума на тлі бінарного коду

  При аналізі складності Майнінг Ефіріума важливо розуміти, які зовнішні чинники можуть впливати на цей показник. Тут можна виділити ряд ключових аспектів:

  1. Час, за яке створюється новий блок в ланцюжку блокчейн. Тобто період, протягом якого відбувається підбір хеша для формування нового блоку. Середня швидкість створення одного елемента blockchain становить близько 14,5 секунд. У разі зниження цього параметра відбувається зростання показника складності і навпаки. Завдяки цьому нюансу кріптосеть утримується в рівновазі і гарантує знаходження швидкості отримання блоку на одному рівні.
  2. Розвиток технологій. Останнім часом застосування відеокарт при Майнінг Ефіріума стає менш вигідним. Це викликано появою на ринку обладнання з більшою продуктивністю, здатного швидше перебирати хеш і знаходити потрібне значення. Так, з випуском ASIC-Майнера Bitmain Antminer E3 в видобутку криптовалюта багато що змінилося. Чим більше число користувачів купує і використовує згадану техніку, тим активніше зростає складність видобутку Ethereum. Для порівняння відеокарти мають хешрейт в діапазоні 20-40 МХ / с, а у Bitmain Antminer E3 цей параметр становить 190 МХ / с. Логічно припустити, що такий пристрій буде краще справлятися з підбором хеша, що змушує мережу підвищувати складність для збереження заданої швидкості формування блоку.
  3. Підвищення курсу. Значне зростання курсу ETH в 2017-му привів до стрибка популярності Ethereum в кріптовалютном співтоваристві. Багато людей вирішили добувати віртуальну монету за допомогою спеціальних ферм. В результаті загальний хешрейт мережі значно зріс, що неминуче позначилося і на зростанні складності Ethereum. Схожа ситуація сталася з біткоіни, який в кінці 2017 го отримав ще більшу популярність, а складність збільшилася в багато разів.
  4. Рентабельність. Це непрямий фактор, який позначається на складності. Якщо учасникам мережі вигідно інвестувати гроші в Коін ETH, вони приєднуються до видобутку, що тягне за собою описані вище наслідки.
  5. Вартість електроенергії — ще один непрямий параметр, на який орієнтуються Майнер. Зростання витрат на електрику впливає на рентабельність Майнінг ETH. Якщо учасники мережі втратять інтерес до Майнінг, це призведе до зменшення загального хешрейта і зниження складності. На даний момент це навряд чи станеться, адже нові Асіка споживають менше енергії, ніж ферми на GPU, забезпечуючи при цьому високу продуктивність.

  Якщо говорити в цілому динаміка складності Ethereum залежить від двох ключових чинників:

  1. Сумарного хешрейта в кріптосеті (загальної продуктивності обладнання, яке застосовується для видобутку ETH).
  2. Часу, що витрачається на пошук Nonce і створення елемента ланцюжка blockchain.

  Інші фактори є непрямими і впливають на зазначені вище параметри.

  Яка динаміка складності Ethereum — головні нюанси

  Цифрова емблема Ефіру

  У момент появи віртуальної монети біткоіни складність видобутку була мінімальною і становила 121 ГХ / с. З ростом популярності криптовалюта і появою нових Майнер добувати криптовалюта ставало все важче. Для кращого розуміння виділимо, як змінювалася складність Майнінг Ефіріум (з урахуванням графіка):

  1. 2015 рік. Відомо, що криптовалюта ETH з’явилася 30 липня 2015 року. До кінця року параметр складності досяг 8,5 ТХ / с, тобто він виріс в 70 разів, якщо порівнювати з попередніми параметром.
  2. 2016 рік. Вже на квітень складність Майнінг збільшилася до позначки 23,7 ТХ / с і продовжувала зростати. Це обумовлювалося появою більш потужних відеокарт і підвищенням інтересу до видобутку віртуальної монети. 1 жовтня показник досяг 85 ТХ / с. До кінця жовтня складність перевищила позначку в 100 ТХ / с, але в подальшому стався невеликий відскік. До кінця року показник знаходився на планці близько 80 ТХ / с.
  3. 2017 рік. Справжній бум почався в 2017-м, коли всі популярні коін показали неймовірний ріст курсової вартості. На цьому тлі значно зросла популярність Майнінг, і збільшився загальний інтерес до віртуальної монеті. Якщо в січні складність перебувала на рівні 90-110 ТХ / с, вже до кінця червня вона була 972 ТХ / с, тобто зросла в 10 разів. Але це був тільки початок. Пік складності припав на середину жовтня, коли цей параметр досяг позначки в 3 Pх / с. Надалі стався різкий спад, і вже 21 жовтня складність Майнінг ETH становила 1,47 РХ / с. Причиною такого обвалу стало офіційне оголошення про завершення 1-го етапу Метрополіс. Але згодом показник взяв своє, і до кінця року на виріс до 1,91 РХ / с.
  4. 2018 рік. Одного погляду на графік складності Ефіріума досить, щоб побачити тенденцію росту популярності віртуальної монети. Після різкого стрибка і тимчасової корекції в 2017 році, з початку 2018 го складність знову пішла вгору. Уже в липні показник перевищив позначку в 3,5 РХ / с. Надалі параметр змінювався в невеликих діапазонах і останнім часом спостерігається зниження показника. Складність Ефіріума на сьогодні (17 вересня 2018 роки) знаходиться на позначці 3,129 РХ / с. Таке падіння багато хто пояснює наближенням переходом мережі на алгоритм PoS, про який згадувалося вище.

  На що впливає зміна складності мережі Ефіріума?

  Дві шахтарські кирки і значок Ефіріума

  У процесі видобутку криптовалюта Майнер звертають увагу на безліч факторів — вартість обладнання, курсову ціну видобутої криптовалюта і інші аспекти. Один з найбільш важливих моментів — складність кріптосеті Ефіріум. Від цього показника залежить дохід учасника мережі. Наприклад, якщо зазначений параметр підвищується на 20%, прибуток Майнера падає на 20%. Тут має місце майже лінійна залежність.

  Крім того, з ростом складності зростають і витрати Майнера. Учасник кріптосеті змушений витрачати більше грошей на покупку устаткування. Наприклад, збір ферми на GPU за умови покупки 6-8 відеокарт обходиться в суму 5-8 тисяч доларів. Якщо купувати Асік, про який згадувалося вище (Bitmain Antminer E3), витрати будуть нижчими (близько 1200 доларів). При збереженні поточної тенденції видобуток віртуальної монети ETH за допомогою ферм на GPU буде безглуздою. До слова, розрахунки показують, що окупність обладнання на відкритих становить кілька років. Ось чому учасники мережі активно переходять на Асіка, а це, в свою чергу, впливає на складність видобутку віртуальних монет.

  Де подивитися складність Ethereum?

  Графік, що показує складність Майнінг Ефіріума
  Графік складності Майнінг Ethereum на сайті Bitinfocharts.com

  Майнер для аналізу ефективності видобутку ETH потрібно тримати під контролем рівень складності. У цьому допомагають графіки, які легко знайти в Інтернеті. Виділимо кілька популярних сервісів, де можна подивитися складність Ethereum:

  1. Cryptorate.ru/ethereum/ethereum.php — зручний сайт, де відображається інформація про зміну складності в конкретний період (задається користувачам). Тут легко збільшити масштаб цікавить ділянки і проаналізувати зміну складності більш докладно. Тут же є можливість дискретного зміни масштабу відображення — за 1 день, 1 тиждень, 1 місяць і так далі.
  2. Bitinfocharts.com/ru/comparison/ethereum-difficulty.html — найбільш точний і наочний графік складності мережі Ethereum. На ньому можна побачити всю необхідну інформацію, починаючи з першого дня появи віртуальної монети до поточного моменту. Плюс сайту в тому, що він дозволяє порівняти показник складності ETH з цим же показником для інших коинов. Для цього достатньо активувати цікавлять кнопки під малюнком.
  3. Coinwarz.com/difficulty-charts/ethereum-difficulty-chart — ще один графік з наочною структурою. Тут все просто. Горизонтальна шкала відображає часовий проміжок, а вертикальна — складність мережі Ефіріума. При бажанні користувач може змінити період відображення або збільшити масштаб. Для більшої зручності під графіком приведена докладна розшифровка значень по датам.

  Маючи такі графіки перед очима, учаснику мережі простіше проаналізувати поточні тенденції на підставі історії і зробити прогноз на майбутнє по подальшій зміні складності віртуальної монети.

  При аналізі складності мережі Ефіріум рекомендується врахувати ряд моментів:

  1. Параметр складності періодично змінюється з урахуванням зміни швидкості видобутку чергових блоків. Ось чому відомості на різних сайтах можуть відрізнятися.
  2. Для отримання більш точного параметра краще брати дані з різних джерел і розраховувати середній арифметичний параметр.
  3. У процесі аналізу краще вивчати не тільки останні 1-2 дня, але і історію зміни за останні 2-3 місяці.

  Прогноз складності Ефіріум на найближчий час

  Емблема Ефіріума на тлі проводів

  Дивлячись, як росте складність Ethereum, Майнер замислюються про актуальність видобутку віртуальної монети. Але, незважаючи на закладену «бомбу складності», віртуальна монета залишається одним з найбільш вигідних інструментів для видобутку. Таку криптовалюта ще можна Майні за допомогою відеокарт, але краще застосовувати більш сучасне обладнання — Асіка. Використання Bitmain Antminer E3 дозволяє заробити близько 100 доларів на місяць. При цьому загальна окупність обладнання складе близько року.

  Однак ситуація може змінитися після заміни алгоритму Майнінг. У процесі наближення до PoS складність видобутку може знижуватися через поступового переходу учасників кріптосеті на інші віртуальні монети. Цей крок буде вимушеним, адже після остаточного запуску PoS застосування Асіка або будь-якого іншого обладнання стане марним. Прибуток учасників мережі буде залежати від кількості монет на рахунку, а не від продуктивності Асіка або GPU. Але поки цього не сталося, Майнер продовжують добувати віртуальні монети в розрахунку на отримання прибутку. Що буде далі, залежить від команди розробників і їх рішення.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector