Біткоіни в Білорусі — як і де купити або витратити

Біткоіни в Білорусі стали легальною грошовою одиницею з 22 грудня 2017 року, коли президент А. Г. Лукашенко затвердив декрет, що створює оптимальні умови для розвитку мережі блокчейн і криптовалюта зокрема. Держава бере на себе функції регулятора в цій сфері, в тому числі питання Майнінг і обороту віртуальних грошей. У чому тонкощі нововведення? Як купити Bitcoin в Білорусі? На що можна витратити віртуальні гроші? Ці та інші питання розберемо в статті.

Легалізація біткоіни в Білорусі — тонкощі

Значок біткоіни на білоруському прапорі

Підписання декрету «Про розвиток цифрової економіки» стало по-справжньому історичною подією. Легалізація криптовалюта робить Білорусь першою державою, що відкриває великі можливості для застосування технології блокчейна.

Сутність і цілі

Нововведення має на увазі відсутність заборон на покупку, продаж або обмін віртуальних грошей. Крім того, не забороняється робота кріптовалютних біржових майданчиків, а Майнінг Bitcoin не відноситься до підприємницької діяльності. Це означає, що отримані доходи не потрібно декларувати. Уряд дозволяє видобуток криптовалюта до 2023 року, після чого планує ввести оподаткування на такий вид прибутку. Крім того, згідно з новим декретом, віртуальні монети можна використовувати у вигляді об’єкта для наслідування.

Мета нововведення в тому, щоб залучити в країну нові інвестиції, зробити ринок Білорусі цікавим для IT-компаній. Планується, що такі структури з часом наповнять країну і будуть створювати нову продукцію, цікаву всьому світу.

Ще одна мета — розвиток економіки за рахунок впровадження нових цифрових інструментів. Президент РБ впевнений, що легалізація віртуальної валюти робить Білорусь привабливою для великих інвесторів, і з часом країна може стати регіональним центром компетенцій в питанні блокчейна і пов’язаних з ним технологій.

Завдяки нововведенням, Парк високих технологій отримав наступні можливості:

 1. Надання послуг з видобутку і розміщення віртуальних грошей, в тому числі розкручуванні і вирішенню супутніх завдань.
 2. Робота обмінних сервісів віртуальних грошей і кріптовалютних біржових майданчиків.
 3. Інша робота, пов’язана із застосуванням коинов. Сюди відносяться напрямки, пов’язані з біржовою діяльністю, інвестуванням, проведенням операцій зі створення та розміщення новостворених віртуальних монет.
 4. Підготовка команд до турнірів в сфері кіберспорту. Так само як робота, що стосується підготовки учасників, вирішення організаційних питань, а також трансляції змагань.
 5. Розробка нейронних та інших технологій в спеціальних відділах.

Новий декрет привернув увагу світової спільноти до Білорусі, яка в перспективі здатна вибитися в лідери в сфері віртуальних грошей. Жителі країни стали цікавитися, де купити біткоіни в Білорусі, з’явився інтерес до Майнінг, розширюється мережа торгових точок, які приймають криптовалюта до оплати. Крім того, багато компаній, що займаються видобутком віртуальних монет, задумалися про переїзд в РБ. Додаткова перевага для Майнер і в тому, що тут доступні ціни на електроенергію (особливо, якщо порівнювати з тарифами в ЄС і Сполучених Штатах). Більш того, в майбутньому планується здешевлення електроенергії після запуску ще одного блоку АЕС в 2019 році, що зробить видобуток віртуальних монет ще більш вигідною.

наслідки нововведення

Експерти впевнені, що офіційна легалізація віртуальних грошей в РБ призведе до ряду наслідків для сусідніх країн. Зокрема, законопроекти з регулювання кріптовалютного ринку в РФ планується тимчасово «заморозити». Парламентарії в Росії постараються вивчити досвід сусідньої країни, а вже після цього приймати рішення щодо майбутнього віртуальних валют. При цьому уряд РФ розглядає не тільки досвід РБ, а й практику інших країн. Увага приділяється японському і швейцарському кріптовалютному ринку.

Планується, що перші закони щодо криптовалюта і мережі blockchain з’являться в Росії до середини літа 2018 го. Завдання розробки законопроектів доручена представникам уряду і Центральному банку (за особистою вказівкою глави держави). Підсумком роботи має стати опис майбутнього статусу віртуальних монет (криптовалюта і токенов), а також розумних контрактів. Окрему увагу планується приділити Майнінг і людям, які видобувають віртуальні гроші. З великою ймовірністю цей сектор підлягає оподаткуванню.

Не виключено, що Уряд РБ, знаючи про жорсткому підході до криптовалюта в РФ, взяло курс на ліберальне ставлення до віртуального ринку з метою переманити фахівців цього сектора.

Не менш хиткою є ситуація в ЄС, де планується регулювати і обмежити ходіння віртуальної монети, що також може привести до «витоку» кадрів в напрямку до РБ.

Зокрема, голова французького ЦБ відзначив, що Bitcoin не можна вважати грошима (в тому числі криптовалюта). Він упевнений, що це актив для спекуляцій, які не має економічної бази і відрізняється високою волатильністю. Був відзначений і той факт, що за використання віртуальних валют ніхто не несе відповідальності, що створює ризики для фінансових ринків.

Аналогічного підходу дотримується і Великобританія, де планується обмежити розвиток віртуальних грошей. Зокрема, з 2014 року ЄЦБ рекомендував фінансовим установам ЄС обмежити угоди з біткоіни і інший криптовалюта до вирішення питань з регулюванням.

Фахівці впевнені, що нововведення влади РБ позитивно відіб’ється на кріптовалютной сфері, але розраховувати на глобальний ефект (в світових масштабах) годі й говорити. Крім того, експерти не впевнені в різке поліпшення ситуації на ринку ICO найближчим часом. Причина в тому, що зарубіжні партнери, та й компанії всередині країни не довіряють Уряду, яке при тих чи інших обставинах може відмовитися від своїх ідей.

Компаніям, які працюють в сфері криптовалюта, не варто поспішати в Білорусь. Важливо проаналізувати ризики, опрацювати бізнес-модель, вивчити діючі закони. Необхідно зрозуміти, які можливості дає «білоруський біткоіни» і наскільки серйозні наміри уряду країни щодо розвитку цієї сфери. Таким чином, значних змін в перші один-два роки з моменту нововведення не буде, але в подальшому ситуація може змінитися в кращу сторону.

Плюс і в тому, що досвід Білорусі привернув увагу і інших країн, які сумніваються в актуальності легалізації криптовалюта. Тепер вони отримали наочний приклад того, що станеться в разі зняття заборон в цій області.

Як купити біткоіни в Білорусі — варіанти

Значок біткоіни на мапі Білорусі

Легалізація віртуальних грошей зробила криптовалюта доступною для всіх бажаючих. З’явилося багато способів обзавестися Bitcoin для подальшого продажу, покупки товарів (послуг) або довгострокового інвестування. Нижче розглянемо основні способи, як купити біткоіни в Білорусі.

біржа

Популярний спосіб покупки криптовалюта, який доступний і в РБ — користування послугами біржового майданчика (наприклад, Yobit або EXMO). Такі сервіси дозволяють не тільки обміняти віртуальні гроші, але і заробити на різниці курсів (при наявності спеціальних знань). Для наочності запропоновані графіки з курсовою ціною віртуальних валют, що дає інформацію про вартість грошей в режимі онлайн і допомагає приймати рішення про покупку.

При виборі біржового майданчика варто віддати перевагу міжнародним сервісів, наприклад, EXMO, про яку згадувалося вище. Це доступна і надійна біржа, де можна швидко і без ризику придбати біткоіни. Перед обміном варто зробити наступне:

 1. Розібратися з особливостями роботи сервісу. Для новачків найбільш важливе поняття — котирування. У нашому випадку цікавить пара біткоіни (BTC) / Російський рубль (RUB). Прямий покупки за білоруську валюту поки немає, тому введені на рахунок гроші необхідно конвертувати в одну з доступних грошових одиниць, після чого купувати біткоіни. Ще один інструмент — графік руху ціни, за якою можна побачити зміна курсу Bitcoin за різні часові проміжки.
 2. Пройти реєстрацію. Для початку роботи необхідно зареєструватися, а після авторизуватися на біржі криптовалюта EXMO. Відразу після входу створюється гаманець, який можна використовувати всередині майданчика.

Далі, щоб купити біткоіни в Білорусі за допомогою біржі EXMO, потрібно зробити такі кроки:

 1. Вносимо гроші на рахунок майданчика в доларах, рублях, євро або іншій валюті. Зробити це можна різними способами, в тому числі через Вебмані або Яндекс.Деньги. Якщо на руках є лише білоруські рублі, їх доведеться попередньо конвертувати, а вже після заводити на біржу.
 2. Вибираємо напрям для обміну (наприклад, BTC / RUB). Це означає, що біткоіни будуть купуватися за російські рублі.
 3. Переходимо в розділ «Обмін» (для початківців користувачів). Секція «Торги» більше підійде для учасників, які заробляють на різниці курсів віртуальних валют і розбираються в цьому питанні.
 4. Визначаємося з напрямом обміну, а далі вказуємо кількість рублів для обміну. Система автоматично відображає, скільки біткоіни буде придбано за цю суму.
 5. Підтверджуємо операцію.
 6. Переходимо в гаманець і переконуємося, що на рахунку з’явилися Bitcoin. Залишається вивести криптовалюта на біткоіни-гаманець.

Такий спосіб покупки BTC в Білорусі хороший тим, що можна виконати обмін за кращим курсом і без ризику для гаманця. З іншого боку, варто пам’ятати про комісії системи. Крім того, новачкам для проведення обміну доведеться розібратися з тонкощами роботи сервісу (особливо, якщо проводити конвертацію через розділ «Торги»).

обмінні пункти

Якщо цікавить питання, як просто і швидко купити біткоіни через гаманець ЕРС або іншими способами, варто звернути увагу на обмінники. У країнах СНД працює багато сервісів з можливістю конвертації, які можуть використовувати і жителі Білорусі. Тут немає складних термінів, а процес обміну займає не більше 2-3 хвилин. Курсова ціна змінюється протягом дня, але в незначних межах. Незважаючи на легалізацію Bitcoin в Білорусі, обмінників з можливістю змінювати білоруські рублі на біткоіни, поки немає. Операцію можна провести тільки шляхом попередньої конвертації валюти.

Щоб купити біткоіни в РБ через обмінник, потрібно зробити наступне:

 1. Заводимо гаманець Bitcoin, куди буде зараховуватися криптовалюта (якщо його поки що немає).
 2. Конвертуємо білоруські рублі на валюту, яку приймає обмінний пункт. Цю операцію можна зробити заздалегідь або безпосередньо на самому сервісі. Варіанти — обмін на російський рубль, долар, євро та інші валюти.
 3. Визначаємося з відповідним сервісом (наприклад, за допомогою BestChange). При виборі звертаємо увагу на репутацію майданчика, обсяг доступного резерву, курсову ціну і відгуки. Наявність поганих коментарів негативних фактор, тому від такого майданчика краще відмовитися.
 4. Переходимо на сайт обраного сервісу і реєструємося на ньому. Всі відомості повинні бути введені коректно, щоб виключити помилки в процесі обміну.
 5. Вибираємо цікавить напрям для конвертації (їх більше десятка) і вказуємо суму, яка віддається для покупки Bitcoin.
 6. Підтверджуємо операцію і через встановлений майданчиком час переконуємося, зараховані гроші на рахунок гаманця біткоіни чи ні.

При виникненні будь-яких труднощів необхідно оформити заявку в службу підтримки сервісу з описом проблеми або зв’язатися онлайн. Спосіб з обмінниками хороший зручністю і простотою для новачків. З іншого боку, система встановлює занижений курс, і залишається ризик затримки перекладу.

пряма купівля

Ще один варіант — пряме співробітництво з іншими особами, які готові продати криптовалюта. За допомогою такого способу можна купити біткоіни в Білорусі з карти, за допомогою готівки або ЕРС. Пошук партнера по угоді проводиться через спеціальні форуми або сайти (наприклад, Localbitcoins.com). Останній варіант більш кращий, адже можна знайти продавця з Білорусі та перевірити його репутацію.

Завдання сервісу Localbitcoins.com полягає у виконанні посередницьких функцій. Він не гарантує успіх операції, але пропонує внутрішній механізм захисту, що дозволяє з меншим ризиком провести операцію (назва системи escrow). Спосіб перерахування грошей залежить від домовленості між сторонами. Наприклад, покупець може перевести білоруські рублі на карту продавцеві, після чого біткоіни зараховуються на кріптовалютний гаманець.

Завдяки прямій домовленості, можна уникнути комісійних платежів і обговорити зручний спосіб перерахування грошей. Крім того, на відміну від інших варіантів, тут є можливість безпосереднього обміну валюти Білорусі на Bitcoin. Зворотний бік «медалі» — ризик нарватися на шахрая, який отримає обумовлену суму, але не переведе гроші, а також невигідний курс при прямій конвертації. Щоб знизити ризики, важливо працювати тільки з перевіреними приватниками, які мають високий рейтинг і позитивну репутацію.

Купівля через Вебмані

Система WebMoney давно працює на території РБ і має внутрішню криптовалюта біткоіни (WMX). По суті, це еквівалент, рівний 0,001 BTC. Гарантом Вебмані в Білорусі є Технобанк, тому діяльність платіжної системи цілком законна.

Щоб купити біткоіни через Вебмані за білоруські рублі, необхідно зробити такі кроки:

 1. Реєструємося в системі Вебмані.
 2. Створюємо електронний гаманець в національній валюті (WMB).
 3. Поповнюємо рахунок білоруськими рублями.
 4. Міняємо WMB на WMX.
 5. Обмінюємо отримані кошти на біткоіни через Bitcoin-гаманець.

Спосіб хороший тим, що він безпечний для білорусів і дозволяє провести пряму конвертацію. Складність лише в тому, що для здійснення операції доведеться провести багато дій, що займає певний час.

Купівля ф’ючерсів

У грудні 2017 року додався ще один спосіб покупки Bitcoin — через товарні біржі США (CME і CBOE). Такий варіант більше підходить інвесторам, які потребують не в самій криптовалюта, а розглядають її як інструмент для накопичень. Безпосередньо купити ф’ючерси на згаданих біржах не можна — для цього існують брокерські компанії, які виступають в ролі посередників. При бажанні придбати контракт на біткоіни необхідно підібрати брокера, пройти реєстрацію, внести гроші на рахунок, після чого робити покупки і продавати ф’ючерси, заробляючи на різниці курсів. Щоб отримувати прибуток таким способом, потрібно знати принцип роботи біржових майданчиків і суть ф’ючерсних контрактів.

посередницькі послуги

Після легалізації біткоіни в Білорусі з’явилися спеціальні сервіси (наприклад, bitok.by), що пропонують послуги купівлі / продажу Bitcoin різними способами — через карту банку або Вебмані, а також за допомогою готівки. Клієнт вибирає підходящий варіант, після чого подає заявку і погоджує час проведення транзакції. По суті, це один з варіантів прямого обміну з тією різницею, що в ролі контрагента виступає спеціально створений для цього сервіс. Переваги та ризики тут аналогічні.

Що можна купити за біткоіни в Білорусі?

Монета біткоіни пофарбована в кольори білоруського прапора

Після легалізації криптовалюта віртуальний ринок РБ ожив і число точок, які приймають Bitcoin, збільшилася. Щоб отримати точну інформацію про пункти, де приймають криптовалюта, можна скористатися сервісом coinmap.org. Виділимо деякі варіанти, яка пропонує система:

 1. Магазин квітів Мінська — stability.by. На сайті сказано, що оплата здійснюється за допомогою готівки, по карті і з застосуванням будь-яких електронних грошей (в тому числі біткоіни).
 2. geoteplo.by — компанія «Нова Грос», що спеціалізується на інженерних системах будівель.
 3. fasttech.com — інтернет-магазин побутової техніки та інших товарів, який має представництво в Білорусі.
 4. lorenzo.by — інтернет-магазин кухонних гарнітурів.

Знаючи, де і що можна купити за біткоіни в Білорусі, жителі країни мають більше можливостей. Після легалізації Bitcoin багато торгові точки і компанії задумалися про прийом віртуальних грошей у вигляді платіжного засобу. На даному етапі охоплення невеликої, але при утриманні заданого курсу вже через 2-3 роки число точок, які приймають криптовалюта в РБ, буде обчислюватися сотнями.

Детальніше про легалізацію криптовалюта в Білорусі дивіться в сюжеті нижче:Детальніше про виведення і переведенні в готівку біткоіни в Білорусі в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector