За допомогою чого краще виробляти Майнінг криптовалюта

Цього разу розглянемо саме практичне позначення: Bitcoin — це валюта.

А Майнінг -Видобуток цієї валюти.

Все дуже просто. Особливо, якщо не заглиблюватися в технічні деталі: ціноутворення, паніку і інші речі. Але в разі, якщо ви вирішили займатися Майнінг, то воно вам, власне, і не потрібно.

А тепер перейдемо до справи. Розглянемо, чим найкраще Майні біткоіни — не тільки з точки зору найбільшого хешрейта, але і з точки зору окупності.

обладнання, що використовується

На сьогоднішній день Майнінг криптовалюта можна здійснювати за допомогою:

 • процесорів;
 • відеокарт;
 • FPGA схем;
 • Asic процесорів.

Традиційно вважається, що найкраща результативність досягається саме у Asic’ов. Однак чи все так просто насправді? Розглянемо докладніше.

Відкрите

Традиційно-класичної фермою для Майнінг вважається саме та, що створена на відкритих. Це обладнання відносно дешево щодо інших засобів Майнінг, але при цьому воно має і більш цінними якостями:

 • універсальність. Набридло Майні біткоіни, переходимо на Лайткоін. Набридло Майні Лайтком, перейшли на Ефір. При цьому, ефективність відеокарт мало відрізнятиметься. Звичайно, якщо майнер не розв’язав долучитися до Dogecoin або іншому незвичайному ФОРКОМ;
 • можливість подальшого продажу. Якщо ви не «згвалтували» свою залізяку, то в подальшому завжди можна продати її геймерам або укомплектувати кілька комп’ютерів;
 • доступність. Навіть зараз, під час «кризи відеокарт», можна знайти «залізо» для Майнінг, переплативши за нього всього 10-15% від початкової вартості;
 • простота створення ферми. Збираємо комп’ютер, використовуємо Sli шлейфи, запускаємо софт — і готово.

Можливість продажу Майнер відеокарт практично за тією ж ціною, що і при покупці, напевно, все ж робить Майнінг будь криптовалюта на них найвигіднішим заняттям. При цьому в середньому окупність відеокарти становить 3-5 місяців.

З недоліків можна відзначити тільки відносно низьке співвідношення ціни і потужності, а також високе споживання електроенергії.

Завдяки чому, якщо кінцевий результат вимірювати не в доларовому, а в BTC еквіваленті, то Майнінг на відкритих не вважається такою вже панацеєю.

FPGA

Майнінг споживає кіловати енергії, при цьому далеко не у всіх країнах побутової майнер може дозволити собі використовувати класичні ферми через їх рясного споживання. Крім того, архітектура відеокарт, хоч і добре пристосована під Майнінг, не є ідеальною, т. К. Ті, в першу чергу, заточені під рендеринг і графічні елементи.

Створення FPGA-схем повинно було вирішити цю проблему. Завдяки вузькій спеціалізації під Майнінг такі схеми змогли значно зменшитися в:

 • ціні. Через легкості у виробництві;
 • енергоспоживанні;
 • розмірах.

При цьому загальна обчислювальна потужність залишилася на тому ж рівні, що і у відеокарт, однак співвідношення ціна / потужність змінилося в бік потужності завдяки низькій вартості і енергоспоживанні апаратів. Зібрати ферму зі значно більшим хешрейтом в 2-3 тисячі доларів не було проблемою.

Однак через низьку надійності і малої доступності FPGA-схеми не знайшли широкого застосування. Особливо, якщо враховувати постійно зростаючу складність Майнінг.

І найголовніше — на відміну від відеокарт, по закінченню терміну служби FPGA схеми стають повністю непридатними, їх не можна ні перепродати, ні використовувати будь-яким іншим способом.

Asic

Вершиною сучасного Майнінг вважаються високопотужні, що поїдають тисячі кіловат енергії Asic-процесори.

Для початку короткий вступ.

Asic — це процесор асинхронного дії, який здатний з високою ефективністю вирішувати математичні завдання вузького профілю. У побутових умовах, крім як для Майнінг, не застосовні.

Фактично розробка Aic процесорів нового покоління велася виключно для раціоналізації Майнінг. Завданням розробників стало створення «коробки під ключ», в яку не потрібно було встановлювати сотні додаткових елементів, як це було з FPGA і відеокартами. Фактично по хешрейту сучасні Asic процесори здатні видавати аналогічну потужність фермі з 20-30 відеокарт при значно меншої потужності і енергоспоживанні.

На 2017 ий рік топовими Aisc’амі є Antminer’и різних конфігурацій, які створюються під великі потужності або мале енергоспоживання.

І найголовніше — навіть в разі падіння біткоіни до 1000 доларів за штуку окупність ферми з заводу складе всього 2 місяці. Але є у Asic’ов і недоліки:

 • недоступність побутового користувачеві. Зазвичай Asic’і замовляються оптовими партіями в приватні руки, після чого їх можна знайти або за завищеними втричі цінами, або ж застарілі або побиті моделі;
 • дорожнеча. Найскромніші моделі з достатньою для нормального Майнінг хешрейтом починаються від 3-х тисяч доларів;
 • непристосованість до Майнінг альткоінов. Наприклад, знаменитий і розпіарений Ефір Майні не вийде, так як він розрахований виключно на відеокарти, адже велика частина обчислень повинна зберігається в відеопам’яті.

З точки зору потужності, це найвигідніший спосіб Майнінг. Ферми, створені з Asic’ов, принесуть вам біткоіни і швидше, і дешевше. А при постійно зростаючому курсі питання про окупність відпадає сам собою.

Еволюція засобів Майнінг тільки почалася. І хоч Asic-процесори і вважаються її піком, цілком можливо, що скоро з’явиться нове революційне засіб, що поєднує в собі надзвичайну потужність з гранично низьким споживанням.

Однак на сьогоднішній день, якщо ви зібралися Майні біткоіни або Лайткоіни — два класичних ФОРКОМ, засновані на одному алгоритмі — то краще Asic-процесорів нічого не знайти.

Ну, а якщо ви хочете захеджировать свої ризики, знизити грошове навантаження або спробувати Майні щось більш екзотичне, то від покупки ферм, що складаються з десятка-другого Asic’ов, доведеться відмовитися. Краще буде зібрати ферму з відеокарт, які навіть у разі відкату кріптобума потім мож

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector