Як Майні біткоіни (BTC) на відеокарті — розрахунок прибутковості

Чи вигідно Майні біткоіни на відеокарті — питання, яке викликає масу дискусій в кріптовалютном співтоваристві. Одні запевняють, що цей вид заробітку відійшов у минуле, поступившись місцем більш прогресивним Асіка, а інші продовжують збирати ферми на GPU в розрахунку на стабільний заробіток. Щоб роз’яснити ситуацію, важливо розглянути її з усіх боків:

 1. Як зробити ферму для заробітку криптовалюта біткоіни, і у скільки вона обійдеться?
 2. Чи є сенс витрачати гроші на покупку такого обладнання або краще відразу використовувати ASIC-Майнер?
 3. У чому плюси і мінуси видобутку віртуальної монети BTC за допомогою відеокарт?

Як з’явився Майнінг біткоіни на відкритих — короткий екскурс

Відеокарта на тлі монет біткоіни

На 5 червня 2018 року Bitcoin займає лідируючі позиції і значно обганяє переслідувачів за ключовими показниками — капіталізації і курсовою ціною. Для BTC ці параметри дорівнюють 127,3 мільярда і 7,4 тисячі доларів відповідно.

Онлайн-графік курсу біткоіни представлений нижче:

Щоб оцінити рівень відриву, досить глянути на найближчого переслідувача (Ефіріум), у якого ці параметри значно нижче. Зокрема, капіталізація дорівнює 58,7 мільярдів доларів, а курс — 588 $. Тож не дивно, що Майнінг біткоіни на відеокарті цікавить користувачів, як один з найбільш доступних способів заробітку.

Якщо згадати історію видобутку BTC, вона розвивалася наступним чином. На першому етапі (з 2009 по 2011 роки) застосовувалися центральні процесори (CPU), потім протягом трьох років на ринку Майнінг правили відеокарти і FPGA, а з 2014-го і далі — ферми на GPU і ASIC-Майнер. У 2014 році спільнота учасників мережі розділилося. Одні продовжили здобувати криптовалюта на графічних процесорах, збираючи ферми і встановлюючи від 4 до 10 «планок» для підвищення продуктивності. Інші переключилися на більш сучасне обладнання — Асіка, які на 5 червня 2018 го вважаються найкращим варіантом видобутку BTC.

Все більше людей приходить до думки, що Майнінг Bitcoin на одній відеокарті комп’ютера давно не приносить дохід. Причина — збільшення складності, яка росте разом з підвищенням хешрейта мережі. Крім того, на ринку з’являються Асіка з більшою продуктивністю, що знижує ефективність GPU. Щоб довести це, розглянемо принцип побудови ферми на графічних процесорах, витрати і розрахуємо потенційний прибуток.

Майнінг BTC на відеокарті за допомогою ферми — комплектуючі та витрати

Працююча ферма для Майнінг

Ферма для Майнінг на GPU — обладнання, до якого підключено велику кількість відеокарт, що відрізняються високою продуктивністю. Хешрейт графічних процесорів застосовується для видобутку криптовалюта (отримання блоків). Мета роботи — винагорода, яку на 5 червня 2018 го становить 12,5 Bitcoin.

Щоб почати Майнінг BTC на відеокарті, буде потрібно капітал, який піде на покупку устаткування, необхідного для створення ферми. Також не обійтися без знань в питанні видобутку криптовалюта. Людина, яка планує Майні біткоіни, повинен знати принципи такого заробітку, правила підключення та налаштування обладнання, тонкощі вибору пулу і спеціальних програм. Якщо спеціальні знання є, можна починати Майні. Розглянемо комплектуючі ферм на GPU.

відеокарта

Перше, з чим варто визначитися — на який відеокарти Майні біткоіни. Як зазначалося, це головний елемент системи, на який покладається обчислювальна навантаження. Пошуком хеша можуть займатися і старі GPU, але через низький хешрейта вони не приносять багато прибутку. Оптимальні рішення — застосування графічних процесорів GTX від Nvidia 1080 більше, а також AMD Radeon серії VEGA. За продуктивністю ці відеокарти мають приблизно ідентичні параметри. Головна різниця AMD Radeon полягає в більшому нагріванні, що призводить до підвищеного шуму вентиляторів.

При виборі GPU варто приділити увагу таким параметрам:

 1. Можливість розгону. Великий плюс, якщо виробник заявляє про запас продуктивності для пристрою при певній настройці. Часто для цих цілей поставляються спеціальні програми.
 2. Швидкість Майнінг. Цей показник не прописаний в технічних характеристиках на офіційних сайтах і визначається дослідним шляхом. Чим вище продуктивність GPU, тим більший прибуток, і тим ефективніше Bitcoin mining на GPU.
 3. Обсяг пам’яті. Досвідчені Майнер запевняють, що обсяг пам’яті повинен бути від 6-8 Гб і більше. Тут діє просте правило — чим більше, тим краще.
 4. Тип пам’яті. Продуктивність GPU багато в чому залежить від частоти, з якою працює пам’ять і ядро ​​пристрою.
 5. Ціна. Цей параметр безпосередньо залежить від характеристики відеокарти, тому економити не рекомендується.

Розглядаючи, які відеокарти краще підходять для Майнінг біткоіни, варто виділити наступні варіанти:

 1. Radeon RX Vega 64 — сучасна відеокарта з розміром пам’яті 8 Гб, потужністю 295 Вт і високим хешрейтом 1,2 ГХ / с. Вартість відеокарти становить в середньому 700-800 доларів залежно від виробника.
 2. GEFORCE GTX 1080 Ti — ще одна популярна відеокарта, яка на офіційному сайті продається за ціною 699 доларів. Потужність GPU становить 250 Вт, а хешрейт при Майнінг біткоіни — 1,4 ГХ / с.

Материнська плата

Збираючи ферму на відкритих, не варто недооцінювати важливість материнської плати. Тут ключовий критерій — число слотів для підключення (їх повинно бути від 4-х і більше). До відповідним варіантам варто віднести:

 1. GIGABYTE GA-B250-FinTech 1151 Intel B250.
 2. MSI B250 GAMING M3 +1151 Intel B250.
 3. ASUS EX-B250-V7 +1151 Intel B250.

Розглянуті моделі володіють достатньою кількістю входів для підключення і мають ціну в діапазоні від 100 до 150 доларів.

Блок живлення

Кращі відеокарти для Майнінг біткоіни мають чималу потужність від 250 до 300 Вт. Якщо припустити, що ферма складається з 10 «планок», споживання енергії складе від 2,5 до 3 кВт. І це лише та потужність, яку бере GPU. До цього варто додати споживання іншого обладнання — процесора, материнської плати, вентилятора та іншого. При виборі варто врахувати сумарну потужність і зверху додати 10-15% для надійності. Іноді встановлюється кілька блоків живлення, щоб покрити потреби ферми. Наприклад, Kenweiipc KW-1600WPF на 1,6 кВт обійдеться в 120 доларів. Якщо купувати два таких пристрої, витрати зростуть до 240 доларів. Оптимальний варіант — брати блоки живлення для ферм. Як варіант, Hewlett Packard HSTNS-PL30 643933-001 Power Supply на 12 кВт за 170-180 доларів.

Оперативна і фізична пам’ять

Якщо мета — Майнінг біткоіни, жорстких вимог до цього устаткування не висувається. Оперативна пам’ять може бути будь-хто. Що стосується жорсткого диска, його розмір бажаний від 64 Гб і більше. Як варіант, можна придбати SSD Apacer 64 ГБ Pro II, який обійдеться в середньому в 30 доларів. У продажу є і більш дорогі варіанти (наприклад, Kingston 240 ГБ UV400 SUV400S37 / 240G SATA BOX), але в покупці такого дорогого обладнання немає необхідності.

процесор

Одним з ключових елементів ПК є CPU, який вибирається з урахуванням материнської плати. Важливо, щоб ці два елементи підтримували спільну роботу, адже в іншому випадку домогтися високої продуктивності не вийде. Хороші параметри має процесор Intel Core i7 7700K 4,2 ГГц Quad-Core тисячі сто п’ятьдесят одна Box, але він обійдеться в 300 доларів. Бюджетний варіант — Intel Core i3 8100 3,6 ГГц Quad-Core тисячі сто п’ятьдесят-один Box, який коштує менше — близько 120 доларів.

перехідники

Щоб зібрати ферму на GPU і заробляти на ній криптовалюта, будуть потрібні Райзер. Це спеціальні перехідники, що забезпечують перехід між різними типами PCI — з х16 на х1. Крім того, вони дозволяють видалити відеокарти на певну відстань від «материнки». Це актуально, якщо мова йде про створення ферми з 4 відеокартами і більш. З одного боку, райзер підключається до GPU (роз’єм х16), а з іншого — до материнської плати (х1). Щоб спростити підключення і підвищити ефективність ферми, рекомендується брати перехідники на USB 3.0. Вартість райзерів не перевищує 10 доларів.

Інші елементи

Крім розглянутих комплектуючих може знадобитися:

 1. Кнопка живлення, що забезпечує старт ферми (всіх її елементів).
 2. Ватметр — пристрій, що контролює витрату електричної енергії (загальну споживану потужність апаратури). За допомогою приладу можна прогнозувати витрати на електрику.
 3. WatchDog — спеціальна система, яка контролює роботу ферми і виробляє її автоматичну перезавантаження.
 4. Стійка для кріплення відеокарт і вентиляторів (можна купити готову або зробити самостійно). В середньому вартість зібраного каркаса становить 20-30 доларів.

необхідні програми

Розглядаючи питання, як Майні біткоіни за допомогою відеокарти, не можна забувати про програмне забезпечення. Для видобутку криптовалюта потрібно:

 1. Спеціальна програма (підбирається з урахуванням операційної системи). Якщо майнер застосовує більше 8 GPU, рекомендується працювати на Linux, яка володіє більшою стабільністю. Оптимальна програма для Майнінг — NiceHash Miner.
 2. Нові драйвера. Перед здобиччю криптовалюта на BTC потрібно оновити програмне забезпечення для «заліза». Це дозволить «вичавити» з нього максимальну продуктивність. Для оптимізації та збільшення хешрейта можна використовувати софт MSI Afterburner (рекомендується для GPU цього виробника).
 3. Пул. Соло-Майнінг давно не приносить результатів, тому для видобутку BTС потрібно вибрати пул і підключитися до нього. При пошуку варто орієнтуватися на потужність (загальний хешрейт), розмір комісії та легкість настройки. Якщо є російськомовний інтерфейс, це тільки плюс. Найбільш популярні пули — BTC.com, antpool.com, pool.viabtc.com і інші.

З урахуванням сказаного можна прорахувати приблизну вартість ферми. Якщо використовувати 10 відеокарт GEFORCE GTX 1080 Ti, а також додати витрати на інше обладнання (при виборі пристроїв в середній ціновій категорії), витрати складуть близько 8000 доларів.

Скільки грошей приносить Bitcoin mining на GPU — розрахунок прибутковості

Малюнок значків біткоіни біля відеокарти

Вище розглянуті витрати на збір ферми. Залишається прорахувати потенційний заробіток на Майнінг біткоіни за допомогою ферми GPU на 5 червня 2018 року. При використанні GEFORCE GTX 1080 Ti загальний хешрейт складе 14 ГХ / с. Розрахунок на калькуляторі Майнінг показує, що дохід в місяць дорівнює 20 центам. Отже, на даний момент добувати криптовалюта за допомогою ферми немає сенсу, адже вона не окупиться.

Не можна забувати про такий статті витрат, як оплата електрики. Одна відеокарта споживає 250 Вт, а 10 таких «планок» беруть 2,5 кВт на годину. Вся ферма споживає близько 3 кВтг. Якщо доля, що обладнання працює цілодобово, місячне споживання одно 2,16 МВт. Це ще один привід говорити про неефективність видобутку біткоіни за допомогою відеокарт. Альтернатива — оренда потужностей хмарного Майнінг або застосування ASIC-Майнер.

Чи можна Майні біткоіни на відеокарті — плюси і мінуси

Три відеокарти на світло-зеленому тлі

Теоретично ніхто не забороняє купити обладнання, зібрати ферму і почати заробляти на GPU. Проблема в тому, що такий спосіб видобутку BTC не ефективний. При цьому сам спосіб Майнінг має ряд переваг і недоліків (зведемо їх в таблицю).

плюсимінуси
Можливість вибору криптовалюта. На відміну від Асіка, власник ферми на GPU не прив’язаний до конкретної криптовалюта. Якщо Майнінг біткоіни не приносить дохід, учасник мережі має право перейти на іншу віртуальну монету, наприклад, Ефіріум, Даш, біткоіни Кеш. Якщо використовувати ASIC-майнер для Майнінг BTC, Майнер доступні криптовалюта тільки на SHA-256.Вартість продуктивної ферми на відкритих висока і становить близько 8000 доларів. Окупити такі витрати, якщо Майні біткоіни, не вийде.
Відсутність труднощів з покупкою. Відкрите та інше обладнання для збору ферми є в Мережі і продається на десятках авторитетних сайтів. При цьому майнер може підібрати варіант, найбільш доступний за ціною і заощадити не зборі ферми. Для порівняння Асіка за доступною ціною продаються тільки на офіційних сайтах, але їх швидко розбирають. В результаті доводиться брати апарат через перекупників в 2-2,5 рази дорожче.Місячний дохід Майнера при видобутку BTC не перевищує і долара. Це означає, що використання GPU на 5 червня 2018 роки не актуально. Надія тільки на те, що в майбутньому складність видобутку криптовалюта зменшиться. Але при цьому з великою ймовірністю впаде і курс.
Можливість продажу. Якщо Майнінг раптом набридне або перестане приносити прибуток, завжди можна продати обладнання за хорошою ціною. Попит на продуктивні відеокарти високий не тільки серед Майнер, але і в суспільстві любителів комп’ютерних ігор.При створенні ферми на 10 відкритих споживання енергії висока і перевищує позначку в 2 МВт. Це означає, що місячні витрати на світло (в залежності від тарифу в регіоні) можуть досягати 150-180 доларів.
Гарантія. Виробники популярних GPU дбають про репутацію, тому дають гарантію на продукцію до 5 років. При цьому сервісні центри, як правило, знаходяться в безпосередній близькості від будинку. Лагодженням GPU, на відміну від Асіка, займаються багато фахівців.Складність. Щоб зібрати ферму на відкритих своїми руками, будуть потрібні певні знання. Крім того, Майнер необхідно вибрати і налаштувати програми для видобутку криптовалюта, що також вимагає вивчення матчастини.
Менший шум. Кулери відеокарт відрізняються меншою гучністю, що дозволяє використовувати обладнання в домашніх умовах.Громіздкість. Ферми на GPU займають багато місця, тому під них доводиться виділяти півкімнати.

Відповідь на питання, чи можна Майні біткоіни на відеокарті, позитивний. Теоретично це реально, а інструкція по старту заробітку приведена вище. Інша справа, що на практиці ферми на GPU неефективні з середини 2017 року, коли вартість криптовалюта і складність мережі різко пішли вгору.

Але відкидати таке обладнання не варто. При правильному підході за допомогою відеокарт можна добувати «молоді» криптовалюта, які на даний момент відрізняються невеликою складністю, мають низький курс, але відмінні перспективи для росту. Хто міг подумати, що біткоіни, який колись коштував 1 долар, досягне таких висот. Сьогодні його ціна становить 7458 доларів за монету. І, як показав грудень 2017 року, коли курс підскочив до 20 тисяч доларів, поточне значення BTC далеко не межа.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector