Актуальність Асіка для Майнінг 2018 — термін служби, ТОП-5

Актуальність Асіка оцінюється з урахуванням таких критеріїв — вартості приладу, швидкості окупності, складності Майнінг і ресурсу роботи самого обладнання. Тільки при комплексному підході вдається визначити, чи варто витрачати гроші на пристрій. Це питання особливо актуальне в 2018 році, коли співтовариство Майнер в очікуванні виходу нових 7-нанометрових чіпів ASIC. За заявою розробників (компанії GMO) вони перевершать можливості відомих Майнер Bitmain. Що очікує кріптовалютную мережу? Як оцінити термін життя ASIC? Наскільки актуально це обладнання в 2018 році? Розглянемо ці питання детальніше.

Скільки живуть Асіка для Майнінг — сфера їх застосування

Асік для Майнінг Авалон 6
ASIC Avalon 6

Майнінг криптовалюта є вирішення завдання з підтвердження транзакцій в кріптосеті і обчислення хеша заголовків. Отримані коди комплектуються в блоки, а учасники мережі (Майнер) отримують премію. Її розмір залежить від хешрейта обладнання. Стосовно до біткоіни на 2018 рік (до 2020 го) розмір винагороди дорівнює 12,5 BTC.

У момент появи криптовалюта (в 2009 році) і наступні три роки складність видобутку віртуальних монет була незначною. Як результат, Майнер успішно добували коін за допомогою комп’ютерів з потужними відеокартами. Згодом з’явилися потужні ферми для Майнінг, а зараз для видобутку багатьох криптовалюта (в першу чергу Bitcoin) застосовується ASIC-обладнання.

Особливість Асіка полягає в обмеженому функціонал. Вони призначені для вирішення конкретного завдання, а саме обчислення спеціального коду в криптографічного мережі. Весь наявних хешрейт застосовується для виконання таких розрахунків. Більш старі Асіка мають потужність в 3 Тх / секунду. Сучасні пристрої відрізняються великим хешрейтом — до 14 Тх / секунду.

Головний елемент ASIC обладнання — спеціальний чіп, який не можна перепрошити або модифікувати за своїм бажанням. Крім того, в разі поломки його майже неможливо відремонтувати. Чим більшу ціну має ASIC, тим більше число процесорів, вентиляторів і живлять блоків в ньому змонтовано. При цьому термін служби Асіка залежить від багатьох факторів — активності застосування, правильності установки, настройки і підключення. Середній період гарантійного обслуговування складає 4-6 місяців, але на практиці пристрій здатний працювати довше — 1-2 роки і більше.

Щоб уникнути зайвих витрат, при розрахунку актуальності Асіка для Майнінг варто звертати увагу на ряд критеріїв:

 • Швидкість хешування.
 • Обсяг споживаної електроенергії.
 • Вартість Майнера (відповідно і окупність).
 • Гарантійний термін обслуговування.

На тлі складності пристрою останній фактор найбільш важливий, адже в разі поломки ASIC-Майнера відновити його своїми силами навряд чи вийде.

Незважаючи на ряд мінусів, Асік — кращий варіант для Майнінг криптовалюта, що працюють на алгоритмах Scrypt, SHA-256, X11 і інших. Його переваги полягають в компактності, швидкому пуску і легкості налаштування, високої продуктивності і компактності. Зворотний бік — складність ремонту, високий рівень шуму і велика ціна.

Термін служби ASIC Майнера з позиції складності мережі

Перестановка часу і грошей

Майже всі криптовалюта (в тому числі біткоіни) має обмежене число монет. Цей параметр відрізняється, але зміст залишається незмінним — чим ближче час видобутку останньої монети, тим вище складність Майнінг. Наприклад, обмеження для Bitcoin становить 21 мільйон коинов, які будуть отримані до 2140 році. Незалежно від числа учасників мережі кожні десять хвилин з’являється 12,5 монет, які розділяються між Майнер. З ростом числа бажаючих здобувати криптовалюта, знижується і розмір премії.

Що таке складність Майнінг?

Щоб закріпити згадану вище залежність, був створений термін «складність Майнінг». Він характеризує, наскільки важко добути черговий блок в кріптовалютной мережі для отримання премії. Перерахунок параметра відбувається в автоматичному режимі, через певний часовий проміжок. Наприклад, для Bitcoin це відбувається раз в 2016 блоків, на Майнінг яких йде 14 днів.

Термін служби ASIC Майнера, а точніше актуальність його застосування протягом певного періоду, залежить від складності мережі. З ростом цього параметра зростають вимоги до обладнання, знижується прибуток і, відповідно, зменшується швидкість окупності Майнера. Ось чому Асіка швидко застарівають і часто не встигають окупити витрати.

Крім того, поява нових і більш потужних чіпів ASIC призводить до підвищення потужності обладнання в мережі. Як результат, складність видобутку різко зростає. Черговий стрибок очікується вже найближчим часом, коли на ринку з’являться 7-нанометрові чіпи компанії GMO. Крім того, розробники планують створити потужну ферму на базі нового обладнання, що призведе до значного зростання обчислювальних потужностей в кріптовалютной мережі.

Щоб уникнути непотрібних витрат, важливо розібратися, скільки по часу актуальний Асік з позиції складності мережі. Для отримання інформації варто використовувати спеціальні графіки, що відображають відомості, що цікавлять в режимі онлайн. Вони відображають зміну параметра складності протягом всього часу існування криптовалюта. Крива на графіку підтверджує залежність між складністю видобутку коинов, потужністю Асіка і курсом.

Складність видобутку і її вплив на прибуток Майнера

Чим більше людей зацікавлене в Майнінг, і чим потужніший обладнання застосовується для видобутку криптовалюта, тим вище складність. В результаті прибуток Майнера змінюється. Чим важче Майні віртуальні монети, тим нижче доход. Наприклад, якщо складність збільшилася на 30%, число здобутих коинов окремо взятого Майнера знизиться на цю ж величину.

В чому суть? Якщо розрахунок окупності Асіка в січні 2018 року показав окупність 5-6 місяців, це не означає, що так буде насправді. Якщо в цей період відбудеться зростання курсу, збільшення числа Майнер і (або) на ринок вийде нове обладнання з великим хешрейтом, складність зросте. В результаті період окупності також розтягнеться.

Щоб підтвердити цю теорію, зробимо розрахунок окупності ASIC Майнера на 26.01.2018 рік, а після чого припустимо, що складність видобутку зросте.

Вихідні параметри:

 • Період розрахунку прибутковості — 1 місяць.
 • Швидкість — 12,5 Тх / сек (для Antminer T9).
 • Складність мережі — 2.60308e + 12 (на 26.01.2018-го).
 • Курс — 10 711 доларів (на 26.01.2018 року).
 • Потужність споживання електроенергії — 1576 Вт.
 • Ціна за 1 кВтг — 0,09 долара (по Москві).

Дохід Майнера за місяць складе 394 долари. Якщо врахувати, що вартість Antminer T9 дорівнює від 2 до 2,5 тисяч доларів, витрати окупляться через 6-7 місяців.

Якщо допустити, що через два місяці складність видобутку криптовалюта зросте до 3.00308e + 12, прибуток знизяться до 340 доларів і збільшиться термін окупності. При цьому не обов’язково, що зростання курсу покриє виник дефіцит. Надія тільки на те, що з підвищенням складності збільшиться і курс криптовалюта, як це сталося з біткоіни в 2017-м.

Від чого залежить складність видобутку?

Гіршою є ситуація, коли зростання складності пов’язаний з появою більш потужного устаткування для видобутку коинов. В такому випадку ефективні раніше Асіка приносять менший прибуток і поступово втрачають актуальність. Ось чому на питання, скільки живуть Асіка для Майнінг, не можна дати точної відповіді. Цей параметр залежить від ряду факторів:

 1. Якості продукції.
 2. Активності застосування обладнання.
 3. Складнощі кріптовалютной мережі.

Наприклад, фізично майнер здатний виконувати поставлені завдання, але реального прибутку вистачає тільки для покриття витрат на електроенергію і оренду приміщення. Щоб уникнути такої ситуації, важливо уважно підходити до вибору обладнання і стежити за новинами в кріптовалютной мережі і анонсами виробників ASIC Майнер.

Логіка проста — зростання хешрейта мережі свідчить про збільшення числа Майнер і зростанні конкуренції. В результаті через 2016 блоків (для біткоіни) відбувається перерахунок потужності. Якою буде окупність для конкретного обладнання після перерахунку — питання. Розрахунок нової складності проводиться за такою формулою — минула складність множиться на 20 160 хвилин (час на отримання 2016 блоків) і ділиться на реальне час, яке витрачено на видобуток згаданого числа блоків.

Якщо підсумувати все сказане, складність і, відповідно, актуальність Асіка залежить від наступних факторів:

 1. Швидкості розвитку нових технологій і появи на ринку чіпів з кращою продуктивністю.
 2. Зростання популярності криптовалюта.
 3. Збільшення числа Майнер, зайнятих видобутком віртуальних монет.
 4. Зростання рентабельності вкладень з урахуванням підвищення курсової вартості.
 5. Перекладу обчислювальних потужностей з інших коинов.
 6. Інших аспектів.

Складність видобутку біткоіни на початку 2017 го була 317,68 Гх / сек, а на кінець року — 1,92 Тх / сек. Це означає, що показник виріс більш, ніж в шість разів. Але курс біткоіни також не стоїть на місці — він піднявся з 950 до 13 900 доларів, тобто виріс в 14 разів. Отже, у 2017 році застосування ASIC Майнер (навіть на тлі підвищення складності) мало сенс.

Актуальність Асіка — реальність чи обман?

Асік Антмайнер
ASIC Antminer від виробника Bitmain

Якщо зазирнути в історію, згадується епоха популярності Майнер Авалон, що застосовуються для видобутку біткоіни. Першим покупцям в 2012 році вдалося непогано заробити на новому обладнанні, але наступні блоки були мене ефективні і навіть збиткові. Сьогодні ситуація змінилася незначно, і багато Майнер продовжують вірити в швидку окупність Асіка.

Якщо раніше конкуренція серед виробників апаратів для Майнінг була високою, сьогодні «пальма лідерства» знаходиться в руках Bitmain. Це означає, що його потужності складають велику частку хешрейта кріптовалютной мережі в цілому. Компанія володіє інформацією про кількість пристроїв в мережі і майбутніх оновленнях. Наївні покупці роблять розрахунки і переконуються, що обладнання окупиться через 5-6 місяців. Але так чи так все просто?

Уявімо, що в мережі працює (умовно) 2000 Майнер, які кожен день отримують 2000 монет. Якщо випустити на ринок ще стільки ж обладнання, обсяг здобутих монет знизиться в два рази. Виходить, що виробники Асіка здатні впливати на складність мережі в своїх інтересах. Орієнтуючись на поточну ситуацію, компанія формує і цінову політику.

Помилка покупців в тому, що вони бачать ціну Майнера в Інтернеті, уточнюють у виробника, скільки термін служби Асіка, і яка його потужність. Далі за допомогою калькулятора розраховується потенційний прибуток, і обчислюється окупність. Цього не достатньо. Більш розумні Майнер використовують калькулятори, які враховують зростання складності найближчим часом, що дозволяє отримати більш точні дані. Ті учасники мережі, що ще розумнішими, читають на форумах відгуки користувачів, які вже користуються цікавлять обладнанням.

Практика показує, що найбільший прибуток отримують перші покупці нового обладнання для Майнінг. Головна причина може ховатися в помилках потужності виробника або в тому, що він не встиг домовитися з конкурентами про майбутні обмеження. Іншими словами, розробники Асіка — такі ж Майнер, які заробляють не тільки на продажу обладнання, але і на його видобутку. У багатьох компаній працюють свої сервіси, призначені для видобутку монет. У їх розпорядженні достатньо потужностей, щоб впливати на багато показників кріптовалютной мережі, в тому числі на складність.

Якщо майнер прийняв рішення зайнятися видобутком криптовалюта, він повинен врахувати наступні витрати:

 • Тимчасові затримки при отриманні Асіка. Важливо розуміти, що терміни поставки залежать не тільки від чесності виробника, а й від доставочной служби та митниці. В результаті з моменту розрахунку і до дня отримання обладнання актуальність застосування ASIC-Майнера може знизитися.
 • Витрати на електроенергію і підтримання оптимального режиму в кімнаті з Асіка. Наприклад, може знадобитися фільтрація від комах, зміна температурного режиму.
 • Витрати на обслуговування. Вентилятори ASIC Майнер при постійному навантаженні швидко виходять з ладу. Цей нюанс також варто врахувати при обчисленні і витрат, і актуальності обладнання.
 • Проблеми з висновком. Наприклад, на момент покупки при виведенні з гаманця комісії не передбачалося, але через 4-6 місяців вона може з’явитися.
 • Основні витрати на покупку Майнера.

Актуальні Асіка для Майнінг в 2018 році — ТОП-5

ASIC Antminer T9
Антмайнер Т9

З урахуванням сказаного можна зробити висновок, що розрахунок прибутковості і окупності ASIC обладнання вимагає комплексного підходу. Щоб спростити завдання по вибору, виділимо актуальні Асіка для Майнінг на 2018 рік:

 1. Bitmain Antminer S9 — пристрій, який працює на алгоритмі SHA-256 і підходить для видобутку блоків біткоіни. Асік базується на чіпі ВМ тисячі триста вісімдесят сім, виготовлений по 16-нанометровій технології. З плюсів — висока продуктивність (до 14 Тх / сек) і низьке енергоспоживання — до 1323 Вт. Вартість пристрою становить близько 5000 тисяч доларів, а середня окупність — 10-11 місяців.
 2. Bitmain Antminer T9 — ще одна порівняно нова розробка від відомого виробника для Майнінг Bitcoin. Цей майнер має хешрейт 12,5 Тх / сек., А його потужність дорівнює 1 576 Вт. Ціна в межах 2-2,5 тисяч доларів, а окупність (приклад розглянуто вище) 6-7 місяців.
 3. BW L21 — Асік для Litecoin і інших коинов на алгоритмі Scrypt, що має вартість від 4000 доларів. Швидкість хешування Майнера 550 мегахешей за секунду, а потужність споживання — 950 Вт. Розрахунки показують, що витрати покриваються через 11-12 місяців.
 4. ASIC-майнер Wolf — новинка на ринку Майнер, призначена для видобутку віртуальних монет на алгоритмі Scrypt. Випускає компанія Ehsminer. Хешрейт 1,024 Гх / сек., Ціна — 4500 доларів, а окуповується техніка через 5-6 місяців.
 5. ASIC X11 Miner DR-100 — апарат від Pinidea для Майнінг коинов на алгоритмі X11, в тому числі Даша. Хешрейт на рівні 19 GH / s (з можливістю підвищення до 22 GH / s на автоматичної частоті з пулом), а споживана потужність 0,9 кВт. Ціна DR-100 — 1400 доларів. Як і в ситуації з розглянутими вище Майнер, витрати вдається окупити протягом 5-6 місяців.

Актуальність Асіка — питання, яке потребує всебічного розгляду та аналізу. Майнер, які купували обладнання ASIC (наприклад, Bitmain Antminer S9) для видобутку біткоіни в вересні 2017 року, були впевнені в швидкої окупності. Уже через два тижні складність зросла на 20 відсотків і продовжувала зростати. Як результат, через півроку пристрій окупило себе тільки на 50%. Цей приклад наочно показує, що при виборі Майнера варто оцінювати не тільки поточні параметри обладнання і результати розрахунку, але і майбутні нововведення на ринку, а також фактори, що впливають на складність мережі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector