Все про те, як влаштований Monero Blockchain (XMR)

трохи теорії

Blockchain — це ланцюжок блоків в мережі криптовалюта. Хоча, сьогодні його застосовують не тільки на цифрових грошах, але і в інших галузях, на кшталт освіти. Але сьогодні не про це. Для крипти він має ключове, навіть фундаментальне значення.

Блоки нумеруються по порядку. Призначення кожного — зберігати в собі записи транзакцій, здійснених з використанням конкретної монети. Значить весь ланцюжок — це хронологія здійснення переказів між користувачами однієї і тієї ж криптовалюта.

Багато хто говорить, що за ним майбутнє. Насправді ж, всі ці люди не розуміють, що Blockchain — це сьогоднішнє. Його починають використовувати в самих різних сферах. Наприклад, в Швейцарії вперше будуть пробувати провести вибори з використанням даної технології.

Анонімність і монери

Для новачків варто уточнити, що сьогодні Monero вважається активом, який забезпечує користувачам найвищий рівень конфіденційності. Це забезпечує не зовсім блокчейн, а алгоритм хешування даної криптовалюта. Проте, все це пов’язано.

Алгоритм впливає на те, як генеруються блоки. У свою чергу, вони з’являються завдяки Майнінг. За рішення хеш-функцій в даній мережі Майнер отримують винагороду, яке становить 5 XMR. Що це таке? Черговий переклад, який також буде записаний.

Але якщо невеликий нюанс. Монети, які видаються в якості нагороди, мають особливу мітку. Тому, на відміну від звичайних переказів, їх можна використовувати тільки після 100 підтверджень. 1 підтвердження — це 1 новий блок в ланцюзі. Відповідно, використовувати ці 5 монет можна буде не раніше, ніж через 3 години.

До слова про анонімність. За ці 3 години буде записана безліч транзакцій, кожна з яких повністю конфіденційна. Але ось переклад з нагородою вже був записаний давно. Таким чином, крім самої безпеки, яка забезпечується алгоритмом даної криптовалюта, ваші монети будуть захищені ще й купою наступних платежів.

Але найголовніше, що тут варто виділити: навіть якщо хтось цілеспрямовано спробує обчислити Майнера, то йому це не вдасться. Коли транзакція поглиблюється на 100 підтверджень, її досить складно знайти. Єдиний спосіб — запам’ятати або записати її номер і потім ввести в браузері блоків.

Як оглядачі руйнують анонімність

Кожна поважаюча себе криптовалюта має оглядач. Він надає інформацію про кожного з них. Так, можна дізнатися, в який час був відкритий конкретний блок, його висоту, розмір, кількість переказів і хеш.

Перейшовши по конкретному номеру, можна отримати більш детальну інформацію, серед якої:

  • нагорода за Майнінг, яка складається із загального винагороди і комісій за платіж;
  • складність;
  • загальна кількість монет в мережі;
  • загальна кількість транзакцій.

Але найголовніше — можна побачити хеш-суму кожної транзакції, яка записана у відкритий block. Саме так ви зможете визначити, яка з них є нагородою за рішення хеш-функції. По ній можна побачити, для якого публічного ключа був цей переклад. І якщо власник не використовує можливість генерувати нові адреси для кожної операції, то ви наблизитеся до встановлення гаманця. Надалі, якщо знайти цей гаманець на форумі, ви зможете зрозуміти, хто за ним стоїть. Ще питання про анонімність?

Характеристика ланцюжка монери

Глибина технічних подробиць настільки широка, що можна вивчити пару курсів програмування, потім прочитати відкриті частини коду криптовалюта і написати книгу про її Blockchain. Але тут ніхто не переслідує таких цілей.

Що ж варто знати пересічному Майнер сьогодні? Блок з’являється приблизно через 2 хвилини. У мережі XMR вже відкрито понад півтора мільйона. Розмір кожного, в середньому, становить 108.206 Kb. За добу в мережі знаходять близько 700 блоків, а за годину — до 30. Нагорода становить 4.3 Monero плюс всі комісії, які були на транзакціях. Розмір ланцюжка — 53 гігабайти (всі дані з bitinfocharts).

Можна сказати, що ланцюг XMR за багатьма параметрами перевершує Bitcoin. Все це, плюс висока прибутковість, стали причиною того, що велика кількість Майнер перекинулися в мережу саме цієї криптовалюта.

Простота не така, як здається

Вище було описано, що анонімність просто ламається. З якогось боку це так. Але насправді, для встановлення номера гаманця по відкритому ключу потрібно мати гарні навички програмування. Але насправді, навіщо вам це? Швидше за все, ви просто цікавитеся гаманцем свого друга. Так чомусь б просто не запитати, замість того, щоб вникати в усі тонкощі?

Удачі в використанні Monero!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector