Оффлайн гаманець для біткоіни — як створити, як безпечно зберігати біткоіни

Оффлайн гаманець для біткоіни — кріптохраніліще без доступу до Мережі, яке призначене для «холодного» зберігання BTC. В основному гаманці такого типу використовуються для великих заощаджень на довгостроковий період, а от проводити дрібні розрахунки з них незручно. Розглянемо, які види offline біткоіни-гаманців бувають, як їх створити і як ними користуватися.

Типи оффлайн гаманців біткоіни, плюси і мінуси

Ми виділили переваги і недоліки офлайн гаманців для біткоіни в наступну таблицю:

плюсимінуси
Приватний ключі зберігаються у користувача. У той час, як в мережевих гаманцях за збереження ключів відповідає сервіс.Незручно часто користуватися монетами, тому частіше офлайн гаманці використовуються для зберігання в долгосрок.
Високий рівень захищеності від хакерських атак і мережевих зломів.Якщо втратити приватний ключ, то не вийде відновити доступ до засобів.
Збереження коштів не залежить від сторонніх серверів і працездатності техніки. У порівнянні з десктопних сховищем, не потрібно завантажувати блокчейн.Якщо приватний ключ вкрадуть, то ваші гроші виявляться у шахраїв.
Не можна швидко обміняти біткоіни, як в онлайн-сховищах.

Всього виділяють три види офлайн-гаманців біткоіни:

 1. Паперові. Біткоіни-адреса і приватний ключ генеруються на спеціальному сайті і зберігаються на папері.
 2. Апаратні. Виконані у вигляді невеликого девайса, що нагадує зовні флешку.
 3. Десктопні. Не всі програмні можна назвати офлайн гаманцями, але деякі з них можна перетворити в такі. Про це детальніше поговоримо нижче.

Отже, ми розглянули види, основні переваги та недоліки офлайн-гаманців. Тепер докладніше зупинимося на кожному різновиді, наведемо покрокові інструкції по створенню, поповненню і виведенню коштів.

Як створити паперовий офлайн-гаманець для біткоіни — покрокова інструкція

Приклад паперового біткоіни-гаманця
Публічний адресу і приватний ключ паперового біткоіни-гаманця

Паперові сховища найбільш захищені від мережевих зломів, оскільки і біткоіни-адреса, і приватний ключ зберігаються у власника на роздрукованому аркуші. Для створення гаманця можна скористатися наступними сайтами-генераторами:

 • bitaddress.org;
 • walletgenerator.net;
 • bitcoinpaperwallet.com.

Пропонуємо покрокову інструкцію по створенню паперового оффлайн гаманця для біткоіни:

 1. Заходимо на walletgenerator.net і в пункті «Крок 0» натискаємо на посилання Github. Після цього на комп’ютер почне завантажуватися ZIP-файл з веб-сайтом.
 2. Разархівіруем файл і відкриваємо index.html на комп’ютері.
 3. Відключаємося від Мережі, вибираємо криптовалюта в правому верхньому куті сайту і натискаємо «Створити нову адресу». Якщо у вас версія англійською, то в самому верху є вибір мов, де можна активувати російська, українська і ще 10 мов.
 4. Після створення адреси і ключа переходимо на вкладку «Паперовий гаманець». Для кращого захисту ставимо галочку навпроти «Зашифрувати за допомогою BIP38?» І вводимо кодову фразу у відповідному полі.
 5. Натискаємо Print і роздруковуємо гаманець. Він готовий для використання.

Алгоритм створення оффлайн гаманця біткоіни на інших сайтах мало чим відрізняється, тому даною інструкцією можна скористатися і для них.

Правила безпеки при створенні паперового гаманця і зберіганні Bitcoin

В процесі важливо дотримуватися деяких правил безпеки:

 1. Всі сайти завантажуйте на комп’ютер і відключайте Інтернет, щоб згенерований адресу і приватний ключ не стали здобиччю шахраїв.
 2. Переходячи на сайт-генератор ретельно перевіряйте домен, щоб не потрапити через неуважність на фішингових сайтів.
 3. Якщо принтер зберігає копії роздрукованих документів, а користуєтеся їм не тільки ви, то видаліть цю копію з історії.
 4. Чи не роздруковуйте паперовий гаманець у знайомих, в копі-центрах. Вони можуть отримати доступ до ваших грошей.

Що стосується зберігання паперового носія з даними, то тут важливо дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Папір потрібно захистити від впливу сонячних променів, грибка, вологи, вогню та інших негативних факторів, які можуть позначитися на видимості і розбірливості символів.
 2. Приватний ключ можна переписати від руки, але в цьому випадку потрібно в точності повторити всі символи, щоб потім не сплутати.
 3. Зробіть кілька копій паперового носія і зберігайте їх там, куди ніхто не має доступу.
 4. Чи не роїться про свою інвестиції малознайомим людям. Та й близьким теж краще не кажіть. В ідеалі, крім вас ніхто не повинен знати про такий зберіганні коштів.
 5. Якщо ви раз «засвітили» приватний ключ в Мережі для транзакції, то гаманець вже не зовсім «холодний». В цьому випадку біткоіни потрібно перевести в інше сховище або виконати свіпінг.

Що стосується публічної адреси, то його можна давати іншим людям для здійснення переказу. Його ж будете вводити в поле одержувача, коли захочете перевести монети BTC з іншого гаманця на паперовий.

Як вивести Bitcoin з паперового гаманця?

Сторінка для імпорту приватного ключа на гаманець Blockchain
Пункт меню для імпорту адреси паперового біткоіни-гаманця на сервіс blockchain.com

Поповнити все оффлайн гаманці для біткоіни просто — згенерувати адресу і перерахувати на нього кошти, а ось з висновком можуть виникнути питання. Розглянемо покроково алгоритм виведення крипти з паперового носія:

 1. Створюємо біткоіни-гаманець з можливістю імпорту інших адрес. Підійде реєстрація на blockchain.com.
 2. Скануємо QR-код приватного ключа на паперовому сховище. Якщо ви не використовували при створенні шифрування BIP38, то з’явився в результаті сканування код і є ключем для доступу до засобів.
 3. Якщо гаманець генерувався із застосуванням BIP38, то йдемо на сайт, який використовувався для створення. У вкладці «Деталі гаманця» (Wallet Details) знаходимо поля для приватного ключа і пароля BIP38. У першому полі вводимо той код, який ми отримали при скануванні, а в другу — кодову фразу, вказану при шифруванні BIP38.
 4. В інтерфейсі гаманця Блокчейн переходимо в розділ «Налаштування», а потім — у вкладку «Адреси». Там вибираємо імпорт.
 5. Вводимо біткоіни-адреса і ключ, який отримали на сайті-генераторі.

Після виконання всіх пунктів нашої інструкції кошти відобразяться на балансі сховища. Їх можна переслати на біржу для торгівлі або через обмінник вивести на карту / рахунок ЕРС.

Плюси і мінуси паперового біткоіни-гаманця

перевагинедоліки
Безкоштовне і просте створення сховища.Папір схильна до впливу багатьох негативних чинників — вогкість може викликати цвіль, на сонячному світлі фарба вигорить, волога розмочити надруковане і символи не можна буде розібрати. До того ж папір не захищена від пожеж, злодіїв, втрати.
Повна безпека від мережевих зломів.Якщо втратити або пошкодити адресу і приватний ключ, то відновити доступ до засобів буде неможливо.
Незручно часто використовувати засоби для розрахунків.

Як зберігати біткоіни на апаратній оффлайн-гаманці?

Графічне зображення планшета і USB-кабелю

Апаратні сховища є цифровими і фізичними одночасно. Вони являють собою компактні девайси і забезпечують високий рівень захисту. При цьому пристрої мають один істотний мінус — вартість близько 100 доларів. Найпопулярніші моделі апаратних оффлайн гаманців для біткоіни — Ledger Nano S, Ledger Blue, Trezor ONE White, KeepKey, Digital BitBox, Bitlox, BitStash.

Ми представляємо покрокову інструкцію по первинній настройці біткоіни-гаманця Ledger Blue:

 1. Включаємо девайс, затиснувши бічну кнопку на 3 секунди і слідуємо підказкам, що відображаються на екрані. Ви можете створити новий гаманець або відновити старий, якщо він був загублений, а у вас є сид-фраза для відновлення. Девайс обладнаний сенсорним екраном, тому керувати ним легко, просто робіть все за інструкцією, яка відображається.
 2. Придумуємо і вводимо PIN-код. Він може складатися з 4-8 цифр. Його ви будете використовувати кожен раз, щоб перейти в гаманець. Пін-код потрібно запам’ятати або записати, оскільки після 3-х неправильних спроб введення доступ заблокується і знову його отримати можна буде, тільки застосувавши сид-фразу.
 3. На лист відновлення (Recovery Sheet), який поставляється в комплекті записуємо seed-фразу. Вона складається з 24-х слів. Зробити це дуже важливо, оскільки за допомогою цієї фрази ви зможете відновити доступ до своїх заощаджень, якщо ваш гаманець пошкодиться, загубиться або його вкрадуть. Тут важливо уточнити, що лист відновлення потрібно зберігати в таємному і безпечному місці. Після відображення всіх слів система буде запитувати у вас їх введення в розкиданому порядку, щоб переконатися, що ви їх записали вірно. Після успішного підтвердження сид-фрази висвітиться, що пристрій готовий до роботи.
 4. Викачуємо додаток Ledger для управління рахунками. Для браузера Хром є окреме розширення — Ledger Wallet Bitcoin. У ньому можна вибирати локалізацію, налаштовувати інтерфейс під себе, управляти транзакціями. Додаток встановлюється швидко, а поновлення його безкоштовні.

Запобіжні заходи при використанні апаратного оффлайн-гаманця для біткоіни

Щоб не втратити доступ до грошей і захистити кошти від шахраїв, важливо дотримуватися наступних рекомендацій по безпечному зберіганню криптовалюта:

 1. Лист для відновлення із записаною сид-фразою і пін-код (якщо він у вас записаний) зберігайте так, щоб окрім вас ніхто не мав доступу до цих даних.
 2. Не завантажуйте ніякої сторонній софт для управління гаманцем, оскільки в нього можуть бути вбудовані шкідливі програми для крадіжки ваших грошей.
 3. Замовляйте апаратний біткоіни-гаманець тільки на офіційних сайтах і не купуйте його з рук. В іншому випадку ви можете стати жертвою шахраїв, які ще до продажу впровадили в сховище шкідливе ПЗ.

Варто розуміти, що яку б захист гаманця не забезпечили виробники, безпеку ваших коштів залежить в першу чергу від вас самих. Якщо ви самі не будете уважно ставитися до зберігання сид-фрази і пін-коду або несерйозно поставитеся до скачування софту, то вам не допоможе жоден метод шифрування. Виходить цікавий парадокс — лист з сид-фразою потрібно зберігати більш ретельно, ніж сам девайс з криптовалюта. Украв гаманець, ніхто не зможе отримати з нього гроші без сид-фрази. А ось вкравши відновний лист, можна забрати і ваші гроші, хоча сам апарат буде у вас на руках.

Плюси і мінуси апаратного біткоіни-гаманця

перевагинедоліки
Високий рівень захисту як від мережевих зломів, так і від механічних пошкоджень.Уразливості в системі захисту: підміна адрес транзакцій, ненадійні ДСЧ (датчики випадкових чисел), помилки в ПЗ, компрометувати процес виробництва.
Підтримка великої кількості криптовалюта.
Можливість відновлення доступу до засобів при втраті та крадіжці гаманця.Вартість девайсів в межах 100 доларів, а у Ledger Blue — 300 доларів.
Зручно використовувати для частих розрахунків в мережі.Тривалість доставки при замовленні на офіційному сайті.
Якщо хтось вкраде ваш гаманець, то без сид-фрази все-одно не отримає доступ до грошей.Необхідність зберігати в надійному місці ще й паперовий носій з сид-фразою, що додає ще багато недоліків, як і у паперових гаманців — вогкість, волога, пожежа.

Як створити оффлайн гаманець біткоіни на флешці?

Вказівка ​​на файл wallet.dat
Копіювання файлу wallet.dat

Це і є десктопних сховище, але не повноцінний клієнт, а резервна копія — файл wallet.dat. Щоб зберігати гроші оффлайн, для початку все ж таки доведеться завантажити програму на комп’ютер.

Розглянемо покроково створення оффлайн гаманця для біткоіни на прикладі Bitcoin Core:

 1. Переходимо на сайт bitcoincore.org і викачуємо останню версію клієнта. Зверніть увагу, що за станом на 07.07.2018 для скачування всього блокчейна необхідно 210 ГБ даних плюс ще 5-10 ГБ в місяць на запас. Після скачування звичайно можна буде залишити урізану версію (всього 6 Гб), але спочатку завантажити весь blockchain все ж потрібно.
 2. Після скачування файлу установки запускаємо його і діємо за підказками системи — натискаємо кнопку Next. Виконавши вказані дії, входимо в програму, вибираємо папку для скачування блокчейна і активуємо синхронізацію. Цей процес може тривати близько кількох діб.
 3. Після завершення синхронізації в настройках шифруємо доступ до гаманця, придумуємо пароль для доступу.
 4. Генеруємо біткоіни-адреса, натиснувши на вкладці «Отримати» кнопку «Запросити платіж». Переводимо на цю адресу біткоіни, які хочемо зберігати в офлайні.
 5. Відключаємо комп’ютер від мережі і перезавантажуємо його. Тепер настав час для створення резервної копії, яка і буде виступати своєрідним офлайн гаманцем для біткоіни. Зробити її можна двома шляхами — знайти файл wallet.dat вручну через пошук в папці сховища або вибрати у вкладці «Файл» пункт «Зробити резервну копію», після чого буде запропоновано вибрати місце її зберігання.
 6. Файл wallet.dat містить приватні ключі для доступу до гаманця. Робити його резервну копію важливо ще для того, щоб в разі поломки комп’ютера або перевстановлення Windows, не втратити гроші. Зберігаємо його на флешці або будь-якому іншому носії та додатково встановлюємо пароль, якщо це можливо.
 7. Видаляємо оригінальний wallet.dat з комп’ютера, якщо не плануємо користуватися найближчим часом засобами.

Щоб потім скористатися засобами з вашого офлайн-гаманця, потрібно буде знову закинути в папку сховища скопійований файл. Так ви отримаєте доступ до розпорядження коштами.

Рекомендації щодо безпечного зберігання та особливості використання

Щоб забезпечити належний рівень безпеки грошей, врахуйте наступні моменти:

 1. Робити резервну копію потрібно після кожного поповнення гаманця, це трохи схоже на збереження рівнів в грі. Якщо після транзакції по введенню коштів не була зроблена резервна копія, то при втраті доступу до гаманця, всі зараховані гроші після створення останнього бекапа будуть загублені.
 2. Файл wallet.dat може надати доступ до ваших коштів іншому користувачеві, тому його важливо зберігати не на комп’ютері, який можуть зламати, а на сторонньому носії. Важливо, щоб до флешці або диску ніхто крім вас доступу не мав.
 3. Зробіть кілька копій файлу, тому що якщо ви самі його втратите, то отримати свої гроші не зможете.
 4. Перш, ніж завантажувати гаманець біткоіни Кор, встановіть гарний антивірус на свою ОС.

Плюси і мінуси десктопного оффлайн гаманця для біткоіни

перевагинедоліки
Безкоштовне створення сховища.Незручність частого використання коштів.
Bitcoin Core — офіційний гаманець.Довга синхронізація гаманця.
Зовнішній накопичувач більш стійкий до механічних пошкоджень, ніж папір.Необхідність звільнення понад 200 Гб місця на диску.
Зробити резервну копію дуже просто.Необхідність робити резервні копії після кожного поповнення гаманця.

Як бачите, зберігати біткоіни в оффлайн гаманці можна багатьма способами — платними, безкоштовними, більш і менш безпечними, зручними і не дуже, з можливістю відновлення доступу і без неї. У таких гаманців є одна незаперечна перевага — високий рівень захисту від мережевих зломів і хакерських атак. Користувачеві залишається лише зробити все можливе зі свого боку, щоб захистити гроші від крадіжки і механічних впливів.

Більше про відмінності оффлайн і онлайн гаманців для біткоіни в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector