Прибутковість Майнінг Ефіріума — розрахунок окупності, рентабельність

 • Відео про Майнінг Ефіру
 • Прибутковість Майнінг Ефіріума — показник, що дозволяє судити про заробіток учасника кріптовалютной мережі при видобутку Ethereum за допомогою обладнання (відеокарт, Асіка) або хмарного Майнінг. Розрахунок параметра дозволяє визначити актуальність видобутку криптовалюта і окупність витрачених коштів Майнера. Від чого залежить прибутковість Майнінг? Скільки можна заробити при видобутку криптовалюта різними способами? Які калькулятори використовувати для розрахунку Майнінг Ефіріум? Ці та інші моменти обговоримо нижче.

  Прибутковість Майнінг Ethereum — необхідність розрахунку, від чого залежить рентабельність

  Значки долара в думках дівчата

  Ефіріум (ETH) — порівняно нова криптовалюта, запущена 30 липня 2015 року. На 17 жовтня 2018 го віртуальна монета займає 2-е місце за капіталізацією (21,7 мільярда доларів) і торгується на рівні 209 $. Добовий обсяг торгів перевищує 1,2 мільярда доларів, що свідчить про популярність криптовалюта і її активному застосуванні користувачами кріптосеті.

  З моменту появи Ефіріум позиціонувалася як криптовалюта, стійка до Майнінг на ASIC. На перших порах учасники кріптосеті добували ETH за допомогою простих відеокарт, а окупність Майнінг Ефіріума становила 2-3 місяці. З ростом складності зросли вимоги до вживаного обладнання. З 2017 року Майнер все частіше використовують ферми на GPU, а в 2018-м випущений перший Асіка-майнер на Ethash від компанії Bitmain — Antminer Е3.

  Застосування відеокарт (навіть при підключенні до потужних пулів) не забезпечує високу окупність. Багато Майнер розчарувалися у видобутку Ефіру і були змушені перейти на інші криптовалюта (наприклад, монери або ZCash). Ситуація зі створенням ферм для Майнінг GPU стала ризикової через низьку прибутковість Майнінг Ethereum і невизначеності щодо самого видобутку. Уже в 2019 році можливий перехід на PoS, що виключає заробіток ETH за допомогою обчислювальних потужностей.

  Щоб уникнути втрат, учасники кріптосеті змушені робити розрахунки і визначати потенційний прибуток.

  Параметр прибутковості Майнінг Ефіріума залежить від наступних параметрів:

  1. Складність мережі. У момент появи ETH показник становив 121 ГХ / с, що дозволяло Майні криптовалюта із застосуванням простих графічних процесорів. Вже на початку січня 2016 року складність зросла до 8,14ТХ / с (в 67 разів). Ще через рік (в січні 2017 року) показник збільшився ще в десять разів — до 87.3 ТХ / с. Для отримання ETH Майнер були змушені купувати дороге обладнання (ферми з 4 і більше відеокарт). У жовтні 2017 року показник досяг на той період рекордного параметра — більше 3 ПХ / с. Уже до середини жовтня складність впала вдвічі, але в подальшому знову пішла в зростання. Сьогодні (на 17 жовтня 2018 роки) складність дорівнює 3,2 ПХ /, що в 26 000 разів більше початкового параметра. З появою на ринку Асіка-Майнер можна бути впевненим, що найближчим часом цей показник навряд чи знизиться.
  2. Курс криптовалюта. При розрахунку прибутковості Майнінг Ethereum враховується вартість криптовалюта (на момент обчислень). Цей параметр має високу волатильність і може змінюватися в широких діапазонах протягом дня. Наприклад, 17 жовтня 2018 року вартість ETH коливалася між відмітками в 209 і 213 доларів. Це потрібно врахувати при обчисленні прибутковості. Розглянемо ситуацію. Майнер зробив розрахунки, які показали окупність обладнання протягом 17 місяців. Уже завтра або післязавтра при стрибку або падінні ціни цей показник може знизитися або збільшиться відповідно. З цієї причини Майнер повинні дивитися на кілька кроків вперед, а не орієнтуватися тільки на поточній фігурі.
  3. Ціна 1 кВтг електроенергії. У формулі розрахунку Майнінг Ефіріума, як правило, враховуються витрати на оплату світла. Це важливий параметр, адже місячне споживання ферми на GPU може досягати 1 МВт і більше. Щоб не бути голослівними, наведемо приклад на GPU типу GeForce GTX 1080 Ti. Споживання однієї «планки» відеокарти становить 250 Вт. Якщо їх буде вісім, загальна потужність складе 2 кВт (плюс 200-300 Вт на інше обладнання). В результаті місячне споживання понад 1,6 МВт за умови цілодобової роботи. Якщо врахувати, що 1 кВтг в середньому коштує 0,06-0,08 цента, за місяць майнер викладає велику суму (близько 110 доларів). У разі застосування Асіка-Майнера витрати електрики в 3 рази нижче (при використанні одного пристрою).
  4. Нагорода за блок. На жовтень 2018 року премія за видобутий блок становить 3 ETH. На початку вересня прийнято рішення про зниження премії (цей крок планується до кінця 2018 року, а новий параметр складе 2 ETH). Такі зміни важливо врахувати при обчисленнях.
  5. Інші витрати. При розрахунку прибутку Майнінг Ефіріума враховуються і інші витратні показники — комісія пулу, витрати на обслуговування обладнання (для сервісів хмарного Майнінг) та інші.

  Майнер, які планують добувати криптовалюта Ефіріум, важливо врахувати задуми розробників. Сьогодні йде робота з перекладу кріптовалютной мережі на механізм консенсусу PoS. Це означає, що видобуток криптовалюта за допомогою обчислювальних потужностей вже в 2019 році може втратити актуальність. Щоб уникнути порожніх витрат, важливо купувати обладнання з урахуванням можливого переходу на Майнінг інший криптовалюта. Якщо використовується ферма на GPU, зробити це нескладно.

  Калькулятори прибутковості Майнінг Ефіріума — варіанти розрахунку прибутковості

  Сайти, на яких можна розрахувати прибутковість Майнінг Ethereum
  Чотири сервісу для розрахунку прибутковості Майнінг Ефіру

  Для розрахунку прибутку від Майнінг задіюється калькулятор Ethereum — спеціальна програма, яка розраховує дохід від отримання ETH. Виділимо основні сервіси:

  1. Eth.pp.ua/ru/calc/ — легкий в застосуванні і точний калькулятор рентабельності. Параметри складності і часу видобутку блоку задаються автоматично на підставі інформації останніх 64 блоків. Дані про курсової вартості беруться з біржового майданчика Coinmarketcap. Оновлення інформації відбувається з періодичністю раз в 10 хвилин, що підвищує точність розрахунків. Для отримання потрібних даних залишається ввести хешрейт яке застосовується (в МХ / с). Програма робить обчислення онлайн і видає заробіток Майнера за різні часові проміжки — хвилину, годину, добу, 7 і 30 днів. Прибуток виводиться в криптовалюта Ефіріум і доларах США.
  2. Bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga/ETH — зручний у користуванні і надійний калькулятор, що дозволяє швидко розрахувати прибутковість від Майнінг Ефіріума. Його особливості — можливість задавати період розрахунку (від 1 до 30 днів), облік витрат на світло і комісійний платіж пулу. Базові параметри розрахунку (премія Майнера, складність, курс ETH) встановлюються програмою (без участі користувача). Після введення інформації та натискання кнопки з’являються відомості щодо витрат на комісію, числу намайненних коинов, загальним заробітку та інші дані.
  3. Minergate.com/calculator/Ethereum — простий калькулятор, що дозволяє обчислити прибутковість від Майнінг Ефіріум. Для виконання розрахунків досить ввести хешрейт застосовуваного обладнання, після чого видаються дані по заробітку за різні часові проміжки. Розрахунок прибутковості Майнінг Ефіріума проводиться за такою формулою — ((хешрейт * нагорода за блок) / складність мережі) * (1 — комісія пулу) * 3600. Особливість в тому, що обчислення застосовуються безпосередньо до пулу Minergate.
  4. Cryptorival.com/calcs/ethereum/ — надійний і точний софт для розрахунку прибутку від видобутку Ефіріум. Для проведення обчислень користувач вводить хешрейт апаратури і комісійний платіж в пулі. При оренді потужностей на хмарному сервісі вказується плата за обслуговування пристроїв для Майнінг і ціна контракту. Інші показники вводяться автоматично. Після натискання на кнопку розрахунку програма видає точні дані по заробітку Майнера за різні часові проміжки, що дозволяє зробити висновки про прибутковість видобутку коинов на поточних умовах.
  5. Nicehash.com/profitability-calculator?lang=ru — найпростіший калькулятор для обчислення прибутку від Майнінг. Користувачеві досить вказати тип використовуваної апаратури і витрати на світло. Інші параметри підставляються за замовчуванням. Софт обчислює прибутковість Майнінг Ефіріума при використанні центральних або графічних процесорів, а також Асіка-пристроїв. Перед розрахунком вибирається грошова одиниця, в якій і видаються відомості.

  Проведені розрахунки дозволяють побачити реальний прибуток від використання устаткування або покупки потужностей на сервісах хмарного Майнінг. Далі інформація застосовується для розрахунку періоду окупності — часу, за яке майнер повністю покриває витрати на придбання пристроїв для видобутку криптовалюта або потужності на сервісі хмарного Майнінг. Цей параметр може відрізнятися в залежності від багатьох параметрів — потужності обладнання (продуктивності), витрат на електрику та інших.

  Рентабельність Майнінг Ефіріум для різних варіантів

  Монети Ефіру і шахтарські інструменти

  На жовтень 2018 року Майнер застосовують три шляхи видобутку криптовалюта ETH — з використанням ферм на GPU, за допомогою ASIC-Майнер і шляхом оренди хешрейта на сервісах хмарної видобутку. У всіх випадках рентабельність Майнінг Ефіріум різна. Розглянемо кожен з варіантів докладно.

  Ферми на GPU

  Майнінг-ферма з декількох відеокарт

  Для видобутку криптовалюта ETH рекомендується застосовувати відеокарти з високою продуктивністю. Як приклад можна привести:

  1. Radeon RX Vega 64 з хешрейтом в діапазоні від 32 до 35,8 МХ / с.
  2. GeForce GTX 1080Ti з продуктивністю від 32 до 37 МХ / с.
  3. GeForce GTX 1060 з потужністю від 19 до 26 МХ / с і інші.

  Багато Майнер вибирають GeForce GTX 1080Ti — відеокарту з високою продуктивністю і можливістю розгону. Головним недоліком графічного процесора є його вартість, яка становить близько 930 доларів (за даними офіційного сайту).

  Для підвищення загального хешрейта застосовується від 6 і більше «планок». При такому підході витрати на покупку шести відеокарт складуть 5580 $. Крім цих витрат, доведеться купити інше обладнання — материнську плату, блок живлення та інше. В середньому вартість ферми на GPU дорівнює 7-7,5 тисяч доларів (залежно від якості застосовуваного обладнання).

  Розрахунок проводимо за допомогою калькулятора bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga/ETH. Максимальна загальна продуктивність для шести відеокарт GeForce GTX 1080Ti становить близько 222 МХ / с. Потужність споживання — 250 Вт для однієї «планки». Це означає, що шість відеокарт бере з мережі 1,5 кВт «плюс» інше обладнання близько 200-300 Вт. Тарифи для конкретного району або країни відрізняються, тому цей показник обчислюється індивідуально.

  Прибуток на 18 жовтня 2018 роки (без урахування електрики і комісії пулу) дорівнює 111 $. При поточних витратах на придбання обладнання (7000 $) окупність займе не менше 63 місяців. Логічно припустити, що такий заробіток Ефіріума сьогодні не рентабельно. Плюс в тому, що при бажанні майнер вправі в будь-який момент переключитися на видобуток інших коинов. Крім того, ситуація з розміром прибутку може змінитися в разі різкого зростання курсу.

  Застосування ASIC-Майнера

  Як виглядає Асік Antminer Е3

  З появою в 2018 році Асіка для Майнінг коинов на алгоритмі Ethash багато хто відмовився від дорогих ферм на GPU на користь нових пристроїв. Йдеться про ASIC-Майнер Bitmain Antminer Е3, вартість якого на офіційному сайті (на 18.10.2018 року) становить тисячі сто двадцять дві $. У процесі розрахунків важливо врахувати, що доставка здійснюється протягом 10 діб. Для Майнінг на Асіка досить звичайного комп’ютера і мережевого устаткування, тому додаткові витрати можуть скласти до 400-500 $. Разом середні витрати на створення ферми на ASIC (при використанні одного пристрою) становить 1600 $.

  При розрахунку дохідності Майнінг враховується два головних параметра — продуктивність і електроспоживання. Хешрейт Асіка 190 МХ / с, що майже порівнянно з застосуванням шести графічних процесорів GeForce GTX 1080Ti. При цьому споживання енергії значно нижче. Потужність пристрою дорівнює 0,76 кВт. Це означає, що місячне споживання складе близько 0,55 МВЧ (при цілодобовій роботі).

  Прибутковість видобутку ETH на пристрої Bitmain Antminer Е3 на 18 жовтня 2018 року дорівнює 95 $ в місяць. У процесі розрахунку витрати на світло не враховувалися (показник залежить від місцевих тарифів). Середня окупність при таких параметрах дорівнює 17 місяців. Мінус застосування Асіка в тому, що при переході Ефіріума на механізм PoS вибір доступною для Майнінг криптовалюта буде обмежений.

  Хмарний сервіс

  Приклади сервісів хмарного Майнінг Ефіріум
  Сторінки сайтів для хмарного Майнінг Ефіру

  Початківці користувачі, які не бажають витрачати гроші на покупку дорогого обладнання, вибирають альтернативний шлях — покупку потужностей в компаніях хмарного Майнінг. Рентабельність такого видобутку постійно змінюється, тому розрахунки важливо проводити перед покупкою потужностей і після аналізу майбутніх змін курсу і складності Майнінг для Ефіріума.

  Сьогодні виділяється кілька майданчиків:

  1. HashFlare.io — хмарний сервіс, що дозволяє добувати кілька коинов (ETH в тому числі). Клієнтам доступна покупка контракту на 1 рік за ціною 1,4 $ за 100 кілохеш в секунду. Особливості сервісу — автоматичне нарахування Ефіру, відсутність плати за обслуговування. Варто відзначити наявність потужних серверів в різних країнах світу. Зробимо розрахунок при купівлі 1 МХ / с потужності за 14 доларів в місяць. У цьому випадку дохід Майнера дорівнює 0,5 $. Якщо врахувати, що контракт оформляється на рік, загальний прибуток за 12 місяців складе 6 $. Отже, заробіток на HashFlare.io нерентабельний (по крайней мере, на 18 жовтня 2018 року).
  2. Genesis-mining.com — надійна майданчик, яка користується попитом у любителів хмарного Майнінг. Тут клієнтам доступно три фіксованих тарифу і один індивідуальний (хешрейт вибирається самостійно). Найбільш бюджетний (Стартовий) на 25 МХ / с обійдеться Майнер в 525 $. Договір укладається на дворічний термін. Стягується плата за обслуговування, складова 0,004 долара за 1 МХ / с. Місячний дохід близько 9 $. За два роки дохід Майнера складе 216 доларів. Отже, окупити початкові витрати також не вийде.
  3. Ccgmining.com — сервіс хмарного Майнінг, що пропонує порівняно вигідні контракти без плати за обладнання. За оренду 1 МХ / с в тарифі «Міні» доведеться заплатити 13,89 $. Дохід учасника мережі при такому хешрейте дорівнює 0,5 $ в місяць або 6 $ в рік. Перевага в тому, що продавець не обмежує тривалість контракту.

  Зі сказаного видно, що кращу рентабельність видобутку ETH дає застосування ASIC-Майнер, але навіть при їх використанні окупність становить близько 1,5 років. Для наочності наведемо прибутковість Майнінг Ефіріума для різних варіантів і зведемо дані в таблицю:

  вид МайнінгПрибутковість (місяць), $Окупність, міс.
  Ферми на GPU11163
  ASIC-майнер9517
  Хмарний Майнінг (для genesis-mining.com)9

  В цілому про Майнінг цілком адекватно і справедливо висловився Віталік Бутерін, засновник мережі Ефіріум. Свого часу він сказав, що Майнінг на сьогоднішній день має сенс тільки в тому випадку, якщо є доступ до «безкоштовної розетки». Однак, як бачимо за підрахунками, з урахуванням що виросла складності навіть наявність дешевого електрики не є гарантією гідного заробітку.

  Відео про Майнінг Ефіру — покрокова настройка пулу:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector