Біткоіни-гаманець в Білорусі — як створити і поповнити

 • Як поповнити біткоіни-гаманець в Білорусі — популярні способи
 • Чи можна купити біткоіни за білоруські рублі
 • В кінці грудня 2017 року біткоіни офіційно стали легальною грошовою одиницею в Білорусі. Криптовалюта отримала підтримку на державному рівні, а головне — до неї позитивно ставиться глава країни А. Г. Лукашенко. Легалізація монет BTC закономірно підвищила інтерес до них з боку білорусів. Багато людей захотіли спробувати себе в кріптовалютной сфері, але далеко не всі знають, з чого треба починати.

  У сьогоднішньому огляді ми з’ясуємо, як створити гаманець біткоіни в Білорусі. Розглянемо доступні варіанти сховищ і тонкощі їх застосування.

  Біткоіни-гаманець в Білорусі: методи створення кріптовалютного гаманця

  Біткоіни-гаманець і карта Білорусі

  Оскільки Bitcoin в Білорусі офіційно дозволений, немає ніяких проблем з тим, щоб створити гаманець для нього. Не потрібно користуватися VPN або вдаватися до інших хитрощів. Досить лише вибрати оптимальний для себе варіант сховища, і можна приступати до накопичення монет.

  Далі ми розглянемо існуючі види гаманців і на конкретних прикладах розберемо алгоритм їх створення.

  Заводимо програмний біткоіни-гаманець

  Завантаження гаманця Bitcoin Core
  Запуск програмного гаманця Bitcoin Core

  Програмні або десктопні гаманці необхідно встановлювати на жорсткий диск комп’ютера або ноутбука. Такі додатки хороші тим, що дозволяють людині зберігати приватні ключі у себе, а не на сторонніх серверах. Десктопні гаманці досить прості в застосуванні, а головне — їх вкрай важко зламати.

  Сьогодні до послуг користувачів надається 2 типу програмних клієнтів:

  1. Товсті — Bitcoin Core, Armory, Bitcoin Knots.
  2. Тонкі — Bither, Electrum.

  Перший тип десктопних гаманців викачує на жорсткий диск весь блокчейн мережі, тому перед їх установкою необхідно звільнити на вінчестері мінімум 145 Гб простору. Обов’язково потрібно залишати запас на 50-60 Гб, адже база щодня «важчає» приблизно на 100 Мб.

  Друга категорія сховищ більш проста в застосуванні. Такі гаманці не завантажують все блоки транзакцій, тому їх можна застосовувати відразу після інсталяції. У той же час, тонкі гаманці менш безпечні, так як при перекладах вони звертаються до бази блокчейна, що зберігається на сторонніх серверах.

  Створення нового гаманця можна розглянути на прикладі товстого гаманця Bitcoin Core. Вам потрібно виконати наступні дії:

  1. Переходимо за адресою bitcoin.org/ru/download і завантажуємо доступну версію програми.
  2. Запускаємо інсталяційний файл і чекаємо закінчення інсталяції.
  3. Запускаємо програму і вибираємо місце, в яке завантажиться блокчейн (не забуваємо про його великий обсяг і про те, що потрібно залишити солідний запас).
  4. Після завершення синхронізації (як правило, на це йде 3-4 дні) заходимо у вкладку «Отримати» і тиснемо на кнопку «Запросити платіж». Програма автоматично згенерує новий біткоіни-адреса, на який відразу можна отримувати гроші.
  5. Приймаємо додаткові запобіжні заходи: придумуємо пароль для клієнта, створюємо копію файлу wallet.dat з приватним ключем (вкладка «Файл» і пункт «Зробити резервну копію гаманця»). Крім того, можна забезпечити «холодну» зберігання монет. Для цього генеруємо адреса, копіюємо wallet.dat на сторонній носій (флешку, зовнішній жорсткий диск) після чого видаляємо оригінальний файл з приватним ключем. Без wallet.dat жоден зловмисник не зламає ваш профіль, але вам доведеться кожного разу закидати його на ПК при здійсненні відправок.

  У випадку з легкими гаманцями (Bither або Electrum) все проходить по практично ідентичним сценарієм (з тією лише різницею, що вам не треба чекати закінчення синхронізації). Генерація адреси здійснюється у вкладці «Отримати» або «Receive». Для «холодного» зберігання монет треба також скопіювати файл з приватним ключем на відключений від інтернету носій. Для максимальної зручності та безпеки можна встановити гаманець на зовнішній жорсткий диск. При такому розкладі гаманець буде перебувати на пристрої, який більшу частину часу не має зв’язку з мережею. Вихід в інтернет буде доступний лише при підключенні носія до комп’ютера для перекидання біткоіни іншим користувачам.

  Онлайновий біткоіни-гаманець в Білорусі: реєстрація і застосування

  Головна сторінка майданчики coin.space
  Інтерфейс онлайн-гаманця coin.space

  Такий тип гаманців заводиться ще простіше і швидше. Для прикладу розглянемо реєстрацію на сервісі Coin.space:

  1. Заходимо на сайт coin.space.
  2. Вибираємо пункт «Створити новий гаманець».
  3. Кількома на кнопку «Створити фразу-пароль». Після цього на екрані з’являться 12 англійських слів, які вам обов’язково треба скопіювати в окремий текстовий файл. Це буде ваш особистий ідентифікатор для входу в профіль.
  4. Підтверджуємо, що ми зберегли у себе копію фрази. Врахуйте, що після цього вона більше не буде ніде з’являтися. Якщо ви випадково втратите фразу-пароль, доступ до грошей буде втрачено.
  5. Придумуємо пін-код для входу в профіль (4 цифри).
  6. Після заходу на головну сторінку свого профілю натискаємо на пункт «Отримати». Система автоматично згенерує біткоіни-адреса, на який можна отримувати крипту.

  Врахуйте, що дана платформа є мультивалютної. На ній можна заводити гаманці для Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Stellar і Ripple.

  Крім Coin.space, ви можете завести профіль на інших ресурсах такого роду:

  • BitGo;
  • Cryptonator;
  • XAPO.

  Дані майданчики об’єднує простота реєстрації та можливість доступу до грошей з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Однак онлайнові гаманці не такі надійні, як програмні клієнти. По-перше, їх набагато легше зламати. Крім того, кошти зберігаються на сторонніх серверах, тому якщо конкретний сайт перестане працювати, ви втратите свої накопичення.

  Заводимо гаманець біткоіни на кріптобірже

  Інтерфейс кріптобіржі Exmo
  Стартова сторінка кріптовалютной біржі Exmo

  Даний варіант підходить тим, хто хоче не тільки накопичувати криптовалюта, а й отримувати прибуток, торгуючи нею. Можна виділити 3 популярні майданчики такого роду:

  • Coinbase;
  • Poloniex;
  • Exmo.

  Для жителів СНД найоптимальнішим варіантом вважається біржа exmo.com, так як вона має російськомовний інтерфейс і підтримує популярні фіатние валюти. Щоб завести біткоіни-гаманець на цьому майданчику, треба зробити так:

  1. Заходимо на сайт exmo.com.
  2. Проходимо процедуру реєстрації.
  3. Після заходу в профіль натискаємо на кнопку «Гаманець».
  4. У таблиці підтримуваних криптовалюта знаходимо розділ BTC і натискаємо на кнопку «Поповнити».
  5. Тиснемо на кнопку «Створити адресу».

  От і все! Біткоіни-гаманець на біржі Exmo створений. Тепер ви можете пересилати на згенерований адреса Сатоши або ж купувати їх прямо на біржі за інші криптовалюта, за долари, євро, російські рублі або гривні (білоруські рублі, на жаль, поки не підтримуються). Купівля кріптомонет здійснюється в розділі «Обмін».

  Врахуйте один важливий факт. На біржі встановлено обмеження щодо мінімальної депозиту. На біткоіни-адресу можна закинути 100 000 Сатоши або більше. Менші суми система не пропустить.

  Як створити мобільний біткоіни-гаманець?

  Як виглядає мобільний біткоіни-гаманець ArcBit
  Інтерфейс мобільного біткоіни-гаманця ArcBit

  По суті, гаманці, які встановлюються на смартфон або планшет, є чимось середнім між десктопними і онлайновими клієнтами. З одного боку, гроші зберігаються на конкретному девайсе, а з іншого — людина не втрачає своєї мобільності.

  Інсталяція і подальше застосування клієнта гранично прості. Для прикладу розглянемо установку додатка ArcBit:

  1. Заходимо в Google Play або Apple Store.
  2. В поле пошуку вводимо назву гаманця.
  3. Тиснемо на кнопку встановити і чекаємо закінчення інсталяції.
  4. Запускаємо клієнт і створюємо новий акаунт.
  5. Входимо в розділ Receive і отримуємо свій публічний біткоіни-адреса.

  На створений адресу можна отримувати біткоіни від інших користувачів. Відправка монет здійснюється в розділі Send. Також, в гаманці є розділ History, що дозволяє переглядати всю історію транзакцій.

  Крім ArcBit, можна використовувати і інші мобільні програми:

  • Bither;
  • BRD;
  • Green Address;
  • Edge;
  • Bitcoin Wallet.

  Мобільні гаманці дозволяють розпоряджатися своїми коштами в будь-якій точці світу, де є бездротовий інтернет. Однак такі клієнти відносно легко зламуються. Крім того, ви можете позбутися своїх грошей, якщо втратите гаджет або його вкрадуть.

  Паперовий Bitcoin-гаманець — інструкція по створенню

  Простий варіант оформлення паперового біткоіни-гаманця
  Приклад паперового гаманця біткоіни

  За простоті створення цей вид сховища порівняємо з онлайновими та мобільними гаманцями, але при цьому він не поступається в надійності десктопних версій гаманців. Робиться паперовий гаманець на одному зі спеціалізованих сайтів:

  • bitcoinpaperwallet.com;
  • bitaddress.org;
  • walletgenerator.net.

  Для прикладу ми розглянемо створення паперового сховища на сайті bitaddress.org:

  1. Заходимо на зазначений ресурс.
  2. Водимо курсор миші по екрану, щоб система згенерувала максимально складний ключ. Після цього нас перекине на наступну сторінку, де вже буде готовий гаманець. Зліва буде прописаний публічний адресу, а праворуч — приватний ключ.
  3. Вибираємо один з варіантів оформлення. Single Wallet виглядає гранично просто, але максимально зрозуміло. Paper Wallet має більш приємне стилістичне оформлення.
  4. Відправляємо кошеёк на друк.
  5. Переписуємо окремо публічний ідентифікатор, щоб відправляти його людям, які будуть перекидати нам Сатоши.
  6. Ховаємо приватний ключ паперового гаманця в надійне місце.

  Після виконання цих нескладних маніпуляцій ви отримаєте сховище, відключене від інтернету. Такий гаманець можна зламати віддалено. Його можна легко носити з собою або тримати в затишному місці. Але щоб отримати можливість розпоряджатися грошима, які прийдуть на даний гаманець, вам треба буде імпортувати приватний ключ в програмний клієнт.

  Незважаючи на високу ступінь надійності, паперові біткоіни-гаманці мають свої вади: їх можна вкрасти, папір з часом вицвітає, можна випадково пошкодити ту ділянку листа, на якому записаний приватний ключ. З метою обережності можна зробити скрін гаманця до його роздрукування. Електронна копія гаманця перекидається на сторонній носій (наприклад, на флешку) і зберігається окремо.

  Як завести апаратний гаманець біткоіни?

  Апаратний біткоіни-гаманець Ledger Nano S в руках

  Такі сховища являють собою компактні пристрої, схожі на флешку або MP3-плеєр. На них зберігається приватний ключ, що дає доступ до заощаджень. Характерною особливістю даних гаманців є те, що користувач може відновити доступ до грошей навіть в разі втрати або крадіжки апарату (для цього передбачена унікальна фраза відновлення).

  Сьогодні на ринку є безліч моделей:

  • Ledger Nano S;
  • Trezor ONE White;
  • BitStash;
  • KeepKey.

  Ми розглянемо створення апаратного біткоіни-гаманця в Білорусі на прикладі пристрою Ledger Nano S, так як воно вважається чи не найкращим. Ось що потрібно зробити:

  1. Підключаємо девайс до ПК.
  2. Натискаємо одночасно на 2 верхні кнопки.
  3. Вибираємо пункт «Налаштувати новий девайс».
  4. Придумуємо свій пін-код для входу (від 4 до 8 цифр).
  5. Підтверджуємо створений пін-код.
  6. Записуємо 24 згенеровані слова, які стануть в нагоді при відновленні доступу. У комплекті поставки йде спеціальний листок, на якій можна записати сид-фразу.
  7. Проходимо перевірку того, чи правильно ми записали слова і їх порядок.
  8. Відкриваємо браузер Google Chrome і переходимо на сайт ledgerwallet.com. Потрібно використовувати саме цей браузер, так як він найбільше підходить для роботи з необхідним нам додатком.
  9. На сайті вибираємо нашу модель гаманця.
  10. Кількома на кнопку «Додатки для Ledger» і встановлюємо програму Ledger Wallet Bitcoin and Altcoins.
  11. Запускаємо встановлену програму.

  Далі все просто. У вкладці «Отримати» знаходиться публічний адресу; у вкладці «Надіслати» є поле для вставки адреси людини, якій ви плануєте переслати монети.

  В цілому, апаратні гаманці досить надійні і прості в застосуванні. Їх єдиний серйозний недолік — солідна ціна. Той же Ledger Nano S на сайті виробника коштує 95.59 євро.

  Як поповнити біткоіни-гаманець в Білорусі — популярні способи

  Монета Bitcoin на тлі білоруського прапора

  Існує безліч методів поповнення балансу вашого біткоіни-сховища. Серед них можна виділити:

  1. Висновок з Майнінг-пулів. Це найпоширеніший спосіб заробітку даної криптовалюта. Ви інвестуєте в покупку Асіка, реєструєтеся на Bitcoin-пулі, берете участь у видобутку нових блоків, отримуєте за це нагороду і виводите її на свою адресу. Щоб точно отримати чесно зароблені монети, необхідно реєструватися тільки на перевірених майданчиках. До таких можна віднести AntPool, F2Pool, BTC.com.
  2. Висновок Сатоши з кранів — ідеальний метод заробітку біткоіни без вкладень. Ви накопичуєте монети на відповідному ресурсі, доходите до мінімальної суми, яку можна виводити, і замовляєте відправку коштів на Вашу електронну адресу. При такому методі поповнення балансу ви можете застосовувати найрізноманітніші крани: самостійні майданчики (freebitco.in, bestchange.com, bitcoinfaucet.tk) або ресурси, пов’язані з мікрокошелькамі FaucetHub (Cointiply, Hotcoins, Smurfgo) або Coinpot (moonbit.co.in) .
  3. Отримання біткоіни в якості оплати за роботу. Поки що даний метод розрахунку погано розвинений на пострадянському просторі. Однак уже є фріланс-біржа, на якій можна попросити плату в Сатоши. Мова йде про український ресурсі freelancehunt.com. Якщо ви добре знаєте англійську і можете виконувати замовлення на цій мові, можете скористатися такими сервісами, як CryptoGrind і XBT Freelancer.
  4. Купівля BTC на біржі. Тут все просто — створюєте акаунт на кріптобірже (наприклад, на тій же Exmo), купуєте певну кількість Сатоши (або навіть цілих біткоіни), після чого виводите їх на свій основний гаманець (програмний, апаратний, паперовий, мобільний).
  5. Обмін фіатних валют на біткоіни. В цьому випадку краще всього скористатися ротатором онлайн-обмінників bestchange.ru. Вибираєте Bitcoin в таблиці отримання і оптимальний для вас спосіб поповнення (через WebMoney, Яндекс.Деньги, доларову або рублеву карту Visa / MasterCard). Серед доступних обмінних пунктів вибираєте сервіс з найкращим курсом і проводите обмін.

  Крім того, біткоіни можна отримувати в якості подарунка на день народження або за іншою значимого приводу. Все що потрібно — дати іншому користувачеві свій публічний адресу. І, звичайно ж, ви можете самі перекидати монети між своїми гаманцями (наприклад, з біржового на програмний і назад).

  Чи можна купити біткоіни за білоруські рублі?

  Білоруські рублі крупним планом

  На жаль, спеціалізованих білоруських сервісів, на яких можна купити монети BTC за національну валюту, поки немає. Однак в цьому напрямку вже робляться певні кроки. Зокрема, ще навесні 2018 року мав відбутися запуск білоруської кріптобіржі exrate.by, на якій можна було б купувати BTC за рублі. Але уряд не встигло підготувати законодавчу базу до призначеного терміну, тому початок роботи платформи було відкладено на невизначений термін.

  Зате білоруси можуть зареєструватися на localbitcoins.net і вибрати будь-який зручний спосіб для покупки криптовалюта, аж до особистої зустрічі з передачею готівкою.

  Є ще варіант здійснення прямих угод, коли одна фізична особа набуває біткоіни в іншого. Знайти людину, яка погодиться продати свої монети за білоруські рублі, можна на спеціалізованих форумах (наприклад, на bitcointalk.org). Однак такий шлях має ряд недоліків:

  • важко знайти користувача, яка є громадянином Білорусі;
  • складно домовитися за ціною;
  • потенційний продавець може виявитися шахраєм.

  Підводячи підсумки, можна сказати, що у громадян Білорусі є сила-силенна варіантів для того, щоб завести особистий біткоіни-гаманець. Жодних правових перешкод немає. Більш того, біткоіни має беззастережну підтримку на державному рівні.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector