Способи Майнінг криптовалюта: використання відеокарт, fpga, asic

Майнінг необхідний для перевірки і підтвердження транзакцій, які вносяться в черговий блок, що приєднується до блокової ланцюжку криптовалюта. Цей процес також супроводжується створенням нових цифрових монет, які Майнер отримують в якості винагороди за свою роботу.

На зорі появи біткоіни Майнінг був нічим іншим, як прибутковим хобі для ентузіастів кріптовалютной екосистеми. Єдине, що необхідно було для участі в цьому процесі, це звичайний комп’ютер. Однак за останні 10 років багато що змінилося, з’явилися різні способи Майнінг.

Історія розвитку обладнання для Майнінг

У 2009 році перші Майнер використовували стандартні багатоядерні процесори для створення нових монет. При наявності декількох комп’ютерів з пристойними технічними характеристиками дохід істотно зростав. За кожен новий блок майнер отримував 50 BTC. Складність Майнінг (необхідний обсяг обчислювальної потужності) була настільки низькою, що в цьому процесі міг брати участь будь-який бажаючий. Ніяких серйозних грошових інвестицій для старту не було потрібно.

Майнінг на відкритих

У жовтні 2010 року в інтернеті з’явився код для розробки біткоіни за допомогою графічних процесорів (відеокарт). Оскільки труднощі Майнінг зросла, з’явилася потреба в більш досконалому, більш потужному обладнанні. На той момент GPU-процесори відповідали цим вимогам.

Майнінг біткоіни на одній відеокарті не вимагав серйозних технічних навичок. Майже кожен, хто міг дозволити собі придбати потужний сучасний графічний процесор міг це зробити. На той момент вимоги до обчислювальної потужності були все ще досить низькими, тому цей процес приносив гарний прибуток.

Але так тривало недовго, оскільки криптовалюта початку залучати до себе все більше уваги з боку суспільства. Спільнота фанатів цифрових грошей стрімко розширювалася в усьому світі. Вимоги до обчислювальної потужності стали рости, а на ринку почали з’являтися плоди нових ідей у ​​сфері розробки обладнання для Майнінг.

Популярність видобутку криптовалюта продовжувала зростати, а разом з нею і вимоги до потужності, які незабаром стали занадто серйозними для середнього користувача.

Майнінг на фермах

Для підвищення рентабельності Майнінг Майнер почали об’єднувати кілька відеокарт в єдиний пристрій. Такі комбінації часто могли досягати десятків графічних процесорів і отримали назву Майнінг ферми. Але вони не змогли довго протриматися на ринку і швидко поступилися місцем більш досконалої і потужної апаратури.

Майнінг на FPGA

До червня 2011 року з’явилися перші вентильні матриці (FPGA — Field-Programmable Gate Array).

Популярність Майнінг частково впала з появою FPGA, які легко налаштовувалися для генерації криптовалюта. Привабливість цього виду апаратного забезпечення полягала в тому, що він використовував в три рази менше потужності, ніж відеокарти, для виконання аналогічного обсягу робіт. Однак їх першість тривало не довго. Незабаром їм на зміну прийшло нове обладнання.

Майнінг на Асіка

Наступним етапом еволюції Майнінг стали інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC), а Майнінг вийшов з розряду хобі, ставши повноцінним сферою діяльності в промислових масштабах.

На відміну від FPGA, які потребували налаштування після покупки (звідси вони і отримали свою назву), Асіка були спочатку створені спеціально для Майнінг криптовалюта. Ось чому Майнер ASIC і донині залишаються лідерами ринку. Звичайно, їх модернізація не стоїть на місці, і на ринок постійно виходять нові, досконаліші або поліпшені моделі, але поки розробники не змогли придумати нічого, що могло б кинути їм виклик.

Їх вартість може досягати декількох тисяч доларів, що зробило Майнінг недоступним для багатьох пересічних користувачів. Щоб приступити до видобутку цифрових грошей тепер потрібно вкласти чимало коштів вже на початковому етапі, а також врахувати всі витрати, пов’язані з цим процесом: оплата чималих рахунків за електроенергію, технічне обслуговування апаратури, забезпечення достатньої вентиляції щоб уникнути перегріву і ін.

Хмарний майнінг

Цей варіант видобутку криптовалюта пропонує інвесторам можливість участі без необхідності великих витрат на покупку устаткування. Йдеться про лізинг обчислювальної потужності у компаній-провайдерів, що надають подібні послуги.

Клієнти орендують наявне у компанії хмарних розробок обладнання. Це називається покупкою контракту на хмарний Майнінг. Такі контракти можуть мати певний строк дії (зазвичай один рік) або бути умовно безстроковими (діяти до того моменту, поки Майнінг криптовалюта залишається рентабельним).

За свою послуги майніновая компанія стягує частину доходу в криптовалюта і бере комісію за технічне обслуговування апаратури та на покриття витрат на електроенергію.

Наскільки вигідним є цей вид Майнінг, залежить від курсу цифровий монети і рівня складності. В останні місяці складність Майнінг багатьох провідних криптовалюта швидко зростає через збільшення кількості людей, які приєднуються до цього процесу. Це означає, що дохід кожного Майнера знижується, тому що він розподіляється між зростаючою кількістю учасників.

Слід враховувати й інші підводні камені хмарного Майнінг. В першу чергу, це вибір компанії-провайдера. До нього слід підходити з усією обережністю, щоб не стати жертвою шахрайських організацій і пірамід, що видають себе за сервіси хмарного Майнінг. Вибір найкраще робити на користь перевірених часом компаній з хорошими відгуками. Не варто кидатися на яскраві рекламні оголошення з обіцянками високого прибутку. Як правило, на повернення інвестицій в хмарний Майнінг потрібно 5-6 місяців. Потім інвестор починає отримувати прибуток. Компаній, які обіцяють більш швидкий дохід, краще уникати.

Майнінговие пули

Пули для Майнінг дозволяють Майнер об’єднати свої зусилля, а точніше обчислювальну потужність апаратури для полегшення видобутку криптовалюта в умовах постійного зростання рівня складності.

Незважаючи на те, що успіх в соло Майнінг дає повне право на отримання винагороди за новий блок, шанси на його досягнення є дуже низькими через високі вимоги до потужності. Майнінг пул збільшує ймовірність успіху, оскільки сукупні зусилля піднімають шанси на рішення криптографічного завдання і створення нового блоку. Мінусом в цьому є те, що дохід (за вирахуванням комісії сервісу) ділиться між усіма учасниками пропорційно частки потужності, що вноситься в загальний «котел».

Майнер

У будь-якої традиційної грошової системі уряду друкують фіатние гроші — контролюють емісію банкнот і монет через центральні банки.

У сфері криптовалюта немає ніякого центрального органу, що регулює грошову масу і процес емісії цифрової валюти. Для цього необхідні Майнер, які відповідають за підтвердження транзакцій між користувачами. За свою роботу вони отримують винагороду в цифрових монетах. Це дозволяє об’єднати відразу два процеси в один — підтримка роботи мережі і емісію нових токенов в обіг.

Типи консенсусних алгоритмів

Консенсусний алгоритм — основа функціональності будь криптовалюта. Він змушує її працювати за рахунок мережевого ефекту, який будується навколо нього. Нижче наведено класифікацію основних, найбільш поширених консенсусних алгоритмів, використовуваних сьогодні популярними цифровими валютами.

Основна їх мета — підтвердження транзакцій і захист від подвійного витрачання (повторного використання одних і тих же монет).

Доказ роботи (PoW)

Використовується в криптовалюта: Біткон, Ефіріум, Лайткоін, Догекоін і ін.

Мінуси: повільна пропускна здатність, дуже високе споживання електроенергії.

Це перший консенсусний алгоритм, розроблений Сатоши Накамото для блокчейна біткоіни. Він вимагає від Майнер рішення складних криптографічних завдань для створення блоків. PoW працює за принципом «найдовша ланцюг перемагає». Таким чином, якщо більшість Майнер працюють в одній і тій же ланцюжку, то вона буде рости швидше за все, буде найдовшою і надійною. Отже, біткоіни безпечний, якщо більше 50% роботи, що виконується Майнер, є чесною.

Доказ ставки (PoS)

Використовується в криптовалюта: Decred, Ethereum (найближчим часом), Peercoin і ін.

Плюси: більш високий захист від атак, підвищений рівень децентралізації, низьке енергоспоживання.

Мінуси: підвищений ризик створення вилок.

При застосуванні PoS блоки не створюються Майнер. Цей процес виконується валідаторами (мережевими вузлами), роль яких виконують кошики користувачів. Розмір винагороди кожного з них залежить від кількості монет, що зберігаються на їхніх гаманцях. На період використання токенів для підтвердження транзакцій вони заморожуються і не можуть використовуватися для інших цілей.

Недолік цього алгоритму полягає в тому, що валідатори практично не потрібна обчислювальна потужність для підтримки вилки, на відміну від PoW. Вони можуть голосувати за обидві мережі після поділу. Це підвищує ризик високої поширеності ФОРКОМ, що потенційно може завдати шкоди авторитету криптовалюта.

Делегована довіреність (DPoS)

Використовується в криптовалюта: Steemit, EOS, BitShares і ін.

Плюси: низька комісія за транзакції, масштабованість, малі енергетичні витрати.

Мінуси: часткова централізація.

DPoS — дітище Деніела Ларімер, яке дуже відрізняється від PoS. У DPoS токени-Ходжер використовуються не для голосування за правильність створюваних блоків, а за вибір делегатів для проведення цієї перевірки від їх імені.

Зазвичай обираються від 21 до 100 делегатів, які періодично перемішуються системою і отримують замовлення на підтвердження блоків. Для кожного з них визначається часовий інтервал. Якщо делегат регулярно пропускає свою чергу або публікує недійсні транзакції, його мандат можуть відкликати і шляхом голосування вибрати йому заміну.

У DPoS Майнер можуть співпрацювати, щоб створювати нові блоки, а не конкурувати один з одним. Така відносна централізація Майнінг забезпечує більш високу швидкість роботи в порівнянні з більшістю інших консенсусних алгоритмів.

Доказ повноважень (PoA)

Використовується в криптовалюта: POA.Network, Ethereum Kovan testnet.

Плюси: висока пропускна здатність, масштабованість.

Мінуси: централізована система.

Доказ повноважень — це консенсусний алгоритм, в якому транзакції перевіряються сертифікованими акаунтами, які виконують роль на кшталт «адмінів» системи. Ці облікові записи отримують повноваження для передачі правдивої інформації всім іншим мережевим вузлам.

PoA має високу пропускну здатність і оптимізований для приватних мереж. Для загальнодоступної мережі він не дуже підходить на увазі його централізованого характеру.

Доказ ваги (PoWeight)

Використовується в криптовалюта: Algorand, Filecoin, Chia.

Плюси: настроюється, масштабується.

Мінуси: слабке стимулювання Майнер.

Доказ ваги — це широка класифікація консенсусних алгоритмів, заснованих на моделі згоди Альгорда. Загальна ідея полягає в тому, що якщо в PoS частка токенов від всіх наявних в мережі впливає на ймовірність створення такого блоку, то в системі PoWeight використовується інше зважене значення.

Наприклад, в Filecoin це залежить від того, скільки даних IPFS зберігає користувач.

Візантійська стійкість до відмов (BFT)

Використовується в криптовалюта: Hyperledger, Stellar, Dispatch і Ripple.

Плюси: висока пропускна здатність, масштабованість.

Мінуси: брак довіри.

Це класичний алгоритм, який представляє собою рішення так званої задачі візантійських генералів. Щоб зрозуміти його основний принцип можна уявити собі генералів, що оточили місто. Вони повинні одноголосно вирішити: нападати чи ні. Якщо деякі генерали атакують без взаємодії з іншими, то облога закінчиться трагедією. Генерали зазвичай поділяються відстанню і повинні передавати повідомлення один одному для спілкування.

Всього існує кілька підвидів цього алгоритму, кожен з яких має свої плюси і мінуси:

  • практична візантійська толерантність до помилок (PBFT);
  • федеративний візантійське угоду (FBA).

Спрямований ациклічний граф (DAG)

Використовується в криптовалюта: Iota, Hashgraph, Raiblocks / Nano.

Плюси: масштабованість.

Мінуси: залежить від реалізації.

DAG — це форма консенсусного алгоритму, яка не використовує структуру блокової ланцюжка і обробляє транзакції в основному асинхронно. Tangle — це консенсусний алгоритм DAG, який використовується в мережі Iota. Щоб відправити транзакцію монетами Йота, користувачеві необхідно підтвердити дві попередні транзакції. Консенсус діє за принципом «два до одного». Чим більше транзакцій додається в Tangle, тим надійнішим є консенсус.

У наступних статтях ми розглянемо види заробітку на криптовалюта і перспективи галузі. Тому залишайтеся з нами, додавайтеся в наші групи в соціальних мережах. До нової зустрічі!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector