Ethereum-гаманець не синхронізується — що робити

Синхронізація гаманця Ethereum — процес, що має на увазі завантаження повного кола блокчейн криптовалюта при установці офіційного гаманця на комп’ютер. З кожним днем ​​розмір бази збільшується, що тільки посилює проблему і змушує користувачів шукати ефективне рішення.

Згідно з даними з сайту bitinfocharts.com, на 25 серпня 2018 года повний розмір blockchain Ефіріума становить 667,1 Гб. Це солідний обсяг, завантаження якого навіть при швидкому Інтернеті займе багато часу. За заявою користувачів, завантажити весь блокчейн вдається не завжди. Як бути, якщо гаманець Ethereum НЕ синхронізується? Які методи використовувати для вирішення цієї проблеми? Що кажуть досвідчені користувачі кріптовалютной мережі? Обговоримо ці питання докладно.

Що таке синхронізація гаманця Ефіріум?

Схематичне зображення мережі і логотип Ефіріума

Перший блок криптовалюта Ethereum отримано понад 3-х років тому — 30 липень 2015 року. Саме тоді почалася епоха популярної монети, яка на 25 серпня 2018 року обіймає другу сходинку після біткоіни по капіталізації (28,669 млн доларів). Багато інвесторів вважають Ефіріум одним з кращих інструментів для вкладень, що і пояснює його популярність. Одним з головних чинників є ціна, яка на 25.08.2018 року становить 282,36 долара, але має хороші перспективи для зростання в майбутньому.

Для накопичення коштів користувачі використовують гаманці, які бувають декількох видів:

 1. Десктопні — працюють на комп’ютері користувача, діляться на «товсті» і «тонкі». У першому випадку відбувається синхронізація гаманця Ефіріум і скачування всього ланцюжка блоків кріптовалютной мережі (приклад, Ethereum Wallet), а в другій — цього процесу вдається уникнути (Jaxx, Exodus).
 2. Мобільні — гаманці, які мають вигляд додатків і встановлюються на телефон користувача. Тут не відбувається завантаження ланцюга blockchain, але рівень надійності значно нижче.
 3. Онлайн-сховища. Особливість гаманців в тому, що вони знаходяться на спеціальних сервісах в Інтернеті. Такий вид зберігання зручний, але має менший рівень безпеки (приклад — MyEtherWallet).
 4. Апаратні гаманці — спеціальні пристрої, призначені для тривалого зберігання криптовалюта. Відправлення та отримання монет можливі після підключення до комп’ютера (Trezor, Ledger).
 5. Паперові гаманці — тип сховища, в якому приватний ключ відбивається на папері. Особливість такого гаманця полягає в надійному захисті грошей від зловмисників в Мережі.

Для отримання максимальної безпеки і зручності застосування криптовалюта користувачі, як правило, вибирають офіційне сховище Ефіріум, яке називається Ethereum Wallet. Саме при його створенні відбувається завантаження всього ланцюжка блокчейн.

Клієнт Ethereum Wallet — офіційний гаманець, призначений для зберігання Ефіру. Він створений і підтримується розробниками віртуальної монети, що і пояснює підвищену надійність (якщо порівнювати з іншими гаманцями).

«Товстий» гаманець Ethereum Wallet працює на основних ОС, серед яких Linux, Windows і Mac OS. Платити за програму не потрібно — вона доступна до скачування всім користувачам Мережі. Після інсталяції особисті ключі користувачів знаходяться на комп’ютері, що гарантують високий рівень захисту від зловмисників. Єдиний мінус — великий розмір ланцюжка блокчейн. Як результат — дуже довга синхронізація гаманця Ефіріум. Перед установкою гаманця на ПК важливо подбати, щоб на ньому було необхідне простір (краще з запасом).

Чому гаманець Ефіріум довго синхронізується — причина

Версії гаманця Ethereum Wallet, доступні для скачування

При першому вході в офіційний гаманець запускається процес синхронізації — скачування всіх блоків ланцюга, які сформувалися в період існування віртуальної валюти Ethereum. На 25 серпня 2018 року цю інформацію займає більш 667 Гб, що є солідним показником навіть для сучасних комп’ютерів. При наявності в розпорядженні ПК старого зразка з невеликим жорстким диском (до 250-500 Гб), гаманець Ефіріума НЕ синхронізується зовсім. Ось чому перед установкою «товстого» гаманця важливо проаналізувати можливості ПК і переконатися в тому, що вільного місця достатньо.

Навіть при наявності необхідного обсягу скачування блоків може зайняти тривалий час — до декількох тижнів. У такій ситуації користувачі змушені вирішувати проблему. Тут є кілька варіантів:

 • Відмовитися від установки «товстого» гаманця на користь менш надійних «тонких» гаманців або онлайн-сховищ.
 • Використовувати спеціальні методики, що дозволяють прискорити синхронізацію.

Перший варіант найбільш простий, але його вибір змушує жертвувати головним фактором — безпекою зберігання криптовалюта. Відомо, що повний вузол архіву здійснює синхронізацію blockchain шляхом завантаження на ПК всьому ланцюгу. При цьому Майнер скачують наявний архів, що дозволяє їм брати участь у видобутку віртуальної монети. Крім того, наявність повного ланцюжка на комп’ютері забезпечує безпеку проведення транзакцій.

Якщо вибрати «тонкий» гаманець, повна ланцюг не вантажиться. Гойдаються тільки файли-заголовки з блоку первинного стану. Завдяки зв’язку «тонких» вузлів з заголовками елементів ланцюга, вони способи створювати, а також передавати важливу інформацію. Йдеться про транзакції, що відбуваються події, обсязі віртуальних монет на рахунку користувача і так далі.

Користувачі все частіше відмовляються від «товстих» гаманців, що є одним з рішень проблеми. Але є й інша категорія власників криптовалюта. Вони розуміють, чому Ethereum-гаманець довго синхронізується і знаходять варіанти вирішення проблеми. Нижче розглянемо, які методики застосовуються сьогодні.

Дуже довга синхронізація гаманця Ефіріума — як уникнути, нюанси установки

Завантаження Ethereum-гаманця

Користувачі відзначають, що через великий розмір блоків Ефіріум скачування всього ланцюжка блоків може зайняти 1-3 тижні. Щоб уникнути труднощів, бажано мати, як мінімум, 4-ядерний комп’ютер і жорсткий диск типу SSD. При наявності ПК із застарілою начинкою гаманець Ethereum довго синхронізується або цього не відбувається зовсім (навіть при швидкому Інтернеті).

Якщо немає впевненості в своєму комп’ютері і необхідності додаткового захисту, краще не застосовувати Ethereum Wallet. Високий рівень приватності забезпечують і інші ( «тонкі») гаманці, тому в завантаженні блоків часто немає необхідності. Як варіант, можна використовувати Jaxx. Такий клієнт не завантажує весь блокчейн, тому його можна застосовувати відразу після інсталяції на ПК.

При бажанні захистити гаманець з монетами Ethereum краще використовувати оффлайн-сховища, які згадувалися вище. Мова йде про спеціальні гаджетах або паперових гаманцях. Вони забезпечують «холодну» зберігання без підключення до глобальної мережі.

Щоб усунути проблеми із завантаженням blockchain, розберемо тонкощі установки гаманця. Алгоритм наступний:

 1. Переходимо на сайт ethereum.org і викачуємо гаманець на комп’ютер. Всі варіанти програм знаходяться за посиланням github.com/ethereum/mist/releases.
 2. Встановлюємо програму, слідуючи підказкам.
 3. Вибираємо мережу для роботи гаманця — тестова або основна. Перший варіант підійде для новачків, яким необхідно розібратися в тонкощах роботи гаманця.
 4. Придумуємо пароль (змінити його в майбутньому не вийде, тому діємо напевно). Комбінація повинна бути максимально складною. Рекомендується використовувати різні регістри, букви і цифри.
 5. Очікуємо завантаження блоків. Система показує, скільки часу синхронізується гаманець Ефіріум, але цей показник приблизний. Швидкість залежить від ряду факторів — Інтернету, типу жорсткого диска (SSD або HDD), числа ядер процесора і так далі.

Тільки після повного завантаження можна користуватися гаманцем, отримувати і переводити криптовалюта іншим користувачам. При цьому труднощі виникають з останнім пунктом установки.

Як синхронізувати гаманець Ethereum — варіанти

Користувач за комп'ютером і логотип Ethereum

Розглянемо кілька перевірених способів, як синхронізувати гаманець Ethereum без великих затримок за часом.

Спосіб №1 — повна перевстановлення

У нових версіях офіційного Ефіріум-гаманця є важлива особливість, про яку знають не всі користувачі. При першому пуску завантаження блоків відбувається швидко. Якщо вийти з гаманця Ethereum Wallet до завершення процесу або на якийсь час зупинити скачування, гаманець перемикається на повільний варіант завантаження. Це пов’язано з тим, що швидка синхронізація можлива тільки під час першого запуску.

Щоб уникнути затримок, варто перезапустити завантаження з самого першого блоку. Це працює навіть в тому випадку, коли значна частка блокчейна вже завантажена. Робимо наступні кроки:

 1. Закриваємо гаманець, який довгий час не може завантажити ланцюжок блокчейн.
 2. Входимо в системний диск «С», далі переходимо в папку користувачів і в адміністраторську папку.
 3. Знаходимо AppData. Це папка часто прихована від сторонніх очей. Якщо це так, для початку робимо її видимою. Для цього йдемо в меню пуск і управлінську панель, входимо в параметри папок, а у вкладці видів і додаткових параметрів вибираємо потрібний пункт. У ньому дозволяємо показувати приховані документи (ставимо галочку »), після чого підтверджуємо свою дію.
 4. Закриваємо всі додатки, які пов’язані з Ефіріумом. Інтернет-сторінки можна залишити відкритими.
 5. Входимо в AppData (повинна стати видимою) і знаходимо Roaming. У ній повинна бути папка з найменуванням гаманця Ефіріум. Усередині файл chaindata. Якщо він там, видаляємо або перейменовуємо його. Перший варіант надійніше. Не потрібно переживати, адже в разі повного знищення файлів після входу зміст відновлюється. Щоб виключити ризик, папку chaindata можна перемістити в інше місце і поміняти назву.
 6. Повертаємося в AppData і знаходимо Local. Якщо там є папка з найменуванням гаманця, видаляємо і її. Очищаємо кошик.
 7. Запускаємо гаманець Ethereum Wallet через призначений для користувача інтерфейс (застосування командного рядка для вирішення цього завдання небажано).
 8. Чекаємо, доки закінчиться синхронізація. Якщо описані дії виконані правильно, після перезапуску процес скачування займає менше часу (за умови швидкого Інтернету і наявності достатнього місця на ПК). Факт прискорення завантаження можна помітити візуально.
 9. Ми залишаємо гаманець відкритим до скачування всіх блоків. Якщо вийти або перезапустити програму, система знову переключиться на повільну синхронізацію. В цьому випадку доведеться знову проходити описаний вище процес.

Варто відзначити, що розташування цікавить файлу chaindata різниться в залежності від операційної системи на ПК. Наприклад, для Linux потрібна папка називається Ethereum (тут вкладено файл). Якщо на комп’ютері встановлена ​​Mac OS, необхідно знайти папку Library, а вже в ній буде папка з назвою криптовалюта.

Спосіб №2 — використання SSD

Якщо гаманець Ефіріум довго синхронізується, можна використовувати альтернативне рішення — придбати ПК з SSD або встановити такий тип жорсткого диска на наявний ПК (по можливості). Аналіз синхронізації блокчейна показує, що при завантаженні ланцюга вінчестер не справляється з обов’язками і гальмує процес. Це пов’язано з тим, що стандартний HDD не може записувати дані з тією швидкістю, з якою вони надходять з Інтернету. Щоб вирішити цю проблему, встановлюється SSD — твердотільний накопичувач, здатний швидше записувати інформацію.

Що робити, якщо гаманець Ethereum НЕ синхронізується — висновки

Практика показує, що рішень, що дозволяють прискорити завантаження ланцюжка блокчейна в мережі Ефіріум, не так багато. Всі вони зводяться до декількох способів — перезапуску синхронізації, установці SSD, використання більш потужного ПК або вибору іншого ( «тонкого» або онлайн) гаманця. Для більшості користувачів підійде останній варіант, адже він не вимагає додаткових витрат, а рівень захисту Ефіріума залишається високим. Щоб максимально захистити заощадження, завжди можна використовувати апаратні або паперові гаманці, про які згадувалося в статті, а невеликі транзакції приводити із застосуванням «тонких» сховищ.

ВІДЕОінструкція, як завантажити полегшену версію офіційного Ефіріум-гаманця, щоб уникнути довгої синхронізації:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector