Заробіток на Майнінг біткоіни — скільки і як можна заробити

За останні роки вартість біткоіни збільшилася в кілька разів. На початку травня 2017 року курс криптовалюта досягав 1619 доларів, в той час як сьогодні (2 травня 2018 роки) ціна Bitcoin знаходиться на позначці 9085 доларів. Складно знайти інший спосіб інвестування, що дозволяє за рік збільшити заробіток майже в 5 разів.

Більш того, в короткостроковому періоді багатьом учасникам кріптосеті вдалося заробити ще більше, адже в грудні 2017 року ціни на віртуальної валюти підскакувала до рівня 20000 доларів за одну монету. Такий успіх криптовалюта призводить до зростання числа бажаючих здобувати віртуальні гроші. Питання в тому, скільки можна заробити на Майнінг біткоіни, які способи сьогодні існують, і в чому їх особливості. Ці та інші нюанси розглянемо в статті.

Як почати заробіток на Майнінг біткоіни?

Монета біткоіни лежить на купюрах в 100 доларів

Наслухавшись рекомендацій «експертів» і дізнавшись про труднощі, з якими стикаються Майнер, багато хто так і не ризикують почати бізнес на видобутку криптовалюта. На практиці такий вид заробітку не представляє проблем, якщо чітко уявляти алгоритм дій і мати під рукою необхідну суму для вкладень. Але важливо розуміти, що з ростом популярності і курсу біткоіни, різко збільшилася і складність мережі. Це означає, що багато методів видобутку, які раніше діяли, втратили ефективність.

На способах Майнінг ми ще зупинимося докладніше, а поки розглянемо, з чого починається заробіток на Майнінг біткоіни.

Купівля обладнання

Видобуток Bitcoin — процес, спрямований на отримання нових блоків в кріптовалютной мережі. Головне завдання покладається на обладнання, яке підбирає хеш, необхідний для закриття чергового елемента ланцюжка блокчейн. Чим більшу продуктивність має застосовувана техніка, тим вище ймовірність першим виконати поставлене завдання і отримати премію (на 2018 рік — 12,5 біткоіни).

Для Майнінг BTC з моменту появи використовувалося наступне обладнання:

 1. Процесори (CPU). Відразу після запуску проекту Bitcoin і протягом двох наступних років Майнер успішно добували віртуальну валюту за допомогою свого комп’ютера. Для заробітку був потрібний звичайний ПК з потужним процесором, що забезпечує достатню швидкість обчислень. Такого обладнання було досить з урахуванням невеликої складності Майнінг BTC. Наприклад, на початок січня 2010 року цей показник становив 1,18 хеш в секунду, але вже через рік він досяг позначки в 16 кілохешей в секунду, тобто зріс більш ніж в 13000 разів. Ще через рік цей параметр збільшився до 1,15 мегахешей в секунду, що зробило неактуальним застосування CPU.
 2. Відкрите. Після епохи процесорів почався час для відеокарт. Десятки тисяч Майнер досліджували інтернет-магазини і купували сучасні GPU в надії добути свою «порцію» біткоіни. У 2012 році відбувся стрибок курсової ціни BTC, що викликав небувалий ажіотаж. Все більше людей задумалися над питанням, як заробити на Майнінг Bitcoin. До 2013-2014 років видобуток криптовалюта була доступною за допомогою потужних GPU, що мають високу продуктивність і встановлюваних на ПК замість стандартної «планки». На початок 2013 року складність біткоіни становила майже 3 мегахеша в секунду, а ще через рік (в січні 2014 го) — 1,4 гігахеша в секунду. На цьому тлі актуальність простих відеокарт в складі ПК звелася до нуля, і Майнер приступили до збору ферм, до складу яких входило від 4 і більше GPU. Такий спосіб заробітку працював до 2017 року, аж до різкого стрибка складності. Сьогодні (на 2 травня 2018 роки) збирати ферми для видобутку біткоіни не має сенсу, адже витрати багато вище одержуваного прибутку.
 3. ASIC-обладнання. У 2014 році з’явилися перші Асіка, які перевернули уявлення про Майнінг і привели до зростання складності видобутку віртуальних монет. І якщо перші роки виробники ASIC-Майнер тільки «розгойдувалися», в 2017 і 2018 роках на ринку з’явилося безліч нових моделей, що забезпечують високий рівень прибутку. Головні переваги Асіка полягають у високій продуктивності, низькому споживанні енергії та зручності настройки. Популярні в 2018 році моделі — Bitmain Antminer T9 +, Bitmain Antminer S9, Canaan AvalonMiner 841 та інші. Купівля такого обладнання обходиться в суму від 2 до 5 тисяч доларів (в залежності від моделі та виробника), а місячний дохід обчислюється 100-300 доларами. Але варто врахувати, що поява на ринку нових ASIC-Майнер з більшою продуктивністю призвело до чергового стрибка складності. В результаті розрахунок окупності, виконаний при купівлі обладнання, втрачає актуальність. Цей нюанс варто брати до уваги в процесі розрахунку.

З ростом складності багато Майнер купують кілька Асіка і об’єднують їх в ферми. Такий підхід підвищує розмір прибутку, але додає нових проблем — збільшуються витрати, зростають труднощі з відведенням тепла і ростуть цифри в квитанції за світло.

Вибір способу Майнінг

Після визначення з обладнанням коштує перейти до наступного питання — як заробити біткоіни за допомогою Майнінг. Тут доступні наступні варіанти:

 1. Самостійний видобуток (соло). У такій ситуації учасник мережі ні від кого не залежить. Він встановлює спеціальну програму (про це піде мова нижче), після чого приступає до видобутку віртуальних монет. Такий варіант заробітку був актуальний до 2013-2014 років, але з ростом складності Майнінг він перестав приносити результати. На тлі жорсткої конкуренції з боку пулів у індивідуального Майнера невеликі шанси знайти черговий блок навіть при наявності потужного устаткування.
 2. Робота в пулах. Такий шлях більш ефективний, а його суть полягає в підключенні до спеціального сервісу та роботі спільно з іншими Майнер. Потужності учасників мережі об’єднуються, що підвищує ймовірність видобутку чергового блоку. Отриманий прибуток (винагороду за блок) розподіляється між Майнер з урахуванням переданого ними хеша. Чим вище потужність обладнання, тим більший прибуток отримує учасник. Такий спосіб заробітку найбільш перспективний і застосовується навіть при наявності Асік-ферми.
 3. Хмарний Майнінг. Цей варіант видобутку BTC підійде для людей, які не мають капіталу для значних вкладень або відчувають дефіцит досвіду, щоб самостійно купувати і налаштовувати обладнання. Суть полягає в оренді потужностей спеціальних сервісів, які самостійно вирішують питання з покупкою і налагодженням застосовуваної техніки, а також оплатою рахунків за світло. Вони ж беруть на себе всі труднощі, пов’язані з законодавством. Принцип роботи компанії простий. Вона купує обладнання, після чого виконує його настройку, вирішує питання з енергопостачанням, а після здає в оренду наявні потужності клієнтам (звичайним користувачам). Вартість послуг розрізняється, як і потенційний прибуток Майнера (на цьому ще зупинимося докладніше). Популярні сервіси — genesis-mining.ru, hashflare.io і інші. Плюс очевидний і полягає у відсутності багатьох труднощів, починаючи з придбання обладнання та закінчуючи проблемами з гаком виділенням тепла в квартирі. Мінус в тому, що рентабельність такого заробітку постійно знижується і з цим доводиться миритися. Час окупності хмарного Майнінг практично таке ж, як і у випадку з Асіка, оскільки багато сервісів укладають з користувачами контракт на рік.

вибір гаманця

Якщо людина зацікавило питання, як заробити біткоіни Майнінг в 2018 році, і спосіб отримання прибутку визначено, не обійтися без проходження ще одного етапу — оформлення гаманця для зберігання віртуальної валюти. Тут є кілька варіантів:

 1. Гаманці для ПК. Популярні рішення — Bitcoin Core, Armory, Electrum та інші. Перевага таких гаманців полягає в надійності, широкому функціоналі зазначених програм, високому рівні безпеки. Мінус в тому, що деякий софт вимагає багато місця на жорсткому диску і певних знань від користувача.
 2. Мобільні гаманці — Bitcoin Wallet, Mycelium та інші. Зручність таких сховищ для біткоіни незаперечно, адже криптовалюта завжди під рукою. Користувач в будь-який момент може здійснити переклад або провести операцію. Для виконання роботи потрібно тільки мобільний телефон з встановленим додатком, а також підключення до Мережі. Мінус в тому, що рівень безпеки тут нижче.
 3. Онлайн-гаманці. Суть методу полягає в зберіганні коштів на спеціальних сервісах в Інтернеті. Вибір досить широкий — Blockchain, Coinbase і інші. Перевага в тому, що доступ до такого гаманцю можна отримати з будь-якого ПК. Мінус — в високих ризиках, адже приватні ключі знаходяться на сторонньому сервісі.
 4. Апаратний гаманець. Це спеціальний пристрій, призначений для зберігання криптовалюта. Відомі моделі — Trezor, Ledger. Такі вироби, як правило, призначені для тривалого зберігання монет. Щоб провести транзакцію з грошима, доведеться підключити пристрій до ПК.

Існують також паперові гаманці, але вони більше підходять для тривалого зберігання великих сум.

вибір пулу

Якщо користувач мережі вирішив придбати ASIC-майнер, потрібно вибрати пул для видобутку криптовалюта. Такі сервіси працюють таким чином. Спочатку вони набирають користувачів, які надають наявні потужності для загальних цілей. Далі відбувається безпосередньо Майнінг (пошук хеша чергового блоку), а після отримання премії в розмірі 12,5 Bitcoin (на 2018 роки) відбувається її поділ між учасниками.

Перед тим, як заробити на Bitcoin mining, важливо уважно підійти до вибору сервісу. При оцінці важливо врахувати наступні критерії:

 1. Розмір комісії (від 0 до 5%). Чим нижче цей показник, тим вигідніше добувати криптовалюта. Як правило, сучасні пули стягують не більш 1-2 відсотків з учасників. Якщо майданчик бере 0%, це означає, що вона тільки починає розвиватися, а ефективність буде нульовий.
 2. Тип виплат. Винагорода виплачується з урахуванням різних принципів. Найбільш популярні варіанти PPNLS і PPS. У першому випадку учасник пулу отримує частку з урахуванням переданої потужності (хеш) протягом певного періоду, а в другому — виплачується фіксована сума за кожен хеш. Існує також методика PROP, в якій винагороду ділиться пропорційно, тобто з урахуванням числа переданої потужності.
 3. Географія. Експерти рекомендують працювати з пулами, які знаходяться найближче географічно до місця видобутку віртуальної валюти. Якщо такої можливості немає, краще вибирати сервіси, які базуються в Китаї або США.

Також при виборі важливо орієнтуватися на репутацію пулу, відгуки і додатковий функціонал, який надається до користувача. Важливо врахувати, що деякі сервіси встановлюють обмеження, наприклад, по продуктивності обладнання. До популярних сьогодні пулів варто віднести pool.btc.com, antpool.com, pool.viabtc.com і інші.

Вибір і установка програми

Щоб добувати віртуальну валюту, потрібно підібрати і інсталювати спеціальну програму на комп’ютер. Призначення такого софта полягає в допомозі Майнер. Популярне ПО — BFGMiner, CGMiner. Плюс таких програм полягає в універсальності. Їх можна використовувати для видобутку криптовалюта на різних пристроях.

початок видобутку

Як тільки розглянуті заходи виконані, можна приступати безпосередньо до Майнінг віртуальних монет. При цьому необхідно зробити ряд додаткових кроків — налаштувати пулу, контролювати процес і ефективність видобутку Bitcoin, а також стежити за рівнем нагріву обладнання, не допускаючи його виходу з ладу.

Скільки можна заробити на Майнінг біткоіни?

Значок криптовалюта Bitcoin і безліч доларових купюр

Знання методів видобутку криптовалюта і вміння підготуватися до цього процесу — тільки половина справи. Досвідчений учасник мережі перед покупкою устаткування і виконанням будь-яких дій виконає розрахунок окупності витрат і оцінить рентабельність обраного способу.

Вище розглянуто, як заробляють біткоіни за допомогою Майнінг. Але ефективність кожного з озвучених способів різниться. Якщо говорити про заробіток на процесорах, відкритих і навіть фермах на GPU, в 2018 році вони втратили актуальність (стосовно видобутку Bitcoin) і не заслуговують на увагу. Інша справа — користування послугами хмарних сервісів або покупка ASIC-Майнер. Цим варіантам приділимо окрему увагу.

Заробіток на Асіка

Найбільш ефективним вважається Майнінг за допомогою ASIC-Майнер. Нижче наведемо прибутковість і приблизну окупність стосовно кількох популярних моделей. Розрахунок проводиться на 2 травня 2018 року з урахуванням тарифів для Москви (0,09 доларів за 1 кВт · год):

 1. Bitmain Antminer T9 +. Це популярна модель, побудована на мікропроцесорах типу ВМ1387, що має хешрейт 10,5 ТХ / сек і потужність 1,432 кВт. Вартість пристрою на зазначену вище дату становить 579 або 664 долара в залежності від термінів поставки. Розмір прибутку в місяць 126 доларів (за мінусом витрат на електроенергію). Як результат, окупність такого обладнання складає 5-6 місяців.
 2. Canaan AvalonMiner 841 — нова модель Майнера від відомого виробника, яка має хешрейт в 13 ТХ / с, а потужність споживання виробу становить 1,29 кВт. Витрати на купівлю обладнання (на 2 травня 2018 року) інформації з офіційного сайту складають 1625 доларів. Якщо врахувати, що місячний розмір чистого прибутку дорівнює 188 доларам, окупити витрати вдається за 9 місяців.
 3. Ebang Ebit E10.1 Miner 18T. Це один з найбільш потужних Асіка на сьогодні, продуктивність якого складає 18 Терахешей в секунду, а ціна 5800 доларів США. Споживана потужність становить 1,62 кВт. При таких параметрах прибутковість пристрою становить 271 долар США, а термін окупності більше 2-х років.

Якщо виходити з розглянутих Асіка більш вигідним (на 2 травня 2018 року) є Bitmain Antminer T9 +. Витрати на його покупку окупаються менш, ніж за півроку. Якщо міркувати з позиції перспектив, найкращим рішенням вважається Ebang Ebit E10.1 Miner 18T, який має велику продуктивність. Єдине, що відштовхує — його висока ціна.

Хмарний майнінг

На тлі зростання вартості Асіка зростає інтерес до хмарних сервісів, які здають потужність в оренду за певну плату. Експерти запевняють, що рентабельність такого заробітку постійно падає, але на даний момент такий варіант отримання прибутку актуальний за умови, що користувач готовий докуповувати потужності в разі потреби.

Виділимо кілька сервісів хмарного Майнінг біткоіни:

 1. genesis-mining.ru — пропонує зробити вибір між декількома варіантами. Доступний 1, 5 і 25 терахешей в секунду. Залежно від обраного тарифу змінюються і вимоги до оплати. Наприклад, за 1 ТХ / с доведеться заплатити 179 доларів, за 5 ТХ / с — 845 доларів, а за 25 ТХ — 3975 доларів. При бажанні можна вибрати і персональний план, вказавши, що цікавить хешрейт. Наприклад, при покупці 5 ТХ / сек дохід Майнера в місяць дорівнює 105 доларам. Це означає, що повної окупності вдасться домогтися в середньому через 9 місяців.
 2. hashing24.com. Особливість майданчика в тому, що користувачам доступний вибір індивідуального тарифу — учасники самостійно вибирають відповідний хешрейт. Наприклад, 5 ТХ / с обійдеться в 1027 доларів. При цьому контракт оформляється на 36 місяців. При покупці такої потужності і заробіток в 105 доларів щомісяця окупність настане тільки через 11 місяців.

Схожі показники прибутковості мають і інші сервіси хмарного Майнінг. Щоб не помилитися з вигодою, рекомендується робити попередні розрахунки і врахувати додаткові витрати (комісію, плату за обслуговування обладнання та інші).

Як заробляються біткоіни на Майнінг — головні правила

Малюнок шахтаря, який добуває біткоіни за допомогою кирки

Якщо людина вибрала шлях видобутку віртуальних монет, він повинен знати кілька нюансів:

 1. Дохід Майнера (рентабельність) безпосередньо залежить від обраного способу і розміру інвестицій. У 2018 року неможливо добувати біткоіни без великих фінансових вкладень. Середня окупність, як видно зі статті, становить від 5 до 10 місяців.
 2. На прибуток Майнера впливає ряд додаткових факторів, серед яких вартість електроенергії в регіоні, де працює ферма, а також складність видобутку віртуальних монет.
 3. Майнінг Bitcoin несе певні ризики для учасника. Вартість біткоіни нічим не підкріплена, тому в будь-який момент вона може впасти на тлі негативних новин або появи іншого криптовалюта. Ситуація ускладнюється тим, що видобуток BTC вимагає великих інвестицій. Ситуації з обвалом ціни вже траплялися в 2013-му, а також в 2018 році, коли з 20000 доларів вартість опустилася майже до 6500.

Знаючи, як заробляються біткоіни на Майнінг, і в чому ризики такої діяльності, можна прийняти правильне рішення. Головне — уважно підійти до розрахунку окупності (прибутковості), відповідально вибирати гаманець для зберігання криптовалюта і сервіси для хмарного Майнінг (якщо вибір упав на такий вид заробітку).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector