Гаманець біткоіни для Лінукс (Linux): як створити і використовувати

Сьогодні операційна система Linux не так популярна, як Windows. Однак вона все одно користується попитом у користувачів, серед яких є багато власників кріптомонет. Ми вже розглядали, де краще створювати BTC-сховище — на Віндовс або Лінукс. У цьому огляді ми спробуємо з’ясувати, як створювати гаманець біткоіни для Лінукс — розглянемо кращі програми, тонкощі їх установки і подальшого застосування. Отже, приступимо.

Як створити і використовувати гаманець Bitcoin Core на Linux

Запуск установки гаманця Bitcoin Core на Linux
Інсталяція гаманця Bitcoin Core через термінал Linux

Цей програмний гаманець може забезпечити належне зберігання монет BTC. Він інтуїтивно зрозумілий і зручний у застосуванні. А ось його установка на Лінукс все ж вимагає наявності певних знань. Отже, щоб поставити на свій ПК біткоіни Корі, необхідно зробити наступне:

 1. Заходимо на сайт bitcoin.org, в розділ Ресурси, знаходимо пункт Bitcoin Core.
 2. Вибираємо варіант гаманця для Linux і завантажити його. Розпаковуємо скачаний архів і заходимо в розпакувати папку.
 3. Відкриваємо папку «bin» і переносимо файл bitcoin-qt на робочий стіл (це треба для більшої зручності).
 4. Створюємо нову папку з назвою bitcoin і переносимо туди вищезгаданий файл.
 5. Створену папку закидаємо в розділ home (як правило, він знаходиться в лівому верхньому кутку робочого столу).
 6. Відкриваємо термінал Лінукса. За замовчуванням для цього треба затиснути клавіші Ctrl + Alt + T.
 7. У першому рядку терміналу вводимо команду cd bitcoin і тиснемо Enter.
 8. На наступному рядку вводимо всього 2 букви — ls. Після натискання на Enter нижче вискочить напис bitcoin-qt (як назва переміщеного нами файлу).
 9. Далі вписуємо таку команду — chmod + x bitcoin-qt. Обов’язково потрібно дотримуватися наявні прогалини.
 10. У наступній сходинці прописуємо команду — ./ bitcoin-qt. Після натискання на Enter почнеться установка гаманця. Вона пройде так само, як і на Windows.
 11. Після закінчення інсталяції запускаємо гаманець і починаємо процедуру синхронізації. Bitcoin Core почне завантажувати весь блокчейн, так що даний процес займе близько 3 днів. Заздалегідь подбайте про те, щоб на жорсткому диску було як мінімум 145 Гб вільного місця. Крім того, треба залишити солідний запас з розрахунком на те, що щомісяця блокчейн буде «одужувати» на кілька Гб.

Після закінчення синхронізації вам стануть доступні ті ж функції, що і у випадку на Windows. Перш за все, до ваших послуг буде надано 4 основні вкладки:

 1. Огляд — інформаційна вкладка, в якій можна переглядати поточний баланс.
 2. Надіслати — тут буде поле, в яке ви зможете вписувати адресу одержувача, а також встановлювати суму комісії. Нагадуємо, що чим вище комісійний збір, тим швидше ваш переклад отримує підтвердження.
 3. Отримати — вкладка для генерації особистого біткоіни-адреси. Гаманець дозволяє створювати відразу кілька публічних ідентифікаторів для забезпечення повної анонімності користувача.
 4. Транзакції — меню для відстеження статусу перекладів і ведення статистики.

Гаманець можна захистити паролем. Також, доступна функція створення резервної копії гаманця — створюється дублікат файлу, що містить приватний ключ. З його допомогою ви зможете відновити доступ до засобів в разі видалення програми або перевстановлення ОС.

Є ще одна корисна функція. В налаштуваннях у вкладці «Відображення» можна включити управління входами. З його допомогою ви зможете вибирати, з якої адреси відправляти біткоіни.

В цілому, гаманець Bitcoin Core на Linux має свої плюси і мінуси. З ними можна ознайомитися в наведеній нижче таблиці:

перевагинедоліки
Зрозумілий інтерфейс програми.Як і версія на Windows, цей гаманець викачує весь блокчейн, для якого потрібно виділити більше 145 Гб дискового простору.
Великий функціонал для роботи з криптовалюта.
Широкі можливості по налаштуванню безпеки.Синхронізація з мережею займає близько 3-х діб.
Можна самостійно регулювати суму комісійного збору.Інсталяція гаманця на Лінукс вимагає знання певних команд, які треба вводити в терміналі. Це означає, що працювати з даною платформою краще тільки досвідченим користувачам.
Підтримується створення декількох публічних адрес для забезпечення анонімності.

Встановлюємо Electrum — надійний біткоіни-гаманець для Linux

Біткоіни-гаманець Electrum встановлюється на Linux
Створення нового гаманця Electrum на ОС Linux

Даний гаманець мало чим поступається попередньому по надійності і зручності застосування. Однак його установка має свою специфіку. Щоб провести інсталяцію даного гаманця, дотримуйтесь наступної інструкції:

 1. На сайті electrum.org натискаємо кнопку Download Electrum (вона розташована в нижній частині головної сторінки).
 2. Із запропонованих варіантів вибираємо гаманець для Лінукс і викачуємо його. Витягуємо файли з завантаженого архіву.
 3. Заходимо в папку, розпаковану з архіву. Наводимо курсор миші на порожнє місце відкритого вікна (де немає ні файлів, ні папок), викликаємо контекстне меню і вибираємо пункт «Відкрити в терміналі».
 4. У першому рядку терміналу вписуємо команду python electrum і натискаємо Enter. Висвітиться наступна команда, яку треба ввести — sudo apt-get install python-qt4.
 5. Прописуємо зазначену команду в наступній сходинці і натискаємо Enter.
 6. Далі вписуємо свій пароль (якщо процес установки нових програм захищений їм).
 7. Натискаємо кнопку «Y», яка символізує відповідь «Yes». Після цього запуститься інсталяція гаманця Electrum.
 8. В самому кінці необхідно ще раз ввести команду python electrum. Установка буде закінчена, а програма автоматично запуститься.
 9. Далі вибираємо автоматичне підключення до сервера, а в наступному вікні — стандартний тип гаманця.
 10. Далі вибираємо варіант «Створити новий сид». У наступному вікні висвітиться сид-фраза з 12 слів, яка стане в нагоді при відновленні доступу до гаманця. Її треба обов’язково записати окремо, інакше ви втратите гроші, якщо Electrum випадково віддалиться.
 11. У наступному вікні вписуємо запропоновану вам сид-фразу. Таким шляхом програма перевіряє, чи дійсно ви зберегли копію даного ключа.
 12. В кінці двічі вписуємо пароль.

Після цього біткоіни-гаманець Електрум буде готовий до використання. Тут не потрібно довго чекати, поки додаток синхронізується.

За своїм функціоналом Electrum вважається практично близнюком Bitcoin Core. У нього є вкладка «Отримання», де генерується публічний адресу, вкладка «Відправка». У ній прописується адреса людини, якій ви хочете перекинути свої біткоіни. Також, є розділ «Історія», де можна переглядати всі свої транзакції.

Як і у випадку з Bitcoin Core, тут можна самому встановлювати комісію і створювати нову адресу для кожного перекладу, щоб забезпечити анонімність. За замовчуванням програма має англомовний інтерфейс, але в налаштуваннях його можна легко поміняти на російську.

У біткоіни-гаманця Electrum на Linux є свої сильні і слабкі сторони, з якими ви можете ознайомитися нижче:

плюсимінуси
Простий і зрозумілий інтерфейс.Програма швидко синхронізується, бо не викачує всі блоки транзакцій. Здавалося б, це добре, але ваші секретні дані зберігаються на сторонньому сервері блокчейна, через що в роботі додатка бере участь третя сторона.
Швидка синхронізація з мережею.
Наявність всіх необхідних функцій для отримання / відправки криптовалюта і відстеження перекладів.Гаманець працює на своїх серверах, які не завжди забезпечують оптимальну швидкість для проведення транзакцій. Як наслідок, переклади можуть довго висіти без підтвердження.
Анонімність користувача, що гарантується можливістю створення декількох публічних адрес.
Можливість відновлення доступу за допомогою сид-фрази.

Тонкощі установки і застосування гаманця Bitcoin Knots

Запуск гаманця Bitcoin Knots на Linux
Процес синхронізації гаманця Bitcoin Knots з мережею блокчейн

Подібно до інших десктопних гаманцям, ця програма дозволяє зберігати будь-яку кількість біткоіни, пересилати їх на інші гаманці і вести статистику скоєних перекладів. Як і в двох попередніх випадках, додаток встановлюється через термінал Лінукса, однак тут деяким користувачам знадобиться виконати більше дій. Справа в тому, що PPA Bitcoin Knots (тобто, персональний архів пакетів) поки не підтримує дистрибутив Ubuntu 18.04, тому нам потрібно буде вдатися до невеликої хитрості.

Розглянутий нижче процес інсталяції буде містити додаткові дії для Ubuntu 18.04. Ті, хто користується іншими збірками Лінукс, зможуть пропустити перші кроки. Отже:

 1. Відкриваємо термінал і вводимо наступну команду — sudo add-apt-repository ppa: luke-jr / bitcoinknots. Після використання команди add-apt-repository гаманець буде перебувати в реєстрі, але система не дозволить його встановити через несумісність версій. Тому нам потрібно буде скористатися командою update.
 2. У наступній сходинці прописуємо sudo apt update. Після натискання на кнопку Enter запуститься перевірка доступних оновлень для всіх служб і програм.
 3. Потім вводимо команду sudo apt upgrade -y, якої ми підтверджуємо оновлення всього ПО. Після цього можна братися за інсталяцію гаманця.
 4. Якщо скачаний архів знаходиться в папці «Завантаження», вводимо команду mv bitcoin-0.15.1.knots20171111-x86_64-linux-gnu.tar.gz ~ /. З її допомогою ми перемістимо файл в домашню папку.
 5. Далі прописуємо tar -xvzf bitcoin-0.15.1.knots20171111-x86_64-linux-gnu.tar.gz, щоб витягти файли з архіву.
 6. Заходимо в розпаковану папку, а потім — в директорію bin. Далі натискаємо праву кнопку миші і вибираємо пункт «Відкрити в терміналі».
 7. Прописуємо коротеньку команду ls, щоб переглянути всі окремо виконувані файли. Нас найбільше цікавить файл bitcoin-qt. Нам треба змінити його дозвіл.
 8. Вписуємо наступне — sudo chmod + x bitcoin-qt. Запускаємо інсталяцію командою ./bitcoin-qt.
 9. Після установки запускаємо процедуру синхронізації. Як і на Bitcoin Core, даний процес займе близько 3 днів і для нього буде потрібно виділити більше 145 Гб дискового простору. Під час синхронізації можна переглядати доступні функції гаманця, але до її завершення програма не дозволяти вам користуватися наявними функціоналом. Коли блокчейн завантажиться, гаманець буде у вашому розпорядженні.

У плані інтерфейсу Bitcoin Knots є практично близнюком Bitcoin Core. Тут присутні вже знайомі нам 4 основні вкладки:

 1. Огляд — для перегляду балансу.
 2. Надіслати — для пересилання коштів іншим користувачам.
 3. Отримати — для генерації свого публічного адреси.
 4. Транзакції — для відстеження всіх здійснюваних переказів.

Гаманець можна захищати паролем. Також доступна функція створення резервної копії гаманця.

Що стосується сильних і слабких сторін Bitcoin Knots, то ми виділили такі моменти:

плюсимінуси
Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.Програма поки не має повної сумісності з дистрибутивом Linux Ubuntu 18.04, через що доводиться проходити додаткові дії при установці.
Великий функціонал, як на гаманці Bitcoin Core.
Високий ступінь надійності гаманця.Потрібно виділяти мінімум 145 Гб для скачування блокчейна.
Анонімність користувача, яка забезпечується можливістю створення декількох біткоіни-адрес.Тривала синхронізація з мережею.

Як створити онлайнові гаманці біткоіни на Лінукс?

4 популярних сервісу, на яких можна завести біткоіни-гаманець
Головні сторінки сайтів, на яких можна створити біткоіни-гаманець онлайн

Якщо ви не хочете мучитися з командами в терміналі і виділяти багато місця під блокчейн, тоді можете скористатися онлайн-сервісами. На щастя, сьогодні існує безліч сайтів, що дозволяють заводити біткоіни-гаманці буквально за пару хвилин. Серед таких майданчиків можна виділити:

 • Cryptonator;
 • blockchain.com;
 • біржа Exmo;
 • XAPO;
 • Coinomi;
 • Exodus.

Реєстрація на таких платформах гранично проста: вводите e-mail, пароль, розгадувати капчу і підтверджуєте реєстрацію, перейшовши за посиланням в листі, який вам пришлють на пошту. Функціонал онлайн-гаманців практично нічим не поступається десктопних версій. Ви можете відправляти біткоіни іншим користувачам, генерувати свої адреси, відстежувати транзакції. Крім того, багато онлайн-майданчики підтримують відразу декілька криптовалюта і дозволяють обмінювати один цифровий актив на інший (наприклад, так можна робити на біржі Exmo і на сайті blockchain.com).

Однак необхідно пам’ятати про те, що мережеві гаманці мають не тільки плюси, а й мінуси. З ними ви можете ознайомитися нижче:

перевагинедоліки
Швидка реєстрація і легке створення гаманця.Приватний ключі зберігаються на сторонньому сервері. Якщо платформа припинить своє існування, ви втратите всі накопичення.
Не потрібно завантажувати весь блокчейн і довго чекати синхронізації.Онлайн-гаманці більше схильні до злому.
Онлайн-гаманцями можна користуватися як з комп’ютера на Лінукс, так і зі смартфона.Деякі платформи (наприклад, Exmo) мають обмеження щодо мінімального депозиту. Це означає, що на них можна зберігати тільки відносно великі суми.
Практично всі сервіси такого роду підтримують відразу декілька криптовалюта, на відміну від десктопних версій.

Підводячи підсумки, можна сказати, що установка біткоіни-гаманця на Linux проходить складніше, ніж на Windows, адже користувачеві доводиться працювати з терміналом. Однак Лінукс вважається більш безпечною операційною системою. Тому тим, хто хоче забезпечити своїм кріптоденьгам максимальну безпеку, краще встановлювати гаманці саме на цю платформу. Звичайно, якщо вам не хочеться мучитися з командами в терміналі, можете вдатися до послуг інтернет-майданчиків, але така альтернатива піддасть ваші заощадження чималого ризику.

Відео, як зібрати біткоіни Кор на Лінукс з вихідного коду:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector