Siacoin — огляд криптовалюта, курс SC, прогноз, новини

Siacoin — внутрішня криптовалюта децентралізованої платформи зберігання Sia. Сам проект позиціонується, як більш дешева і зручна альтернатива традиційному хмарного зберігання файлів.

Монета SC цікава ще й тим, що в грудні 2018 вона входить ТОП-3 найбільш вигідних активів для Майнінг. Розглянемо докладніше характеристики Сіакоіна, з’ясуємо, наскільки ця криптовалюта перспективна і що в цілому являє собою платформа Sia.

Siacoin — курс та характеристики криптовалюта

тікерSC
Рік заснування2014
алгоритм консенсусуPoW
алгоритм Майнінгblake2b
емісіяПерший блок SC формувався з винагородою 300 000 монет. На кожному наступному блоці нагорода зменшувалася на 1 SC. Коли цей показник досягне 30 000 SC, він залишиться фіксованим.
Час формування блокуБлизько 10 хвилин

На момент написання статті (17.12.18) капіталізація Siacoin становить 90 512 978 USD. Нижче представлений графік капіталізації за 2018 рік:

Графік капіталізації Siacoin в 2018 році
Капіталізація Siacoin за 2018 рік

Життєвий цикл SC відображений в графіку нижче:

Огляд платформи Sia — суть, цілі та перспективи

Інтерфейс сайту платформи Sia
Головна сторінка сайту Sia

Команда позиціонує Sia як концепцію нового способу хмарного зберігання даних. Децентралізована платформа створюється користувачами, які, умовно кажучи, «здають в оренду» вільне місце на жорсткому диску. Таким чином сховище виходить розподіленим, а дані знаходяться на різних хостах в зашифрованому вигляді.

Розробники стверджують, що такий спосіб зберігання буде набагато зручніше, безпечніше і дешевше, ніж використання конкуруючих платформ, типу Amazon S3. Зберігання 1 Тб інформації обійдеться користувачеві всього в 2 долари, тоді як на Амазон потрібно буде 23 долари. Таким чином платформа Сіа вигідніше майже на 90%!

Крім того, при зберіганні даних в хмарної системі користувач може зіткнутися з багатьма проблемами: випадкове пошкодження або видалення файлів, зміна умов обслуговування або вартості. Безпека і цілісність інформації забезпечують люди і на даний момент компаній, що надають послуги якісного і безпечного зберігання даних, дуже мало.

Платформа Sia в цьому плані має велику перевагу — децентралізованого, до того ж вона відрізняється набагато кращої пропускною спроможністю. Саме з цієї причини Siacoin представляється перспективною монетою. Ідея сама по собі приваблива і при правильному підході до подальшого розвитку може викликати чималий інтерес вже в найближчому майбутньому.

Основна команда розробників Sia:

 1. Девід Ворік і Люк Шампіньі — співзасновники, основні розробники.
 2. Кріс Шіннерл і Метт сейв — основні розробники.
 3. Зак Герберт: віце-президент з операцій.
 4. Едді Ван: фронт-енд розробник.
 5. Стів Функ: керівник служби підтримки.

Офіційні канали Sia:

 • sia.tech — офіційний сайт платформи.
 • bitcointalk.org/index.php?topic=1060294.0 — тема на форумі БіткоінТолк.
 • github.com/NebulousLabs/Sia/releases — офіційна сторінка на ГітХабе.
 • twitter.com/search?q=%23Siacoin — офіційна сторінка проекту в Твіттері.

Майнінг Siacoin — обладнання, прибутковість, софт, пули

Згідно з даними whattomine.com, видобуток цієї криптовалюта на момент підготовки цього матеріалу найвигідніша, незважаючи на досить низьку вартість — 0.002353 USD. Винагорода за блок за станом на 17.12.2018 становить 114 247 SC, здобутий вже 185753 блок. Нагадаємо, що з кожним новим блоком винагороду зменшується на 1 монету. Коли Майнер дійдуть до нагороди 30000 SC за блок, винагорода стане фіксованим. Монета видобувається за допомогою PoW-Майнінг на алгоритмі Blake2b.

Устаткування для Майнінг Siacoin

Тепер, що стосується обладнання. Раніше можна було Майні Siacoin на GPU AMD або NVidia, проте з появою Асіка відеокарти сильно застаріли. C ASIC теж не все так просто. Після того, як компанія Bitmain анонсувала вихід Antminer A3 на алгоритмі Blake2b, розробники Сіа заявили, що боротимуться з централізацією і монополією. Таким чином, після хардфорка 1.11.2018 Antminer A3 перестав бути актуальним для видобутку SC. Та ж доля спіткала S11 SiaMaster від виробника Innosilicon.

Однак, схоже, що в компанії Sia вирішили не стільки перешкоджати централізації, скільки очолити її. На Асіка компанії Obelisk, яку співзасновник мережі Девід Ворік створив в 2017 році, Майн Сіакоіни можна. Швидше за все, саме з цієї причини кріптосообщество не особливо позитивно сприйняло рішення керівництва провести хардфорк для асікоустойчівості мережі. По суті, крім Асіка Obelisk більше ніяке обладнання для Майнінг Siacoin не підходить — Antminer A3 і S11 SiaMaster через хардфорка, відеокарти через малої потужності.

У компанії Obelisk для мережі Sia поки розроблена одна модель — SC1. Правда випускається вона в двох конфігураціях. Плата GEN 1 забезпечує хешрейт 550 ГХ / с, а плата GEN 2 — 600 ГХ / с. Ще до випуску обладнання в Sia говорили про те, що очікується хешрейт близько 800 ГХ / с, але поки до цього показника наблизитися не вдалося. Споживана потужність Obelisk SC1 становить 500 Втч. За місяць роботи прилад споживає 360 кВт.

На даний момент на офіційному сайті obelisk.tech моделей у продажу вже немає, але купити їх можна в профільних інтернет-магазинах. На bitech-mining.com ціна Obelisk SC1 — від 4700 до 4900 доларів в залежності від хешрейта.

Асік для Майнінг Siacoin
Obelisk SC1 на Bitech-mining

На cryptodrilling.com — 7200 доларів за версію GEN 1.

Ціна Асіка для Майнінг Siacoin
Obelisk SC1 на Cryptodrilling

Що стосується прибутковості пристрою, то, згідно з даними whattomine.com, вона становить 21.32 USD без урахування оплати за електрику.

Прибутковість Майнінг Siacoin
Розрахунок прибутковості Obelisk SC1 на WhatToMine

Софт для Майнінг Siacoin

На офіційному сайті компанії вказані Siacoin Miner для GPU, які вже не актуальні через низьку продуктивність. Особливою популярністю користувалася також програма Claymore. Раніше її використовували для одночасного Майнінг Decred / Siacoin або Ethereum / Siacoin. Зараз же видобуток здійснюється тільки на Асіка, тому окремого ПЗ не потрібно.

Пули для Майнінг Siacoin

Кращі пули для підключення обладнання представлені на сторінці siawiki.tech/mining/pools.

Головна сторінка пулу F2Pool
Інтерфейс пулу F2Pool

На момент написання статті користувачам рекомендуються такі Siacoin pool:

 1. F2Pool (f2pool.com) — комісія 3%, тип виплат (PPS), поріг виплат — 100 SC.
 2. HyperPool (hyperpool.tech) — комісія 0.8%, тип виплат (PPS), поріг виплат — 200 SC (кожні 3 години), 20 SC (неділя).
 3. Luxor Mining (mining.luxor.tech) — комісія 2%, тип виплат (PPS), поріг виплат 500 SC.
 4. SiaMining (siamining.com) — комісія 3%, тип виплат (PPS), поріг виплат 500 SC.

Де і як купити Siacoin?

На момент написання статті монета торгується на біржах Bittrex, Poloniex, Shapeshift, Binance, HitBTC і LBank.info. В онлайн-обмінниках поки криптовалюта не представлена.

Торгова пара криптовалюта SC / BTC
Пара SC / BTC на Bittrex

Алгоритм покупки Siacoin на біржі простий:

 1. Реєструємося на будь-якому майданчику із зазначених вище.
 2. Верифікуємо при необхідності аккаунт.
 3. Поповнюємо рахунок будь-криптовалюта або фіатнимі грошима, які є у нас на карті або електронному гаманці.
 4. Проводимо операцію з обміну наявного активу на Сіакоін.

Після покупки монет їх можна залишити на біржі, однак якщо ви плануєте зберігати SC на довгострокову перспективу, то краще вивести в окреме сховище.

Де зберігати Siacoin — види гаманців, їх особливості

Інтерфейс гаманця Sia UI
Sia UI

Завантажити офіційний гаманець Sia UI для Windows, macOS, Linux можна на сайті компанії sia.tech/get-started. Синхронізація сховища може займати до 24-х годин і залежить від з’єднання з Інтернетом, потужності обладнання — до цього потрібно бути готовими. На офіційних джерелах радять проводити синхронізацію блокчейна на SSD, зазвичай це швидше.

До слова, при необхідності після скачування гаманця можна згенерувати адресу і вже відправити на нього монети, вони позначаться на балансі, як тільки буде закінчена синхронізація.

З плюсів Sia UI відзначимо, що для кожної нової транзакції формується нова адреса, однак отримувати монети можна і за старими адресами. Щоб подивитися повний список адрес сховища, досить перейти у вкладку «Термінал».

Що стосується мобільних гаманців Sia, то на даний момент таких клієнтів немає. Однак, варто зазначити, що розробка додатків є в дорожній карті проекту. Веб-гаманці Сіа теж ще не розроблені, але замість них можна використовувати рахунки на біржах, про які ми згадували вище.

Зате можна створити холодний паперовий Sia-гаманець. Для цього відвідайте сайт siapaperwallet.co.

Головна сторінка сайту siapaperwallet.co
Майданчик для створення siapaperwallet

Подальші плани з розвитку проекту Sia

Згідно дорожній карті, найближчим часом планується:

 1. Підтримка Siacoin апаратним гаманцем Ledger Nano S.
 2. Масштабне оновлення для Sia UI.
 3. Додавання білого і чорного списку для вибору хоста.
 4. Розширення API для включення додаткових метаданих.

У середньостроковій перспективі очікуються наступні нововведення:

 1. Спрощення обміну файлами з іншими користувачами Sia.
 2. Масштабування орендаря для підтримки більше 10 ТБ одночасно.
 3. Відновлення файлів з резервної копії каталогу орендаря.
 4. Скорочення часу завантаження потокового відео.

Що стосується довгострокових планів команди:

 1. Надання загального доступу до файлів, які не перебувають Sia.
 2. Підтримка маленьких файлів (зменшення мінімального розміру з 40 Мб до 100 Кб).
 3. Розробка мобільних сховищ і легких версій Sia-гаманця.
 4. Відновлення файлів з використанням гаманця.
 5. Автоматична оцінка хоста.
 6. Установка співвідношення продуктивності і вартості.
 7. Відображення часу роботи хоста.
 8. Зниження мінімального обсягу завантаження файлів з 40 до 16 Мб.

В цілому, всі майбутні кроки спрямовані на те, щоб зробити Sia масштабної цифрової, децентралізованої платформою для зберігання файлів і повністю витіснити з цього ринку існуючі хмарні сервіси.

Останні новини про Siacoin і платформі Sia

Розробники Siacoin стали одними з перших, хто відкрито виступив проти Майнінг на Асіка і централізації мережі. Правда, рішення випустити свої моделі Obelisk показало, що команда планує очолити централізацію, а не уникнути її.

Саме в цьому моменті творці альткоінов беруть приклад з Сіа. Нещодавно стало відомо, що розробники DigiByte тестують технологію періодичної перенастроювання алгоритму Майнінг для захисту мережі від Асіка.

Всі останні новини про Siacoin в основному стосуються хардфорка, проведеного на початку листопада 2018, в результаті якого Асіка Bitmain і Innosilicon стали непридатними для видобутку монет SC.

Крім того, нещодавно стало відомо, що Siacoin і EOS будуть додані в торговельну платформу ABRA.

Прогнози по Siacoin і висновки

У проекту Sia є багато переваг: відмінна ідея і досвідчена команда, яка серйозно займається розвитком платформи. Через велику емісії звичайно ж очікувати найближчим часом зростання активу хоча б до одного долара — не варто. Однак, Siacoin — це та монета, яку точно варто додати в свій інвестиційний портфель для зберігання в долгосрок, поки вона стоїть дуже мало.

Відео про Siacoin:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector