Коли закінчиться Майнінг біткоіни, в якому році?

На питання, коли закінчиться Майнінг біткоіни, експерти відповідають однозначно — до 2140 році. Саме до цієї дати учасникам кріптовалютной мережі вдасться добути 21 млн монет (обмеження закладено творцем віртуальної валюти — Сатоши Накамото). Але чи так все просто насправді? Зазначений вище рік приблизний, і вказано з урахуванням поточних тенденцій у видобутку віртуальних монет. Але ж ситуація з криптовалюта може змінитися. Крім того, закінчення процесу Майнінг несе потенційні ризики для кріптовалютной мережі. Чи буде вона працювати після знаходження всіх блоків? Що очікує Bitcoin після 2140 роки? Ці та інші нюанси розглянемо нижче.

Коли скінчиться Майнінг біткоіни — базові теорії

Монети біткоіни розколоті навпіл

Щоб відповісти на питання, важливо знати принципи видобутку віртуальної валюти. Учасник мережі отримує премію за видобуток блоків криптовалюта Bitcoin, виконуючи математичні обчислення. Іншими словами, Майнер надають наявне обладнання (Асіка, ферми на GPU) для Майнінг. При закритті чергового блоку виплачується премія, яка становить 12,5 Bitcoin на 2018 рік. Якщо учасник мережі працює в пулі, він отримує тільки частину винагороди з урахуванням переданої в загальну мережу потужності.

Своєю діяльністю манери не тільки заробляють гроші — вони підтримують працездатність мережі, а саме створюють чергові блоки ланцюга, додають в них нові транзакції і перевіряють операції на валідність (справжність). Виходить, що Майнінг забезпечує функціонування ланцюга blockchain, і без Майнер існування біткоіни було б неможливим.

Прибуток учасника залежить від багатьох чинників — вартості криптовалюта (на 2 травня 2018 року вона становить 9085 доларів США), кількості учасників в пулі і інших чинників. При цьому кінець Майнінг біткоіни багато в чому залежить від складності кріптовалютной мережі. Цей параметр впроваджений в систему для того, щоб підтримувати швидкість видобутку блоків на певному рівні і виключити інфляційні процеси. Так, на видобуток нового блоку йде близько 10 хвилин, а зміна складності відбувається через кожні 2016 елементів ланцюга.

При появі в мережі Майнер або в разі випуску більш потужних Асіка швидкість видобутку зростає. Система реагує на такі зміни і підвищує складність. В результаті прибуток Майнера при незмінній потужності застосовуваного обладнання зменшується. Ще 3-4 роки тому видобуток BTC приносила великий дохід але з появою ASIC-Майнер ситуація змінилася. Тепер для отримання прибутку необхідні серйозні інвестиції. При цьому прибутковість Асіка, розрахована на момент покупки устаткування, вже через кілька днів або тижнів може змінитися.

З урахуванням сказаного виділяється кілька версій і факторів, які впливають на час закінчення Майнінг біткоіни. Розглянемо їх докладніше.

програмна версія

Вище зазначалося, що максимальне число монет становить 21 мільйон. На питання, в якому році закінчиться Майнінг біткоіни, експерти не дають очного відповіді, але припускають, що цей момент настане в 2139-2140 році. При цьому основна частина криптовалюта буде здобута, а частину, що залишилася (близько 500 000 монет) доведеться добувати протягом 10 років. Варто нагадати, що на 2 травня 2018 року емітовано 17 010 337 біткоіни. Виходить, що Майнер залишилося здобути трохи менше 4 мільйонів монет, але з урахуванням підвищення складності цей процес може розтягнутися.

Соціальна версія

При розгляді питання, коли видобуток Bitcoin підійде до завершення, варто брати до уваги і соціальний фактор. Після чергового зростання в 2017 році інтерес до криптовалюта продовжує зберігатися і в 2018-му. Криптовалюта цікавить багатьох трейдерів і інвесторів, з’являються Майнер, які купують обладнання або беруть в оренду потужності хмарних сервісів. З таким настроєм на видобуток віртуальної валюти прогнози експертів, швидше за все, підтвердяться.

Але можливо і інше розвиток подій, коли будь-яка новина призведе до зниження популярності криптовалюта. Наприклад, країни ЄС можуть домовитися про заборону віртуальних грошей, або ходіння Bitcoin буде жорстко обмежена в США. Можлива також ситуація, коли суспільство втратить інтерес до віртуальних грошей. Існує інший варіант, що має на увазі появу більш цікавою криптовалюта. При таких обставинах вказаний вище період Майнінг (до 2140 роки) може відсунутися.

економічна версія

Оцінюючи, коли скінчиться Майнінг біткоіни, важливо враховувати економічну складову. Криптовалюта BTC цікава, поки вона приносить прибуток інвесторам, трейдерам і Майнер. Сьогодні її ціна є найбільш високою серед інших криптовалюта, а скачки курсу дозволяють розраховувати на швидкий заробіток. Чого тільки варта 2017 рік, протягом якого ціна BTC зросла більш ніж в 20 разів.

У Bitcoin є великий недолік — відсутність матеріальної підтримки. Курс віртуальної валюти залежить від рівня попиту та пропозиції. Якщо інтерес учасників мережі до біткоіни знизиться, відповідно, піде вниз і ціна. Майнінг біткоіни стане невигідним.

вплив складності

Не можна забувати про параметр складності, який в 2017 і початку 2018 року, значно збільшився. Наприклад, в перших числах січня 2017 року цей він дорівнював 317 гігахешей в секунду, а сьогодні (на 2 травня 2018 роки) він досяг 4,022 Терахешей в секунду. За порівняно невеликий часовий проміжок складність зросла більше, ніж у 10 разів.

Ситуація ускладнюється тим, що в гонитві за клієнтом і владою над потужностями виробники ASIC-Майнер випускають все більш продуктивне обладнання. На це відразу реагує кріптовалютная мережу, складність якої росте. Уже зараз видобуток Bitcoin доступна тільки забезпеченим людям, які мають в руках велику суму. Через якийсь час контроль Майнінг перейде до великих компаній, і тоді параметр складності буде зростати ще швидше. При такому розвитку подій можлива ситуація, коли наявне обладнання вже не зможе справлятися з поточної складністю.

Що буде після того, коли учасники мережі закінчать Майні біткоіни?

Монета біткоіни вивозиться з шахти

Багатьох цікавить питання, що стосується майбутнього віртуальних грошей після завершення процесу видобутку. Експерти розповідають, що після 2140 року Bitcoin може «загинути». Але чи так це?

Варіанти розвитку подій

Розглянемо, що відбудеться, коли учасники мережі закінчать Майні біткоіни:

  1. При наявності вигоди від видобутку хеш Майнер продовжать роботу, і тоді працездатність Bitcoin збережеться в повному обсязі. Буде доступно проведення транзакцій і виконання інших дій в кріптовалютной мережі.
  2. Прибутковість видобутку Майнінг значно впаде, що призведе до зниження рентабельності. Витрати на покупку і забезпечення обладнання виростуть і стануть більше, ніж одержуваний прибуток. Як результат, багато перейдуть на Майнінг інших криптовалюта, які дають результат у вигляді стабільного доходу. Результат — транзакції будуть проводитися з великими затримками за часом, а згодом біткоіни може і зовсім зникнути.
  3. Майнер прийдуть до думки, що в Майнінг взагалі немає сенсу. Тут можлива повна відмова від підтримки кріптовалютной мережі і її повне руйнування.

Якщо видобуток BTC буде невигідною, Майнер почнуть продавати обладнання, використовують його для видобутку інших віртуальних монет або передадуть наявні потужності в спеціальні дата-центри.

Наслідки для криптовалюта

Два останніх варіанти, розглянутих вище, являють собою негативний сценарій для Bitcoin. Незважаючи на обґрунтованість таких заяв, ймовірність подібних подій низька. Зараз Майнер отримують прибуток у вигляді премії та комісії за проведення операцій. Логічно припустити, що собі в збиток ніхто працювати не буде. Якщо учасники мережі припинять видобуток віртуальних монет, біткоіни може «померти». Причин цього кілька:

  1. Ніхто не буде забезпечувати угоди в мережі біткоіни — вони залишаться в завислому стані, а власники Bitcoin не зможуть скористатися грошима. По суті, криптовалюта перетвориться в непотрібну грошову одиницю. Але не так все страшно. Наприклад, великі компанії через збитковість Майнінг підуть з ринку, через що складність видобутку впаде мало не до початкових значень. До роботи підключаться звичайні користувачі мережі, які будуть брати участь у видобутку заради отримання невеликої комісії.
  2. Знизиться надійність кріптовалютной мережі. При наявності великих дата-центрів з великим хешрейтом обрушити систему майже неможливо. Інша справа, коли учасниками мережі будуть Майнер-одинаки. Щоб захистити біткоіни, буде потрібно заміна чинного алгоритму Proof-To-Work на більш надійний (PoS). Особливість останнього в тому, що головним фактором надійності є число коинов в гаманцях власників віртуальної валюти. При цьому обчислювальні потужності втратять першорядне значення. Існують і інші алгоритми, на які теоретичні може перейти біткоіни.
  3. Зменшиться рівень довіри. Ещёе одна ймовірна проблема, яку не можна ігнорувати — падіння репутації, а в подальшому і вартості віртуальної валюти. Майнер, а також довгострокові і короткострокові інвестори будуть змушені переходити на більш вигідні криптовалюта, а монети Bitcoin втратять актуальність. При цьому число транзакцій в мережі знизиться до мінімуму.

Наслідки для ринку

Певні труднощі очікують і решта ринку, в тому числі криптовалюта. Від способу, обраного для вирішення проблеми, залежить майбутнє економіки в цілому. Тут можливі кілька сценаріїв:

  1. Курсова ціна віртуальних грошей різко піде вгору. Це можливо при наявності підвищених запитів з боку учасників ринку. Люди будуть готові платити великі відсотки за застосування і переклад віртуальних грошей. Зростання курсу можливий і в тому випадку, якщо популярність біткоіни зросте на тлі інших криптовалюта.
  2. Курс BTC знизиться. Ще один варіант розвитку подій — зниження вартості коинов. Це станеться в разі, якщо Майнер почнуть покидати звичний вид діяльності з причин, які розглянуті вище, наприклад, через зростання комісій або з інших обставин.
  3. Криптовалюта буде сконцентрована в руках обмеженого числа користувачів. Такий розвиток подій можливий на тлі занадто великих комісій чи інших незручностей. В кінцевому підсумку може статися ситуація, коли величина комісійних платежів і ціна віртуальної монети буде встановлюватися не на тлі ринкової ситуації, а з урахуванням дії певних гравців, в руках яких зосереджено основний обсяг віртуальних грошей. Результати будуть плачевними, адже довіра до біткоіни знизиться, зростуть коливання курсу і збільшиться ризик появи «бульбашки», що згодом призведе до обвалу криптовалюта.
  4. Зміниться алгоритм. Якщо в кріптовалютной мережі зміниться протокол, який не потребує видобутку криптовалюта, багато Майнер можуть піти. При цьому вартість BTC з великою ймовірністю піде вниз, зменшиться і цінність віртуальних грошей. Очікувати відновлення курсу в такому випадку не доводиться. Але є і зворотна сторона. Сьогодні Bitcoin — популярна криптовалюта, тому перехід на PoS не повинен позначитися на її попиті. З великою ймовірністю біткоіни будуть затребувані і в майбутньому.

Наслідки для інвестора

Після того, як закінчиться Майнінг біткоіни, можлива поява проблем і у інвесторів. Завдання в тому, щоб довгострокові інвестиції припинилися раніше, ніж закінчиться емісія. На даному етапі про це нічого переживати, адже остання монета буде здобута до 2140 році, але в майбутньому це питання може стати актуальним.

Не виключено, що до моменту завершення Майнінг буде розроблена технологія, що забезпечує працездатність мережі без необхідності видобутку віртуальної валюти. Наприклад, при відправці транзакції може використовуватися потужність відправника. Тут кожна людина зможе стати Майнер, а криптовалюта ще більше зацікавить користувачів з позиції платіжного засобу.

Можлива і зворотна ситуація, яка призведе до зниження курсової ціни. Інвестори та учасники кріптовалютного ринку з великим об’ємом Bitcoin на руках зможуть впливати на вартість лише невеликі тимчасові проміжки. Але таке вплив не буде нескінченним, адже прості учасники швидко «розкусять» ситуацію і займуться видобутком інший віртуальної валюти.

Як зазначалося, цінність біткоіни і інших віртуальних грошей залежить від інтересу суспільства. Чим він більший, тим вище попит і курсова вартість. Якщо перевага від Майнінг буде втрачено, знайдеться інша цінність, яка зробить віртуальну валюту бажаним інструментом для користувачів. З великою ймовірністю B TC буде використовуватися і після завершення видобутку.

В якому році закінчиться Майнінг біткоіни — підсумки

Значок біткоіни з елементів цифрового коду

Орієнтовна дата завершення емісії вже визначена — 2140 рік. При цьому точно сказати, в якому році закінчиться Майнінг біткоіни, не зможе ніхто. Це фактор залежить від багатьох аспектів — призначеного для користувача інтересу, відносини регуляторів до криптовалюта, тенденцій в світі віртуальних монет та інших. Щоб завершення емісії не привело до обвалу системи, доведеться зацікавити Майнер іншими перспективами.

Після завершення випуску в мережі може виявитися менше число монет, і тоді буде потрібно додатковий Майнінг. Навіть при завершенні емісії розрахунок йде на те, що багато користувачів продовжать виконувати роботу, заради комісійних виплат за проведені операції. При цьому розмір комісій повинен збільшитися.

Ще один негативний фактор — зниження прибутку від Майнінг, тому після закінчення емісії комісії за переклад можуть зрости. З одного боку, це дозволить утримати кріптовалютную мережу на плаву, а з іншого підвищиться ризик відмови від біткоіни через додаткових витрат на користь віртуальних монет з меншим комісійним платежем. Як би там не було, міркувати про закінчення випуску Bitcoin поки рано, адже в розпорядженні Майнер ще 122 року, а це два покоління.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector