Де взяти адресу біткоіни-гаманця: що це і як виглядає

Кожен, хто має справу з найпопулярнішою криптовалюта сучасності, знає про необхідність створення біткоіни адреси. Однак ця сфера постійно поповнюється новачками, які хочуть долучитися до заробітку електронних грошей. У них згаданий термін викликає лише нерозуміння або навіть переляк, адже вони починають думати, що прийом і передача біткоіни — це колосально складний процес, в який треба довго вникати. На щастя, це не так. Сьогодні поговоримо, де взяти біткоіни адреса, що це таке і як його необхідно використовувати.

Що таке біткоіни адреса?

Відображення біткоіни адреси на програмному гаманці
Стаціонарний гаманець з відображенням біткоіни адреси

Біткоіни-адреса — це публічний ідентифікатор гаманця, на який користувач може отримувати Сатоши або цілі біткоіни. Практично будь-яку адресу біткоіни гаманця складається з 33-34 символів. У них входять числа, а також латинські букви верхнього і нижнього регістра. Складові елементи адреси прописуються без пробілів. У переважній більшості випадків такі ідентифікатори починаються з одиниці або трійки. Подальший порядок символів є абсолютно випадковим.

Деякі користувачі можуть мати гаманець з адресою з 32 знаків і навіть менше (аж до 25-ти). При здійсненні транзакцій певні ідентифікатори можуть зменшуватися. Це трапляється, якщо він починається з нуля. У таких ситуаціях система опустить нуль.

Що з себе являє адреса біткоіни гаманця
Конкретний приклад того, як виглядає біткоіни адреса

В якомусь плані розглянутий ідентифікатор схожий на електронну пошту. Якщо людина знає ваш e-mail, він може надіслати вам текстове лист або лист з прикріпленими файлами. Знання вашого біткоіни адреси дозволить йому перевести вам певну кількість криптовалюта. Зворотні переклади діють так само, просто в таких випадках вже вам доведеться вводити адресу гаманця в відповідне поле.

Найчастіше, в додатках або онлайн-сервісах, що дозволяють переводити і отримувати криптовалюта, є функція копіювання адреси. Її наявність обумовлена ​​двома факторами:

  1. Ідентифікатори дуже довгі, тому при ручному введенні можна припуститися помилки.
  2. Транзакції біткоіни незворотні, так що всього одна помилка може призвести до втрати коштів.

Копіювання адреси в буфер обміну передбачено як на популярних стаціонарних клієнтів, що встановлюються на ПК (Bitcoin Core, MultiBit), так і на онлайн-сервісах (Blockchain, Exmo).

Справедливості заради відзначимо, що система біткоіни має своєрідну страховку. Якщо ідентифікатор вказати некоректно, вона не дозволить здійснити транзакцію. А ось при вказівці правильної адреси, яким ніхто не володіє, переклад здійсниться, і гроші пропадуть назавжди.

Оскільки розглянута кріптовалютная мережа функціонує на основі децентралізації і анонімності, кожен користувач може створювати кілька адрес для гаманців. По суті, кожну нову транзакцію можна здійснювати з унікальну адресу.

Можливість генерування кількох ідентифікаторів вкрай корисна, але вона має один серйозний підводний камінь. Може трапитися так, що мережа створить два абсолютно однакових адреси. Таке явище називається колізією. У разі колізії обидва власника адреси зможуть витрачати гроші, відправлені на нього. Правда жоден з них не зможе вивести абсолютно всі засоби. Колізія донині вважається рідкісним явищем. Навіть якщо ви захочете зшахраювати таким чином, у вас піде колосальна кількість часу. Причому немає гарантії, що співпав адреса відкриє доступ до солідних заощаджень.

Чим відрізняється гаманець від адреси?

Біткоіни адреса на сайті Blockchain
Поле з біткоіни адресою на майданчику Blockchain

Новачки часто плутаються в даному питанні, вважаючи гаманець і адреса тотожними поняттями. Однак це не так. Щоб розібратися в даному питанні, розглянемо два цих терміна окремо:

  1. Адреса, як було сказано вище, це ідентифікатор вашого гаманця. Він є публічною ключем, який задіюється при здійсненні транзакцій. Завдяки йому, система розуміє, кому саме перераховувати кошти.
  2. Гаманець ж є сукупністю прихованих ключів. Кожен такий ключ відповідає конкретному ідентифікатором. Простіше кажучи, адреса — це окремий елемент системи, а гаманець — сукупність даних елементів. Будь-стаціонарний клієнт або профіль на онлайн-сервісі зберігає всі згенеровані ідентифікатори. Хоча система створює ідентифікатори через приховані ключі, обчислити їх через адреси неможливо.

Вище ми згадували колізію. Так ось, її небезпека обмежена лише тією адресою, який збігся у іншої людини. Тобто «близнюк» не отримує доступ безпосередньо до всього гаманцю. Він обмежений тільки одним ідентифікатором. Таким чином, якщо ви побачите, що баланс раптово зменшився, досить перевести кошти на інший свою адресу, але, як було сказано раніше, перемістити все до останнього Сатоши ви не зможете.

Як дізнатися біткоіни адреса?

Кнопка для генерування біткоіни адреси
Куди натискати, щоб згенерувати біткоіни адреса на сайті Blockchain

На самому початку вам необхідно зробити очевидне: скачати, встановити і синхронізувати стаціонарний біткоіни гаманець (наприклад, Bitcoin Core) або створити акаунт на одному зі спеціальних сайтів (наприклад, Blockchain). Читайте докладну статтю, як зареєструватися і отримати біткоіни адреса на Blockchain.

Розглянемо дії для цих двох випадків:

  1. Bitcoin Core. Тут вам знадобиться перейти у вкладку «Отримати». Вона розташовується на верхній панелі. У цій вкладці вам необхідно натиснути на кнопочку «Запросити платіж». Після цього програма згенерує адресу. От і все! Ви можете застосовувати отриманий ідентифікатор для всіх своїх транзакцій. Крім того, можна створювати нову адресу для кожного наступного перекладу. Оскільки розглянутий клієнт є офіційним, він має найбільшу кількість переваг. Серед них можна виділити функцію автоматичного генерування ідентифікаторів при кожному перекладі. Для цього треба перейти в настройки, вибрати пункт «Гаманець» і поставити галочку навпроти рядка «Включити управління входами».
  2. Створення біткоіни адреси в Blockchain проходить ще простіше. Ви реєструєтеся на сайті, проходите авторизацію і потрапляєте на головне меню свого аккаунта. Там треба вибрати графу Bitcoin і натиснути на кнопочку «Отримати». З’явиться вікно, в якому ви побачите ідентифікатор свого гаманця.

Якщо говорити про те, як дізнатися свій біткоіни адресу на інших клієнтів і онлайнових сервісах, то принцип приблизно такий же. У програмних гаманцях треба заходити або у вкладку «Отримати», або в настройки, де буде пункт з аналогічним або схожою назвою (наприклад, адреси). Якщо клієнт підтримує створення декількох ідентифікаторів, в ньому повинен бути пункт «Управління адресами» або щось в цьому роді.

Що стосується того, де знаходиться адресу біткоіни гаманця на мережевих сервісах, то тут все ще зрозуміліше. Вам знадобиться перейти у вкладку «Гаманці» (якщо на ресурсі можна створювати сховища для декількох валют, як на Exmo.com) або вибрати вже знайомий нам пункт «Отримати» (наприклад, як на сайті wallet.btc.com). У першому випадку треба натиснути на кнопку «Поповнити» або «Отримати». Після цього відкриється вікно з адресою гаманця. У другому випадку відразу з’являється меню, в якому вказано ваш особистий ідентифікатор.

Де краще створити біткоіни адреса?

Монети біткоіни на екрані ноутбука

Спираючись на вищесказане, можна здогадатися, що у вас лише два варіанти: скористатися стаціонарним клієнтом або зареєструватися на спеціальному ресурсі. Обидва ці варіанти мають свої плюси:

  1. Клієнти більш безпечні, так як доступ до своїх заощаджень маєте лише ви. Крім того, на багатьох з них (Xapo або Armory) є функція холодного зберігання. Тобто біткоіни зберігаються в місцях, відключених від інтернету, а це робить несанкціоновані переклади неможливими. Також, саме клієнти дозволяють вам створювати велику кількість адрес для транзакцій.
  2. Онлайнові майданчики більш зручні, так як на них не треба проходити тривалу синхронізацію. Досить тільки зареєструватися на сайті, і вже можна користуватися своїм гаманцем.

Неважко здогадатися, що мінуси клієнтів випливають з переваг сайтів і навпаки. Зокрема:

  1. При установці більшості програмних гаманців необхідно завантажувати всю історію транзакцій, яка важить більше 150 Гб. Деякі клієнти (наприклад, MultiBit) не скачують абсолютно весь блокчейн, обмежуючись лише найостаннішими блоками, але все одно вам доведеться виділяти місце для їх зберігання.
  2. Гаманці, створені на сайтах, набагато більше схильні до злому або несанкціонованого проникнення. Всі ваші дані зберігаються на сторонньому сервері; простіше кажучи, на чужому комп’ютері. По суті, власник сервера знає, де саме ваш біткоіни адреса гаманця. Погодьтеся, цей факт не можна назвати приємним. Проте є майданчики, перевірені часом. Їх власники дорожать своєю репутацією, тому розкрадання коштів там малоймовірно. До таких платформ відносяться Exmo.com або все той же Blockchain.

Ну що ж, ми з’ясували, як дізнатися адресу свого біткоіни гаманця на програмних і мережевих платформах. Як бачите, нічого складного в цьому немає. Вам залишилося тільки вибрати тип електронного гаманця і виконати згадані вище дії.

Як дізнатися біткоіни-адреса в гаманці Блокчейн, дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector