Асік R4 -огляд ASIC miner від Antminer

ASIC miner Antminer R4 — продукт відомого виробника Bitmain, що відрізняється високим хешрейтом до 8,7 ТХ / сек і порівняно низькою споживаною потужністю в 845 Вт. Пристрій позиціонується як Асік для домашнього застосування, що зумовлено низьким рівнем шуму без втрати продуктивності і ефективності роботи. Детально розглянемо, що це за апарат, в чому його переваги, як його підключити і налаштувати для початку Майнінг. Окрему увагу приділимо терміну окупності і ціну, на яку варто орієнтуватися при виборі.

Особливості появи Асіка R4 і його характеристики

Antminer R4 вид збоку

Попередником моделі вважається майнер S9. Він заслужив популярність, завдяки високій продуктивності, але отримав потужну порцію критики за неабияку гучність. З цієї причини застосування S9 в домашніх умовах майже неможливо. Майнер застосовують різні способи шумозаглушення — встановлюють Асіка в спеціальні бокси або змінюють кулери на менш гучні моделі. Але навіть в цьому випадку S9 погано підходить для домашнього застосування.

Наслухавшись критики, виробник Bitmain взявся за створення нового Антмайнера — R4, що дозволяє добувати криптовалюта без необхідності пошуку окремого приміщення. Завдяки ряду змін, співробітникам компанії вдалося знизити рівень шуму без значної втрати хешрейта. Перші моделі з’явилися на ринку до кінця літа 2016 року, але навіть сьогодні (в лютому 2018 роки) їх застосування актуально.

Перед тим як зробити замовлення Асіка R4, варто вивчити його технічні характеристики:

продуктивністьДо 8,7 ТХ / сек (можливі
відхилення в показнику до 0,43ТХ / сек в одному і іншому напрямку)
споживана потужність0,845 кВт
гучність52 дБ (за умови, що
температура повітря 35 градусів Цельсія)
енергетична
ефективність
0,1 Дж / Гх
чіпВМ1387
число чіпів126
Підключення (мережа)Ethernet
Напруга живленнявід 11,6 до 13 Вольт
Розміри51,5х10х22,2 см
вага5 кг
ККД блоку живлення93%

ASIC Miner R4 — готовий до роботи апарат, обладнаний сучасним чіпом, створеним по 16-нм техпроцесу. Його особливість полягає не тільки у високій продуктивності, але і в ультранизькому споживанні енергії, а також мінімальному рівні шуму. Щоб розібратися в його плюсах і мінусах, наведемо короткий огляд.

Конструктивні особливості Antminer R4

Асік Antminer R4 на світлому фоні

Майнер Antminer R4 поставляється у місткою коробці, в якій крім самого апарату є паперова документація з технічними параметрами пристрою, рекомендаціями по підключенню і відомостями про споживаної електроенергії. Також вказані застереження, що заборонено робити, щоб уникнути виходу з ладу апарату.

Конструктивно Асік відрізняється від попередників. У порівнянні з S9 він має великі габарити. Так, у згаданій моделі розміри становлять 35х13,5х15,8 см. Кожух Майнера зроблений з металевого листа, який стягнутий спеціальними заклепками. Приблизна товщина металу становить 1,5 мм. Корпус виглядає надійно, під тиском пальців не прогинається.

Розібрати Асік Р4 за допомогою простої хрестоподібної викрутки (як це було можливо з моделлю Антмайнер S9) не вийде. Тут буде потрібно спеціальний інструмент і терпіння, адже виробник передбачив більше число гвинтів. У збірці майнер R4 має вигляд компактного фортепіано, всередині якого розташовані плати з чіпами. При цьому виробник змінив форму, щоб створити дещо іншу охолоджувальну систему.

Якщо розглядати конструкцію R4 в цілому, у нього є багато подібностей з Antminer S9. Різниця тільки в формі кожуха і охолодження (цю частину розглянемо нижче). В основі лежать аналогічні чіпи типу ВМ1387, побудовані на 16-нм технології. Відмінності відсутні в інтернет-інтерфейсі і платформі BB Board. Як ПО застосовується BMminer v.1.0.0.

Якщо відкрити пристрій, всередині встановлена ​​пара плат, в кожній з яких упаяні по 63 чіпа. На відміну від попередників, вони витягнуті по формі і встановлені в 3 ряди, а не в 6, як це було з S9. Це потрібний і навмисний крок виробника, спрямований на поліпшення якості вентиляції. Як зазначалося, хешрейт апарату досягає 8,7 ТХ / сек при енергоспоживанні, що дорівнює 0,845 Вт. Корпус має поперечну форму, що разюче відрізняє його від конструкції S9.

Карти встановлюються в спеціальних поглибленнях (пазах), в яких передбачені прокладки з пластику (для зменшення вібрації). Їх фіксація в кожусі проводиться за допомогою 4-х фігурних скоб з металу. Варто звернути увагу, що один з чотирьох кріплень застосовується для фіксації кабелів, що відходять від плат пристрою.

Рівень шуму і обдув Асіка Bitmain Antminer R4

Решітка на корпусі Асіка Antminer R4

Головна відмінність ASIC miner Antminer R4 від Bitmain полягає в низькій шумності, що виділяє пристрій серед конкурентів і дозволяє застосовувати апарат в домашніх умовах. Причина — продумана вентиляція. Перше, що кидається в очі — решітчаста коробка, що має чималі габарити (займає 70% площі апарату).
У цьому обсязі знаходиться тангенціальний кулер — спеціальний вид вентилятора, що встановлюється в спліт-системах і при облаштуванні промислової вентиляції. У такій складній електроніці такі кулери раніше не застосовувалися, тому Bitmain став в деякому роді першопрохідцем.

Низький попит на тангенціальні вентилятори в тому, що вони мають велику вартість і збільшені габарити. Більш того, для підвищення ефективності важливо передбачити спеціальний канал для стелі повітря. Як результат, застосування такого кулера кілька збільшує ціну пристрою. При покупці приватними Майнер це не є проблемою, адже вони готові переплатити за тишу. Якщо мова йде про розміщення апаратів в дата-центрах і у великій кількості, зростання ціни значно позначається на витратах.

До особливостей вбудованого вентилятора в ASIC miner Antminer R4 варто віднести:

 1. Поздовжня форма лопатей, які розташовані вздовж всієї довжини кожуха. В результаті кулер рівномірно розподіляє потік повітря без підвищеного тиску і з меншим шумом. У конкурентів, як правило, встановлюється два вентилятора, які краще охолоджують ближні до кулера чіпи, а на інші йде вже теплий повітряний потік. Щоб виключити перегрів чіпів, розробникам доводиться підвищувати швидкість обдування, що призводить до збільшення шуму.
 2. Верхня межа швидкості для тангенціального кулера — приблизно 3000 об / хв. Цікаво, що для охолодження плати з чіпами при роботі в кімнаті з температурою 25 градусів Цельсія вистачить меншій швидкості — близько 1800-1900 оборотів в хвилину. Завдяки цьому, майнер видає менше шуму. Він порівняємо з роботою вентилятора на системному блоці або ноутбуці. Це означає, що при експлуатації в домашніх умовах дискомфорт від застосування Асіка Антмайнер Р4 відсутня.

Якщо відкрити вікно і відійти на два метри від Майнера, на тлі шуму з вулиці звуки від апарату нівелюються. Шуми з’являються при підвищенні частоти обертання вентилятора більше 2000 оборотів. В цьому випадку пристрій виходить на зазначені в технічних характеристиках 52 дБ. Якщо піти в сусідню кімнату і закрити двері, шуму не буде чутно. До слова, підвищення оборотів більше 2000 потрібно тільки при зростанні температури в кімнаті більше 35 градусів Цельсія. В інших випадках в цьому немає необхідності.

Живить блок Bitmain Antminer R4

Асік Antminer R4 і його блок живлення

Для моделі ASIC miner Antminer R4 виробник випустив новий блок живлення APW5, який здатний потягнути відразу два апарати. Теоретично БП має потужність в 2,6 кВт для стандартного напруги в 220 Вольт. У ньому передбачено шість роз’ємів PIN під плати управління та роз’єми під основні карти.

Запас по потужності у БП дозволяє розігнати майнер і не переживати про необхідність підключення додаткового живильного блоку. До слова, БП здатний живити інші, більш старі моделі Асіка. Але і це ще не все. До нього вдається підключити до семи антмайнеров S1. Ще одна особливість APW5 полягає в наявність кулера розміром 12 см, який працює майже беззвучно.

Головний недолік БП, який впадає в очі — відкритість вихідних контактів. Щоб уникнути потрапляння під напругу, потрібно тримати Асік подалі від дітей і тварин. Як правило, апарат встановлюється на спеціальній стійці або столі (монтувати його на підлозі не рекомендується).

Програмне забезпечення Bitmain Antminer R4

Головне меню програми для управління Асіка Antminer R4
Вкладка з основними відомостями про Асіка Antminer R4

Важлива перевага Антмайнер Р4 — повноцінне програмне забезпечення з великим вибором функцій і можливістю управління через веб-інтерфейс. Сьогодні це найбільш зручний варіант, який не викликає труднощів у налагодженні навіть у новачків. У складі робочого столу чотири вкладки, а саме:

 • статус Майнера;
 • настройки мережі;
 • конфігурація;
 • системи.

Для кожного посилання передбачені додаткові розділи, які можна вибирати в процесі роботи. Якщо говорити в цілому, для початку Майнінг потрібно вказати адресу гаманця і прописати настройки пулу, після чого можна приступати до видобутку віртуальних монет. Через інтерфейс майнер бачить найбільш важливі для нього параметри, а саме швидкість обертання вентиляторів, а також частоту процесорів. Крім того, виробник регулярно випускає оновлення ПЗ.

Харчування Bitmain Antminer R4

Кілька працюючих Асіка Antminer R4

У корпусі ASIC miner Antminer R4 передбачено шість роз’ємів типу PCI-e, через які подається постійна напруга від блоку живлення. Ці гнізда встановлені на хеш-панелі. Ще один роз’єм передбачений на контролері. Після підключення живлення потрібен під’єднати провід Ethernet і включити майнер.

Підключення та налаштування Антмайнер Р4

Вкладка з настройками Майнінг на Antminer R4
Вкладка з полями для вписування адрес пулів і назв Воркер

Щоб почати роботу з ASIC miner Antminer R4, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Підключаємося до пристрою. Мережевий протокол DHCP в автоматичному режимі розподіляє адреси IP.
 2. Завантажуємо IPReporter.zip з сайту minerlink.com.
 3. Разархівіруем файл, після чого два рази натискаємо на IPReporter.exe.
 4. Встановлюємо програму в папку, яка пропонується за замовчуванням, тиснемо на пуск і тиснемо на кнопку IP Reporter (встановлена ​​на платі контролера). Кнопку потрібно утримувати протягом п’яти секунд, поки не з’явиться звуковий сигнал.
 5. Перевіряємо ПК — на ньому має бути вказаний IP-адреса (показується у спливаючому вікні).
 6. Вказуємо IP-адреса, який прописаний в браузері, а далі пишемо логін і пароль. У розділі «Мережа» призначаємо статичний адреса IP і зберігаємо налаштування.

Конфігурація ASIC Antminer R4

Як виглядає вкладка Miner status в програмі для Асіка Antminer R4
Поля у вкладці Miner Status

Конфігурація ASIC miner Antminer R4 встановлюється в кілька етапів. Розглянемо кожен з них детальніше.

Загальні налаштування

На цьому етапі переходимо в розділ конфігурації і загальних налаштувань. Тут вказується:

 1. URL пула (адреса).
 2. Майнер (ім’я робочого в пулі).
 3. Пароль.

Особливість Р4 полягає в можливості настройки відразу трьох пулів з установкою пріоритету за важливістю. Якщо виставити для пулу найбільш слабкий пріоритет, він буде запускатися при зниженні продуктивності перших двох.

Далі встановлюємо варіант відключення Майнера в разі перегріву. Тут потрібно поставити позначку, щоб майнер припиняв видобуток при підвищенні 80 градусів Цельсія і відключався при 90 градусах. Також налаштовується відсоток швидкості обертання кулера. Якщо не встановити цей параметр вручну, система буде регулювати його автоматично з урахуванням температурних параметрів хеш-панелей. Як тільки всі показники задані, зберігаємо налаштування.

У додаткових параметрах можна змінити частоту. Для цього потрібно перейти в розділ конфігурації, а далі — в додаткові настройки. За замовчуванням встановлено параметр в 600 МГц, але його можна міняти.

стан Майнера

У процесі видобутку криптовалюта можна контролювати стан апарата і його робочий статус. Для цього потрібно перейти в відповідну вкладку (Стан), де можна отримати інформацію про кількість чіпів в ланцюзі, частоті Асіка, хешрейте кожної панелі, температурі чіпів і хеш-панелей. За спеціальним позначенням можна робити висновок про стан пристрою. Наприклад «О» означає, що майнер працює нормально, «Х» — має місце помилка, а «-» — пристрій несправний.

оптимізація системи

Виробник періодично рекомендує оновлювати програмне забезпечення. Для цього потрібно перейти у вкладку «Система», а після — «Оновлення». При бажанні зберегти поточні настройки необхідно натиснути на кнопку «Зберегти». Якщо потрібно завантажити оновлення, натискаємо огляд, вибираємо файл і тиснемо на «Flash image». Користуватися Майнер до завершення оновлення не бажано, адже в іншому випадку він може вийти з ладу. Після закінчення процесу система підтвердити успішне оновлення. Тепер перезапускаємо майнер, щоб в силу вступило нове програмне забезпечення.

У разі необхідності можна змінити пароль. Для цього потрібно перейти в розділ адміністрування системи, після чого вказати новий пароль і зберегти його.

Для перевірки версії ПЗ переходимо у вкладку «Огляд», а далі «Версія». З’являється інформація про дату прошивки і версії файлової системи. Якщо потрібно, можна скинути апарат до заводських налаштувань. Для цього в правій частині порту натискаємо на кнопку скидання (біля світлодіодів зеленого і червоного кольору). Тепер потрібно включити пристрій і дати йому попрацювати протягом п’яти хвилин, а після натиснути і утримувати скидання (10 секунд).

Окупність ASIC Antminer R4

Antminer R4 і блок живлення лежать на дерев'яній поверхні

Перед тим, як купити ASIC miner R4, важливо провести розрахунки окупності обладнання. Вихідні дані для розрахунку:

 1. Дата — 12.02.2018 року.
 2. Споживана потужність — 845 Вт.
 3. Хешрейт — 8,6 ТХ / сек.
 4. Ціна за електроенергію (Москва) — 0,09 долара.
 5. Відсоток пулу — 1%.

Місячний заробіток із застосуванням Майнера становить 141 долара, а в рік — 1716 доларів. Вартість пристрою в інтернет-магазинах близько 1500 доларів, тому повний термін окупності становить 11 місяців. Але варто прораховувати, що курсова вартість криптовалюта може змінюватися, що позначиться і на розмірі одержуваної прибутку.

Чи варто брати ASIC Miner R4?

Проводи, підключені до Асіка Antminer R4

Вже згадана модель відмінно підходить для домашнього застосування. Чи не виникає проблем і з тим, де купити ASIC miner Antminer R4, адже він продається в багатьох інтернет-магазинах. В експлуатації пристрій показав себе з кращого боку, працює стабільно, без надмірного шуму. Якщо поставити Асік в окремому приміщенні, можна розігнати його, підняти швидкість вентилятора і домогтися більшого хешрейта. При цьому через стінку шуму чутно не буде. Запас БП по потужності дозволяє досягти стабільної роботи навіть у разі прискорення. Що стосується частоти, підвищити її більше 625 МГц не вдається, та це й небезпечно через ризик поломки дорогих чіпів.

З мінусів варто виділити чутливість Майнера до перешкод у побутовій мережі. При скачках напруги можлива поломка вентиляторів або навіть плат хешування. Це особливо актуально, якщо вони працюють в режимі розгону. Щоб уникнути цих проблем, варто підключати апарат через стабілізатор або мережевий фільтр.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector