Устаткування для Лайткоін-Майнінг на 2018 рік

Кожна людина, яка хоч трохи розбирається в світі криптовалюта, знає, що якщо він захоче шляхом Майнінг добувати Лайткоін, обладнання йому потрібно відповідне. Потенційному «шахтареві» знадобиться купити як мінімум одну підходящу відеокарту або ж спеціальне Asic-пристрій. Але яким саме моделям віддавати перевагу? У цьому огляді ми знайдемо відповідь на поставлене запитання.

ТОП-7 відеокарт для видобутку Litecoin: актуальні моделі на 2018 рік

Гравірування на відеокарті GeForce GTX 1080 Ti

Розберемо основні характеристики відеокарт для Лайткоін-Майнінг, а також дізнаємося, який дохід вони можуть дати. Отже:

 1. Radeon RX 480 — модель, яка вважається мало не ідеальним варіантом для Майнінг монет LTC. Споживана енергія плати становить 150 Вт. Значення хешрейта — 29 MH / s. Варто RX 480 трохи більше 18 000 рублів. Вже згадана модель може приносити своєму господареві приблизно 30,7 доларів в місяць. Річний дохід при її використанні складе близько 374 доларів. Відеокарта окупить себе десь за 11-13 місяців (в залежності від коливань курсу). Radeon RX 480 вважається найбільш підходящим варіантом для домашнього Майнера через доступної ціни, економного енергоспоживання і непоганого значення хешрейта.
 2. Radeon RX 570 — відеокарта на 150 Вт. Показник хешрейта у неї трохи менше — 25 MH / s. А от чи варто дана модель більше — в районі 25 000 рублів. В місяць розглянута плата може приносити близько 26,5 доларів, а за рік — приблизно 322 долара. Окупиться модель приблизно за півтора року. В принципі, це теж непоганий варіант. Так, прибуток RX 570 дає поменше, але і енергії споживає небагато. Крім того, її можна застосовувати для запуску ігор.
 3. Radeon RX 580 — модель на 185 Вт, що дає 26 MH / s. В місяць ця плата зможе приносити близько 27,6 доларів, а річний дохід складе 335,6 доларів. Здавалося б, нормальний показник, але все псує ціна. За RX 580 Майнер доведеться віддати 38 990 рублів, через що карта буде окупати себе більше 2-х років. Хоча, якщо застосовувати дану модель не тільки для Майнінг, але і для ігор, її покупку можна вважати виправданою.
 4. GeForce GTX 1060 — дана плата видає всього 20 MH / s, зате споживає всього 120 Вт. Ціна моделі теж не захмарна — 22 990 рублів. За місяць GeForce GTX 1060 буде приносити трохи більше 21 долара, а за рік — майже 259 доларів. На те, щоб окупити цю модель, у вас піде близько півтора року. GTX 1060 можна назвати помірним варіантом. Не дуже великий профіт компенсується низьким енергоспоживанням.
 5. GeForce GTX 1070 — відеокарта на 150 Вт, що видає 27 MH / s. Вартість моделі становить 31 590 рублів. В місяць розглянута плата принесе приблизно 28,7 доларів. Річний дохід складе десь 349,5 доларів. В принципі, такі показники (особливо з урахуванням невисокого енергоспоживання) можна вважати привабливими, але загальну картину псує термін окупності. Ви почнете виходити в чистий плюс після закінчення 18-19 місяців. Правда ситуацію може поліпшити солідне подорожчання монети LTC.
 6. GeForce GTX 1080 — модель, спочатку розрахована для запуску сучасних ігор, хоча при бажанні її можна задіяти в Майнінг Лайткоінов. Потужність плати становить 180 Вт (що не так вже й багато). Вона видає 28 MH / s. При таких значеннях відеокарта буде щомісяця приносити 29-30 доларів. За рік вона напрацює трохи більше 362 доларів. І знову ми бачимо непогані значення, що приховують неприємний підводний камінь. Нинішня ціна GTX 1080 становить 750 доларів. Неважко здогадатися, що відеокарта окупить себе не раніше, ніж через 2 роки. Майнера знову може виручити стрибок ціни Litecoin, але з огляду на волатильність криптовалюта, розраховувати на такий подарунок не варто. Крім того, не потрібно забувати про зростання складності, що також зменшує профіт.
 7. GeForce GTX 1080 Ti — плата, яка могла б стати найкращим придбанням для Майнінг, однак є один нюанс. Модель видає 35 MH / s, але споживає аж 250 Вт. Якщо розглядати тільки дохід, то в місяць буде виходити більше 37 доларів, а в рік — близько 453 доларів. Все б нічого, але пристойну частину своїх грошей ви будете витрачати на оплату електроенергії. Крім того, не будемо забувати про ціну. Вона становить 52 990 рублів (або майже 930 доларів). Таким чином, GTX 1080 Ti окупить себе за 26-28 місяців (якщо враховувати оплату електрики і зниження профіту в результаті підвищення складності). І все-таки, на даній відеокарті можна ставити хрест. Вона ідеально підійде геймерам, які періодично включають Майнінг для накопичення допоміжного доходу. Якщо розглядати таку модель як універсальний продукт, вона цілком згодиться.

Зрозуміло, що отримати по-справжньому високий дохід на одній відеокарті вийде. Для відчутного профіту необхідно збирати ферми. Якщо вибирати з розглянутих моделей, то можна віддати перевагу Radeon RX 480 і GeForce GTX 1060. Щоб зібрати велику ферму, скажімо, на 10 плат Radeon RX 480, вам доведеться витратити близько 4 500 доларів, причому більше 3 тисяч піде тільки на відеокарти. Якщо ви захочете поставити собі 10 плат GeForce GTX 1060, готуйтеся витратити більше 5 000 доларів (з урахуванням покупки інших комплектуючих).

За місяць ферма на Radeon RX 480 буде приносити вам більше 300 доларів. Що стосується річного профіту, то таке обладнання для Litecoin принесе приблизно 3 750 доларів. При нормальних розкладах ферма окупить себе за 14-15 місяців. Якщо ви все-таки вирішите Майні Лайткоіни на 10-ти платах GeForce GTX 1060, то в місяць будете отримувати приблизно 210 доларів. Річний профіт складе майже 2 600 доларів. Окупиться така ферма набагато пізніше (десь за пару років), але, принаймні, стабільний дохід вона забезпечить.

В принципі, на місце GeForce GTX 1060 можна було б поставити GTX 1070. Вона не дуже багато споживає, має більш високий показник хешрейта. Але через ціну ферма з даних плат буде окупати себе ще довше.

Якщо підсумувати, то ферма з карт Radeon RX 480 є найкращим варіантом з усіх. Вона переграє своїх конкуренток за ціною, прибутковості і термінів окупності. Це й не дивно, адже плати Radeon спочатку більше орієнтовані на Майнінг, в той час як лінійка GeForce націлена на ігри.

Кращі ASIC для видобутку Лайткоінов: ТОП-5

Asic для Майнінг Лайткоінов крупним планом

Якщо вам потрібно по-справжньому продуктивне обладнання для Майнінг Лайткоінов, тоді задумайтеся над придбанням Asic-пристрої. Ці девайси призначені виключно для видобутку різних криптовалюта: біткоіни, Лайткоіна, Догікоіна. У Майнінг цікавлять нас монет LTC задіюється алгоритм Scrypt, тому при виборі Асіка потрібно орієнтуватися на моделі, що підтримують саме зазначений тип хешування. На щастя, таких моделей багато, але ось вибрати серед них відповідну досить важко (особливо новачкам).

Ми спробуємо полегшити вам завдання, розглянувши ТОП-5 кращих ASIC для видобутку Litecoin. Отже, приступимо:

 1. AntMiner L3 + — апарат, який користується величезною популярністю на ринку. Він має потужність на 800 Вт і хешрейт в 504 MH / s. Щомісяця такий пристрій буде приносити вам більше 530 доларів. Річний профіт складе близько 6 500 доларів. Ціна даної моделі немаленька — приблизно 3 860 доларів. Однак з урахуванням річного доходу (навіть якщо відняти витрати на світло), модель окупить себе максимум за 13 місяців.
 2. Ares Miner — непоганий ASIC, який можуть використовувати початківці Майнер. Його ціна становить 3 500 доларів. Головні мінуси — не дуже високий хешрейт (256 MH / s), а також підвищене енергоспоживання (потужність приладу 2 200 Вт). З такими характеристиками пристрій буде приносити за місяць більше 270 доларів, а за рік — трохи понад 3 300 доларів. Якщо відняти витрати на світло, то девайс повинен окупити себе за 16-18 місяців.
 3. A2 Terminator — це ASIC з бойовим назвою по кишені не кожному. Його ціна — майже 8 000 доларів. Значення хешрейта — всього 90 MH / s. Так чому ж така захмарна вартість? Вся справа в економності пристрою. A2 Terminator споживає лише 110 Вт, а значить — він менш «ненажерливий», ніж сучасні відеокарти. При нинішньому курсі Лайткоінов апарат буде видавати за місяць більше 100 доларів. Річний дохід складе близько 1 200 доларів. Швидше за все, творці цієї моделі вірять в значне зростання курсу Litecoin. А інакше не поясниш настільки високу ціну, при якій (якщо спиратися на теперішній курс) модель буде окупати себе близько 6,5 років. Купівля A2 Terminator — це досить ризикована справа. Але якщо відкинути ціну і зробити ставку на швидке подорожчання монет LTC, апарат може стати цілком вдалим придбанням.
 4. ZeusMiner VOLCANO для видобутку Лайткоіна — обладнання, яке може дозволити собі майже будь-який майнер. Його потужність становить 1000 Вт, а показник хешрейта — 300 MH / s. При таких характеристиках він коштує лише 1 600 доларів. Тут свою роль зіграла слабка популярність виробника, вимушеного занижувати ціни для залучення клієнтів. В місяць розглядається пристрій зможе приносити близько 320 доларів. Профіт за рік складе майже 3 900. З урахуванням ціни і продуктивності апарат окупить себе за 6-8 місяців (якщо, звичайно, Лайткоін раптово не обвалиться).
 5. Litecoin Scrypter PRO — це монстр, якого ми вирішили залишити наостанок. При потужності в 860 Вт даний апарат видає фантастичні 900 MH / s. При нинішньому курсі цей Асік буде щомісяця приносити майже 960 доларів. Річний дохід складе приблизно 11 650 доларів. Дана модель поступається в популярності описаного вище AntMiner L3 + тільки через ціни. За цей апарат доведеться заплатити 8 770 доларів. Але на відміну від того ж A2 Terminator, необхідна плата цілком виправдана. Завдяки високому значенню хешрейта і низькому (як для Асіка) енергоспоживанню, девайс окупить себе за 10-13 місяців.

Чим краще Майні Лайткоін: особливості вибору обладнання

Відеокарта для Майнінг Лайткоінов в руках

Виходячи з вищевикладеного, можна прийти до висновку, що ASIC мають переваги перед відеокартами по ряду ознак:

 • вони забезпечують більш високий дохід;
 • окупність займає менше часу;
 • людині не потрібно витрачати сили і час для складання великої ферми, купуючи відеокарти у різних продавців (набуваючи Асіка, ви відразу отримуєте пристрій, готове до роботи).

Однак професійні Майнер підходять тільки тим, хто бачить у видобутку криптовалюта основне джерело свого доходу. Любителі можуть спокійно обійтися однією-двома відеокартами. Не варто забувати ще про один важливий момент. Лайткоін, як і інші валюти, відрізняється волатильністю. Може трапитися так, що вона раптово знеціниться, тоді власники відеокарт виявляться в більш вигідному становищі. Карти ще можна продати, а ось знайти покупця для пристроїв з вузькою спрямованістю вкрай складно. Звичайно, власники Асіка завжди можуть перейти на видобуток інших криптовалюта на алгоритмі Scrypt, але немає гарантії, що альтернатива виявиться такою ж прибутковою.

Ну що ж, ми з’ясували, які моделі відеокарт і Asic-пристроїв підходять для видобутку Litecoin, чим краще Майні цю криптовалюта і якому обладнанню потрібно віддавати перевагу в тих чи інших випадках. Вам залишилося тільки вибрати відповідний для себе шлях і купити потрібну техніку, після чого можна починати накопичувати «срібні» монети.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector