Технологія блокчейн і її перспективи в сфері енергетики

Незважаючи на те, що багато галузей промисловості стикаються з безліччю проблем, викликаних появою різних технологій, у сфері енергетики ця негативна тенденція суттєво сповільнилася. А технологія блокчейн навіть обіцяє прискорити її розвиток і кардинально змінити всі процеси в цій галузі.

На сьогодні вже зафіксовано два важливих випадку використання блокової технології в енергетичній сфері. Перша з них полягає в створенні моделі торгівлі енергією через однорангові мережі.

Впровадження розподілених енергетичних мереж або незалежних відновлюваних джерел енергії (наприклад, сонячних панелей), які з’єднуються в єдине ціле через блокчейн, може перетворити споживачів енергії в виробників. У цьому випадку вони зможуть продавати надлишкову електроенергію і направляти її назад в мережу.

Однак на поточний момент цей процес значною мірою базується на централізованому ринку, де покупка і продаж енергії знаходиться під контролем комунальних підприємств. Децентралізована мережу на базі блокчейна може зруйнувати цю парадигму і дозволити клієнтам продавати зайву енергію один одному в межах певного регіону.

Кілька проектів в різних точках світу вже привели до тестування нової моделі в пілотному режимі для вивчення такої можливості. Наприклад, компанія Brooklyn Microgrid розробляє платформу, яка дозволяє торгувати енергією між споживачами в рамках одного району.

Аналогічним чином європейський стартап Grid Singularity спрямований на створення механізму обміну даними між різними учасниками енергетичного ринку.

Навіть великі енергетичні фірми побачили в цьому широкі перспективи. Так, British Petroleum і австрійська компанія Wien Energy входять в число організацій, які взяли участь в пробної версії торгової платформи на початку 2017 року.

Іншим поширеним прецедентом для впровадження блокової технологи в енергетичну галузь є розвиток криптовалюта для здійснення взаєморозрахунків. Кілька пілотних проектів для забезпечення таких транзакцій вже стартували. Наприклад, Marubeni Corporation почала прийом кріптовалютних платежів в деяких регіонах Японії.

А в деяких випадках використання блокчейна навіть виходить за рамки сфери застосування в якості засобу платежів. Наприклад, компанія Bankymoon, заснована в Південній Африці на основі блокової технології, вступила в партнерство з Usizo. Вони планують використовувати криптовалюта для грошових розрахунків за спожиту електроенергію через сумісні з бітконом смарт-лічильники. Проект спрямований на полегшення розрахунків клієнтів за електрику у віддалених регіонах континенту.

Але це тільки початок фінансової революції і зародження цифрової економіки. Blockchain може привести до майбутніх широкомасштабних змін в енергетичній екосистемі. Наприклад, розподілена книга з декількома споживачами енергії і виробниками може забезпечити конкуренцію на ринку, де кожен учасник зможе виставляти свою власну ціну. Суть в тому, що це покладе край принципом єдиних тарифів, які диктують великі постачальники електроенергії в даний час.

джерело:

https://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector