Біткоіни в США: чи визнали Bitcoin, як і що можна купити

Головною новиною грудня 2017 року стало офіційне дозвіл біткоіни в США і поява ф’ючерсів активу на двох біржових майданчиках — CBOE і CME. Крім того, біржі Cantor Exchange надано право продажу бінарних опціонних контрактів на Bitcoin. Керівництво регулятора (CFTC) відзначило, що питання розміщення ф’ючерсів на криптовалюта погоджено з біржовими майданчиками. При цьому клієнти і порядок на ринку надійно захищені. Що стосується онлайн-бірж Bitcoin, офіційне визнання їх не стосується. Як відзначили в CFTC, такі сервіси залишаються без належного регулювання.

Між комісією з торгівлі товарними ф’ючерсами, а також майданчиками CBOE і CME досягнута домовленість, що останні будуть контролювати активність віртуальних грошей на ринку і уникати маніпулювання курсової ціною. Крім того, за інформацією ряду видань США наступної на черзі є NASDAQ, де ф’ючерси на Bitcoin планується запустити до літа 2018 року.

США визнали біткоіни — наслідки

Біткоіни на тлі прапора США

Перший тиждень після визнання Bitcoin в США пройшла з невеликими затримками і паузами, але в цілому схема працює. При цьому приклад Сполучених Штатів може стати хорошим поштовхом і для інших країн. Зокрема, над офіційним визнанням криптовалюта задумалася Німеччина. Експерти стверджують, що найближчим часом курс біткоіни може досягти 40 тисяч доларів. У свою чергу, скептики запевняють, що поява ф’ючерсів — «лакмусовий папірець» для фінансового «бульбашки» під назвою біткоіни. Вони впевнені, що додавання криптовалюта на біржі призведе до її краху. Але це лише припущення, які нічим не підкріплені.

Передумови до легалізації

Факт того, що США визнали біткоіни, не викликає подиву. Тільки за 2017 рік курс криптовалюта збільшився більш ніж в 20 разів. Відповідно, зросла і капіталізація, яка в пікові періоди перевалювала за позначку в 300 мільярдів доларів. На 15 квітня курс Bitcoin становив 8051 долара за монету, а ринкова капіталізація досягла майже 140 мільярдів. Після нетривалого зниження вартість криптовалюта знову пішла вгору.

Біткоіни став важливим «гравцем» на світовому фінансовому ринку, але багато країн не поспішають його легалізувати. Якщо розглядати держави з великою економікою, криптовалюта легалізована тільки в Японії. Що стосується Китаю, той діє за зворотним алгоритму і, навпаки, обмежує ходіння віртуальних грошей. Наприклад, недавно були заборонені кріптовалютние біржі. Що стосується великих фінансових інститутів, вони не вважають Bitcoin серйозним конкурентом, але офіційне визнання в США має посилити позиції криптовалюта.

Поява біткоіни на товарних біржових майданчиках було неминучим, адже в світі працюють сотні онлайн-бірж, де користувачам відкритий доступ до віртуальних грошей. Оборот BTC приносить більший прибуток власникам, тому включення інструменту в лістинг CBOE і CME було питанням часу.

Перші кроки на ринку

Новина про те, що біткоіни визнаний США і доданий в лістинг великих бірж у вигляді ф’ючерсів, за лічені години облетіла весь світ. Але перші дні роботи не обійшлися без труднощів. Так, ще до старту торгів сайт CBOE відключився, а після включення торги два рази зупинялися через різкої зміни курсової ціни ф’ючерсів на показник, що перевищує 10%. Вартість січневих ф’ючерсних контрактів вже в перший день торгів сягнула 17 000 доларів. І це при тому, що на початок сесії ціна складала на 2 000 менше. Березневі ф’ючерси коштували ще дорожче — понад 19 000. У наступні три тижні курс Bitcoin відрізнявся сильною волатильністю, але в певний момент він навіть переступив через позначку в 20 000 доларів.

Визнання криптовалюта і її додавання на великі біржі принесло плоди. Уже в 1-й день вдалося продати понад 4000 ф’ючерсів на січень. Такі обсяги не можна назвати значними за світовими мірками, але для дебютанта показник непоганий. Як зазначалося, подібний успіх торкнувся і інші майданчики, які задумалися над включенням інструменту в свій лістинг. Мова йде про NASDAQ, а також Deutche Boerse. Поки вони вивчають питання застосування криптовалюта, але вже найближчим часом планується її додавання.

Труднощі із залученням великих інвесторів

Незважаючи на успіх, важливі гравці ринку утримуються від участі в торгах. Причина в тому, що вони побоюються краху, який вже мав місце в 2013 році, коли Bitcoin втратив в ціні більше 30%. Важко уявити, що станеться, якщо з такою проблемою зіткнуться великі банки. Перші великі інвестиції з’явилися з 17 січня 2018 го, коли прийшов час завершення терміну експірації перших ф’ючерсів.

Побоювання інвесторів викликано й тим, що між вартістю контракту і реальною ціною активу є велика прірва, яка становить близько 6-8%. Ще одна складність — децентралізація ринку. При визначенні курсової ціни CBOE дивиться на вартість Bitcoin, встановлену на біржі Gemini. Труднощі в тому, що курс криптовалюта часто не встигає за активністю торгів. Тримачі ф’ючерсних контрактів можуть з легкістю обвалити ціну, почавши продавати інструменти ще до дня настання строку експірації. Такий підхід може призвести до паніки на ринку і різкого зниження курсової вартості Bitcoin.

Потенційні інвестори побоюються того факту, що в сфері криптовалюта править 200-300 гравців, в руках яких знаходиться майже 40-45% ринку. Подібної ситуації немає з іншими активами, тому і ризик вкладення коштів зростає. Надія на ринок ф’ючерсів, здатний вирівняти ситуацію вже найближчим часом. З появою короткострокових контрактів інструментом зацікавилися хедж-фонди, банки та інші значні гравці.

Незважаючи на перші успіхи, біткоіни, як і свого часу долара США, доведеться заслужити довіру. При цьому передчасно заявляти, що віртуальна валюта зможе досягти рівня класичних активів, таких як золото або нафту. Для порівняння капіталізація Bitcoin на 15 квітня 2018 року становить 136,8 мільярда доларів, в той час як ринок золота в 50 разів більше. Крім того, ліквідність класичних активів вище.

Нові можливості

Нещодавно в США з’явилося ще одне нововведення — стартапи, які залучають клієнтів і видають гроші взамін криптовалюта. При цьому Bitcoin виступає в якості заставного майна. Якщо людина прогорає, віртуальні гроші залишаються на руках у інвестора. Після впровадження послуги в Сполучених Штатах раптом з’явилося багато власників Bitcoin, готових обміняти коін на реальні гроші з правом подальшого викупу.

Популярність послуги не викликає подиву. Більшості власників криптовалюта простіше віддати її під заставу, ніж просто продати і використовувати отримані кошти. Виявилося, що в США багато біткоіни-мільйонерів, про які раніше ніхто не знав. Такі люди мріють втілити в життя будь-якої бізнес-проект, але вони не готові розлучатися з криптовалюта. Вони впевнені, що незабаром Bitcoin підніметься в ціні.

Проблема в тому, що курсова вартість біткоіни постійно в русі, і зміни ціни досягають 10-20%. У такій ситуації власники стартапів вимагають давати криптовалюта «із запасом», щоб покрити існуючі ризики. При цьому ставка «кредитування» становить 12-20%. З таким відсотком працюють МФО, тому ризикнути капіталом готові не всі. Розраховувати на те, що вартість віртуальної валюти стабілізується найближчим часом, поки не доводиться. Крипта Bitcoin поки в пошуках оптимальної ціни і переживає значну корекцію після зростання в грудні 2017 го.

Курс на сьогодні

На 15 квітня 2018 року вартість ф’ючерсів біткоіни на CME складає 7890 доларів. Для порівняння ще в березні ціна контрактів перевищувала 10 тисяч доларів. Після активного періоду в грудні 2017 го і січні 2018 року вартість інструменту пішла на спад. Великі інвестори поки не поспішають купувати контракти в очікуванні майбутніх змін на ринку.

Ситуація на CBOE схожа. Тут вартість ф’ючерсних контрактів трохи вище — 7900 доларів, але тенденції аналогічні. Ще 5 березня 2018 року ціна ф’ючерсу біткоіни становила 11530 доларів. Всього за півтора місяці курс впав майже на третину (31%).

Що можна купити за біткоіни в США?

Купівля нерухомості за біткоіни

З моменту появи Bitcoin пройшло 9 років. За цей час пройдено великий шлях, починаючи з невідомої криптовалюта і закінчуючи реальною силою на фінансовому ринку. Багато хто впевнений, що BTC вже в найближчі 5-10 років замінить фіатние гроші. Такі твердження ґрунтуються на перевагах віртуальних грошей — анонімності, децентралізації, низькою комісії, надійному захисті від злому і так далі. Беруться до уваги і успіхи криптовалюта в питанні визнання та зростання курсової вартості.

В кінці 2017 року сталася черговий стрибок — біткоіни з’явилися на великих товарних біржах і отримали законний статус. На цьому тлі криптовалюта отримала ще більшу популярність в суспільстві. Нижче розглянемо, що можна купити за біткоіни в США.

Нерухомість

У багатьох штатах проходять операції з купівлі-продажу нерухомості за криптовалюта. Наприклад, житель Майямі, що у Флориді, продав своє житло за 1600 біткоіни, що на час продажу становило 6 млн доларів. Працівники сфери нерухомості запевняють, що Флорида — оптимальний варіант для покупки квартир і будинків за криптовалюта. Така особливість відкриває ряд можливостей для жителів інших країн.

Продажі нерухомості за біткоіни ведеться і в Нью-Йорку. Зокрема, компанія Магнум Ріал Естейт реалізує квартири на Манхеттені за BTC. Перспективи обумовлені тим, що в Нью-Йорку зосереджено безліч великих бізнесменів, які не бояться йти на ризик і готові приймати різні гроші. Поки за Bitcoin продаються житлові об’єкти, але з часом буде доступна і комерційна нерухомість.

Купівля житла за біткоіни набирає обертів і в Каліфорнії. Нещодавно один громадянин США придбав у володіння 1,4 акра землі, заплативши 275 Bitcoin. Ініціатором такої угоди виступив покупець, але все частіше виникають випадки, коли продавці погоджуються на проведення угоди із застосуванням криптовалюта і навіть наполягають на цьому.

Товари різного призначення

Якщо в торгівлі нерухомості за біткоіни тільки набирають обертів, в інших сферах криптовалюта давно приймається у вигляді платіжного засобу. Нижче виділимо кілька міст, де використання Bitcoin проявляється найбільш активно:

  1. Сан Франциско. Багато експертів сходяться на думці, що в цьому місті найбільше число точок, які приймають віртуальні гроші. Ще в 2015 році на території міста працювало майже 170 магазинів, що приймають Bitcoin, в 2018 році їх число значно зросло. Крім того, Сан-Франциско широко відомий громадськості з багатьох стартапам, серед яких і Coinbase. Більш того, на території міста працює ряд компаній, які торгують віртуальними грошима.
  2. Канзас. Тут працює більше 100 торгових точок, які приймають криптовалюта. За допомогою Bitcoin можна заплатити за різні товари першої необхідності і оплатити послуги.
  3. Нью Йорк. Як зазначалося вище, жителі мегаполісу легко йдуть на експерименти, що створює потужну платформу для впровадження і розвитку криптовалюта. Так, на території міста працює ряд компаній, які займаються розкручуванням стартапів. Тож не дивно, що в Нью-Йорку беруть біткоіни в якості оплати. Статистика показує, що з кожним роком число торгових точок, які визнають криптовалюта платіжним засобом, росте. Якщо в 2016 році їх число становило не більше 150, сьогодні ця цифра збільшилася, як мінімум, удвічі. Велика частина магазинів, що приймають Bitcoin, знаходиться в Брукліні і Манхеттені.
  4. Даллас. Перший обмінний пункт криптовалюта відкрився в місті в 2014 року, а число магазинів, які приймають біткоіни, обчислювалася десятками. Згодом кількість торгових точок, які використовують BTC у вигляді платіжного засобу, знизилося вдвічі, але до 2017-2018 року цей показник знову пішов вгору.

В інших містах США ситуація розвивається за схожим сценарієм. При цьому Bitcoin приймається не тільки в інтернет-магазинах, а й у торгових точках, які працюють оффлайн.

Як купити біткоіни в США?

Біткоіни і долари

Ще одне питання, яке виникає у користувачів кріптовалютной мережі — як купити біткоіни в США. Тут діють ті ж підходи, що і в інших країнах. Розглянемо основні варіанти:

  1. Купівля безпосередньо. Суть в тому, що користувачі Мережі знаходять один одного через Мережу або зустрічаються особисто, після чого домовляються про проведення угоди. Наприклад, у Боба є 8000 доларів, і він планує купити за цю суму 1 біткоіни. У свою чергу, у Марка є 1 Bitcoin, який він хоче поміняти за вигідним для себе курсом на американські долари. Щоб прискорити процес, Марк і Боб домовляються один з одним про проведення операції, після чого роблять обмін на обумовлених умовах. Транзакція хороша тим, що сторони можуть обговорити операцію і провести її без комісії (за курсом ринку). З іншого боку, залишається ризик шахрайства та втрати наявних коштів. Наприклад, Боб може перевести 8000 доларів на реквізити Марка, але так і не отримати біткоіни на свій гаманець взамін.
  2. Обмінні пункти. Жителям США також доступні обмінники, за допомогою яких можна купувати Bitcoin за інші грошові одиниці. Для проведення конвертації досить вибрати відповідний сервіс з кращого курсової ціною, вивчити його на факт надійності, після чого провести конвертацію в обраному напрямку. Плюс способу в великому виборі обмінників і автоматичному проведенні операції. Що стосується негативних моментів, варто виділити меншу курсову ціну (якщо порівнювати з біржами), стягування комісії і ризик неуспішною операції. В останньому випадку обмінний пункт повинен повернути гроші.
  3. Товарні біржі. Як зазначалося, в грудні 2017 року на великих біржах США (CMOE і CME) з’явилися ф’ючерси на криптовалюта. Звичайно, безпосередньо їх купити не вийде, але за допомогою брокерів цілком. Доступ на американський ринок мають всі брокерські компанії США і деякі компанії з Росії.
    При покупці Bitcoin через згадані майданчики можна не переживати за безпеку, адже проводяться угоди є легальними. Головне — уважно підійти до вибору брокерської компанії, яка повинна мати ліцензію на такий вид діяльності. За допомогою брокерів можна не тільки купити, але і заробити на ф’ючерсах, згодом продаючи їх за вищою ціною. Як правило, ф’ючерсні контракти застосовуються для хеджування ризиків та торгівлі з кредитним плечем. Мінус в тому, що при проведенні операції людина отримує ф’ючерси (контракти на покупку), а не сам біткоіни. Крім того, тут не обійтися без навичок роботи з біржовими інструментами.
  4. Онлайн-біржі. Простіший шлях — робота через прості біржові майданчики, які пропонують покупку і обмін віртуальних грошей. До популярних бірж варто віднести EXMO, Poloniex і інші. Особливість методу — в можливості покупки BTC за вигіднішою ціною, широкому виборі лімітів з купівлі-продажу, а також доступності обміну для різних пар криптовалюта. Мінус в тому, що такий спосіб складний для початківців користувачів, а розмір комісії може досягати 10%. Крім того, більшість біржових майданчиків вимагають повної верифікації користувача.

Вихід біткоіни на біржу США значно зміцнив позиції криптовалюта. У перші кілька тижнів після оголошення курс Bitcoin стрімко йшов вгору. Надалі пішла корекція, але сам факт законного продажу Bitcoin на товарних біржах США говорить багато про що. Доступність ф’ючерсів на BTC відкрило ринок для великих інвесторів, в тому числи хедж-фондів і банків. Це означає, що зростання вартості криптовалюта — тільки питання часу.

Детальніше про біткоіни в США, дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector