Яким може бути у технології блокчейн майбутнє

За останні кілька тижнів в співтоваристві користувачів криптовалюта відзначаються абсолютно різноспрямовані думки з приводу того, яке можна передрікати технології блокчейн майбутнє.

Серед інженерів панує цілком відчутне хвилювання і впевненість в тому, що в кінцевому підсумку їх життя буде так чи інакше пов’язана з цією технологією.

На відміну від них в співтоваристві інвесторів панують більш похмурі настрої, так як багато хто з них починають втрачати віру в блокову технологію як мета для вкладення капіталу і повернення інвестицій. Звичайно, ICO продовжують проводитися з високою регулярністю, а інвестори все ще ведуть пошуки перспективних проектів. Але, незважаючи на це, відзначається помітне охолодження до екосистемі криптовалюта, особливо з боку інвесторів. Адже вони, в першу чергу вкладали в них кошти для фінансової віддачі, а не через свою віри в блокчейн як в децентралізовану силу.

В результаті, тепер все хвилювання навколо блокчейна можна представити у формі двох кривих, що розходяться в протилежних напрямках. Хакери і шахраї, які вивчають цю технологію, ніколи ще не відчували більшого ентузіазму, але деякі фінансисти та інвестори, які використовують її для отримання прибутку, починають втрачати до неї інтерес і впадати у відчай. Але це помилка!

За останні кілька років ажіотаж навколо blockchain посилилося через зближення цих двох працюючих паралельно груп осіб, зацікавлених у розвитку блокової технології. Вона зуміла зацікавити інвесторів за вражаюче короткий термін після своєї появи.

Якщо порівняти її, наприклад, з інтернетом, то варто згадати, що початкові протоколи і технологія пакетної комутації були винайдені ще в 1960-х роках. Проте, тільки в 1995 році використання інтернету стало доступним для будь-яких користувачів. Стали з’являтися перші комерційні сайти. Минуло три десятиліття, перш ніж підприємці і інвестори змогли вкладати кошти в компанії, що займаються розвитком цієї сфери.

На відміну від інтернету впровадження біткоіни відбулося в кінці 2008 року, а його перший стрибок курсу стався в середині 2011 року. Потім він повторився в кінці 2013 року і досяг свого піку на початку грудня 2017 року. Таким чином, у блокової технології пішло близько трьох років, перш ніж вона виявилася в центрі уваги інтенсивних інвестиційних спекуляцій, які з тих пір не зменшуються.

Скінчено, між хакерами і фінансистами є істотна різниця. Хакери використовували нові розробки в інтернеті, розширюючи рамки своєї діяльності і можливості. Протягом десятиліть вони створювали нові продукти без впевненості в тому, що їх робота принесе їм прибуток. Сьогодні основа спадщини цієї роботи лежить в співтоваристві з відкритим вихідним кодом, яке продовжує просувати цю технологію вперед.

Фінансисти в основному ігнорували програмний інтернет. Замість цього вони підтримували компанії, що займаються апаратної інфраструктурою, які випускали різне мережеве обладнання. Так тривало аж до 1990-х років поки не почався бум інтернет-бізнесу.

Аналогічна ситуація відбувається і з блочною ланцюжком. Хакери продовжують возитися з нею і розширювати її функціональність. Вони все ще вивчають свої можливості в ній. Фінансисти, проте, інвестували в неї набагато раніше, ще на зорі її дозрівання, після чого раптово виявили, що блокчейн почав розвиватися дуже і дуже швидко. Не дивно, що тепер деякі з них тікають при першій ознаці того, що він може виявитися міхуром.

Тому вони і входячи в стан відчаю, коли технологія втрачає свою чарівність для певного роду інвесторів, які готові скаржитися, що втратили останню сорочку на ринку, а сама технологія позбавлена ​​перспектив і просто «мертва». Цю тенденцію вже можна відчути в деяких засобах масової інформації та, можливо, ця тенденція тільки посилиться.

Однак було б величезною помилкою зосередитися на напрямку інвесторів і ігнорувати хакерську криву розвитку. Інвестори не роблять історію блокчейна. Її творять інженери, які і далі мають намір працювати з цією технологією. Саме вони в кінцевому підсумку знайдуть «програми-вбивці», які піднімуть цінність блокчейна. Це може статися вже в 2018 році, а, може бути, на це буде потрібно і десятиліття або навіть більше часу.

Потенціал такої руйнівної технології, як blockchain, вимагає десятиліття для повного і досконального вивчення. При цьому не обов’язково бути істинним віруючим в блокчейн, щоб брати участь в цьому прогресі, але ненаситне цікавість і погляд в майбутнє необхідні.

Тому не варто впадати у відчай. Замість цього краще дивитися на поточну ситуацію як на можливість позбутися від спекулянтів і повернути розвиток технології людям, які насправді збираються будувати майбутнє, а не просто намагатися швидко заробити. Ті інвестори, які зараз біжать, як пацюки з корабля, що тоне, ще повернуться, коли вони знадобляться блокчейну.

джерело:

https://techcrunch.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector