Біткоіни в Казахстані: як і де купити, на що можна витратити

Біткоіни в Казахстані переживає не найкращі часи, адже влада країни з побоюванням ставляться до віртуальних грошей, вважаючи, що вони несуть ризики для усталеної банківської системи. Законів про регулювання криптовалюта поки немає, але фінансовим структурам заборонено використовувати Bitcoin як платіжний засіб. Нацбанк РК попередив людей про небезпеку застосування валюти, яка ніяк не захищена і не прив’язана до будь-яких активів.

Чотири роки тому (у 2014 році) в мережі з’явилася новина про майбутнє старті казахської біржового майданчика для торгівлі криптовалюта. Планувалося, що біржа enso.kz почне роботу влітку 2017 року. Але сьогодні (на 18 квітня 2018 роки) цього так і не відбулося, а сайт не відкривається.

Користувачі змушені працювати на зарубіжних біржових майданчиках, проводячи попередні транзакції місцевих віртуальних грошей в долари, євро, рублі або іншу валюту для введення на біржу. Нижче розглянемо, що говорить закон щодо криптовалюта, а також, де і як купити біткоіни в Казахстані. Знання цих особливостей дозволить швидко і без ризику придбати BTC, використовуючи отримані кошти для інвестування, обміну або покупка товару.

Біткоіни в Казахстані — що говорить закон?

Монета Bitcoin поруч з казахстанським прапором

Позиція Національного банку РК щодо криптовалюта спрямована на жорстке регулювання, а в подальшому і заборона віртуальної валюти. Представники цієї структури стверджують, що на території країни є тільки одна законна засіб — казахський тенге. Решту грошей (в тому числі і віртуальні) виходять за межі правового поля. На квітень 2018 року пряме регулювання на кріптовалютном ринку відсутня. Незважаючи на це, віртуальні гроші активно застосовуються в якості розрахункового засобу — вони купуються і продаються, поки немає законодавчої заборони.

Представник Нацбанку РК відзначають, що біткоіни все частіше стають об’єктом для інвестування у громадян країни. Люди купують криптовалюта в розрахунку на майбутнє зростання її вартості та примноження інвестицій. Але такий підхід небезпечний, адже віртуальні гроші самі по собі нічим не підкріплені. Вони не мають цінності, а курсова вартість формується на базі двох факторів (пропозиції і попиту).

Це підтверджується і ситуацією, яка склалася на кріптовалютном ринку. В кінці 2017 року вартість біткоіни перевалювала за позначку в 20 тисяч доларів, а на 18 квітня 2018 року його опустилася до 7936 доларів за монету. Отже, передбачити ситуацію з курсом Bitcoin нереально, що несе ризики для капіталу.

Відзначено і той факт, що криптовалюта часто застосовується при створенні фінансових пірамід. У Мережі із завидною періодичністю з’являються хайп-проекти, що мають на увазі збір коштів з маскуванням під ICO. При цьому права інвесторів ніяк не захищаються, а ризик втратити всі кошти високий. Щоб знизити негативні фактори співробітники Нацбанку ведуть роботу, спрямовану на виявлення та закриття таких структур, а також інформують населення про можливі ризики.

Найближчим часом від уряду Казахстану можна очікувати кроків, спрямованих на заборону руху віртуальних грошей. Представники Нацбанку пояснюють таке прагнення двома факторами:

 1. Застосування криптовалюта не дає гарантій для споживача. Плановані обмеження спрямовані на те, щоб захистити потенційних користувачів Bitcoin і інших віртуальних монет.
 2. Залишається ризик застосування біткоіни для проведення нелегальних операцій.

На цьому тлі Уряд РК вже найближчим часом планує внести поправки в законодавство. Якими вони будуть — це питання, але на даному етапі криптовалюта затребувана серед населення, активно продається і купується (по крайней мере, на рівні фізичних осіб).

Як купити біткоіни в Казахстані — головні способи

Значок біткоіни на прапорі Казахстану

Учасники кріптовалютного ринку багато надій покладали на біржу enso.kz, новина про яку з’явилася в 2014 році, а саме відкриття планувалося на 2017-й. Але станом на квітень 2018 року сайт взагалі не працює. Як результат, жителі Казахстану змушені шукати альтернативні варіанти покупки біткоіни і витрачати комісію на обмін місцевої криптовалюта.

У 2015 році в торговому центрі Алма-Ати «Рітц Палас» з’явився апарат, що дозволяє безпосередньо купувати біткоіни за національну валюту з комісійним платежем в 5%. Якщо вірити інформації від користувачів, на квітень 2018 року в країні працює вже 3 таких терміналу. Але існують і інші способи покупки криптовалюта, про які поговоримо в статті.

біржовий майданчик

Незважаючи на відсутність власної біржі, жителі Казахстану користуються послугами зарубіжних майданчиків. Принцип покупки Bitcoin полягає в наступному. Людина змінює казахські тенге на рублі або іншу валюту, після чого реєструється на біржовому майданчику і поповнює рахунок за допомогою Вебмані, Ківі або інших платіжних систем. Популярні біржі — EXMO, Yobit і інші.

Розглянемо спосіб покупки біткоіни на прикладі біржі Yobit.net. Для початку роботи необхідно завести аккаунт (пройти реєстрацію), після чого внести на рахунок фіатние гроші або віртуальну валюту. Якщо на руках є лише казахські тенге, не обійтися без попередньої конвертації за допомогою обмінника. Варіантів поповнення достатньо. Зручний спосіб внесення коштів — через Ківі, але в цьому випадку береться комісія в розмірі 6%, що невигідно для користувачів. Також доступні способи поповнення через AdvCash, Перфект Мані та інші. Гроші зараховуються майже миттєво, але з криптовалюта можливі невеликі затримки.

Щоб купити біткоіни, потрібно зробити наступне:

 1. Переходимо в секцію «Трейд» і вибираємо валютну пару. Тут все залежить від того, які гроші внесені на рахунок біржового майданчика. Для рублів це BTC / RUR, а для доларів BTC / USD.
 2. У спеціальному полі під графіком вказуємо, скільки Bitcoin планується купити, і тиснемо на відповідну кнопку.
 3. Система проводить операцію і бере незначну комісію розміром 0,2% (не більше).

Подальші дії залежать від поставлених цілей. Криптовалюта можна використовувати для торгів і заробляти на різниці курсів, а також для виведення на гаманець біткоіни і зберігання. Продавати віртуальні гроші можна за тим же алгоритмом.

Ще один варіант — використання двох майданчиків AdvCash і EXMO, що дозволяє поміняти внутрішні гроші на біткоіни без додаткової конвертації. Перед початком операції потрібно пройти реєстрацію в платіжній системі за адресою advcash.com, після чого верифікувати аккаунт і внести гроші на рахунок. Далі виконуються такі кроки:

 1. Входимо в акаунт AdvCash і вибираємо розділ переказу коштів в електронну валюту.
 2. У гаманці вибираємо казахський тенге і розмір переказу.
 3. У секції електронної валюти одержувача вибираємо EXMO. Система попереджає, що угода проводиться моментально, береться комісія 0,95%, а на виході користувач отримує EX-CODE. Варто відзначити, що згаданий код — внутрішні гроші біржового майданчика, за допомогою яких можна продавати або купувати Bitcoin за різні валюти (в тому числі тенге).
 4. Переходимо на EXMO, входимо в гаманець і знаходимо рядок EX-CODE. Натискаємо на кнопку поповнення і активуємо наявний код. Зараховані кошти можна використовувати для придбання Bitcoin.

Алгоритм покупки майже такий же, як описано вище. Необхідно вибрати напрямок для конвертації, перейти в розділ обміну, вказати кількість біткоіни і підтвердити операцію.

обмінні пункти

Розглядаючи варіанти, де купити біткоіни в Казахстані, варто виділити варіант з обмінними пунктами. Цей варіант зручний для новачків, які не хочуть розбиратися з тонкощами роботи на біржовому майданчику. Мінус в тому, що в обмінних пунктах гірше курс і часто стягується більш висока комісія. Операція займає не більше 5 хвилин, що і приваблює користувачів Мережі. Алгоритм дій такий:

 1. Конвертуємо казахські тенге в валюту, за яку будуть купуватися біткоіни (зробити це можна на обраному обміннику).
 2. За допомогою сервісу моніторингу курсів (як варіант, BestChange.ru) вибираємо кращу майданчик для обміну. Можна вибрати одну з майданчиків Казахстану, наприклад, 1wm.kz або pmcash.kz. Їх особливість в тому, що можна провести пряму конвертацію на біткоіни (при наявності відповідних варіантів).
 3. Переходимо на сайт обмінного пункту, після чого визначаємося з напрямком конвертації.
 4. Прямуємо підказкам системи і проводимо операцію.
 5. Переконуємося, що заявлена ​​сума біткоіни зарахована на гаманець в повному обсязі.

Якщо в процесі конвертації виникли затримки або кошти взагалі не перераховуються, необхідно звернутися до служби підтримки. Як правило, інформація для зв’язку приведена в розділі контактів.

пряма угода

Якщо цікавить питання, як купити біткоіни в Казахстані за Qiwi, Вебмані або за готівку, можна розглянути ще один варіант — пошук продавця криптовалюта і проведення прямої операції. Особливість способу в тому, що угода проводиться за вигідним для покупця курсу (як правило, він нижчий, ніж на біржі), але зате без комісії. Як тільки друга сторона знайдена, обговорюються умови конвертації, після чого покупець переводить гроші продавцю (будь-яким способом), отримуючи натомість необхідний обсяг криптовалюта.

Небезпека способу в високу ймовірність потрапити на шахрая, відправити гроші і не дочекатися зворотного перекладу. Ось чому перед проведенням операції важливо відповідально підійти до вибору продавця і перевіряти його репутацію.

Щоб знизити ризики, пошук контрагента рекомендується проводити через спеціальні майданчики. У Казахстані затребувана платформа localbitcoins.com, завдання якої полягає в об’єднанні потенційних покупців і продавців віртуальних грошей. Зручність у тому, що тут можна знайти партнера по угоді зі свого регіону і навіть домовитися про особисту зустріч (підходить для обміну готівки).

Щоб купити Bitcoin, необхідно пройти реєстрацію, знайти відповідне оголошення та обговорити з продавцем умови угоди. Операції, як правило, проводяться в режимі онлайн, що прискорює процес і дозволяє провести конвертацію, не виходячи з дому. При виборі контрагента важливо звернути увагу на число проведених перекладів, відсоток успішних угод і метод оплати. Не менш важливий момент — курс, за яким продається біткоіни конкретним учасником майданчика.

За допомогою Вебмані

Альтернативний спосіб покупки — покупка Bitcoin всередині системи WebMoney. Тут передбачена внутрішня валюта WMT (казахський тенге), а також WMX (аналог 0,001 біткоіни). Для проведення конвертації необхідно поповнити гаманець WMT будь-яким доступним способом, після чого виконати обмін в напрямку WMX. В якості вихідної грошової одиниці можна використовувати не тільки казахський тенге, а й іншу валюту. Мінус в тому, що курсова вартість невигідна для користувача, а також стягується додаткова комісія.

Торгівля на біржах

На питання, де можна купити біткоіни в Казахстані, досвідчені інвестори рекомендують вивчити інший спосіб — покупку через валютну або товарну біржу. Перший варіант підходить для трейдерів, які вміють грати на різниці цін криптовалюта і заробляють на цьому гроші. Робота ведеться через одну з численних платформ, наприклад, FXClub (Libertex). Тут можна купувати різні віртуальні гроші і отримувати прибуток на зростанні / зниження ціни.

Робота на валютній біржі небезпечна тим, що тут легко втратити гроші без наявності необхідних знань. Учасник ринку повинен володіти основами технічного і фундаментального аналізу, що дозволить грамотно оцінити ситуацію і своєчасно прогнозувати майбутні зміни на ринку. Якщо не торгувати, гроші будуть просто лежати на рахунку.

Суть торгів полягає в тому, щоб придбати Bitcoin за нижчою ціною, а після, коли ціна підніметься вище колишнього рівня, продати його. Такий заробіток реальний при наявності бичачого тренда, коли ціна біткоіни йде вгору. У зворотній ситуації (курс йде на спад) заробляти важче. Щоб збільшити прибуток, можна використовувати кредитне плече, але в такому випадку ризик втратити гроші зростає.

Ще один варіант — купити ф’ючерси на Bitcoin на біржі CME або CBOE. Такий спосіб доступний з грудня 2017 року. Щоб здійснити операцію, потрібно знайти брокерську компанію, що працює зі згаданими товарними майданчиками, внести кошти на депозит і придбати контракт (один або кілька). Суть аналогічна тій, що описана вище — покупка ф’ючерсів за вигіднішою ціною з метою майбутнього продажу.

Загальні правила безпеки

Як видно, способів покупки Bitcoin в Казахстані досить. Але для зниження ризиків важливо слідувати простим рекомендаціям:

 1. Для покупки криптовалюта важливо використовувати надійні сервіси або уважно підходити до пошуку продавців.
 2. Інвестувати всі гроші в біткоіни не рекомендується. Курс криптовалюта має більшу волатильність, що підвищує ризик втрати капіталу. Вкладати рекомендується стільки коштів, скільки не шкода втратити.
 3. Якщо Bitcoin купується для зберігання, його рекомендується тримати в надійному місці — на десктопном, паперовому або апаратному гаманці.
 4. У разі продаж будь-якого товару за біткоіни, необхідно дочекатися 3-х підтверджень і більше, після чого відправляти покупку. До цього моменту залишається ймовірність подвійних витрат однієї і тієї ж криптовалюта.
 5. Не варто вкладати куплені Bitcoin в підозрілі онлайн-проекти. Зловмисники часто пропонують «золоті гори» у вигляді високих відсотків за перерахування криптовалюта, але в підсумку грабують клієнтів.

Що можна купити за біткоіни в Казахстані?

Графічне зображення чоловічка, який купує товар за біткоіни

Невизначений статус криптовалюта і формальну заборону з боку ЦБ країни на здійснення фінансових операцій з віртуальними грошима створює ряд перешкод для підприємців, які бажають приймати біткоіни у вигляді оплати. На цьому тлі число торгових точок, які приймають Bitcoin, мінімально.

Нещодавно компанія SmartPay оголосила, що користувачі мережі можуть платити за товари і послуги за допомогою криптовалюта. При цьому систему можна підключити до будь-якого рахунка (в тому числі розрахунковому) в банках Казахстану. Якщо вірити керівництву організації, на 2018 рік у системі зареєструвалося більше 5 тисяч магазинів (багато з них можна знайти на сайті mybonus.kz). На практиці майже всі торгові точки, представлені на сервісі, не працюють з криптовалюта, а багато хто й зовсім не знають, про що йде мова.

Але питання, що можна купити за біткоіни в Казахстані, все-таки не є тупиковим. Одна з торгових точок, яка приймає BTC — technodom.kz. Це великий магазин побутової техніки, автотоварів, виробів для краси і здоров’я, а також інших товарів. Власники торгової точки заявили, що вони не порушують законодавство, адже розрахунки проводяться з компанією СмартПей, а оплата перераховується тільки в національній валюті. Аналогічним чином працюють і інші інтернет-магазини.

Крім того, за допомогою криптовалюта можна розплачуватися в зарубіжних торгових точках. Наприклад, у жителів Казахстану великим попитом користується обладнання для Майнінг. Незважаючи на потенційний заборону цього виду діяльності, жителі країни бачать перспективи у видобутку біткоіни і вкладають гроші в цей напрямок. Наприклад, в 2017 році були затребувані відеокарти Radeon RX570, які обходилися в 2,2 мільйона тенге, але використовувалися вони, як правило, для видобутку Ефіріума.

У 2018 року популярність набирають Асіка для видобутку біткоіни і інших криптовалюта. Але для їх покупки застосовуються фіатние гроші (долари США, російські рублі, казахські тенге). При цьому Майнер ризикують, адже вкладаючи 3-5 тисяч доларів на облаштування ASIC-ферми, вже через 2-3 місяці вони можуть виявитися під забороною. Можлива й інша ситуація, коли прибуток з Майнінг Bitcoin і інших віртуальних монет буде оподаткований.

Таким чином, ситуація з біткоіни в Казахстані неоднозначна, що виключає повноцінний розвиток технологи блокчейн і її впровадження в торговельну сферу. Залишається сподіватися, що уряд країни відмовиться від жорсткого регулювання і заборони, проявивши ліберальність в цьому питанні і пішовши по шляху Білорусі.

Детальніше про покупку біткоіни в Казахстані:Мова Назарбаєва про криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector