Асік або відеокарта: що краще для Майнінг

Щоб розібратися, що краще для Майнінг — Асік або відеокарта, важливо знати особливості обладнання, принципи його застосування і термін окупності. Вперше такі питання виникли в 2013-2014 роках, коли ціна і складність біткоіни зросла, а наявних потужностей стало недостатньо для видобутку криптовалюта. Витрати на збір і застосування ферм на базі GPU при Майнінг Bitcoin перестали окупатися, що змусило користувачів шукати інші варіанти.

Одне з рішень — застосування ASIC-Майнер, що відрізняються кращою продуктивністю, компактністю і швидкою окупністю. Але так чи так все однозначно? Що краще — Асік або відеокарти? У яких випадках рекомендується вибір того чи іншого обладнання? Що вигідніше з позиції прибутку? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Що більше підходить для Майнінг — Асік або відеокарта?

Графічне зображення протистояння Асіка і відеокарти в Майнінг

Видобуток криптовалюта — процес, що має на увазі обчислення хеш заголовків, переліків транзакцій і випадкових чисел. Результат роботи полягає в формуванні нового блоку криптовалюта і отримання винагороди. Наприклад, для біткоіни розмір премії на 15 лютого 2018 року становить 12,5 монет. Обчислення робиться за допомогою спеціального обладнання — відеокарт (GPU) або Асіка (ASIC-Майнер). Раніше для цих цілей застосовувалися і процесори (CPU), але з ростом складності Майнінг вони втратили актуальність.

Розбираючи питання, що краще — Асік або відеокарта, варто знати особливості роботи кожного з пристроїв.

Особливості ASIC-майнер

Асік-Майнер для видобутку криптовалюта — обладнання, яке з’явилося у продажу в 2013 році і заслужило популярність, завдяки надійності, високій хешрейту і порівняно малому споживанню енергії. Сам ASIC — мікросхема (чіп), призначений для виконання конкретного завдання. На відміну від стандартних ферм на GPU, Асік активніше розшифровує той чи інший алгоритм, що дозволяє швидше отримати блок, а разом з ним і премію.

Сьогодні ASIC-Майнер функціонують на різних алгоритмах — Scrypt, Х11, SHA-256 та інших. Як результат, покупка і настройка апарату відкриває шляхи для отримання основних криптовалюта — Даш (X11), біткоіни (SHA-256), Лайткоін (Scrypt) і їх ФОРКОМ. За заявою розробників, Асіка в десятки разів швидше, ніж стандартні GPU, що дозволяє домогтися кращої окупності. Щоб вийти на продуктивність Асіка, Майнер потрібно сконструювати ферму з 10 відеокарт (а то і більше), а це тягне за собою великі витрати.

Асік-Майнер споживають в середньому 1-1,2 кВт, а продуктивність деяких моделей досягає 10-14 ТХ / сек (для SHA-256) або 32 ГХ / сек (для X11). Конструктивно такі апарати складаються з плат з набором чіпів, блоків живлення і пам’яті, вентиляторів для обдування, а також роз’ємів для підключення живлення і зовнішніх пристроїв. Плати з мікропроцесорами, пам’ять і кулери знаходяться в одному блоці, стійкому до механічних впливів. Розміри пристрою невеликі, що дозволяє експлуатувати ASIC-Майнер будинку без виготовлення спеціальних стійок або додаткових конструкцій (правда в такому випадку потрібно щось вирішувати з шумоізоляцією).

Кращі Асіка:

 1. Bitmain Antminer S9 — пристрій з високою продуктивністю, що досягає 14 ТХ / сек. Їх плюсів Асіка варто виділити потужний процесор, компактність, легкість настройки і надійний корпус. В основі апарату лежать нові 16-нм чіпи ВМ1387, їх загальна кількість — 189 шт. Підключення до мережі здійснюється за допомогою порту Ethernet. Потужність споживання (при хешрейте в 14 ТХ / сек) становить 1372 Вт. Вартість апарату становить близько 2,3 тисяч доларів, але в роздрібному продажі вона може бути вище. Алгоритм роботи — SHA-256.
 2. INNOSILICON A5 DashMaster — потужний Асік, який вважається одним з кращих для видобутку на алгоритмі Х11. В основі пристрою лежать сучасні мікропроцесори A5 DashMaster ASIC. Саме завдяки їх роботі Асік видає 32,5 ГХ / сек. Потужність споживання при цьому складає потужність 750 Вт. Перевага A5 DashMaster полягає в тому, що аналогів за потужністю немає. Вартість апарату на сторінках офіційного магазину складає 2780 доларів.
 3. Bitmain Antminer L3 + — Асік, що працює з алгоритмом Scrypt, і застосовуваний для видобутку Лайткоінов. Функції «мозку» в пристрої виконують мікропроцесори ВМ1485 в кількості 288 одиниць. До плюсів Асіка варто віднести потужний процесор, надійний алюмінієвий корпус, невеликі розміри і легкість настройки. Продуктивність апарату 504 МХ / сек, а потужність споживання — 800 Вт. Що стосується ціни, покупка пристрою обійдеться десь в 1,5 тисячі доларів (на офіційному сайті). Якщо брати товар в інтернет-магазинах, він обійдеться значно дорожче — приблизно 3-3,5 тисяч доларів.

Відкрите для Майнінг

Незважаючи на появу ASIC-Майнер, питання що краще — Майні Асік або відеокарти, поки не втратив актуальності. Це пов’язано з появою нових криптовалюта, які ще не набрали популярності і в майбутньому можуть вирости в ціні. Саме для їх видобутку застосовуються ферми на GPU. Що стосується усталених криптовалюта, таких як біткоіни або Лайткоін, використання відеокарт не дає очікуваного результату.

Головна функція GPU в комп’ютері — рендеринг графіки, її відтворення. Пристрій готовий виконувати великий обсяг одноманітних операцій (математичних і логічних), що дозволяє застосовувати відеокарти при видобутку криптовалюта. Різниця в тому, що продуктивність таких апаратів багато нижче, ніж у випадку з ASIC-Майнер. Щоб підвищити ефективність видобутку монет, учасники мережі об’єднують до 4-8 відеокарт, збільшуючи тим самим хешрейт і підвищуючи розмір заробітку.

Виділимо кілька популярних GPU для Майнінг:

 1. Nvidia GTX 1070 Ti — відеокарти, побудовані на базі просунутої архітектури, що відрізняються підвищеною продуктивністю. Швидкодія пам’яті становить 8 Gbps, тактова частота 1683 МГц. Пам’яті типу GDDR5 — 8 GB. Споживання енергії — 180 Вт. Ціна GPU на офіційному сайті близько 600 доларів. Хешрейт на алгоритмі Neoscrypt — 0,86 MH / s, на Equihash — 497,92 Sol / s.
 2. Nvidia Titan V — сучасна відеокарта, побудована на унікальній архітектурі Nvidia Volta, що забезпечує високу продуктивність. До особливостей варто віднести тривимірну стекову пам’ять, видачу 110 терафлопс при вирішенні завдань, а також можливість розгону. Представлена ​​GPU має 12 Гб пам’яті типу HBM2 і 640 ядер типу Tensor. Частота роботи становить 1,455 ГГц. Вартість пристрою на офіційному сайті близько 3950 доларів. Хешрейт на алгоритмі Neoscrypt — 2,61 MH / s, на Equihash — 884,52 Sol / s.
 3. AMD RF Vega 64 — нова відеокарта від відомого виробника, призначена для вирішення графічних завдань будь-якої складності. Частота GPU становить 1247/1546 МГц, потужність плати — 295 Вт, пам’ять — 8 Гб. Ціна пристрою близько 1150 доларів США. При Майнінг на алгоритмі Daggerhashimoto хешрейт складе 39,69 МХ / сек, а на алгоритмі Equihash — 505,92 Sol / s, KECCAK — 793,7 MH / s.

Як варіант, можна вибрати і більш бюджетні моделі — GTX 1060, GTX 1070, RX470 і інші.

Асіка або відеокарти — порівняльний аналіз

Відеокарта навпаки Асіка

При виборі обладнання для Майнінг багато хто орієнтується тільки на ціну, але такий підхід помилковий. Щоб визначити, на чому краще Майні — на Асіка або відкритих, потрібно зробити комплексну роботу з аналізу складових елементів. Нижче розглянемо основні критерії вибору.

складність збірки

Варто відзначити, що Майнінг на відеокарті починається з трудомісткого процесу — покупки обладнання. Для роботи потрібні наступні елементи:

 1. Відеокарта. Це найбільш дороге обладнання майнінговой ферми. Саме GPU робить обчислення, і від її потужності залежить заробіток Майнера в день. Щоб отримати максимальну продуктивність, варто використовувати нові моделі відеокарт з тих, що розглянуті вище. Багато хто цікавиться, якого обладнанню віддати перевагу — AMD або Nvidia. Досвідчені Майнер запевняють, що перші видають кращу продуктивність на 7-10%. При цьому гучність вентилятора також вище. При виборі GPU варто орієнтуватися на частоту ядра і обсяг пам’яті, можливість для розгону, а також наявність необхідних живильних роз’ємів.
 2. Материнська плата. Тут головний параметр — число слотів PCIe. Бажано, щоб їх було не менше чотирьох. В Інтернеті таких моделей досить. Як приклад, ASRock H81 Pro BTC. Це спеціалізована «материнка», яка призначена для Майнінг віртуальних монет.
 3. HDD і оперативна пам’ять. До цієї складової ферми жорсткі вимоги не пред’являються. Бажано, щоб місткість жорсткого диска була від 60 Гб, а оперативна пам’ять — від 4 Гб і більше.
 4. Блок живлення — елемент, на якому краще не економити, адже саме він буде живити GPU і інше обладнання. При виборі варто підсумувати потужність «заліза» і додати 10-20% зверху для надійності. Окрему увагу варто приділити ККД. Чим більше цей параметр, тим краще.
 5. Процесор — вибирається з урахуванням материнської плати (вони повинні бути сумісні). При цьому брати занадто дорогі пристрої немає необхідності.
 6. Райзер — спеціальні перехідники, що виконують функцію подовжувача. Рекомендується купувати пристрої з USB 3.0.
 7. Каркас для кріплення елементів системи.

Вартість ферми на GPU буде відрізнятися в залежності від обраної конфігурації. Якщо брати порівняно недорогі відеокарти, загальні витрати становитимуть 4-5 тисяч доларів.

У випадку з ASIC-Майнер проблеми зі складанням відсутні. Такі апарати продаються комплектом, який готовий до підключення. Досить під’єднати блок живлення (якщо він йде окремо) і кабель Ethernet. Що стосується комп’ютера, до якого підключається Асік, особливих вимог не висувають. Це може бути навіть бюджетний ноутбук, адже головне навантаження бере на себе саме Асік-майнер. Витрати на обладнання (для ферми на ASIC-Майнер) складають від 2 до 5 тисяч доларів в залежності від ПК і вибраного пристрою для видобутку криптовалюта.

можливість модернізації

Якщо порівнювати Майнінг на відкритих і Асіка, варто врахувати перспективи підвищення продуктивності і зростання ефективності обладнання. З підвищенням складності видобутку криптовалюта ASIC-майнер приносить менший прибуток. У такій ситуації можна розігнати його на 10-20%, але більше «видавити» не вийде. У разі різкого стрибка ціни Асік втрачає ефективність і перетворюється в шматок заліза.

У випадку з GPU все простіше, адже при зниженні прибутку легко додати нові відеокарти. В процесі Майнінг отриманий прибуток можна пускати на оптимізацію обладнання, закупівлю більш потужних пристроїв. Отже, з позиції модернізації варіант з GPU більш привабливий.

окупність

Щоб порахувати окупність, немає необхідності брати калькулятор і витрачати час на розрахунки. Необхідні обчислення можна зробити за допомогою онлайн-сервісу nicehash.com. Для розрахунку потрібно вибрати обладнання, вказати витрати на електроенергію, після чого отримати результат.

Для прикладу визначимо, що вигідніше — Асік або відеокарта. Будемо зіставляти AMD RF Vega 64 і Bitmain Antminer S9. Вихідні дані такі:

 1. Дата обчислення — 15.02.2018 року.
 2. Тариф за електроенергію — 0,09 долара (для Москви).

Розрахунок для відеокарти AMD RF Vega 64 показує, що місячний прибуток може досягати 78 доларів. При цьому найбільшу ефективність GPU показує при роботі з алгоритмами DaggerHashimpot і Equihash. Що стосується ASIC-Майнера Bitmain Antminer S9, з його допомогою вдається заробити в місяць 249 доларів (при Майнінг криптовалюта на SHA-256). Якщо підрахувати прибуток для інших пристроїв (Асіка і GPU), співвідношення буде приблизно таким же. Отже, робота з ASIC-Майнер дає більший дохід.

Асік або відеокарта — позитивні і негативні сторони

Асік і відеокарта на білому тлі

Вибираючи, що краще — Асік або відеокарта в 2018 році, варто вивчити переваги і недоліки для кожного варіанта.

У ASIC-Майнер виділимо наступні плюси і мінуси:

перевагинедоліки
Можливість швидкого запуску.
Для початку роботи досить підключити апарат, запустити ПО і внести параметри
пулу.
можна Майні
обмежене число алгоритмів. Наприклад, якщо Асік працює тільки на SHA-256,
перепрограмувати його не вийде. Якщо видобуток обраної криптовалюта втрачає
актуальність, майнер також виявляється не потрібен.
менше комплектуючих
деталей, які можуть зламатися в процесі Майнінг. Це означає, що при експлуатації
виникає менше проблем з ремонтом.
Висока ціна. щоб
почати Майні, потрібно витратити велику суму на покупку устаткування — 1-1,5
тисяч доларів і більше. Не у всіх людей є стартовий капітал для видобутку
монет.
Можливість транспортування.
Асіка виготовляються із застосуванням потужного корпусу з металу. апарат можна
перевозити на будь-які відстані і не переживати про його збереження.
У разі поломки
відремонтувати Асік самостійно навряд чи вийде. Якщо пристрій на
гарантії, його доведеться повертати виробникові, чекати ремонту і зворотного
доставки. Це весь час, протягом якого ситуація на кріптовалютном ринку
може змінитися.
Високий заробіток.
Середня окупність обладнання становить 12-13 місяців. цей показник
залежить від ситуації на кріптовалютном ринку і вартості монет, які Майні
учасник мережі.
Виробник випускає
нові моделі партіями. Якщо всі пристрої куплені, доводиться чекати
виготовлення нових апаратів, а це займає час. У такому випадку єдиний
вихід — брати товар у перекупників і переплачувати гроші.
При покупці Асіка з
шлюбом поміняти апарат вельми складно і дорого.
висока гучність
відлякує багатьох Майнер, адже перебувати поруч з Асіка в квартирі
практично нереально. Виходом вважається розміщення апарату в інший (нежитловий)
кімнаті або придбання шумоизоляционного боксу.
Після включення апарат
активно гріється, тому для плати може знадобитися додаткове
охолодження.

Що стосується ферм на відкритих, то важливо враховувати наступні плюси і мінуси:

перевагинедоліки
За допомогою GPU можна
Майні будь криптовалюта і вибирати ті, які на поточний момент приносять
найбільший прибуток. Як варіант, наявні потужності продавати сервісів хмарного Майнінг.
щоб перевезти
обладнання з місця на місце доводиться все розбирати, а після збирати, що
займає чимало часу.
порівняно низький
рівень шуму дозволяє облаштувати ферму в домашніх умовах без ризику для
комфорту проживання.
На покупку всіх
комплектуючих елементів і підготовку ферми до роботи доведеться витратити чимало
часу. Крім того, необхідні спеціальні знання для виконання такої роботи.
У разі поломки будь-якого
з елементів, знайти комплектуючі деталі на ринку і виконати ремонт не
становить проблем.
Готова ферма має
великі розміри і займає чималу площу в квартирі.
Збирати ферму на
відкритих можна поступово, не вкладаючи відразу велику суму.
Термін окупність вище,
ніж у випадку з Асіка.
Знайти відеокарти не
складає труднощів — таке обладнання завжди є у продажу. винятком
є популярні моделі відеокарт, над пошуком яких припадає
потрудитися.
Якщо відеокарти не
потрібні, їх завжди можна продати. Таке обладнання трохи втрачає в ціні.

Що краще — Асік або відеокарта?

Відеокарта від Radeon і Асік Dragonmint 16T

На завершення можна підвести підсумки щодо актуальності та ефективності застосування ASIC-Майнер і GPU. Перші являють собою готовий апарат, який має невеликі розміри і починає працювати відразу після підключення. У випадку з фермами на GPU доведеться витратити час на настройку ПО і самого обладнання.

Що стосується фінансової частини, Асіка вимагають великих витрат на старті, в той час як ферму можна збирати поступово, у міру появи грошей. Крім того, Майнінг на GPU універсальний. Учасник мережі може добувати ті монети, які на поточний момент принесуть найбільшу вигоду. Асік не може похвалитися такою «гнучкістю». Він прошитий на один або два алгоритму, в межах яких може працювати. Крім того, розігнати його більше, ніж на 10-20% поточної потужності не вийде.

Отже, за відсутності значних коштів і чітких завдань щодо видобутої криптовалюта, краще віддати перевагу фермам на відкритих. Якщо на руках є стартовий капітал і стоїть мета швидко окупити витрати, краще рішення — Асіка.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector