Стекінг криптовалюта — що це і як працює

Мрія кріптовалютних інвесторів — отримання пасивного доходу без витрат на придбання дорогої апаратури. При видобутку віртуальних монет на PoW це неможливо через зростання складності і отримання блоків шляхом підбору єдино вірного хеша. Альтернативний варіант — заробіток на коін, що мають інший механізм консенсусу (PoS). Такий вид Майнінг називається стекінг криптовалюта. У чому особливості напрямки? Як можна заробляти гроші без покупки дорогого устаткування? Які токени доступні інвесторам? Ці та інші моменти обговоримо в статті.

Що таке стекінг в криптовалюта — визначення

Блоки ланцюжка блокчейн

Стекінг криптовалюта — це альтернативний спосіб Майнінг, що має на увазі зберігання віртуальних монет на підключеному до Мережі гаманці. Іншими словами, це видобуток коинов, що працюють на механізмі консенсусу PoS. Принцип заробітку схожий з покупкою акцій і подальшим отриманням дивідендів або оформленням депозиту. Прибутковість і методи стекінг можуть відрізнятися в залежності від правил PoS, що діють для певної віртуальної монети. При цьому заробити криптовалюта простіше, адже для цього немає потреби в покупці спеціальної техніки — досить мати ПК, підключитися до глобальної мережі, придбай і зберігати віртуальні монети на гаманці.

Особливості стекінг криптовалюта

Схематичні відмінності PoW і PoS

Для чіткого розуміння, що таке стекінг криптовалюта, важливо знати особливості механізму консенсусу PoS. Його суть полягає в генерації нових блоків з особливим варіантом розподілу винагороди. Премія Майнер лунає з урахуванням кількості монет на рахунку гаманця. Наприклад, якщо користувач має 1% всіх монет, розмір його премії складе 1% від винагороди, отриманого при появі нового елемента ланцюга. Це грубий приклад, але він показує загальний принцип алгоритму.

Майнінг PoS має особливу структуру. В алгоритмі PoW Майнер використовують апаратуру з високим хешрейтом, підбирати єдино вірне число (nonce) для створення нового блоку в ланцюжку blockchain. Чим могутніше застосовуються пристрої, тим вище ефективність видобутку віртуальної валюти, і тим більший заробіток отримує шахтар. У Майнінг PoS такі дії не потрібні. Тут формування блоку відбувається по рандомізованих принципом.

Стекінг криптовалюта — зручний і дешевший спосіб заробітку віртуальних монет, який відрізняє низькими запитами до учасника Мережі. Будь людини з ПК, підключеним до Інтернету, має право отримувати гроші на Майнінг PoS. Йому не потрібно витрачати кошти на збір дорогих ферм на GPU або придбання Асіка. Досить мати гаманець з певним числом монет на рахунку. Від їх кількості залежить розмір пасивного заробітку Майнера.

Стекінг криптовалюта відрізняється високим рівнем безпеки. Це пов’язано з особливостями PoS, стійкого до атак 51% і зломів з боку зловмисників. Головна особливість — залежність рівня заробітку від числа монет у гаманці. Учасники кріптосеті змушені змагатися і наповнювати гаманець криптовалюта для отримання більшого прибутку. Це призводить до зниження обороту активу.

Недолік стекінг в тому, що тут не враховується вік віртуальної монети. Наприклад, Єгор має в кріптовалютном гаманці 1000 коинов і відразу приступає до заробітку на Майнінг PoS. Катерина внесла на гаманець 10 000 монет, але підключає обладнання через годину після Єгора. Незважаючи на те, що Катерина пізніше приступила до стекінг, ймовірність отримання винагороди у неї в 10 разів більше, ніж у Єгора. Виходить, що при вході більш великого гравця ситуація з розподілом премії між Майнер різко змінюється.

Такий мінус підштовхнув до створення удосконалень версії алгоритму PoS — версії 3.0. Для Майнінг на таких криптовалюта гаманець учасників повинен бути активним протягом певного часового проміжку (до отримання премії за отриманий блок). На відміну від попередньої версії, де вік монети не грав ніякої ролі, тут цей фактор важливий. Чим більшу зрілість має криптовалюта на рахунку, тим вище шанси отримати дохід.

Таким чином, ймовірність заробітку в криптовалюта на PoS 3.0 залежить від числа людей, які заробляють на стекінг, кількості монет і їх віку. Чим менше людей займаються Майнінг PoS на коін, тим вище прибуток учасника кріптосеті.

Як працює стекінг криптовалюта?

В гаманець PoS падають монетки

Вище розглянуто принцип стекінг криптовалюта, що це, і в чому нюанси Майнінг. Але як ця система працює? Простими словами Майнінг PoS — накопичення і зберігання віртуальної монети на кріптовалютном гаманці. Користувач купує криптовалюта на біржі або отримує через обмінник, після чого блокує гроші для видобутку нових коинов. Іншими словами, кошти знаходиться на гаманці, а користувач отримує певний відсоток (залежить від обсягу коштів на рахунку і криптовалюта).

Учасник Майнінг в будь-який момент має право витратити накопичення і зупинити процес стекінг. Власники коинов, що використовують накопичення для Майнінг, називаються холдери — учасники кріптосеті, що блокують монети для отримання нагороди за блок.

Головні умови стекінг:

 1. Кріптовалютний гаманець активний і синхронізований.
 2. Криптовалюта лежить на балансі і не використовується для здійснення операцій протягом певного часу. Проведення операцій з віртуальними монетами на рахунку виключає отримання винагороди на стекінг. Ця особливість робить Майнінг на PoS схожим з банківським депозитом.

Що ще потрібно знати про стекінг криптовалюта:

 1. Розмір заробітку на PoS-Майнінг невеликий, тому для збільшення прибутку важливо зберігати на рахунку більший обсяг віртуальних монет.
 2. Для отримання доходу немає потреби купувати дороге обладнання — вистачить звичайного ПК або ноутбука. Системі важливий баланс гаманця користувача, а не обчислювальні потужності його апаратури.
 3. У багатьох системах існує обмеження за кількістю монет на гаманці.
 4. Заробіток учасника залежить від віку криптовалюта. Цей термін характеризує часовий проміжок, протягом якого коін знаходиться в сховищі учасника кріптосеті. Як правило, монету необхідно тримати на рахунку гаманця протягом місяця.
 5. Премія виплачується за кожен новий блок при наявності підтвердження валідності.
 6. Комісійний платіж в більшості випадків фіксований.

Зазначені особливості вигідно виділяють стекінг криптовалюта і роблять його більш привабливим напрямком, ніж PoW-Майнінг. Це пов’язано з економією коштів на покупку устаткування. Збережені гроші завжди можна пустити на поповнення гаманця і придбання монет.

Як заробити на стекінг криптовалюта?

Ланцюжок блокчейн при Майнінг PoS

Існує дві стратегії заробітку на PoS-Майнінг:

 1. Проста. Суть полягає в покупці віртуальної монети на PoS (допускається застосування гібридних варіантів PoS-PoW), зберіганні криптовалюта на гаманці та отриманні нових коинов за видобуті блоки. Головна умова — наявність обраних монет в лістингу біржовому майданчику. Додатковий заробіток Майнера полягає в продажу віртуальних грошей за вигіднішою ціною (після зростання вартості).
 2. Складна. Учасник кріптосеті купує криптовалюта на PoS, яка ще не потрапила в лістинг біржового майданчика. Завдання полягає в придбанні максимального числа монет по найбільш низькій вартості в надії на майбутнє зростання курсу. Недолік методу очевидний — обраний проект може виявитися провальним. Криптовалюта так і не виросте в ціні і зовсім обвалиться. В результаті інвестор втрачає накопичення. Така стратегія небезпечна. Вона вимагає розуміння ринку і аналізу нової монети перед покупкою.

Стекінг криптовалюта буває двох видів:

 1. Соло. Учасник кріптосеті розраховує тільки на свої сили і накопичення, він працює один.
 2. У пулі. Кілька учасників об’єднують капітали для отримання винагороди. Надалі премія ділиться з урахуванням числа монет на гаманці кожного з учасників. Такий спосіб підходить для початківців Майнер, що мають на рахунку невелика кількість коинов (менше встановленого ліміту).

Алгоритм заробітку на стекінг наступний:

 1. Вибираємо криптовалюта на PoS для Майнінг.
 2. Встановлюємо гаманець для зберігання віртуальних монет.
 3. Чекаємо появи блоків (на це йде близько доби).
 4. Ставимо на ПК програмний клієнт.
 5. Запускаємо гаманець.

Цих кроків достатньо для початку Майнінг на PoS. Розмір заробітку залежить від декількох складових — курсової вартості віртуальної монети і поточного доходу. Для збільшення прибутку можна одночасно купити кілька віртуальних монет на PoS.

Кращі коін для заробітку на стекінг криптовалюта

Логотип Novacoin

Існує безліч монет для стекінг. Виділимо кілька варіантів (інформація по криптовалюта приведена на 19 жовтня 2018 роки):

 1. LEOcoin (leocoin.org). Криптовалюта має курсову ціну 0,11 $ за монету. Загальна капіталізація становить 11,2 мільйона доларів. Сумарне число монет 101,7 мільйонів. Про популярність віртуальних грошей свідчить добовий обсяг торгів, який досягає 1,2 мільйона доларів. Для отримання доходу потрібно завантажити гаманець для LEOcoin, купити криптовалюта і отримувати винагороду. Розмір доходу становить від 10 до 20 відсотків в рік в залежності від числа монет. На рахунку повинно бути від 1000 коинов і більше.
 2. Novacoin (novacoin.org/ — криптовалюта з курсом 4,4 $, капіталізацією 9,9 мільйонів доларів і загальним числом монет в 2 211 950. Добовий обсяг торгів в середньому дорівнює 5,5 тисячі доларів. Винагорода розраховується за спеціальною формулою. Максимальна ставка становить 100% в рік, після чого вона зменшується в два рази через кожні 64 блоку.
 3. PIVX (pivx.org) — криптовалюта з розміром блоку в 2 МБ і часом його формування в 60 секунд. Для участі в PoS необхідно тримають коін на рахунку більше 1 години. Гаманець повинен бути в режимі онлайн. Розмір винагороди дорівнює 5 монет за блок. Курсова вартість коін 1,33 $, капіталізація 75,6 мільйона доларів, загальне число коинов 56 781 200. Обсяг торгів за добу — 6,7 мільйона доларів. Середньорічний показник прибутковості знаходиться на рівні 4,8%.
 4. ReddCoin — платформа, яка працює з 2014 року. Вартість віртуальної монети становить 0,0031 $, капіталізація — 89,6 мільйона доларів. Загальна кількість коинов — 28,8087 млрд. Сумарний обсяг торгів за добу 653,6 тисяч доларів. Проект обіцяє процентну ставку в розмірі 5% на рік.
 5. NEO (neo.org) — громадський проект блокчейн, що дозволяє власникам заробляти на стекінг криптовалюта. Курс 16,4 $, загальне число коинов — 65 млн, а капіталізація перевищила позначку в 1 мільярд доларів. Добовий обсяг торгів — 315 мільйонів доларів. Користувачі отримують токени за Газ. Середньорічна доходність учасника кріптосеті знаходиться на рівні 5%.
 6. OKCash (okcash.io) — децентралізована мережа, що дозволяє заробляти на стекінг криптовалюта. Вартість дорівнює 0,03 $, капіталізація 2,3 мільйона доларів, обсяг торгів — 8,2 тисячі доларів. Сумарна кількість коинов 74 225 400. Тут відсутні обмеження за розміром депозиту. Середній річний прибуток учасників дорівнює 10%.

Існують і інші монети, доступні для стекінг — BlackCoin, Hyper, CoinMagi, ZeitCoin, Mintcoin і так далі.

Переваги та недоліки стекінг криптовалюта

Знаючи, що таке стекінг криптовалюта, розуміючи сутність і стратегії заробітку, можна розраховувати на пасивний дохід без інвестицій в придбання спеціального обладнання. Перед остаточним прийняттям рішення важливо зважити «за» і «проти», вивчити переваги і недоліки такого заробітку. Зведемо їх в таблицю:

плюсимінуси
Високий рівень безпеки. Криптовалюта на PoS більш стійка до атак 51%, адже такі дії не мають сенсу для зловмисника. Людина постраждає від своїх дій не менше за інших користувачів.Багато криптовалюта мають обмеження за кількістю коинов на гаманці. У таких випадках користувачі змушені об’єднуватися в пули з подальшим поділом заробітку.
Немає потреби збирати дорогі ферми на графічних процесорах або купувати Асіка-Майнер. Загальні витрати на покупку апаратури при видобутку криптовалюта на PoW можуть досягати 7-8 тисяч доларів. У випадку зі стекінг ці гроші можна пустити на придбання монет. Йдеться про прямі інвестиції.
Немає необхідності виділяти окреме приміщення, вирішувати питання зі звукоізоляцією або відведенням зайвого тепла. Це обумовлено тим, що для заробітку на PoS-Майнінг потрібно звичайний ПК і стабільне підключення до Мережі.Виникає ризик централізації — зосередження основної маси віртуальних монет в руках великих інвесторів. Це особливо актуально для «молодих» криптовалюта, які недавно з’явилися, мають невелику ціну.
Витрати на електрику мінімальні по згаданим вище причин. Головним споживачем електрики виступає тільки комп’ютер.
Стекінг криптовалюта доступний будь-якому користувачеві. Потрібно завести кріптовалютний гаманець і купити монети. Специфічних навичок, які необхідні для PoW-Майнінг, тут не потрібно.Оборот криптовалюта на PoS зменшується, адже користувачі прагнуть якомога довше зберігати монети на рахунку для отримання найбільшого прибутку.
Для отримання доходу потрібно зберігати віртуальну монету на гаманці протягом певного часу. Залежно від криптовалюта можуть знадобитися і інші дії.

Перспективи стекінг криптовалюта

Кістки Buy і Sell

Стекінг криптовалюта — зручний спосіб пасивного заробітку, що дозволяє отримувати дохід без витрачання грошей на покупку Асіка. Наявний капітал можна витратити на придбання цікавлять монет, а згодом заробляти на їх зберіганні в гаманці. Такий варіант заробітку найбільш прибутковий для коинов, які тільки з’явилися на ринку і мають перспективи зростання. Що стосується більш популярних монет, для отримання прибутку потрібно мати солідний капітал на гаманці.

У розпорядженні Майнер великий вибір доступних віртуальних монет на PoS, що дозволяє визначитися з об’єктом для інвестицій або вкласти гроші відразу в кілька криптовалюта, отримуючи при цьому певний річний відсоток. Варто відзначити, що в найближчому майбутньому на механізм PoS перейде криптовалюта Ефіріум. Ця подія намічено на 2019 рік, що викликало ажіотаж в середовищі Майнер і привернуло інтерес до PoS-Майнінг.

Головним недоліком стекінг залишається високий поріг для входу (для деяких криптовалюта). Для обходу обмеження користувачі об’єднуються в пули, але після накопичення потрібного числа монет вони мають право повернутися на соло-Майнінг. Зазначений недолік компенсується великим вибором проектів на PoS, що дозволяє підібрати підходящий варіант з низькою конкуренцією.

Відео про стекінг криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector