Що потрібно для Майнінг біткоіни — вибір обладнання в 2018

Правильно вибране обладнання для Майнінг біткоіни — головний фактор успіху при видобутку віртуальних монет. Від нього залежить рівень прибутку учасника мережі, розмір додаткових витрат і потенційна окупність. Питання в тому, яким апаратам віддати перевагу в 2018 році.

Зростання популярності Bitcoin має дві грані. З одного боку, підвищення курсової ціни роблять видобуток BTC прибутковою для Майнера, а з іншого — разом з популярністю збільшується і складність. Це означає, що вимоги до обладнання ростуть. Якщо неправильно зробити вибір, витрати на створення ферми окупляться через кілька років або не покриються зовсім.

Ось чому перед здобиччю BTC важливо розібратися, з чого починати, що потрібно для Майнінг біткоіни, і які рекомендації брати до уваги при виборі. Нижче розглянемо ці питання докладно, а також розкриємо корисні секрети.

Які функції виконує обладнання для Майнінг біткоіни?

Чорний Асік для Майнінг біткоіни

Майнер для видобутку Bitcoin вирішують два завдання:

 1. Забезпечення роботи мережі. Особливість Bitcoin полягає в децентралізації, яка підтримується мільйонами користувачів на планеті. Чим більше число людей залучено до видобутку віртуальної валюти, тим надійніше захищена кріптовалютная мережу в цілому. Віртуальні монети BTC не можна контролювати, що робить їх безпечними з позиції можливих «примх» центральних органів влади. Щоб отримати вплив над мережею, доведеться контролювати хоча б 50% обладнання для Майнінг Bitcoin, що з урахуванням поточної ситуації зробити неможливо. З ростом числа учасників мережі підвищується загальний хешрейт, а кріптовалютная мережу стає більш незалежною, підвищується довіра до системи, посилюється такий важливий фактор, як анонімність. Чим більше обладнання працює в мережі, тим менше ймовірність включення помилок і шахрайства.
 2. Одержання заробітку. Головною метою більшості Майнер є накопичення прибутку. В процесі Майнінг учасники мережі перебирають хеш-функції, що функціонують по протоколу PoW. Ланцюжок біткоіни складається з блоків, в які входять транзакції в мережі. В середньому в один блок BTC поміщається близько 20 операцій. Крім того, в складі елемента ланцюга міститься число «nonce», пошуком якого і займаються Майнер. Перший користувач, який знайшов таку хеш-функцію, отримує 12,5 монет. Якщо в ролі одержувача виступає пул, він розділяє видобуток між користувачами з урахуванням переданих потужностей.

Купівля апаратури для Майнінг біткоіни вимагає значних інвестицій, а від продуктивності наявних пристроїв залежить ефективність видобутку віртуальної валюти. Наявність під рукою техніки з малим хешрейтом не дає очікуваного прибутку, а окупності можна і зовсім не дочекатися. Ось чому перед покупкою важливо розрахувати потенційний прибуток і переконатися, що дохід Майнінг буде перевищувати витрати на видобуток віртуальних монет.

Яке обладнання потрібно для Майнінг біткоіни — види

Кілька відеокарт виставлені в ряд

Перші монети BTC здобуті в січні 2009 року творцем віртуальних грошей Сатоши Накамото. З того часу минуло майже 10 років, криптовалюта зміцніла і стала популярною, а підходи до її видобутку значно змінилися.

Розглядаючи, яке обладнання потрібно для Майнінг біткоіни, можна виділити наступні варіанти:

 1. За допомогою CPU. Перші два роки була доступна видобуток із застосуванням центральних процесорів (CPU) комп’ютерів. З ростом складності віртуальної валюти це стало неможливим. Таким чином, з 2011 року застосування CPU втратило актуальність. Витрати на електроенергію значно перевершили потенційний прибуток Майнера, яка наближається до нуля.
 2. Із застосуванням GPU. Наступним етапом у видобутку BTC стало використання відеокарт, що володіють кращою продуктивністю. Таке обладнання для Майнінг криптовалюта Bitcoin застосовувалося до 2017 року. До 2014-го можна було використовувати індивідуальні GPU, а з появою ASIC-Майнер учасники мережі перейшли на створення ферм на графічних процесорах, що включають в себе 4-10 «планок». На червень 2018 року застосування такої техніки також не дає результатів, тому зупинятися на її покупку немає сенсу.
 3. На ASIC-Майнер. Перші Асіка з’явилися в 2014-му, і саме їх впровадження в кріптовалютное співтовариство призвело до значного зростання складності мережі. Головною відмінністю ASIC-Майнер стала «заточенность» під процес видобутку віртуальних монет. Спеціальні процесори на платах такого обладнання відрізнялися високим хешрейтом, який значно перевищував продуктивність найбільш потужних відеокарт. Для порівняння GPU типу GTX від Nvidia 1080 Ti видає хешрейт (для SHA-256), що дорівнює 1,4 ГХ / с. Для порівняння продуктивність Асіка вимірюється в ТХ / с. Деякі з моделей мають хешрейт, рівний 14-18 ТХ / с, що в 10 000 разів більше, ніж у самій краще відеокарти. Не дивно, що з ростом потужності випускаються на ринок Асіка, підвищується і складність Майнінг. В результаті єдине гідне обладнання для Майнінг біткоіни в 2018 році — ASIC-Майнер. Саме їх вибору приділимо головна увага, адже ефективність таких пристроїв залежить від багатьох факторів.

Яке обладнання потрібно для Майнінг біткоіни — поради щодо вибору в 2018 році

Два Асіка для Майнінг біткоіни стоять біля стіни

Щоб добувати криптовалюта, в розпорядженні учасника мережі повинна бути наступна техніка — ASIC-майнер (з блоком живлення), комп’ютер, роутер, а також можливо і допоміжна техніка. Нижче детально розглянемо, що потрібно для Майнінг біткоіни в 2018 році, наведемо особливості обладнання і тонкощі вибору.

ASIC-майнер

Асік для видобутку біткоіни на білому тлі

Як зазначалося, головне обладнання для видобутку віртуальних монет — Асік, який вибирається з урахуванням наступних критеріїв:

 1. Продуктивність (хешрейт). Це ключовий параметр, на який звертає увагу учасник мережі при виборі апаратури для видобутку віртуальних монет. Він відображає число хеш-функцій, які виріб здатний перебрати протягом однієї секунди. Від цього показника залежить число монет, які отримає пристрій в процесі Майнінг. Чим більший хешрейт має Асік, тим краще для Майнера. Сучасні апарати можуть похвалитися середньою продуктивністю в 10-14 ТХ / с, що дозволяє розраховувати на 100-140 доларів в місяць на 15 червня 2018 роки (без урахування витрат на електрику). Варто врахувати, що від хешрейта залежить і вартість пристрою, але про це нижче.
 2. Алгоритм шифрування. Для видобутку BTC майнер повинен чітко знати, яке обладнання потрібно, щоб Майні біткоіни. При цьому головна увага важливо приділити алгоритму, на якому працює пристрій. Для видобутку Bitcoin застосовуються Асіка на SHA-256. Якщо помилитися з вибором і придбати пристрій на іншому алгоритмі, наприклад, Scrypt, Майнінг BTC стає недоступним.
 3. Споживання енергії. При вивченні технічних характеристик нового Асіка, важливо звернути увагу на його потужність. Від цього параметра залежить обсяг споживаних кВт на годину і витрати на електрику. Важливо розуміти, що ASIC-майнер працює цілодобово, тому місячні витрати можуть вилитися в досить велику суму. Середнє споживання сучасних Асіка знаходиться на рівні 1,2-1,4 кВт. Це означає, що на місяць пристрій споживає 865-1000 кВтг. Якщо помножити це число на тариф за 1 кВтг в своєму регіоні, виходить солідна цифра. Ці витрати важливо врахувати при розрахунку окупності апаратури. Отже, чим менше споживає ASIC-майнер енергії, тим вигідніше для учасника мережі. Для порівняння одна відеокарта бере близько 300 Вт, а її ефективність в 10 000 разів нижче.
 4. Вартість. При розгляді питання, яке обладнання потрібно для Майнінг біткоіни, ключову увагу приділяється витратам на його покупку. Найбільш дорогий елемент — Асік, вартість якого (в залежності від моделі) становить від 600 до 6000 доларів. Не дивно, що багато Майнер відмовляються від ідеї видобутку BTC, тільки-но побачивши витрати на покупку апаратури. З іншого боку, якісна техніка гарантує високу окупність. Через 7-10 місяців учасники мережі «відбивають» витрати і отримують чистий прибуток (з розрахунку на 15 червня 2018 року).
 5. Окупність. Після вибору моделі майнер повинен підрахувати потенційний прибуток і час, який буде потрібно для покриття витрат на придбання обладнання. Наприклад, якщо ферма обійшлася в 1500 доларів, а Асік приносить 100 доларів на місяць, окупність наступає через 15 місяців за умови незмінного курсу і складності. Але останні два параметри знаходяться в постійній динаміці, що варто врахувати при обчисленні. Так, з ростом складності або зниженням курсової вартості період покриття витрат також підвищується. У процесі розрахунків важливо врахувати і ряд додаткових параметрів, а саме витрати на електрику і комісію пулу.
 6. Репутація виробника та відгуки. Ці два критерії можна об’єднати в один пункт, адже в більшості випадків вони перевіряються паралельно. Перед покупкою важливо вивчити коментарі Майнер, які вже придбали, налаштували і застосовують апарат для видобутку віртуальних монет. Але варто врахувати, що відгуки користувачів мають сенс, якщо з моменту випуску обладнання пройшло 3-5 місяців. У цьому випадок користувач може робити проміжні висновки про ефективність застосування тієї чи іншої апаратури. Якщо Асік новий, відгуків про нього поки немає, краще брати пристрій із запасом по хешрейту.
 7. Інші характеристики. При виборі ASIC важливо звернути увагу і на ряд інших параметрів. Наприклад, при розміщенні ферми в квартирі ключове значення має гучність. В середньому такі пристрої видають 60-75 децибел, що вимагає виділення під пристрій окремої кімнати або офісу. В якості альтернативного варіанту можна використовувати шумоізоляційний бокс. Якщо не вжити такі заходи, перебувати в одній кімнаті з працюючим Асіка тривалий час неможливо. Також варто вивчити і інші параметри — гарантія виробника, якість охолодження, наявність в комплекті блоку живлення, якість охолодження і інші.

Якщо розглядати Асіка, які користуються найбільшим попитом, варто виділити наступні моделі:

 1. Antminer S9i — ASIC-майнер від компанії Bitmain, який на червень 2018 го вважається одним з кращих. При покупці важливо бути уважним, адже виробник продає конфігурації з блоком живлення і без БП. В останньому випадку пристрій живлення доведеться докуповувати окремо. Головна особливість апарату — високий хешрейт, який становить до 14 ТХ / сек. При цьому споживання енергії порівняно невелике — 1,32 кВт. До плюсів варто віднести компактність, середній рівень шуму і порівняно доступну ціну. На офіційному сайті пристрій має вартість 680-794 долара (ціна змінюється в залежності від комплектації, терміну поставки і продуктивності).
 2. AvalonMiner 841 від Canaan — ще один цікавий варіант для Майнер, який шукають порівняно недорогий, але продуктивний Асік. Хешрейт пристрою дорівнює 13 ТХ / сек. При цьому апарат споживає 1,29 кВт, а рівень шуму 65 дБ. Ціна на офіційному сайті 710 доларів. Апарат компактний, надійний в роботі і легкий в налаштуванні, що і робить його популярним серед користувачів кріптосеті.

Комп’ютер і додаткові пристрої (Bitcoin mining hardware)

Програми для Майнінг біткоіни запущені на комп'ютері

Розглядаючи, яке обладнання потрібно для Майнінг біткоіни, не можна зациклюватися тільки на ASIC-Майнер. Для роботи буде потрібно і інша техніка, також вимагає додаткових витрат. Наприклад, комп’ютер для доступу до пулу і настройки процесу видобутку і роутер.

Також може знадобитися ватметр, за допомогою якого вдається виміряти точну навантаження, споживану Асіка. Не менш корисний пристрій — кнопка включення. Її застосування актуально, коли до складу ферми входить кілька ASIC-Майнер, і всі вони вимагають одночасно включення.

Корисна річ — блок безперебійного живлення, який дасть можливість працювати обладнанню протягом невеликого часового проміжку і дозволить коректно вийти з процесу Майнінг. Багато учасників мережі при видобутку криптовалюта застосовують систему WatchDog, яка тримає під контролем роботу ферми на Асіка і гарантує її перезавантаження в разі збоїв в роботі.

Знаючи, що потрібно, щоб Майні біткоіни, вдається швидко підібрати обладнання і забезпечити високий рівень прибутку. Головне — не поспішати з вибором, і перед покупкою зробити всі необхідні обчислення. Досвідчені учасники мережі розуміють, що складність і ціна криптовалюта знаходяться в русі, але ж саме від них залежить прибуток. Ось чому при покупці апаратури краще орієнтуватися на пристрої з більш високою продуктивністю.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector