Трейдинг криптовалюта — що це, основи, стратегії, принципи, поради

 • Принципи трейдингу криптовалюта
 • стратегії трейдингу
 • Поради новачкам
 • Трейдинг криптовалюта — напрямок заробітку, що має на увазі гру учасника ринку на різниці курсової вартості. Торгівля монетами має багато спільного з роботою на стандартній (фондовій) біржі, де головними інструментами є цінні папери, ф’ючерси та інші активи. Завдання учасника ринку — заробляти на різниці курсової вартості, тобто продавати дорожче, а купувати дешевше.

  Головна відмінність торгів на кріптовалютних і звичайних біржах полягає у високій волатильності віртуальних монет. Для успішної роботи важливо бути уважним, знати дієві стратегії і слідувати важливим рекомендаціям. Як заробити на кріптовалютном ринку? Які правила дотримуватися? На що орієнтуватися при виборі біржі і стратегії? Ці та ряд інших моментів обговоримо нижче.

  Що таке трейдинг криптовалюта?

  Хлопець на тлі графіка біржі

  Слово «trading» має англійське коріння і на російську мову перекладається як «комерція», «торгівля». Іншими словами, трейдинг криптовалюта — це торгові операції з купівлі та продажу активів на спеціальних біржових майданчиках. У ролі інструментів для торгівлі виступають віртуальні гроші (криптовалюта). Вони можуть торгуватися в парі з іншою монетою або фіатной валютою. Наприклад, популярною парою вважається BTC / USD.

  Головний учасник процесу — трейдер. Він використовує особисті кошти для покупки / продажу віртуальних монет в очікуванні подальшої зміни ціни і проведення операції з вигодою для себе. Мета в тому, щоб вгадати напрямок ринку і заробити на різниці курсів. Робота на біржі криптовалюта вимагає від учасника базових знань технічного і фундаментального аналізу, контролю ситуації, вміння швидко реагувати на зміни торгів. Без навичок і досвіду ризик втрати депозиту вкрай високий.

  Основи трейдингу криптовалюта

  Графік торгової пари BTC / USD

  Торгівля на кріптовалютном біржовому ринку умовно ділиться на кілька видів:

  1. Простий трейдинг. Учасник ринку використовує звичні стратегії і торгує на якійсь одній біржі.
  2. Арбітраж. Тут трейдер знаходить різницю в курсовій вартості монет на різних майданчиках і заробляє на відхилення курсових цін.
  3. Інвестиції в розвивається проект. У такий вид заробітку мається на увазі вкладення грошей в нову криптовалюта в очікуванні зростання її ціни. Наприклад, при появі біткоіни Кеш багато купили монети за мінімальною ціною, а згодом (після значного зростання ціни) отримали прибуток від продажу.
  4. Робота з похідними біткоіни. З появою ф’ючерсів у трейдерів з’явився ще один напрям для заробітку — можливість торгувати ф’ючерсними контрактами.

  З наведених варіантів кращий шлях — вибір класичних торгів. Основи трейдингу криптовалюта добре розкриті в Мережі, є багато прикладів і відеороликів, що дозволяють стабільно заробляти і влаштувати життя в фінансовому плані.

  Арбітраж між біржовими майданчиками не має сенсу, адже відмінності курсової ціни майже відсутні. Робота з початківцями криптовалюта несе великі ризики через імовірність провалу проекту і обвалу вартості криптовалюта. Заробити в цій сфері можна лише в тому випадку, якщо трейдер має інсайдерську інформацію, а такий підходить протизаконно (при наявності прямого інформатора). Для отримання корисної інформації можна знайти на тематичних сайтах, але після розміщення даних на загальнодоступних ресурсах актуальність інсайдерських даних падає.

  Кріптовалютние біржові майданчики мало відрізняються від фондових або валютних майданчиків. Будь-трейдер з досвідом зможе швидко вивчити ринок і почати торгувати криптовалюта. Головне — мати під рукою кілька ефективних стратегій і дотримуватися правил заробітку віртуальних монет.

  Як почати заробляти на трейдингу криптовалюта?

  Доларові купюри крупним планом

  Перед освоєнням нового способу отримання прибутку варто виконати попередню роботу.

  Визначення варіанту торгів

  Графік з курсом Bitcoin

  Першим кроком трейдер визначається зі способом заробітку на біржі. Тут є три шляхи:

  1. Короткостроковий трейдинг (скальпинг). Суть полягає в торгівлі криптовалюта протягом одного дня. Наказ не переноситься на наступну добу, а закривається протягом сесії. Найчастіше Скальпери працюють на мінімальних часових проміжках — до 30-60 хвилин (іноді 1-2 хвилини). Вони ставлять десятки ордерів, що дозволяє розраховувати на більший прибуток.
  2. Середньострокові торги. При таких обставинах наказ залишається на кілька днів (до 1-2 тижнів). Це найбільш складний вид заробітку, адже важливо точно прогнозувати зміни ціни в невеликому часовому проміжку.
  3. Довгострокові інвестиції. Велика частина учасників ринку вкладає гроші в криптовалюта на тривалий термін, наприклад, на півроку і більше. Мета трейдера незмінна — отримання максимального доходу на різниці курсової вартості.

  Пошук біржі

  Сторінки популярних кріптовалютних бірж
  Сторінки 3-х кріптобірж для трейдингу

  Наступний крок — вибір біржового майданчика для роботи з криптовалюта. При пошуку сайту потрібно орієнтуватися на ряд чинників:

  1. Обсяг торгів. Короткостроковим трейдерам краще працювати на майданчиках, які мають високий показник.
  2. Наявність російськомовного інтерфейсу. Починати роботу варто з зрозумілою біржового майданчика, перекладеної на російську мову. Головні критерії — зручність і легкість роботи, доступність інструментів і висока швидкість реєстрації.
  3. Варіанти введення та виведення грошей. Якісна біржа пропонує великий вибір методів поповнення торгового рахунку і перерахування грошей на гаманець. Деякі майданчики можна використовувати для тимчасового зберігання криптовалюта.
  4. Вибір торгових пар. Трейдеру достатньо кількох базових інструментів для початку торгів, але за кількістю валютних пар можна судити про надійність і популярності майданчика. Чим більше варіантів пропонує біржа, тим краще.

  Додаткові критерії — репутація, відгуки, якість роботи служби підтримки і так далі. Щоб полегшити вибір, наведемо найбільш зручні сайти для трейдерів з Росії і країн СНД:

  1. Binance.com. Відразу після входу можна вибрати російську мову, пройти реєстрацію і приступити до роботи. Останні роки біржова площадка набирає популярності, завдяки простому інтерфейсу і можливості торгів без верифікації. З кожної торгової операції стягується 0,1%, є невелика комісія на введення і виведення грошей. Наприклад, при поповненні рахунку BTC знімається 0,002 BTC, а при знятті — 0,0005 BTC. Додаткові плюси — великий вибір валютних пар, вигідні курси, надійність.
  2. Exmo.com — біржова площадка, яка користується максимальним попитом серед жителів Росії і країн СНД. З кожної операції стягується від 0,08 до 0,2%. За поповнення біткоіни-рахунки комісія не стягується, але є мінімальне обмеження на введення — від 0,001 BTC і вище. При виведенні коштів стягується комісія в 0,005 біткоіни. Мінімальна і максимальна сума для виведення становить 0,01 і 350 BTC відповідно. Для початку заробітку досить перейти на вкладку «Торги», після чого стежити за ринком і здійснювати операції з криптовалюта.
  3. Kucoin.com — зручна біржа з ​​російськомовним інтерфейсом, сотнями активів для торгів і шістьма доступними ринками. Тут немає верифікації, а реєстрація на майданчику займе не більше 3-5 хвилин. Комісія за кожну операцію становить 0,1% (постійні користувачі можуть розраховувати на знижку), Комісія за поповнення рахунку не береться, а ось за виведення доведеться розщедритися. Зокрема, при перерахуванні монет на гаманець BTC стягується платіж 0,0005 BTC, а мінімальна сума для виводу — 0,002 BTC. Варто відзначити, що комісії для кожної криптовалюта індивідуальні.

  Наведених біржових майданчиків досить, щоб почати заробляти криптовалюта. Згодом можна вибрати інший майданчик, керуючись наведеними вище порадами.

  Альтернативний варіант — робота за допомогою брокерів, які виступають в ролі посередників між ринком Форекс і користувачем. Приклад брокерської компанії — roboforex.com. Для початку потрібно зареєструватися, поповнити рахунок і встановити програму MetaTrader 4 або 5. Такий спосіб підійде для більш досвідчений трейдерів, які планують заробити за допомогою кредитного плеча. Мінус брокерів — менший вибір криптовалюта.

  • Читайте огляд офіційних бірж криптовалюта.

  створення гаманця

  Інтерфейс мультивалютного гаманця Coinomi

  Для трейдингу криптовалюта потрібно гаманець для криптовалюта. Краще завести мультивалютний гаманець, що дозволяє зберігати основні віртуальні монети. Хороші варіанти — Coinomi або Jaxx. Біржі дозволяють тримати криптовалюта на внутрішньому рахунку, але «зловживати» цією можливістю не варто. У гаманці біржі повинно лежати рівно стільки, скільки необхідно для торгів. Решту коштів краще виводити на основний гаманець, що забезпечує більший захист. Зокрема, приватний ключ повинен знаходитися в розпорядженні власника гаманця.

  Принципи трейдингу криптовалюта

  Монета Bitcoin над графіком

  Торгівля на кріптовалютной біржі — мистецтво, яке потребує хорошою інтуїції, знань технічного і фундаментального аналізу. Учаснику важливо розуміти принципи трейдингу криптовалюта і відчувати ринок.

  До головних складових торгівлі на кріптовалютной біржі варто віднести:

  1. Графіки — головний візуальний показник руху курсу, на який орієнтується трейдер. З цього інструменту учасник ринку бачить зміну вартості однієї криптовалюта щодо інших грошей (віртуальних або фіатних). Залежно від установок графік має вигляд японських свічок (барів) або звичайною кривої (змінюється за бажанням учасника ринку). Використання першого варіанта найбільш зручно, адже так трейдер бачить спред — різницю між курсами покупки і продажу криптовалюта. Свічка складається з «тіла», що має вигляд різнобарвного прямокутника (колір залежить від тренда). Чорний або червоний колір свідчить про зростання ринку, а білий або зелений — про падаючому. Смуги зверху і знизу називаються тіні. Вони показують межі верхньої і нижньої ціни протягом торгового дня.
  2. Накази bid і ask. Трейдери регулярно ставлять накази на покупку або продаж віртуальних монет. Заявки накопичуються в спеціальному склянці ордерів ( «відрі»). Тут формуються ордера на купівлю / продаж монет за вартістю, яка максимально наближена до ринкової. За наповненню склянки можна робити висновок про бажання трейдерів торгувати певної криптовалюта. При появі відповідного пропозиції проводиться операція, і ордер пропадає з біржового склянки. Багатьом трейдерам вистачає відомостей з «відра» котирувань для вибору активу і визначення часу входу. Наприклад, наявність наказів на покупку великого обсягу монет свідчить про майбутнє зростання ціни. Важливо пам’ятати, що в склянці відображаються позиції, максимально наближені до ринкової вартості. Отже, після закриття кількох великих позицій орієнтуватися по ринку буде важче. Для глибокого аналізу будуть потрібні інші стратегії. При аналізі заявок важливо розділяти їх на дві категорії — агресивні і пасивні. Перші мають на увазі торги по поточному рівню ціни (вони не збираються в склянці, адже виконуються майже відразу), а ось другі мають на увазі прогноз трейдера на майбутнє зниження або підвищення ціни.
  3. Підтримка та опір — лінії, що обмежують рух ціни в нижній частині (підтримка) і у верхній (опір). Як правило, ціна знаходиться в цьому діапазоні, але може пробивати зазначені рівні, після чого курс продовжує рух в колишньому напрямі або розгортається. За рухом ліній (рівню їх нахилу) визначається поточний тренд — тренд ціни (вгору або вниз).
  4. Історія операцій. За цим параметром можна судити про обсяги торгів на біржовому майданчику щодо цікавить пари. Вивчення цих відомостей дозволяє трейдеру визначити інтерес учасників ринку до конкретного активу.
  5. Обсяг торгів. Параметр показує на обсяг віртуальних монет, які перейшли від однієї групи трейдерів до інших учасників. Знання обсягу торгівлі дозволяє вирішити — ставити наказ або почекати. Обсяг буває двох типів — вертикальний і горизонтальний. Перший набув найбільшого поширення. Його суть — у формуванні переліку всіх проведених операцій за певний часовий проміжок (має вид шпальти з відомостями за ціною і часу проведення).

  Важливо врахувати, що великий обсяг торгів — не завжди гарантія подальшого руху ціни в необхідному напрямку. Щоб уникнути «сюрпризів» краще одночасно аналізувати котирування і поточний обсяг.

  Стратегії трейдингу криптовалюта

  Графік кріптовалютной біржі на дисплеї ноутбука

  Деякі новачки кріптовалютних бірж працюють інтуїтивно, розраховуючи при цьому на великий заробіток. Такий підхід є хибним і може призвести до втрати депозиту вже в перший день торгів. Для успішної роботи потрібна стратегія трейдингу криптовалюта. Досвідчені учасники ринку складають свої системи, а після коректують їх і доводять до досконалості. Початківці учасники біржових майданчиків можуть використовувати вже наявні системи.

  При роботі на кріптовалютних біржах часто застосовується стратегія BTER. Її застосування дозволяє протягом 60 днів подвоїти наявний розмір депозиту. Принцип заробітку має наступний вигляд:

  1. Шукаємо біржову площадку.
  2. Поповнюємо аккаунт (коштів має бути достатньо для початку торгів).
  3. Вибираємо потрібну пару валют. Ціна або обсяг переказів не має значення. У випадку з біткоіни оптимальний обсяг близько 1 BTC (чим вище, тим краще).
  4. Вивчаємо графік цікавить інструменту. Бажано вибирати таймфрейме на 15 або 30 хвилин. Кращий варіант — пошук валютної пари з максимальною волатильністю, коли рух ціни становить на 15-20% вгору і вниз. При зниженні вартості більше 25-30% можна говорити про зменшення довіри до інструменту (брати його не варто).
  5. Заповнюємо ордер ask. Встановлюємо цікавить вартість активу або схвалюємо ринкову ціну. При заповненні заявки вказуємо суму, яка більша за ціну ask на 5%.

  При грамотному аналізі та проведенні до 20-35 операцій в місяць можна подвоїти депозит. При цьому морально потрібно бути готовим до втрат.

  Стратегії біржової торгівлі умовно діляться на дві категорії — засновані на фундаментальному і / або технічному аналізі. У першому випадку трейдер орієнтується на новини ринку і ставить заявки з урахуванням можливої ​​зміни ціни, а в другому — орієнтується на фігури технічного аналізу (патерни). Для більшої ефективності ці стратегії можна об’єднати.

  В процесі торгів новачкам рекомендується використовувати сигнали — відомості, що надаються спеціальними програмами або аналітиками. Іноді мова йде про інсайдерську інформацію. Сигнали бувають безкоштовними і платними. Наприклад, відомості можна черпати з сайту cryptosliva.top або телеграм-каналів — t.me/bit_dynamics, t.me/PalmBeachSignals та інших. Більш ефективними вважаються платні сигнали, до яких має доступ обмежене число користувачів.

  Поради по трейдингу новачкам

  Молодий трейдер і його плани

  Головна помилка новачків полягає в поспіху і бажанні заробити криптовалюта «мінімальної кров’ю» (без вивчення теоретичних основ). Виділимо базові поради по трейдингу криптовалюта:

  1. Перед реєстрацією на біржі важливо вивчити теоретичну частину, дізнатися тонкощі біржової торгівлі. Базова інформація викладена в статті, але краще доповнити її відео на Ютуб або підписатися на спеціальні канали в телеграм. Чим більше корисної інформації в голові, тим вище ймовірність заробітку.
  2. У роботі рекомендується використовувати безпечний гаманець для зберігання криптовалюта (про це згадувалося вище). Зберігати гроші на біржах не бажано, адже це може призвести до втрати грошей.
  3. Регулярне вивчення новин. Важливо бути в курсі всього, що відбувається в кріптовалютном співтоваристві. В першу чергу потрібно цікавитися тією віртуальної монетою, яка застосовується в процесі торгів. Для зручності можна підписатися на різні канали і новинні стрічки. Не зайвим буде зареєструватися на форумі трейдерів, де можна в будь-який момент отримати необхідну інформацію.
  4. Не можна купувати віртуальні монети, коли вартість знаходиться на максимумі, адже за зростанням може йти корекція або зниження ціни.
  5. Не треба панікувати при різкому падінні курсу. У таких випадках краще перечекати складні часи і лише після цього приймати рішення. Збувати криптовалюта в період загальної паніки — нерозумно. Відомо багато випадків, коли після сильного відкату курс повертався на місце або навіть піднімався вище минулого рівня.
  6. Не можна зациклюватися тільки на біткоіни. В інвестиційному портфелі повинні бути і нові криптовалюта, мають хороші перспективи для зростання. Вкладати гроші краще при первинному розміщенні монет, коли вартість найнижча.

  Не менше значення має психологія. Тут важливо врахувати такі моменти:

  1. Жадібність — гірша якість для трейдера. Якщо заявка вже спрацювала, не потрібно чекати додаткового зростання або зниження ціни. Краще отримати менше, але зате з гарантією.
  2. Терпіння — головна ознака вмілого учасника ринку. Знаючий трейдер вміє вичікувати вигідного руху ринку для закриття позиції з вигодою. Імпульсивні дії можуть привести до втрати грошей.
  3. Страх. В процесі торгів не можна боятися втратити гроші. Кошти на рахунку необхідно сприймати, як цифри і не більше. Якщо думати, що можна на них купити, боязнь втратити гроші не дасть нормально торгувати.

  Трейдинг криптовалюта — вигідне заняття. Віртуальні гроші доступні для торгів 7 днів на тиждень, вони мають високу волатильністю і мають перспективи для зростання. На завершення наведемо плюси і мінуси цього напрямку заробітку:

  перевагинедоліки
  Сильні коливання ціни дозволяють заробити на невеликих діапазонах.Трейдинг буде збитковим без отримання необхідних знань.
  Доступ до торгів при невеликих вкладеннях (від 1 долара).Учасник повинен бути в курсі подій на ринку. Від постійного моніторингу залежить успіх заробітку.
  Безпека трейдингу і захист особистих даних користувача.Деякі популярні пари мають невелику волатильність, тому заробити на них важко.
  Великий асортимент валют.
  Можливість проводити угоди в режимі онлайн.У трейдингу застосовується багато складних термінів, на вивчення яких йде час.
  Операції з криптовалюта можна проводити цілодобово.
  Розвивається кріптосфера дозволяє інвестувати гроші в розрахунку на майбутнє зростання вартості віртуальних грошей.

  Трейдинг криптовалюта відкриває великі можливості для учасника ринку. Але для отримання прибутку потрібно докласти зусиль, отримати базові знання і лише після цього приступати до торгів.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector