Мінуси заробітку на біткоіни

 • Заробіток на інвестиціях біткоіни
 • Майнінг біткоіни
 • Мінуси зберігання біткоіни в долгосрок
 • Незважаючи на всі мінуси біткоіни, це не тільки перша криптовалюта, але і найпопулярніша. Монета займає перше місце в світі по капіталізації (на 26 червня 2018 більш 106 млрд доларів) і побічно впливає на курс альткоінов. На момент написання статті ціна 1 BTC — 6233 долара.

  Реальний графік актуального курсу біткоіни представлений нижче:

  Якщо врахувати темпи зростання крипти і можливості технології блокчейн, яка стала проривом, цілком логічно, що багато хто намагається вникнути в систему і заробити на цьому. Масове божевілля навколо криптовалюта, яке почалося в 2017 році, на тлі глибокої корекції ринку поступово стихло. Ринок все менше «трясе», різких і глобальних стрибків немає. Однак бажаючих заробити на крипті як і раніше дуже багато. Ми багато писали вже про способи заробітку біткоіни і без вкладень, і інвестуючи в Майнінг. Сьогодні давайте розглянемо основні способи, як можна отримати дохід з самих монет, які плюси і мінуси заробітку на біткоіни.

  Як заробити на Bitcoin — основні способи

  Монети Bitcoin лежать на рублевих банкнотах

  Наша стаття буде корисна тим користувачам, які зберігають кріптомонети в долгосрок, але розуміють, що гроші повинні працювати. Багато, хто інвестував в покупку біткоіни, вивели кошти на «холодний» гаманець і чекають «зоряного часу». Однак багато і таких користувачів, які шукають способи додатково заробити на наявних засобах.

  Які ж методи заробітку на біткоіни існують:

  1. Торгівля (в тому числі памп і дамп).
  2. Інвестиції в проекти.
  3. Майнінг (в тому числі хмарний).
  4. Безпосередньо зберігання.

  Докладніше поговоримо про вигоди і можливі труднощі кожного з цих пунктів.

  Торгівля біткоіни — суть заробітку і можливі труднощі

  Дівчина дивиться на зростаючий графік курсу біткоіни

  Маючи в розпорядженні хоч якусь кількість монет BTC, ними можна почати торгувати. У зв’язку з тим, що ринок зараз більш-менш стабільний (наскільки це взагалі можливо в кріптоміре), більшість трейдерів вважають за краще заробляти на невеликих денних коливаннях. Так, можливо прибуток в такому випадку і не обчислюється тисячами доларів в день, але і ризик злити все в перший тиждень істотно зменшується. Перш, ніж виділити мінуси способу, розглянемо алгоритм такого заробітку:

  1. Вибір біржі. Тут потрібно врахувати багато моментів — комісії і ліміти, наявність торгової платформи і інструментів для торгівлі. Найпопулярніші сервіси Bitstamp, Kraken, EXMO, YObit.
  2. Реєстрація та верифікація. Зареєструвати аккаунт можна досить швидко, а от для верифікації знадобиться час. Приготуйтеся до того, що потрібно буде підтвердити свою особу, адреса проживання та інші дані (в залежності від сервісу).
  3. Вивчення ринку. Суть торгівлі на кріптобірже мало чим відрізняється від класичного трейдингу. Користувач робить певну ставку на те, буде актив рости або падати. Якщо його ставка виявляється вірною, то він отримує прибуток. Якщо немає — втрачає гроші. Для цього важливо розуміти ситуацію на ринку. Звичайно ж крипта набагато менше залежить від зовнішніх факторів. Її курс визначається попитом, на нього, в свою чергу, впливає і новинний фон, і багато інших аспектів, які необхідно вивчати для прогнозування вартості кріптоактіва.
  4. Відкриття ордера. Це важливий момент, особливо для новачків. Потрібно розібратися в інтерфейсі платформи, встановити обмеження по прибутку і збитків (стоп-лосс і тейк профіт).

  Якщо угода виявляється вдалою, ви заробляєте гроші. Звичайно так просто все тільки на словах, на ділі користувач може зіткнутися з багатьма труднощами:

  1. Матчастину. Важливо вивчити стратегії торгівлі, а зробити це не так просто. Якщо немає відповідної освіти, то розібратися в термінології спочатку буде складно. До того ж, потрібно буде потренуватися Трейд на демо-рахунку. У будь-якому випадку, без глибокого розуміння суті та специфіки торговельних процесів, а також без досвіду високий ризик не тільки залишитися без прибутку, але і втратити даремно гроші.
  2. Час. Щоб робити правильні прогнози, потрібно постійно вивчати ситуацію на ринку, стежити за новинним фоном і настроями кріптосообщества щодо торгуемого активу. Це забирає чимало часу і вимагає постійного перебування за комп’ютером.
  3. Стрес. Щоб успішно торгувати на кріптобірже, потрібно, як то кажуть, «тримати голову в холоді». Якщо ситуація на ринку йде не на вашу користь, а ставки високі — це великий стрес. В такий момент потрібно мислити тверезо, адекватно оцінювати ризики і розуміти, як вийти з угоди з мінімумом втрат. Це велике психологічне навантаження. Життя трейдерів — це життя «на пороховій бочці». Крім того, важливо бути стриманим. Багато, заробивши на 2-3 угодах поспіль, в азарті роблять великі ставки, не проаналізувавши ретельно ситуацію на ринку, сподіваючись на фарт. Це теж закінчується зазвичай втратою грошей.
  4. Ризик. На торгівлі біткоіни можна добре заробити, але можна і втратити все, якщо не мати відповідних знань і не володіти потрібними якостями.
  5. Виведення грошей. На більшості біржових майданчиків за введення криптовалюта не стягуються комісійні платежі. А ось, щоб вивести зароблене, потрібно заплатити. Наприклад, на момент написання статті на біржі yobit.net комісія за виведення становить 0.0012 BTC, а на exmo.me — 0.0005 BTC.

  Як бачите, мінусів заробітку на біткоіни таким способом чимало. Багато з них можна нівелювати. Якщо ви психологічно стійкі, вам цікавий трейдинг, ви хочете його вивчати, у вас достатньо часу для цього, то це вже половина успіху. Однак, якщо ви сподіваєтеся на удачу або вважаєте, що можна купити сигнали для торгівлі біткоіни, то краще не витрачайте гроші і зберігайте монети в долгосрок.

  Памп і дамп біткоіни

  Різке падіння графіка курсу біткоіни, що символізує дамп

  Ті, хто хочуть заробити на криптовалюта швидко і по-крупному, займаються Пампа і дампом. Суть цих процесів проста:

  1. Група людей на біржі скуповує актив у великих обсягах. Внаслідок цього ціна починає зростати.
  2. Ця ж група людей починає піднімати штучний хайп навколо скупленого активу, з метою залучити якомога більше користувачів теж закупитися, ніж ще більше підвищити ціну.
  3. На піку найвищої вартості «організатори» пампа скидають монети в один момент. У зв’язку з цим ціна різко обвалюється і все, хто закупилися, залишаються з знеціненими активом.

  Чому памп організовує група осіб, а не 1 людина? Цьому кілька пояснень:

  1. Для 1 користувача на біржі є обмеження в лімітах покупки, а з різних акаунтів це зробити легше.
  2. Для проведення пампа поодинці, потрібно вкласти чимало коштів — закупити актив у великих обсягах, найняти людей для створення обговорень і піднятті «галасу» на форумах.

  Саме друга причина і пояснює те, чому памп біткоіни відбувається набагато рідше, ніж інших криптовалюта — він обходиться занадто дорого навіть для групи осіб.

  Щоб Пампа Bitcoin, вартість якого, нагадаємо, понад 6000 доларів на момент написання статті, потрібно мати сотні тисяч доларів. Тільки з такою сумою можна істотно вплинути на біржовий курс.

  Отже, спосіб для отримання прибутку звичайно вигідний і ризиків набагато менше, ніж у торгівлі. Однак є кілька суттєвих мінусів заробітку на біткоіни Пампа і дампом:

  1. Необхідність великих вкладень. Звичайно, більш безпечно проводити памп поодинці або бути його організатором, а не примикати до якоїсь групи. Однак такими великими коштами мало хто має в своєму розпорядженні.
  2. Якщо навіть вступити в групу, де збираються Пампа біткоіни, не факт, що організатори не обдурять і не «зіллють» свої активи першими до оголошення загального продажу. При цьому якщо у них багато біткоіни, то ціна впаде істотно, ви можете нічого не заробити і навіть багато втратити.

  Заробіток на інвестиціях біткоіни

  Монета біткоіни, що лежить на доларовій банкноті, крупним планом

  Помножити число біткоіни можна і інвестиціями в хайп-проекти, ICO, ПАММ-рахунки та інші цікаві сфери. Працює це за принципом інвестування фіата — ви допомагаєте розвитку якогось успішного стартапу і отримуєте з цього прибуток. Детальніше розглянемо ці методи:

  1. ICO. При такому інвестуванні в немає ніяких гарантій того, що компанія досягне успіху і продаються токени реально будуть щось коштувати. І справа навіть не в тому, що організатори виявляться шахраями — вони і самі можуть направляти всі зусилля на розвиток, намагатися, але зміна ситуації на ринку, недопрацьований продукт, неактуальність ідеї можуть стати причинами збитків. Тому, вибираючи проект для інвестиції, ви стаєте партнером, який також повинен вірити в ідею. Якщо вам здається, що ідея безперспективна, то чесність і порядність організаторів не має значення, чи не вкладайте в неї гроші. Ну і не забувайте звичайно вивчати відгуки, аналізувати ситуацію на ринку, вивчати біографії команди розробників перш, ніж інвестувати в щось.
  2. Хайп-проекти — це своєрідні фінансові піраміди, які виплачують інвесторам з залучених нових користувачів. Коли дохід з новачків не покриває витрат на виплати інвесторам — проект закривають, і нові вкладники залишаються без нічого. Середня тривалість «життя» хайп-проекту — місяць-два. Схема звичайно шахрайська, але це не означає, що ви на ній не можете заробити. Для отримання прибутку можна стати інвестором на початку, вкласти біткоіни, помножити їх кількість і вчасно вивести. Також можна створити свій хайп, інвестувати в його розкрутку і заробити грошей на вкладників.
  3. ПАММ-рахунки — це можливість пасивного заробітку на біткоіни. Суть такого отримання прибутку полягає в тому, що ви, умовно кажучи, наймаєте для торгівлі біткоіни трейдера і ділите з ним дохід. Тут є свої переваги: ​​вам не потрібно вивчати нюанси торгівлі, витрачати час на аналіз ринку — за вас все зробить досвідчений фахівець. При цьому варто розуміти, що ви поділяєте з керуючим не тільки дохід, а й збитки. Важливо також з обережністю і відповідальністю ставитися до вибору майданчика, на якій ви будете взаємодіяти з керуючим. Вибирайте надійні сервіси, які цінують свою репутацію (наприклад, alpari.com) і не ведіться на приватних трейдерів, що працюють поодинці, навіть якщо вони роблять дуже вигідні пропозиції. У більшості випадків це шахраї.

  Мінусів заробітку на біткоіни інвестиціями в ICO, хайп-проекти, ПАММ-рахунки всього два, але істотних:

  1. Ризик нарватися на шахраїв. Якщо з хайп-проектами все зрозуміло (це чорний заробіток), то ICO і ПАММ-рахунки припускають чесну інвестицію. Багато організаторів ICO ставлять перед собою мету не розвивати ідею, а дорожче продати токени і заробити на цьому. Зрозуміло, що ви доходу з такого інвестування не отримаєте. Так само і ПАММ-рахунки — ваша прибуток залежить не тільки від знань і навичок трейдера, але і від того, наскільки чесний він з вами буде.
  2. Ризик залишитися не тільки без прибутку, але і втратити вкладені кошти в разі, якщо проект виявиться безуспішним. Досвід керуючого ПАММ-рахунками грає важливу роль, адже якщо трейдер буде торгувати в мінус, то і ви залишитеся ні з чим. Така ж ситуація з ICO — якщо проект не буде розвиватися, токени знеціняться.

  Майнінг біткоіни

  Малюнок людини, видобувного біткоіни в шахті

  Один з цілком придатних способів заробітку на Bitcoin — його видобуток. Цей варіант підійде тим, кому цікавий Майнінг, хто має можливість встановити Асік будинку, у кого є доступ до «безкоштовної розетки», а головне, тим, у кого є час цим займатися.

  Ферми на відкритих для видобутку BTC вже не використовуються через низький хешрейта. За біткоіни можна купити Асік — спеціалізоване обладнання для Майнінг. Одним з кращих виробників на ринку є компанія Bitmain. На момент написання статті найпродуктивніший апарат для видобутку біткоіни — Antminer S9i (14 ТХ / сек) коштує 763 долара з блоком живлення. Звичайно, з доставкою ціна вийде більше, але все одно так купувати вигідніше, ніж у роздрібних продавців в вітчизняних інтернет-магазинах, де накрутка становить понад 100%. До того ж, мало просто купити Асік, його потрібно обслуговувати і платити за електрику. Вищезгаданий прилад споживає 1.32 кВт на годину. За місяць він буде витрачати близько 950 кВтг — помножте це число на тариф електрики в вашому регіоні і отримаєте суму, яку потрібно буде щомісяця платити за електрику.

  В середньому, продуктивний Асік може окупити себе за рік. Щоб точно розрахувати, можна скористатися калькуляторами Майнінг, але розрахунки ці дуже приблизні. Термін окупності безпосередньо залежить від прибутковості, а вона, в свою чергу від:

  1. Змін складності мережі.
  2. Появі на ринку нових, більш продуктивних Асіка.
  3. Курсу видобувається криптовалюта.
  4. Надійності обладнання.
  5. Тарифів на електроенергію.

  Звичайно ж за рік ці показники будуть змінюватися, а з ними і термін окупності. Зате, як тільки ви заробите те, що вклали, Асік почне приносити вам чистий дохід.

  Мінуси заробітку на Майнінг біткоіни:

  1. Витрати часу на налаштування і обслуговування устаткування.
  2. Необхідність адекватної шумоізоляції в будинку або наявності окремого приміщення для розташування Асіка.
  3. У деяких випадках може знадобитися замінити проводку. Асік дуже багато споживає і сильно навантажує мережу. Якщо проводка на таке навантаження не розрахована, вона може перегоріти.
  4. Випуск великої партії більш продуктивного устаткування підвищує складність мережі настільки, що користі від купленого Асіка для видобутку біткоіни вже не буде.
  5. Є ризик знецінення активу, якщо його вирішать заборонити на державному рівні в багатьох країнах. Крім того, є багато мінусів біткоіни (масштабованість, швидкість транзакцій, незворотність операцій), що може призвести до втрати лідерських позицій на тлі розвитку інших коинов.
  6. Асік може зламатися. Виробник дає гарантію, але кожен день відсутності у вас обладнання на руках приносить вам збиток. До того ж, якщо виявиться, що винні в псуванні апарату ви, ніхто не відшкодує вам витрати.

  Якщо ви не хочете займатися налаштуванням і покупкою устаткування, підготовкою окремого місця для нього та іншими супутніми справами, тобто варіант інвестиції в хмарний Майнінг біткоіни. Таку можливість надають спеціальні сервіси, що володіють цілими Асік-фермами. Умовно кажучи, вони здають свої потужності вам в оренду. Найпопулярніші ресурси: hashflare.io ($ 0.6 за 10 GH / s для контракту від 1 року), iqmining.com (($ 0.6 за 10 GH / s при покупці від 30000 GH / s).

  У такого способу заробітку на біткоіни також є мінуси:

  1. Ризик, що проект стане лаві і не виплатить те, що ви заробили.
  2. Багато шахрайських ресурсів, які пропонують дуже вигідні контракти. Потрібно дуже серйозно вибирати надійну майданчик.
  3. Необхідність плати за обслуговування. Ви можете заробити на хмарному Майнінг, а можете і не заробити, якщо впаде ціна, наприклад, але за обслуговування все одно зобов’язані будете заплатити. Всі ризики звичайного Майнінг присутні і в хмарному.
  4. Необхідність укладення контракту. Багато сервісів встановлюють або мінімум хешрейта, який потрібно купити, або термін дії контракту. Наприклад, на genesis-mining.com його тривалість складає цілих 5 років. Зрозуміло, що за цей час може статися що завгодно і ви можете передумати або Майнінг може втратити актуальність.

  Мінуси зберігання біткоіни в долгосрок

  Монети біткоіни лежать в сейфі

  Зберігати крипту на довгострокову перспективу — найпростіший спосіб заробітку. Однак і він має свої мінуси:

  1. Прибуток буде тільки в тому випадку, якщо курс виросте.
  2. Якщо «перетримати» монету, можна піти в збиток або не заробити нічого. Коли біткоіни виріс до 20 тисяч доларів, багато хто не продавали його в надії, що ціна піде далі вгору. В результаті була довга період корекції і курс опустився в три рази. Звичайно можна продовжувати зберігати Bitcoin в надії, що він знову піде вгору, але на це потрібен час.

  Непоганий варіант позичити комусь під відсотки і вимагати повернення в біткоіни, але такий метод можна вибирати на свій страх і ризик, адже боржник може не захотіти повертати. Навіть при наявності розписки судові тяжби займуть багато часу і грошей. До того ж боржник може пропасти або померти — тоді ви залишитеся без грошей.

  Незважаючи на багато мінусів біткоіни, він залишається дуже привабливим інструментом для інвестицій. Зберігати його в «холоді», розраховуючи на зростання, або намагатися заробити на ньому більше — особистий вибір кожного, проте варто враховувати всі ризики, щоб не втратити і те, що є, в гонитві за великим прибутком.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector