Технологія блокчейн і її перспективи в сфері нерухомості

Технологія блокчейн здатна змінити спосіб купівлі та продажу нерухомості по всьому світу. Близький Схід теж хоче отримати уявлення про неї, оскільки цей ринок активно.

ОАЕ — одна з найбільш швидкозростаючих економік в світі, яка прагне стати глобальним технологічним центром. Тому не дивно, що місцева влада активно здійснюють впровадження blockchain, особливо в Дубаї. Сфера застосування блокчейна і його перспективи надзвичайно широкі.

Стратегія Dubai blockchain

Цей проект відкриє економічні можливості для всіх секторів міста і зміцнить репутацію країни Перської затоки в якості глобального технологічного лідера. Згідно з планом Smart Dubai Office (DSO), блокова технологія буде використовуватися для управління всієї урядової документацією до 2020 року. Це особливо важливо для сектора нерухомості.

За даними Світового банку, світова ринку нерухомості становить близько $ 217 трлн, з яких 75% — житлова нерухомість. Світовий ринок нерухомості становить більше половини вартості всіх основних активів в світі, але він вкрай неліквідний. Це призводить до зниження цін і кількості угод. Щорічні обороти світового ринку нерухомості досягають $ 900 млрд, в тому числі $ 340 млрд в транскордонних операціях, які мають вирішальне значення для таких країн, як Дубай.

Незважаючи на успіх багатьох компаній, нинішні інновації зачіпають лише поверхню сектора нерухомості, коли справа доходить до принципів використання технологій розвитку галузі.

Перетворення сфери нерухомості в частину сегмента електронної комерції є одним з перспективних напрямків в Фінтех. Це передбачає використання фінансових технологій та інноваційних бізнес-моделей в сфері нерухомості, а також платформ на основі технологій, що полегшують операції з активами, такими як оренда і іпотека.

Всі ці три основні категорії стикаються з деякими проблемами, оскільки вони є повільними і дорогими. А ринок нерухомості, в свою чергу, дуже неліквідний на відміну від цінних паперів. Крім проблеми архаїчного процесу, побічні витрати при здійсненні операцій з нерухомістю становлять близько 5% від загальної вартості майна на Близькому Сході. Проблеми передачі активів нерухомого майна залишаються незмінними для регіону і всього світу в цілому:

  • ліквідність;
  • нормативне тягар;
  • прозорість.

Хоча Дубай і вважається одним з найбільш прозорих та ефективних ринків нерухомості в світі, інші близькосхідні країни не можуть похвалитися навіть такий прозорістю і ефективністю.

Говорячи простими словами, суть це технології в тому, що вона здатна забезпечити фінансову революцію в умовах зароджується цифрової економіки.

Активація блокчейна на близькосхідних ринках нерухомості

Існує три основних напрямки, в яких блокчейн зможе зіграти велику роль в сегменті нерухомості:

Блокова ланцюжок. Через непохитності і децентралізації розподілена децентралізована книга — це краще рішення для передачі прав власності. Прикладами подібних операцій можуть служити протоколи обміну даними, які захищають конфіденційну інформацію жителів посередництвом зберігання її в блокової ланцюжку.

Смарт-контракти. Це мимовільний код, що активується блокової ланцюжком. Через відсутність довіри між сторонами при операціях з нерухомістю, оформлення іпотечних кредитів і оренди, інтелектуальний контакт є найбільш підходящим рішенням для управління транзакціями. В цьому випадку інтелектуальні контракти складаються з умов угоди, написаних в коді і блок-регістра (або декількох регістрів). Це може заощадити для користувачів до 5% побічних витрат при продажу і до 20% при оренді на проміжних зборах і комісіях.

Токени і ICO. Початкові пропозиції монет (ICO) — це події, які передбачають генерацію монет, частина з яких виставляється на продаж. Із зростанням попиту на них вартість таких жетонів зростає. Токензація сегмента нерухомості може допомогти демократизувати фінансування проектів в цій сфері і зробити нерухомість більш «ділимо» і продається.

В травнем 2017 року був зафіксований перший випадок продажу токенов компанії, яка приваблювала капітал для реалізації проекту нерухомості на загальну суму близько $ 400 млн.

Токени також можуть служити маркерами безпеки і являти собою частку компанії з девелопменту нерухомості або частку будівлі. Таким чином, ICO можна використовувати для реалізації нових проектів в сфері нерухомості. Однак для запуску ICO в близькосхідних країнах їх влади повинні підготувати для них нормативну базу, як це недавно зробили в США і Сінгапурі.

Використання блокчейна в світі

Застосування блокової технології в секторі нерухомості розвивається з 2016 року, а оголошення про початок пілотних проектів були зроблені в Швеції, Гондурасі, Грузії і зовсім недавно в Україні.

Але ця технологія також має і певні обмеження, такі як масштабованість, час транзакцій і їх вартість (8-12 хвилин для біткойнов і 12-17 секунд для Ефіріума). Незважаючи на наявність деяких обмежень в застосуванні цієї технології, сегмент нерухомості є найбільш підходящим для її застосування на майбутнє.

На сьогодні існує великий інтерес до використання проектів на платформі блокчейна компаніями з продажу нерухомості не тільки в ОАЕ, а й в усьому світі. Інтерес до неї проявляють також компанії-депозитарії і уряди багатьох країн, які бачать в ній можливість запобігання шахрайства.

джерело:

https://www.forbesmiddleeast.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector