Бережи батька криптовалюта: який біткоіни гаманець краще

Цей вибір буде залежати від багатьох факторів. Так чи інакше, ви все одно зупиніться на чомусь одному. Сказати чесно, це рішення ви приймете дуже швидко, на інтуїтивному рівні.

Що це взагалі таке

Не варто думати, що кріптовалютний гаманець — це просто цифрова версія звичайного гаманця. По суті все вірно: на ньому зберігаються ваші кошти. Однак криптовалюта виражена в цифровому коді. Відповідно, він зберігає не самі монети, а саме цей код і історію транзакцій, пов’язану з ним.

Історія є однією з найважливіших складових гаманця, оскільки через неї ви будете проводити транзакції. Припустимо ви отримали 3 перекладу розміром 0.3 BTC, 0.2 BTC і 0.5 BTC. Вам потрібно відправити 0.9 BTC. Ви не будете просто відраховувати відповідну кількість битка. Для цього ви об’єднаєте 3 попередніх транзакції і відправите їх у мережу з міткою 0.9 BTC. Така сума буде переведена адресату, а вам буде повернута здача у вигляді нової транзакції.

Виходить, що кріптовалютний гаманець — це засіб зберігання історії транзакцій і кодів криптовалюта, що разом і формує грошовий баланс.

Які бувають гаманці

Сховище золотих металів було однаковим для всіх ситуацій. Хоч в Африці, хоч в Алясці — це просто приміщення, де збирають видобуток. Але кріптовалютние гаманці знайшли різноманітність.

  • мобільний;
  • десктопний;
  • апаратний;
  • Інтернет;
  • паперовий.

Вивчивши особливості кожного виду, а також оцінивши свої потреби, можна буде вибрати конкретний гаманець.

Вибір потрібно робити виходячи з потреб у використанні і надійності. Якщо ви хочете інвестувати в криптовалюта на довгострокову перспективу, то краще брати паперовий або апаратний гаманець, оскільки на них монети зберігаються офлайн. Відповідно, поки ви не дочекаєтеся хорошого приросту курсу, ніхто не зможе отримати доступ до ваших коштів.

Якщо ви збираєтеся проводити звичайні платежі з якихось операцій, то можна взяти десктопний (бажано синхронізований з блокчейном). Завдяки йому можна швидко оформляти транзакції, зберігши при цьому безпеку зберігання.

Раптом ви трейдер? Тоді найкраще використовувати веб версію гаманця, оскільки з нього швидше за все будуть відправлятися кошти на біржу. Ці варіанти можуть бути самими різними. Варто реально оцінити, що ви хочете робити з криптовалюта, а потім вже зупинятися на якомусь з видів гаманців.

десктопні гаманці

Велика кількість видів гаманців не єдине, що є в мережі. Умільці створили безліч різних програм для роботи з криптовалюта. Багато хто сидить і думає, який гаманець з усіх існуючих найкращий. Знову-таки, це залежить від його виду.

Якщо ви будете використовувати клієнт для комп’ютера, то, безумовно, Bitcoin Core залишить всіх далеко позаду. Офіційне додаток викликає найбільше довіри і часто є самим простим у використанні. Але завжди є свої нюанси.

Так, Bitcoin Core простий у використанні. Отримання і відправка коштів зрозумілі на інтуїтивному рівні. Також, можна спростити для себе відправку монет, додавши відповідний адресу гаманця і суму переказу в адресній книзі. Більш того, ви можете самостійно вказати комісію за проведення транзакції.

Але не можна забувати про обсяг пам’яті, який вимагає цей гаманець. Він не звертається до зовнішніх серверів для підтвердження транзакцій. Це забезпечує високий рівень безпеки його використання. Але для цього потрібна повна синхронізація гаманця з блокчейном. Сьогодні він займає більш 220гб, і цей розмір тільки зростає.

Крім цього, забезпечення безпеки клієнта лежить і на користувача. Якщо халатно поставитися до захисту самого комп’ютера, то гаманець постраждає незалежно від його власного захисту.

Інший варіант десктопного Bitcoin-гаманця — ArcBit. Він має спрощений функціонал і інтерфейс, а також займає менше місця, оскільки не є повноцінним клієнтом мережі. Для проведення транзакцій він звертається на зовнішній сервер, тому ви повинні бути впевнені в цьому джерелі, щоб не втратити свої кошти.

Також варто враховувати, що це неофіційний клієнт, тому ви повинні упевнитися в надійності розробника, перш ніж завантажувати додаток. Цей гаманець також дозволяє встановити будь-яку комісію, однак він дає свої рекомендації виходячи зі стану мережі. Таким чином ви не будете переплачувати.

Наступний по праву популярний гаманець — Electrum. Він вимагає мало ресурсів, для підтвердження транзакцій звертається до надійних віддалених серверів. Він менш безпечний, ніж Bitcoin Core, оскільки вимагає таке звернення, однак, на відміну від ArcBit він бере будь-який випадковий список.

Для доступу до гаманця використовується багатьма вже відома двухфакторная аутентифікація, завдяки якій забезпечується високий рівень захищеності клієнта. Як і Bitcoin Core, даний клієнт дозволяє самостійно встановлювати комісію.

Мобільні гаманці

Додатки кріптовалютних гаманців для смартфонів дозволяють в будь-який момент контролювати свої кошти і здійснювати різноманітні транзакції. Можливо, такі клієнти — це найзручніший варіант для тих, хто постійно подорожує і використовує смартфон в якості основного гаджета.

В першу чергу хотілося б розглянути Bitcoin Wallet, оскільки він є офіційним мобільним клієнтом. Гаманець максимально простий у використанні, на першій сторінці надає інформацію про всі попередні транзакції. Він безпосередньо підключається до Bitcoin-мережі, що забезпечує високий рівень безпеки ваших коштів. Які він надає можливості?

  • Швидка оплата за допомогою сканування QR;
  • наявність конвертера валют;
  • використання адресної книги;
  • оплата через Bluetooth.

Ще один популярний гаманець, який працює трохи менше, ніж існує биток — Mycellium. Цей клієнт також зручний у використанні, оскільки всі основні функції знаходяться на головному екрані. З ним зможе розібратися навіть дитина.

Однак, цей гаманець не найнадійніший серед усіх мобільних клієнтів. Для підтвердження транзакцій він постійно звертається до одного сервера. Тому ви повинні бути впевнені, що це джерело не буде симулювати платежі. Але з огляду на те, що йому довіряють вже багато років, можна стверджувати, що це хороший вибір для зберігання своїх біткоіни.

Coinspace, можливо, найкращий варіант для тих, хто починає осягати ази кріптовалютних гаманців для смартфонів. Так само, як і попередні клієнти, він дуже простий у використанні. Більш того, транзакції через нього проходять досить швидко без здійснення додаткової плати за використання самої платформи.

Знову-таки, цей клієнт заснований на централізованої перевірки перекладів. І хоча bitcoin.org рекомендує його як один з мобільних гаманців, він все ще свіжий і не пройшов перевірку часом.

Головним мінусом всіх мобільних гаманців є недостатня надійність. Нехай самі клієнти забезпечені досить хорошою системою захисту, однак, є ще питання захисту самого смартфона. Як відомо, вона часто не витримує багатьох атак.

Всі дані гаманця зберігаються в прихованих файлах вашого телефону, але використання шкідливого ПО може їх пошкодити, що надасть доступ до цих даних — а, відповідно, і до інформації з вашого гаманця.

веб

Онлайн-версії кріптовалютних гаманців реалізовані у вигляді розширень для браузера, або просто на сайтах. Відповідно, вам не доведеться завантажувати ніяких клієнтів, однак, в деяких випадках може знадобитися реєстрація. Транзакції через них проводяться досить швидко, оскільки такі кошики постійно підключені до мережі.

Але це також може вилитися в величезний мінус для збереження ваших коштів, оскільки багато сайтів часто схильні до хакерських атак. Крім цього, можна наштовхнутися на фішинг або просто адмінів-шахраїв, які лише шукають легкої наживи.

Так чи інакше, я б не радив використовувати онлайн-гаманці для зберігання великої кількості біткоіни, оскільки дуже високий ризик втратити свої кошти через низьку надійності платформи.

паперові гаманці

Найкращий варіант для холодного зберігання біткоіни. Все, що потрібно для забезпечення безпеки — тримати папірець з адресою в надійному місці і не втрачати її. Ніхто не зможе отримати доступ до ваших коштів, тому що цей гаманець ніколи не буде підключений до мережі.

Відмінною рисою є те, що його можна використовувати лише для отримання коштів. Для цього потрібно дати відправнику публічний ключ. Коли ви захочете вивести з нього кошти, потрібно взяти телефон і відсканувати QR-код приватного ключа. На мобільний гаманець моментально надійдуть кошти, а ось паперовий варіант вже залишиться простим листом, непридатним для зберігання криптовалюта.

апаратні гаманці

Також відмінний спосіб зберігати свої біткоіни офлайн, однак, в цьому плані все ж поступається паперовому варіанту. Рівень безпеки забезпечений двухфакторной аутентификацией — а саме, введенням пін-коду на самому пристрої перед його підключенням до комп’ютера, а також введенням мнемонічною фрази для підтвердження будь-якої дії.

Серед кращих компаній сьогодні виділяють Trezor і Ledger. Крім цього на ринку є ще два новачки — Keepkey і Digital Bitbox. Ви можете замовити їх на E-bay або Aliexpress, але ми радимо купувати на офіційному сайті.

Кілька тижнів тому BBC опублікували новину про те, що захист Ledger Nano S була зламана 15-річним підлітком. Команда підтвердила це, позначивши, що вони зреагували на звернення хлопця і виправили відповідну дірку, проте, немає ніяких гарантій, що це правда. Тому пристрої, які продаються на сторонніх сайтах, можуть бути не зовсім надійними.

Користуватися апаратними гаманцями — не надто велике задоволення. Спочатку потрібно ввести купу паролів, потім дочекатися синхронізації з програмою на комп’ютері. Кожна дія потрібно підтверджувати введенням мнемонічною фрази на самому пристрої. Крім цього, якщо ви випадково введете невірний пароль, то пристрій просто відключається. 3 невірних введення чреваті повною очисткою даних.

Однак саме такі заходи і створили їм репутацію найнадійнішого холодного сховища. Якщо у вас багато Bitcoin, і ви турбуєтеся за кожен з них, тоді не пошкодуйте 100 доларів і купіть собі апаратний гаманець.

Кожному своє

Як ми вже говорили, вибір буде залежати повністю від ваших потреб. Якщо вам потрібна висока захист — це буде папірець або пристрій. Якщо швидкі транзакції на невелику суму, то це може бути мобільний клієнт. Вам потрібно більше варіантів програм, ніж ми надали? Тоді радимо звернутися Bitcoin.org. Вони рекомендують кращі клієнти для зберігання золота криптовалюта.

Кріпторинок кожен день радує своїми новинами, тому цілком ймовірно, що незабаром ми побачимо нові варіанти гаманців. Про це відразу ж буде написано на нашому сайті і сторінках у соціальних мережах.

Нехай ваші Bitcoin завжди будуть з вами!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector