Стінка на біржі криптовалюта — що це і навіщо її ставлять?

Стінки на біржі криптовалюта — спеціальний інструмент, застосовуваний одним або групою трейдерів для запобігання подальшого руху ціни. Такими діями великі учасники ринку провокують різке зростання або падіння вартості криптовалюта. Залежно від напрямку угод стінка (Wall) буває двох типів — на покупку (Buy) або продаж (Sell). Як правило, на біржових майданчиках застосовується Sell Wall — рівень курсової ціни, де передбачено найбільше число наказів на продаж. Він встановлюється при певній вартості для неможливості виконання ордера за більшою ставкою. У чому особливості стінки? Якою вона буває і як працює? Для чого застосовується? Поговоримо про це детальніше.

Що таке стінка на біржі криптовалюта — суть поняття

Приклад максимальної та мінімальної ціни в стінці

Термін «стіна» стосовно до біржової торгівлі є психологічний інструмент впливу на поведінку інших учасників ринку. Великий трейдер (один або кілька) встановлюють накази на придбання або продаж певної монети. При цьому стіна на біржі криптовалюта не дає курсу змінюватися щодо встановленого рівня.

За допомогою такого інструменту великі «кити» контролюють дії інших трейдерів. Найчастіше в процесі торгів попадається Sell Wall (стінка продажу). Тут мається на увазі розміщення максимального числа наказів sell.

Чому з’являються стінки на біржі криптовалюта?

Ордери на покупку і продаж криптовалюта, що формують стінку
Формування стінки в ордерах на купівлю / продаж криптовалюта

Купівля віртуальних монет на біржових майданчиках здійснюється шляхом створення наказу. Трейдер виставляє відповідну вартість, встановлює необхідну кількість коинов і очікує виконання. При збігу за умовами ордерів покупця і продавця відбувається реалізація наказу (угода активується).

Кріптовалютная біржа — ринок з великою ліквідністю, куди трейдери приходять заробляти гроші. Тут відбувається постійно рух курсу, а затримки у виконанні — рідкісне явище. Деякі накази з нереальною ціною «зависають» і очікують виконання. Вони фіксуються в так званій книзі ордерів (склянці біржового майданчика). При високій активності трейдерів вона постійно наповнена наказами.

Кожному трейдеру важливо знати, що таке стінка на біржі криптовалюта і яким чином вона формується. Іноді Wall з’являється природним шляхом — при активному напливі невиконаних заявок. На біржових майданчиках, які торгують ліквідними криптовалюта (ETH, BTC, LTC та іншими), часто бувають масові замовлення на придбання або реалізацію активу. Це можливо, коли тисячі людей одночасно купують криптовалюта за нижчою вартістю, щоб згодом продати її за більш вигідною ціною.

Не можна відкидати і другий варіант — можливі дії великих гравців ( «китів»), що створюють стінки штучним шляхом. Одночасним створенням великої кількості заявок на купівлю / продаж вони маніпулюють вартістю криптовалюта і реалізують свої інтереси. Створюючи Wall, вони штучно пригнічують курс віртуальних монет до даного рівня і купують коін за оптимальною ціною. Для спекулянтів на біржовому ринку такі дії вважаються звичайним явищем.

Таким чином, стінка на криптовалюта з’являється двома шляхами:

 1. Природним — при підвищеній активності учасників ринку і накопиченні великого числа невиконаних наказів в біржовому склянці.
 2. Штучним. В цьому випадку до торгів підключаються великі трейдери, які шляхом створення великих заявок контролюють ринок і реалізують власні інтереси.

Серед малодосвідчених гравців існує думка, що стіни покупки / продажу знаходяться під управлінням певної людини або групи осіб. Це не зовсім так. Після появи заявок на великі суми інші учасники мають право підключитися до торгів і розміщувати накази по аналогічної вартості.

Всупереч поширеній думці, у біржових майданчиків відсутня необхідність в створенні Wall. Винятком є ​​випадки, коли біржа підписує відповідну угоду. Подібні домовленості стосуються ICO (первинного розміщення монет), коли творці проекту планує придбати певну кількість коинов по конкретної вартості.

Великі заявки на покупку або продаж активу з’являються протягом невеликих часових проміжків, а після зникають з біржового склянки. Такі накази можуть з’являтися в будь-якому напрямку з урахуванням руху ринку і його реакції на появу Wall.

Як працює стінка на біржі криптовалюта?

Пояснення принципу роботи стінки на біржі

Поява стінки на біржі дозволяє зупинити виконання наказів з високою вартістю. Наприклад, група учасників в певний момент ставить заявки на продаж 10000 нових монет за вартістю 10 доларів. Логічно припустити, що ніхто з трейдерів не купуватиме криптовалюта по збільшеній вартості — за 11, 12 або більше доларів.

Створюючи стінку, зацікавлені учасники ринку утримують курс на певному рівні і обмежують її зростання. При цьому Wall може бути знята в будь-яку секунду (коли ця дія задовольняє поточним інтересам «китів»). Решта трейдери, бачачи поява Wall, можуть піддатися паніці і позбутися від наявних активів (при наявності великої кількості наказів за мінімальним курсом). Ініціатори стінки розраховують на нестійкість більшості гравців ринку і непогано на цьому заробляють.

Зворотний принцип має місце, коли ставиться стінка на покупку. В цьому випадку обмежуються угоди по меншій вартості. Припустимо, група учасників біржі встановлюють накази на придбання маловідомих монет за вищою ціною. В такому випадку заявки з меншим курсом стануть не актуальні. Трейдери приступлять до покупки криптовалюта за завищеною вартістю або займуть вичікувальну позицію. На біржовий майданчику не буде користувачів, що бажають продати або взяти віртуальні гроші дешевше встановленої стіною вартості.

Ситуацію зі стінкою криптовалюта простіше пояснити на реальному прикладі. Припустимо, великий гравець з великою сумою на руках прийняв рішення заробити на певній віртуальній валюті. Бажання може пояснюватися наступними причинами:

 1. Криптовалюта має хороший потенціал для підвищення ціни в майбутньому.
 2. Обраним коін зручно маніпулювати.
 3. Трейдер розраховує на різке збільшення вартості найближчим часом.

Багатий трейдер поділився задумом зі знайомими (не менше багатими людьми). Вони обговорили ситуацію і прийняли рішення діяти, щоб заробити 1 000 000 доларів на певній віртуальній валюті. Мінус в тому, що група однодумців не може одночасно виконати всі накази, адже це призведе до різкого зростання вартості обраного активу.

Для досягнення результату вони створюють Sell Wall, запобігають росту вартості криптовалюта і навіть зменшують її ціну на тлі виникла паніки. Процес проходить в кілька етапів:

 1. Об’єднання наявних коштів. Наприклад, кожен з учасників задуму має по 50 000 коинов цікавить криптовалюта. Вони створюють «коаліцію» і підсумовують наявні активи (виходить 250 000).
 2. Визначення вартості. Змовники визначають курс, який їх цікавить для здійснення великої покупки і отримання 1 000 000 токенов. Наприклад, вони виставляють заявки на накази наявних активів за ціною 4 долари.
 3. Установка наказу. Група трейдерів продає наявні активи за ціною 4 долари на $ 1 000 000. Такий обсяг переказів обмежує дії інших користувачів і не дає їм перейти встановлений бар’єр ціни. Для його подолання необхідно більший тиск з боку учасників-покупців.

Ситуація утримується стільки часу, скільки це необхідно. В результаті учасники ринку змушені продавати актив за меншою ціною, ніж встановлена ​​стіною, а курс цікавить монети йде вниз. Група трейдерів досягає мети — вони отримують необхідну кількість монет без підвищення вартості. У будь-який момент вони позбавляються від Wall, і курс йде в зростання.

Навіщо ставлять стінки на біржі криптовалюта?

Три варіанти ціни криптовалюта з різним попитом

За наведеним прикладом видно, що стіна дозволяє великим учасникам з вигодою торгувати на біржі. За допомогою інструменту вдається «заморозити» курс, активувавши зростання або зниження вартості криптовалюта (в залежності від поставленого завдання). Як правило, стіна встановлюється для покупки цікавить коін за нижчою вартістю з метою подальшого продажу (в разі зростання курсу). Після продажу монети за завищеною вартістю, трейдери можуть прибрати стінку, а далі придбати коін за низьким курсом.

Знаючи, навіщо ставлять стінки на біржі криптовалюта і маючи необхідні фінансові ресурси, можна контролювати ціноутворення. Але торгівля з позиції «сили» вимагає великого обсягу активів, впливу і коаліції у вигляді зацікавлених в подібних діях трейдерів.

Що стосується рядових учасників ринку, їм потрібно вчасно розпізнати Wall, щоб уникнути помилкових дій з криптовалюта. Одна з причин створення стінки — бажання заплутати і залякати інших трейдерів, змусити їх торгувати активами щодо необхідної ціною.

Багато хто запитує, чи є інша мета у створення стінки, крім спекуляції. На практиці саме це завдання рухає великими гравцями при одночасному створенні великих ордерів на покупку або продаж. При цьому існує багато стратегій, які забезпечують прибуток (стінка — тільки один з інструментів).

Існує і інша сторона. Стіна на біржі криптовалюта — фактор, що відображає високу ліквідність на ринку криптовалюта. Її наявність свідчить, що для проведення операції є велика кількість коинов. Знову-таки, без підвищеного попиту на криптовалюта немає сенсу додавати заявки на покупку. При таких обставинах великі гравці вважають за краще продавати коін, заповнюючи склянку bid-угодами.

Як захистити себе від стінок на біржі криптовалюта?

Зображення фейковий стінки на біржі
Приклад фейковий стінки на кріптобірже

При торгівлі віртуальними монетами учасники біржі повинні бути уважні. Важливо швидко розпізнати стінку і не піддаватися на провокації великих гравців. Для цього важливо дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Перевіряємо новини, що надходять про ту чи іншу криптовалюта. Не потрібно довіряти інформації, наведеної в маловідомих джерелах.
 2. Чи не звертаємо уваги на інформацію, прослизає в чатах біржових майданчиків в період створення Wall. У цей час «кити» часто розміщують недостовірні відомості щодо просуваються віртуальних монет.
 3. Чи не інвестуємо в криптовалюта, яка необгрунтовано почала зростати в ціні. У більшості випадків це викликано дією «китів» кріптовалютного ринку, переслідують корисливі інтереси і бажаючих поживитися на інших учасниках.
 4. Інвестуємо в ICO тільки після аналізу майданчики, вивчення прогнозів відомих фахівців і з урахуванням особистого досвіду. Не потрібно сліпо довіряти інформації в соцмережах або відомостями в розсилках.

Стінку на біржі криптовалюта можна розпізнати за кількома ознаками:

 1. Різке поява великих чисел в заявках з невідомої криптовалюта.
 2. Активність торгів на кріптовалютной біржі.
 3. Поява новинного фону, «підганяти» гравців на виконання певних дій.

У Мережі існує ряд сервісів, які допомагають учасникам ринку вчасно зорієнтуватися і не піддаватися на провокації великих гравців. Приклад такого майданчика — coindata.info. На ній відслідковуються дії «китів» з подальшим інформуванням клієнта. Мінус з тому, що послуги подібного сервісу платні, але зате можна вчасно дізнатися про спекулятивної схеми і уникнути втрати грошових коштів.

Залежно від ситуації можна діяти в такий спосіб:

 1. При Sell Wall. У такій ситуації не можна поспішати — важливо призупинити торги і притримати накопичену криптовалюта. Повертатися до торгів можна в тому випадку, коли стінка буде знята.
 2. При Buy Wall. Якщо є активи, можна їх продати і заробити разом з великими гравцями, після чого дочекатися зниження ціни і повернути наявний обсяг криптовалюта в гаманець. При цьому різниця купівлі-продажу «осяде» в гаманці трейдера.

Знаючи особливості ринку і принципи роботи трейдерів, можна вчасно притримати активи або заробити на коливаннях ціни. Головне — не піддаватися загальній паніці.

Як використовують стіну на біржі криптовалюта для розкрутки проектів?

Молодий хлопець і йде вгору стрілка

Стінка в біржовій торгівлі застосовується не тільки для створення страху і спекуляції. З її допомогою багато творців криптовалюта управляють своїми проектами.

Одна з ситуацій — монета VeChain. Ще на початку вересня її вартість досягала 0,018 доларів. Розробники криптовалюта пустили в Мережу інформацію, що потрапила на сторінки великих новинних видань. В результаті вартість почала зростати. Багато учасників повірили в ребрендинг, внесення правок і поява інших бонусів, але через час курс розвернувся. У компанії безліч позитивних новин, анонсів та інших важливих розробок, але зростання ціни обмежується Buy Wall. Великі учасники контролюють ціноутворення в своїх інтересах.

Ще один приклад — REQ. Нещодавно вартість монети досягала 7 центів, хоча до цього курс довгий час не перевищував 3-4 центів. Причиною стрибка стала поява новин з яскравими зображеннями і описом переваг криптовалюта. В результаті вартість різко підросла. Згодом монету очікував спад вартості по тій же причині — застосування Wall.

При пошуку перспективних проектів необхідно прочитати новини, а після заглянути в стакан з заявками на біржі. Якщо з’являється стінка купівлі / продажу важливо контролювати паралельні тенденції на ринку, а не діяти сліпо. Додатковим інструментом можуть стати обсяги торгівлі. Поява коинов з невеликим обсягом і великими ордерами — потужний індикатор успішного активу. Наприклад, XRP довгий час знаходився в такому стані до моменту стрімкого зростання.

Аналіз стінок на кріптовалютних біржах дозволяє розібратися з ринком і настроями трейдерів. Але варто врахувати важливий факт — вартість монет, як правило, рухається в напрямку, заданому великими гравцями ринку. Мільярдери з легкістю вводять в оману новачків і заробляють на них гроші. Ось чому важливо вчасно розпізнавати фальшиві ордери і починати торгівлю при чіткому розумінні зазначеного вище принципу. На біржі заробляють ті люди, які психологічно стійкі, діють вчасно і швидко визначають стінку.

Відео про те, що таке стінка і стакан:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector