Bitcoin Private криптовалюта: мета створення, можливості і розвиток

Криптовалюта Bitcoin Private (BTCP) — цифрова валюта, створена шляхом хард ФОРКОМ (hard fork) від ZClassic (ZCL) і Bitcoin (BTC) з метою вирішення ряду проблем, з якими зіткнувся оригінальний біткоіни.

Творці монети поставили перед собою завдання подолати такі перешкоди на шляху розвитку блокчейна, як недостатній розмір блоку і повільні транзакції, а також псевдо-централізацію мережі.

Історія розвитку і команда

У міру розвитку блокчейна біткоіни, він зіткнувся з недостатнім масштабуванням мережі, перевантаженням через велику кількість транзакцій і низької пропускної здатності. Поява інтелектуального обладнання для Майнінг привела до часткової псевдо-централізації мережі після того, як більша частина мережі виявилася під впливом великих майнінгових пулів, спільнот і обчислювальних центрів.

BTCP був створений шляхом проведення жорсткої вилки від ZCL і BTC 28 лютого 2018 року. Це призвело до того, що велика частина монет була розподілена в форматі airdrop між власниками BTC і ZCL. По суті, нова монета стала першим у своєму роді «вилковим злиттям» BTC і ZCL. Мета проекту полягала в тому, щоб об’єднати високий рівень конфіденційності мережі Zclassic зі стійкістю, безпекою і прозорістю блокчейна Bitcoin.

Над створенням і підтримкою нової криптовалюта працюють більше 200 чоловік, включаючи близько 20 фахівців різного профілю:

 • Джейкоб Брутман (операційний директор, доктор філософії);
 • Джузеппе Штут (фахівець з розвитку стратегії стартапів);
 • Ден Фарина (фулстек-розробник);
 • Кріс Сулмон (розробник цифрових гаманців);
 • Джеймі Оуенс (інженер в сфері хмарних технологій);
 • Там Тран (веб-розробник).

Офіційний сайт: btcprivate.org.

Опис основних цілей створення

BTCP — продукт злиття BTC і ZCL, спрямований на об’єднання кращих характеристик і зниження транзакційних зборів. Як і інші криптовалюта вона буде являти собою децентралізовану однорангові з’єднання на базі блокчейна.

У «Білій книзі» говориться, що творці нової цифрової валюти ставлять перед собою мету створення «кращої технології, більш швидких транзакцій і більш низькою комісії за транзакції».

Мережа буде використовувати революційну технологію zk-SNARKS, спочатку з’явилася в Zcash. Вона забезпечує високий рівень анонімності транзакції. Можливості zk-SNARKS в поєднанні з великим співтовариством і лідерством біткоіни на ринку дозволять об’єднати все краще двох криптовалюта в новій цифровій монеті. Автори проекту також впевнені, що їх мережа може бути дуже корисною у сфері комерційних транзакцій.

Крім амбітних цілей на майбутнє команда проекту встигла досягти вражаючих результатів, включаючи:

 • встановлення партнерських відносин з постачальниками і платіжними шлюзами (через величезного інтересу продавців до цієї можливості, команда розробників прискорила реалізацію цього пункту дорожньої карти, почавши перший етап 13 квітня 2018 року);
 • розширення списку бірж, на яких буде торгуватися токен BTCP;
 • розвиток маркетингу, підтримки і зв’язку з спільнотою (на сьогоднішній день проект представлений більш ніж в 17 країнах);
 • випуск офіційних гаманців і платіжних рішень, а також робота по інтеграції сумісності монети з апаратними гаманцями Ledger і мобільних гаманців iOS і Android.

переваги BTCP

Перелік сильних сторін криптовалюта включає:

Конфіденційність

BTCP використовує ту ж технологію для підтримки анонімності, що і ZClassic — zk-snarks. Це означає, що всі транзакції реєструються в публічній блок-ланцюжку, але інформація про відправників, одержувачів та інші метадані залишаються неідентифіковані.

децентралізація

Як і біткоіни, BTCP є однорангові з’єднання, в рамках якої всі транзакції здійснюються без посередника. Всі вони перевіряються мережевими вузлами з використанням криптографічного технології шифрування і подальшим записом в блокову ланцюжок.

Висока швидкість

На відміну від Bitcoin, BTCP має блоки більшого розміру, не жертвуючи анонімністю і безпекою, як і будь-яка інша існуюча криптовалюта на основі біткоіни. При цьому швидкість мережі набагато вище в порівнянні з технічними можливостями оригінального блокчейна.

Відкритий вихідний код

Вся кодова база BTCP доступна для перегляду і перевірки всіма користувачами. Вона знаходиться у відкритому доступі і отримує активну підтримку з боку постійно зростаючої спільноти.

Спільнота

Наявність прозорості та відкритого вихідного коду BTCP дозволяє стороннім розробникам з будь-якої країни світу брати участь в розвиток мережі, вносячи посильний вклад в залежності від своїх навичок.

Справедливий запуск мережі

Випуск BTCP був здійснений відкритим і справедливим чином. Всі монети були розподілені між власниками BTC і ZCL в співвідношенні 1 до 1.

Подробиці жорсткої вилки BTCP

Хард форк є поділ однієї криптовалюта на дві різні мережі. Це відбувається шляхом зміни коду криптовалюта, що призводить до утворення «старої» і «нової» її версії. Випадок з BTCP є свого роду унікальним, тому що ця монета була утворена від вилки відразу двох криптовалюта — ZCL і BTC.

Основна інформація про хард Форк:

 • дата проведення — 28 лютий 2018 роки;
 • номера блоків, на яких відбулася вилка — 511346 (BTC) і 272 991 (ZCL);
 • дата запуску основної мережі — 3 березня 2018 року.

Як отримати BTCP?

У момент реалізації вилки відбулася фіксація даних на гаманцях власників монет ZCL і BTC. Всі користувачі, у яких на момент хард ФОРКОМ були монети ZCL або BTC на гаманцях або кріптовалютних біржах можуть отримати аналогічну кількість монет BTCP. Наприклад, якщо у користувача було 15,4 ZCL і 0,1 BTC, то в підсумку він отримає 15,5 BTCP.

Де купити BTCP?

Купівля та продаж токенов BTCP доступна на таких біржах, як:

 • HitBTC;
 • Trade Satoshi;
 • Nanex;
 • Sistemkoin;
 • Exrates;
 • Octaex;
 • TradeOgre.

На момент написання статті курс BTCP до долара становив $ 27,61, до рублю — 1854,59 RUR, а ринкова капіталізація перевищувала $ 563 млн. Токен займав 46-е місце на кріптовалютном ринку.

Де зберігати BTCP?

На поточний момент для користувачів доступний ряд гаманців, скачати які можна з офіційного сайту:

 • повноцінний десктопний гаманець;
 • Electrum Wallet;
 • паперовий гаманець;
 • Coinomi Wallet.

Як Майні BTCP?

Майнінг BTCP доступний, як за допомогою відеокарт, так і процесорів, але найбільш вигідним і популярним способом залишається участь в пулах.

У криптовалюта використовується алгоритм Equihash. Це означає, що Майнер можуть використовувати обладнання аналогічне тому, яке застосовується при видобутку Zcash. Для цього достатньо вказати URL-адресу пулу поруч з номером порту.

Крім рекомендованих спільнотою сервісів пулів для Майнінг (mining pool) розробники криптовалюта пропонують офіційний сервіс, знайти посилання на який можна на офіційному сайті. На момент написання статті хешрейт офіційного пулу становив 617,658 kH / s, а складність мережі — 110,83107 k.

Перспективи і прогноз на 2018 рік

BTCP володіє широкими перспективами, використовуючи все краще, що є у Bitcoin і ZClassic. За проектом стоїть досвідчена команда розробників і сильне співтовариство, яке твердо має намір реалізувати задуману мережу з високою швидкістю транзакцій, надійної конфіденційністю і децентралізацією. Це дозволяє сподіватися на те, що все задумане буде втілено в реальність і призведе до запуску повноцінного криптовалюта з оригінальною комбінацією двох блокових мереж.

Подібне злиття шляхом хард ФОРКОМ є першим у своєму роді, тому на рівні технічних експериментів таке нововведення викликало великий інтерес і привертає чимало уваги. В результаті, буквально за два місяці з моменту свого створення ціна BTCP стрімко зросла, і монета швидко увійшла в топ-100 цифрових валют за ринковою капіталізацією.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector