Verge криптовалюта: технології для анонімного підключення

Verge криптовалюта (XVG, Верджі, Верги) — цифрова валюта, орієнтована на конфіденційність. Її мета — забезпечити анонімні і не відслідковують транзакції при високій пропускній здатності і швидкому підтвердження.

Історія розвитку та команда Verge

Цей кріптовалютний проект є повністю відкритим і підтримується досить численним співтовариством. Верги не контролюється певною компанією або фондом.

Спочатку монета звалася DogeCoinDark після свого запуску в 2014 році. У лютому 2016 року в прагненні дистанціюватися від DODGE і від «темної» сторони в своїй назві розробники провели ребрендинг. Протягом останніх двох років співтовариство вибрало шлях розвитку в бік визнання монети легітимним засобом платежів для її прийняття в широкому масштабі.

Про команду розробників, які стоять за цим проектом, фактично нічого невідомо, за винятком їх псевдонімів. Таке рішення вони пояснили в опублікованій ними «Чорній книзі» тим, що співтовариство Verge прихильний конфіденційності, анонімності і децентралізації.

У ній також йдеться про те, що Верджі — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, а не приватна компанія, яка фінансується через ICO або пре-Майнінг. Робота з розвитку і просуванню мережі забезпечується за рахунок підтримки тисяч членів спільноти.

Офіційний сайт: vergecurrency.com.

Огляд основних особливостей Verge

Основний упор творці Верги зробили на забезпеченні анонімного підключення користувачів до мережі, щоб вирішити проблему конфіденційності.

Сам по собі інтернет влаштований досить просто. Для полегшення передачі інформації між комп’ютерами потрібен постачальник інтернет-послуг (ISP) або інший посередник. При відправці даних інтернет-провайдеру потрібно знати унікальний ідентифікатор відправника і одержувача (IP-адреса).

Це нормально для звичайного інтернет-трафіку, але не є анонімним. Згодом інтернет-провайдер накопичує велику базу даних IP-адреси, з якими має зв’язок конкретний користувач. Це відбувається тому, що в більшості випадків реєстрація у інтернет-провайдера призводить до того, що за особистістю користувача виявляється закріплений конкретний IP-адреса. Це призводить до численних проблем з анонімністю і конфіденційністю.

Щоб уникнути подібного Verge використовує дві технології для анонімного з’єднання — Tor і I2P.

Tor

Tor — добре відома схема анонімізації IP-адрес. Це абревіатура, що позначає The Onion Router. Такий підхід дозволяє обернути передані дані в кілька шарів шифрування. Замість маршрутизації інтернет-з’єднання через одного провайдера Tor забезпечує з’єднання через численні ретрансляційні комп’ютери (вузли) в мережі Tor-peer-to-peer.

Це призводить до багаторазового зміни IP-адреси і ускладнює відстеження початкового відправника. Використання Tor призводить до того, що жоден вузол в мережі не знає весь маршрут, яким прямуватиме те або інше повідомлення. В результаті, воно стає анонімним і не відслідковується. Шлях з’єднань при передачі повідомлень визначається службою каталогів.

Tor — це унікальна тимчасова мережа. Кожен учасник при використанні Tor виступає в ролі вузла ретрансляції для інших повідомлень, що циркулюють в мережі.

I2P

Наступне покоління рішень для анонімізації з’єднань отримало назву I2P. Хоча Tor і забезпечує маршрутизацію на основі каталогів, I2P дозволяє динамічно маршрутизировать інформаційні пакети. I2P не використовує каталогу, тому створювана їм гнучка маршрутизація мережі дозволяє уникнути перевантажень і збоїв в її роботі.

I2P також ділить маршрутизацію на два окремих тунелю: вихідний і вхідний. Повідомлення, відправлені на інший комп’ютер або веб-сайт, передаються по одному шляху, а відповідна інформація надходить по іншому каналу. Навіть в разі потенційного перехоплення даних зловмисник отримає доступ тільки до половини історії повідомлень і не зможе встановити, з ким саме спілкується користувач.

Tor створювався як портал для анонімного доступу до звичайного інтернету. I2P, в свою чергу, забезпечує набагато більш надійний варіант зв’язку, що призводить до створення приватної мережі в інтернеті. I2P — справжній darknet ( «темна мережа»), яка використовує спеціально розроблені під неї додатки.

Користувачі Verge мають можливість маршрутизировать транзакції через Tor або I2P, але анонімність IP-адрес — стандартна процедура для Верги.

Опис протоколу Wraith

Протокол Wraith дозволяє користувачам вибирати між публічними і приватними ланцюжками транзакцій. Публічні транзакції доступні для вільного відстеження і здійснюються з такою ж високою швидкістю. Приватний транзакції переглянути і відстежити неможливо.

Планується, що мережа Verge буде виконувати приватні транзакції, використовуючи приховані адреси через технологію Tor. Такі «стелс» адреси відправляють кошти на одноразові адреси користувача. Тільки конкретний одержувач може мати доступ до засобів, що надійшли на прихований адресу. Такий тип адрес — важливий компонент багатьох інших криптовалюта, таких як Monero. Однак ця монета використовує більш складну криптографію і інші функції для забезпечення конфіденційності.

Спрямований ациклічний граф заснований на еліптичних кривих і вважається високонадійній технологією в сфері безпеки і конфіденційності. Ця технологія — ключова частина блокчейна біткоіни, а Верджі використовує частину мережі першої криптовалюта світу. Цей елемент відомий як еліптична крива Діффі Хеллмана. Він дозволяє учасникам в мережі ділитися і погоджувати ключі і підписи транзакцій для встановлення безпечного з’єднання і передачі коштів або даних.

Де зберігати Verge

Верджі використовує гаманець Electrum, спочатку призначений для зберігання BTC. Він підтримує інтеграцію Tor і I2P і забезпечує безпечне автономне зберігання токенов.

Для відправки XVG транзакція підписується за допомогою приватного ключа в автономному режимі. Після підписання її можна здійснити з комп’ютера, підключеного до інтернету, у якого немає доступу до приватних ключів.

Electrum також підтримує використання ключової фрази для відновлення доступу до гаманця і багатозначність. Це означає, що може знадобитися кілька підтверджень для відправки транзакції, що підвищує безпеку. Крім того, гаманець Electrum підключається до децентралізованих серверів, які індексують блок-ланцюжок. Це усуває необхідність управління повним вузлом або завантаження всієї історію транзакцій їх блокової ланцюжка.

Verge також підтримує використання двох Android-гаманців: один для Tor, а другий для I2P. Ці мобільні гаманці включають ряд заходів безпеки, таких як PIN-коди і біометричні блокування. Вони також підтримують QR-коди.

Система обміну повідомленнями в Verge

У Верги також реалізована опції для обміну повідомленнями. Можна відправити XVG через Telegram, Discord, Twitter або IRC, використовуючи тільки ім’я користувача. Бот обробить транзакцію і помістить кошти на спеціальну адресу, де монети будуть тимчасово заморожені. Потім він відправить повідомлення одержувачу з інструкціями про те, як зажадати ці кошти.

Verge — не єдина криптовалюта, що надає можливість обміну повідомленнями при здійсненні платежів. Однак її творці зробили великий крок вперед, використовуючи накопичений досвід користувачів, і зробивши наголос на простоту використання.

Як Майні Verge

Верги входить в число небагатьох проектів, які тестують безліч алгоритмів. Це означає, що Майнер доступний Майнінг токенов XVG п’ятьма способами. Всі ці алгоритми засновані на доказі виконання роботи (PoW). Однак для деяких з них переважним є застосування Асіка (asic), в той час як інші сумісні з GPU.

П’ять використовуваних алгоритмів включають:

 • Scrypt;
 • X17;
 • Lyra2rev2;
 • myr-groestl;
 • blake2s.

Вперше такий підхід з безліччю алгоритмів використовувався в Digibyte. Його основна перевага — високий рівень децентралізації, оскільки множинні алгоритми дозволяють брати участь у видобутку Майнер, що використовують різні види обладнання. На створення одного блоку потрібно в середньому близько 30 секунд.

Дорожня карта Verge

Творці Verge мають ряд планів на майбутнє, які могли б зробити проект більш привабливим, в тому числі повноцінної платформою для забезпечення конфіденційності.

атомні свопи

Починаючи з 2018 року, автори Verge сподіваються реалізувати підтримку атомних свопів (Atomic Swaps) з більшістю основних криптовалюта. Ця технологія використовує хеш-блокування і блокування часу для заморожування токенов на одній блокової ланцюжку в обмін на випуск монет в інший ланцюжку. Така взаємодія з іншими ланцюжками може істотно підняти привабливість Верги.

Смарт-контракти

Проект Rootstock — ініціатива по впровадженню сторонньої ланцюжка в основну мережу Verge для обробки інтелектуальних контрактів. Вона буде повністю сумісна з блокчейном Ethereum.

Токени RSK в мережі Rootstock можуть бути прив’язані до блок-ланцюга Verge, тому вони будуть мати однакову вартість. Користувачі зможуть внести XVG в Verge і провести відповідну транзакцію RSK в бічному ланцюзі Rootstock.

Розробники Rootstock стверджує, що вони зробили прорив в масштабованості смарт-контрактів. Їх мета — досягти потенціалу в 2 000 транзакцій в секунду з використанням деяких рішень для розрахунків поза мережею, на зразок Lightning Network.

Де купити Verge

Перелік бірж, де торгують XVG за рублі і інші фіатние і цифрові гроші, включає:

 • Bittrex;
 • Binance;
 • Upbit;
 • Cryptopia;
 • HitBTC;
 • YoBit.

Багато експертів вважають, що поточна ціна токена говорить про його поточної недооціненою вартості. На момент написання статті курс XVG до долара становив $ 0,055812, до рубля — 3,21 RUR, а ринкова капіталізація перевищувала $ 818 млн. Токен займав 28-е місце на ринку криптовалюта.

Прогноз і перспективи розвитку на 2018 рік

Verge — цікавий децентралізований проект з відкритим вихідним кодом. Однак недолік формальної структури можна вважати і недоліком. В даний час більшість серйозних кріптопроектов мають під собою основу для розвитку і розробки в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Верги також потребує хорошого маркетингу і доопрацювання. Хоча багато хто з використовуваних в ньому технологій раніше вже були протестовані в інших мережах, автори Верджі частково модернізували їх.

Незважаючи на рекламовані досягнення в сфері конфіденційності, Verge поки не може зрівнятися з такими монстрами в цьому напрямку, як Monero, Z Cash і Dash.

Проте, приховування IP-адрес є важливим кроком для досягнення анонімності в блокової ланцюжку. Якщо розробники зможуть впровадити анонімні смарт-контракти, це стане унікальним проривом в екосистемі криптовалюта і відіб’ється на вартості токена XVG.

джерело:

https://vergecurrency.com/

https://steemit.com/

Home

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector