Творець Лайткоіна Чарлі Лі: історія створення криптовалюта

Чарлі Лі привертає до себе підвищений інтерес не тільки тому що він творець Лайткоіна. Влітку цього року інтернет-користувачі, які активно цікавляться криптовалюта, обговорювали нову версію авторства біткоіни. Його приписують американському програмісту, і зовсім не безпідставно. Але сам Лі визнає тільки створення полегшеної версії найпопулярнішої криптовалюта.

Творець Лайткоіна Чарлі Лі — хто він і звідки

Чарлі Лі і логотип Лайткоін

У кріптосообществе ім’я Charlie Lee відомо без перебільшення всім. Він не тільки активний учасник багатьох кріптофорумов, чий авторитет сумніву не підлягає, але і творець Litecoin, тимчасової пиринговой децентралізованої мережі. Народився Чарлі в західній частині Африки. Про його життя там практично нічого невідомо, тільки те, що в 13 років він переїхав до Америки, де в 1995 році закінчив The Lawrenceville School. Потім був Массачусетський технологічний інститут (Massachusetts Institute of Technology). За своєю спеціальністю «Інформатика» хлопець отримав спочатку ступінь бакалавра, а пізніше і магістра.

Його величезні можливості в програмуванні відразу оцінили в найбільших компаніях світу. Спочатку він потрапив до лав співробітників Microsoft, потім перейшов працювати в Guidewire. Пізніше продовжив кар’єру в підрозділах Google: ChromeOS, Youtube і Google Play.

Історія створення криптовалюта Litecoin

монети Лайткоін

За власними словами Чарлі, він вперше дізнався про існування криптографічного валюти в 2011 році, коли прочитав кілька статей, які висвітлювали тему анонімності в онлайн-торгівлі. Біткоіни не залишили його байдужим — хлопець відразу вийшов на зв’язок з Майком Хирний, який брав участь тоді в розробці мережі біткоіни, і придбав у нього перші монети. Незабаром після цього новий власник біткоіни і сам став їх Майні, купивши потрібну апаратуру в даркнета. Як зізнався сам Лі, його сильно захоплювала ідея криптовалюта як швидкого способу здійснювати платіжні операції через інтернет з високим ступенем анонімності.

Цю ідею він реалізував, створивши восени 2011 року Litecoin, однорангову пірингову децентралізовану мережу, яка потребує попереднього Майнінг. Вона відрізнялася від біткоіни двома особливостями: швидкістю створення блоку в ланцюжку і функцією хешування. У Litecoin використовується алгоритм scrypt, який робить Майнінг крипти за допомогою Асіка (ASIC-додатків) і відеокарт досить складним. У той же час блок транзакції формується в Litecoin за 2,5 хвилини, що в 4 рази менше, ніж в мережі біткоіни.

Спочатку криптовалюта була лише захопленням, якому Чарлі віддавав невелику частину робочого часу, але вже в 2013 році йому довелося покинути основне місце роботи в компанії Google, щоб повністю присвятити себе темі криптовалюта. З цього приводу він писав так:

«Я не хотів, щоб мої коментарі трактувалися як« Google схвалює біткоіни або лайткоін ». Лайткоін просто є проектом з відкритим вихідним кодом, над яким я працюю у вільний час. Тепер, коли я більше не працюю в Google, я можу говорити про це більш відкрито ».

Його наступним місцем роботи стала одна з найбільших бірж криптовалюта Coinbase, а власна розробка як і раніше залишалася на задньому плані. На відомому крипто-форумі bitcoin.com Чарлі про Лайткоіне написав, що приділяє йому всього 5% свого часу, решта займає робота над біткоіни в Coinbase. Однак це його абсолютно не турбувало. Засновник другого самого популярного ФОРКОМ біткоіни впевнений, що у його полегшеної версії монети майбутнє відкриється тільки після загального визнання оригіналу. Для просування цієї ідеї Чарлі Лі робить все можливе — він упевнений, що криптовалюта чекає велике майбутнє і рано чи пізно вони стануть резервною валютою в світових масштабах.

Коли популярність Лайткоіна серйозно зросла, молодому програмісту довелося перерозподілити свій робочий час на користь власної валюти. А незабаром (10 червня 2017 року) він і зовсім пішов з Coinbase, щоб весь свій час присвячувати розвитку Лайткоіна. Цікаво, що сталося це через місяць після того, як кріптобіржа додала в список торгованих валют Litecoin, забезпечивши йому неабияку підтримку.

З цього моменту Лайткоін росте в геометричній прогресії. 2017 став для нього чи не роком визнання — ціна за одну монету в січні перебувала на позначці 4 долари, а вже в кінці листопада виросла до 100. Такому вибухового зростання сприяло і впровадження підтримки SegWit в квітні цього року.

На момент написання статті курс Лайткоіна збільшився до 309 доларів, показавши місячний приріст +217.53 $. Відповідно, збільшилася і його капіталізація, яка зараз перевищує 5 млрд доларів. А компанія, BTCC (BTC China), директор якої Боббі Лі, брат талановитого програміста, додала можливість Майні Лайткоін.

Графік курсу Лайткоін
Графік курсу Лайткоін на 21-23 грудня 2017 року

Зараз, на думку експертів і самого Чарлі Лі, Лайткоін досить активно розвивається і далі буде стабільно зростати. На стадії, близької до завершення, знаходиться проект Lightning Network, що має на увазі можливість в найближчому майбутньому проводити реальні транзакції в мережі Лайткоін і Кросплатформені «атомарні» угоди між різними кріптомонетамі. Чарлі високо оцінив нововведення розробників Біткона, яке дозволить, в тому числі і його дітищу, працювати з так званими «розумними контрактами», вкрай перспективним напрямком технології блокчейн. Мова йде про кріптохраніліще Smart Crypto-Vault, з реалізацією якого смарт-контракти зможуть впевнено впровадитися в нашу дійсність. На думку експертів, це стане справжньою революцією в багатьох сферах життя.

Курс Лайткоіна, статистика, технічне резюме
Статистика курсу Litecoin

Чарлі Лі не тільки стежить за подіями в світі біткоіни, але і активно використовує нові розробки в своїй мережі. Він упевнений, що Лайткоін чекає велике майбутнє. Це буде надійний швидкий платіжний інструмент, комісії у якого мінімальні. А з розвитком Lightning Network з’явиться ще один канал для кроссплатформенних операцій з Bitcoin.

Однак Чарлі анітрохи не ідеалізує ситуацію навколо своєї криптовалюта. Буквально три місяці тому він дав досить емоційна відповідь всім тим, хто критикує його дітище, написавши на сайті Reddit наступне повідомлення.

Цитата Чарлі Лі

Як бачимо, з огляду на сьогоднішні 309 доларів за один Лайткоін, Чарлі Лі виявився абсолютно правий у своїх прогнозах. Він продовжує працювати на благо всієї кріптоіндустріі і закликає до цього всіх тих, хто просто сидить і чекає, коли Лайткоін ракетою злетить вгору і збагатить своїх власників.

Що пов’язує Чарлі Лі і Сатосі Накамото?

Сатоши Накамото і Чарлі Лі

Версія, що Чарлі Лі і Сатоши Накамото — один і той же чоловік, з’явилася влітку цього року. Запропонували її користувачі форумів Reddit і Tradingview. Тема отримала широкий резонанс, оскільки на користь висунутої версії говорить цілий ряд «доказів» або здогадок.

  1. Багато хто вважає, що створивши біткоіни в 2009 році, талановитий програміст просто не мав ніякої впевненості в успіху цього починання, тому й не став публікувати результати під власним ім’ям, продовжуючи працювати на компанію Google. Створюючи Лайткоін, Чарлі врахував багато моментів, які були упущені раніше. Та й різниця між біткоіни і Лайткоіном всього два роки — чи можна за цей термін виконати такий обсяг роботи, навіть якщо за основу взято вже готовий код? Крім того, в 2011 році про біткоіни знали далеко не всі і лише в украй вузьких колах.
  2. Цікаво також те, що відразу після створення Лайткоіна Чарлі змінив свій логін в Твіттері, назвавшись @SatoshiLite. Ще одним міркуванням на користь версії Лі = Сатоши може бути те, що з самого початку біткоіни набув поширення як платіжний засіб, яким охоче користувалися кримінальні структури. Можливо, Чарлі не хотів, щоб його справжнє ім’я було якось з ними пов’язано.
  3. Люди, близькі до біржі Coinbase, впевнені, що нікому невідомий, хоч і талановитий, програміст ніяк не міг просто так потрапити туди на роботу. Вони вважають, що підстави для цього повинні були бути набагато більш вагомі. Багатьох насторожує й те, що Coinbase з’явилася в 2012 році, всього через рік після народження Лайткоіна. Збіг чи це?
  4. Розшифрувати Сатоши Накамото нікому не вдалося до цих пір. Лайткоін, тим часом, розвивається вкрай активно і успішно, вважається надійною валютою і показує відмінні результати. І незважаючи на все це, жодного ФОРКОМ Лайткоіна поки не з’явилося. Ті, хто пише програми, впевнені, що з першої спроби створити такий результативний продукт практично нереально.
  5. Крім того, вік обох персонажів дуже близький. Сатоши Накамото писав, що він народився 5 квітня 1975 року. Чарлі приховує свій день народження, але судячи з того, що коледж він закінчив в 1999, він цілком міг народитися в 1975 році.

Сам Чарлі відхрещується від будь-яких спроб об’єднати його з Сатоши Накамото, спочатку віджартовуючись, а потім і цілком серйозно заявивши, що він не має до легендарного японцеві ніякого відношення. Крім того, в середині грудня стало відомо, що Чарлі продав всі свої Лайткоіни через «конфлікту інтересів».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector