Соціальний блокчейн: можливості для поліпшення життя людей

Минулого тижня черговий стартап з використанням криптовалюта Ripple зібрав $ 29 млн в токенах XRP, які використовується в транзакціях для фінансування всіх проектів на DonorsChoose.org. Як свідчить це безпрецедентне благодійна пожертва цифрові гроші, безумовно, займуть місце в соціальному впливі в майбутньому. Але це всього лише сама верхівка айсберга, основа якого — технологія блокчейн.

Незважаючи на те, що по всьому світу говорять про перспективу блокової технології та біткоіни, більшість людей мають вкрай слабке уявлення про те, що це таке. Це стосується і наслідків того, що можна назвати «соціальний блокчейн».

На щастя, міжнародна некомерційна організація «Корпус милосердя» (Mercy Corps) вивчає технології розподілених регістрів і представила свій власний підручник з цього питання на недавньому веб-семінарі.

У документі перераховуються можливості блокчейн для поліпшення якості життя людей в різних регіонах світу і сферах діяльності, в тому числі:

  • поліпшення показників успішності серед дівчаток в Нігерії з подальшими автоматично генеруються грошовими виплатами сім’ям (якщо дитина буде відвідувати не менше 90% занять);
  • система автоматичних 50% -х пожертвувань на благодійність музикантами від доходу за кожну конкретну композицію;
  • координація фінансових, медичних та інших ресурсів різних організацій для надання допомоги біженцям;
  • допомога в економії електроенергії за допомогою «розумних» холодильників і інших інноваційних побутових приладів з наступним автоматичним пожертвуванням зекономлених коштів на благодійність.

Все це і багато іншого може стати реальністю завдяки появі технології blockchain. Незважаючи на те, що блок-ланцюг все ще знаходиться на стадії раннього розвитку, вона має величезний потенціал у сфері програм соціального впливу по всьому світу.

Залежно від конкретного сектора багато компаній вже можуть спостерігати або експериментувати з blockchain і Bitcoin. Але це поки всього лише один крок вперед, який необхідно усвідомити всім, хто планує брати участь в програмах соціального впливу XXI століття. Але для початку слід зрозуміти, що блокчейн і біткоіни — це всього лише види так званої розподіленої книги.

Як наголошується в доповіді, «розподілена книга являє собою розподілену базу даних, яка підтримує постійно зростаючий список упорядкованих записів. Кожен учасник мережі підтримує копію бази даних, і по мірі відновлення бази даних зміни поширюються по мережі в режимі реального часу. Протягом всього процесу безпека забезпечується за рахунок використання шифрування і цифрового підпису ».

Тому замість одного центрального сервера, що зберігає копію конкретної бази даних (наприклад, банку), тисячі її примірників постійно оновлюються через розподілені вузли, забезпечуючи високу прозорість і стійкість і в рамках рівноправної мережі.

Експерти Mercy Corps бачать багато потенційних переваг цієї технології для міжнародного розвитку, включаючи:

  • нові способи нарощування довіри і скорочення витрат (підвищення прозорості та підзвітності може підвищити довіру, а використання блокчейна спростить фінансові транзакції і контрактні угоди, знизить транзакційні витрати і підвищить ефективність);
  • нові способи благодійності (цифрові валюти і здатність до токенізаціі активів відкривають нові шляхи для благодійності);
  • нові способи вирішення соціальних проблем (управління цифровою ідентифікацією може поліпшити ситуацію з громадянськими правами і розширити можливості окремих осіб; цифрові валюти відкривають нові можливості для захисту цінних активів і сприяння фінансовій інтеграції).

Одна з найбільших областей потенціалу блокчейна — прямі грошові виплати від донора одержувачу. За оцінками Світової продовольчої програми, до 2020 року 50% їх благодійних ініціатив матимуть форму грошових переказів. Організація підрахувала, що рішення на базі блочної мережі дозволить знизити витрати на операційні витрати з 3,5% до 1%, що призведе до економії мільйонів доларів.

У доповіді Mercy Corps також зазначається, що впровадження блокчейна дозволить підвищити ефективність і скоротити витрати по всьому соціальному сектору. У той час як деякі окремі організації, безсумнівно, будуть продовжувати розробляти рішення ізольовано, якщо цей підхід стане домінуючим, сектор ризикує втратити ширші можливості. Йдеться про здатність обмінюватися даними, зменшенні навантаження з боку наглядових і регулюючих органів.

Звичайно, попереду ще багато роботи, оскільки ця технологія продовжує розвиватися, але приклади її успішного використання на ринку вже є. Контроль всіх змін і розробок цієї захоплюючої технології має першорядне значення для майбутнього соціальних програм, оскільки очікування донорів і споживачів продовжують переходити до більш прямої і прозорої моделі.

джерело:

https://www.forbes.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector