Час транзакції біткоіни — скільки потрібно підтверджень

Час транзакції біткоіни — показник, який відображає швидкість проведення операції з переказу монет BTC з одного гаманця на інший. Підтвердження операції застосовується, щоб виключити повторний витрата грошей і дати час системі переконатися в валідності угоди. Скільки займає переклад в кріптовалютной мережі біткоіни? Від чого залежить цей параметр? Як проходить процес підтвердження? Чи можна прискорити цей процес? Ці та інші нюанси розглянемо нижче.

Загальні поняття про швидкість транзакції Bitcoin

Монети біткоіни у відкритому космосі

Угода в кріптовалютной мережі біткоіни являє собою передачу відомостей в блокчейн і їх запис в спеціальні блоки (елементи ланцюга). До складу блоку входять тисячі операцій, які очікують підтвердження системи. На створення такого вузла йде близько 10 хвилин, а його здобиччю займаються Майнер.

Транзакції біткоіни відкриті для учасників кріптосеті і містять такі відомості:

 1. Загальнодоступний ключ.
 2. Обсяг перерахованих монет.
 3. Початкові дані.

Як зазначалося, відомості про проведені операції фіксуються в блоках, об’єднаних в єдиний ланцюг і формують історію угод, скоєних з віртуальними грошима. До складу кожного з вузлів входить заголовок і список здійснених угод в мережі.

У заголовку є хеш-коди операцій, особистий хеш і цей же параметр, але для останнього елемента ланцюга. Першою в списку йде транзакція з зазначенням розміру премії за формування нового блоку. До слова, саме від розміру комісії залежить час транзакції Bitcoin.

Перед додаванням в ланцюжок блокчейн угода перевіряється на валідність, після чого остаточно додається в блок. Сам blockchain є розподілену базу, яка знаходиться на мільйонах різних ПК.

Алгоритм проведення транзакції біткоіни має наступний вигляд:

 1. Микола планує перевести криптовалюта Ганні.
 2. Операції направляються в мережу, формуються в блоки з індивідуальним номером і хешем минулого елемента.
 3. Блоки надсилаються учасникам кріптосеті для підтвердження.
 4. При відсутності помилок відбувається фіксація нового елемента в існуючій базі даних, а сам блок додається до ланцюга.
 5. Транзакція завершена, а Анна отримала гроші від Миколи.

Який час підтвердження транзакції Bitcoin?

Монета біткоіни і двійкового коду

Після отримання монет людина не може використовувати гроші за своїм бажанням. Спочатку угода йде в кріптовалютную мережу для виконання і додавання в блок, що засвідчує її валідність. Цей процес називається підтвердженням. Поповнення одне елемента ланцюга транзакцією дорівнює одному підтвердження.

Виникає питання — скільки підтверджень потрібно для Bitcoin-транзакції? Як правило, користувач повинен почекати близько 60 хвилин, які витрачаються на формування шести чергових блоків. Таке правило діє в багатьох додатках і торгових точках, адже створення 6 нових елементів вважається вичерпним доказом автентичності проведеної транзакції.

При цьому людина, яка організовує угоду, має право знизити кількість перевірок. Це рекомендується робити при перерахуванні невеликої суми біткоіни, коли ризик є допустимим. Якщо перевірка транзакції біткоіни виявилася неуспішною, гроші повертаються в сховище боку-відправника.

Таким чином, час підтвердження транзакції (при ідеальній ситуації) становить 20 хвилин (при включенні в два блоки) і 60 хвилин (якщо операція додається в шість елементів мережі). Але з ростом навантаження на мережу кількість проведених угод перевищує обсяг блоку, що призводить до затримки переказів в кріптовалютной мережі. Час проведення невеликих транзакцій з мінімальною комісією може затягуватися на 5-6 годин і більше.

Варто відзначити, що торгові точки, які приймають Bitcoin в ролі платіжний засіб, має право ставити індивідуальні обмеження на число блоків, необхідних для підтвердження угоди. Що стосується параметра «6», він обраний для досягнення максимальної надійності. За теорією зловмисникові потрібно 10 відсотків від загального хешрейта мережі, щоб підробити операцію. Якщо підтвердження відбувається при додаванні угоди в шість блоків, ризик мінімальний. При наявності більше 10% потужностей хакер може підробити транзакцію, але для реалізації таких задумів потрібні величезні витрати, що знижує ризик атаки.

Цікавий факт! Монети Bitcoin, які видаються у вигляді винагороди Майнер, можуть застосовуватися після включення в 100 блоків. Якщо користувач застосовує стандартний гаманець, Коін за перебування нового елемента кола не відображаються, поки не пройде 120 підтверджень.

Від чого залежить швидкість транзакції Bitcoin?

Хлопець натискає на монету біткоіни

Час підтвердження транзакції біткоіни залежить від ряду факторів:

 1. Завантаження кріптовалютной мережі. Із зростанням попиту на Bitcoin підвищується і обсяг угод, які проводяться із застосуванням віртуальної валюти. За останні роки число транзакцій з BTC зросла майже в десять разів. В результаті кількість операцій, які повинні включатися в блок, перевищує розміри останнього. Як результат, в системі накопичується безліч непідтверджених угод, а швидкість транзакції Bitcoin знижується.
 2. Розміру комісії. На тлі зростання числа перекладів підвищується і конкуренція за включення операцій в черговий блок. Коли у Майнера з’являється вибір між двома угодами з різною комісією, перевага віддається тій, яка передбачає більшу виплату премії. На 11 квітня 2018 року середній платіж становить 0,84 долара. Але це усереднений показник. Щоб прискорити проведення угоди і чекати менше часу, рекомендується ставити більший розмір винагороди. У такій ситуації транзакції віддається пріоритет.
 3. Волатильність курсової ціни. При різкому зростанні або зниженні вартості Bitcoin активізуються учасники ринку (трейдери), які спекулюють на скачках курсу і проводять багато угод з віртуальної монетою. В результаті час підтвердження операції збільшується.

Експерти запевняють, що головна причина затримок при проведенні транзакцій, полягає в невеликому комісійному платежі. У багатьох гаманцях біткоіни є таке поняття, як рекомендований винагороду, яке виставляється автоматично. При цьому людина, яка проводить транзакцію, має право збільшити або зменшити цей показник.

Важливо розуміти, що величина комісії — параметр, який не залежить від розміру операції, що проводиться. Часто буває, що переклад 50 Bitcoin обходиться вигідніше, ніж транзакція на суму 0,1 біткоіни. Причина в тому, що розмір рекомендованої премії залежить не від обсягу перекладу, а від його розміру (вимірюється в байтах). Обсяг угоди буде тим більше, чим вище число пов’язаних операцій. Наприклад, Микола отримав по 2 BTC від Каті, Насті і Свєти, а після направляє ці їх Станіславу. У такій транзакції бере участь відразу 4 адреси, що підвищує її розмір.

Всі названі причини, які призводять до підвищення часу підтвердження транзакції — непрямі. Головна проблема полягає в обмеженою мастшабіруемості біткоіни, а саме в невеликому розмірі блоку (1 Мб). Наприклад, одна угода в мережі займає близько 500 байт. Це означає, що в один елемент ланцюга вміщається 2000 операцій, а час його формування становить близько 10 хвилин. На практиці запитів на проведення транзакцій більше, мережа не справляється з навантаженням, і угоди підтверджуються довше.

В середньому обсяг операцій в мережі становить близько 100 Мб. Виходить, що тільки 1 з 100 угод проводиться у відведені 10 хвилин. Щоб обробити всі транзакції, буде потрібно в 100 разів більше часу — майже 17 годин. Не можна забувати про те, що для підтвердження угоди потрібно почекати її включення в шість блоків, тому отриманий час множиться на 6.

Рішення проблеми — поліпшення параметра масштабованості біткоіни. У 2017 році була впроваджена технологія SegWit, яка готує грунт для збільшення розміру блоку до 2 і більше мегабайт. Мінус в тому, що такі можливості використовуються далеко не у всіх транзакціях.

Чи можна збільшити швидкість підтвердження біткоіни?

Графічне зображення пересилання біткоіни з одного гаманця в інший

Щоб уникнути втрати часу і гарантувати швидке проведення операції, можна прийняти додаткові кроки — збільшити комісію (встановити її вище середнього значення), переводити більші суми або застосовувати спеціальні платформи (типу Coinbase). Але головне рішення стосується структури криптовалюта. Якщо вдасться збільшити розмір блоку до 4-8 Мб, проблеми з масштабуванням пропадуть.

Детальніше про те, як прискорити час підтвердження транзакції біткоіни:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector