Черга транзакцій біткоіни — як подивитися непідтверджені транзакції в blockchain

Черга транзакцій біткоіни — поширена проблема, яка виникає через обмежений розміру блоку Bitcoin (1 Мб) і зростання популярності мережі. Число бажаючих провести операцію перевищує можливості системи. Як результат, багато угод з перекладу криптовалюта «зависають» на тривалий термін. У чому особливості процесу? Як перевірити чергу транзакцій? Де подивитися число невиконаних операцій? Ці та інші нюанси розглянемо нижче.

Що таке чергу біткоіни?

Ланки ланцюга як імітація блокчейна

На 27 липня 2018 року щоденне число угод в кріптовалютной мережі Bitcoin становить близько 230 000. Не дивно, що кріптовалютная система не витримує навантажень. Мінімальний час підтвердження транзакції становить 20 хвилин, але на практиці цей період затягується на 1-2 години, а в деяких випадках на кілька днів. Така особливість стає реальною проблемою для користувачів мережі, що потребують швидкого перекладі цікавить суми.

Черга транзакцій біткоіни — набір операцій в blockchain, які довгий час чекають проведення через низьку комісії, підвищеного навантаження та інших чинників. Відомо, що працездатність мережі забезпечують Майнер, які використовують наявні потужності для обробки транзакцій і пошуку необхідного хеша при проведенні операції. В першу чергу обробляються угоди з більш високою комісією, після чого Майнер приймаються за транзакції з меншою премією. Так і формується черга біткоіни, в «голові» якої більш привабливі операції, а в «хвості» платежі з мінімальною премією.

Якщо відправник потребує швидкого перекладі, він встановлює більш високу винагороду, що гарантує включення транзакції в блок без затримок і в термін до 30 хвилин. При економії на комісії нова операція в кріптовалютной мережі може проходити до 3-х діб і більше.

Причини появи черги транзакції біткоіни

Процес передачі біткоіни за допомогою смартфона

Перерахування Bitcoin проводиться із застосуванням персонального приватного ключа, який є на руках у відправника криптовалюта. Відомості про операції направляються в мережу з адреси згаданої боку на вузли, що створюють і підписують новий блок. Новосформований елемент включається в блокчейн, створюючи запис про проведені користувачами транзакціях. Підтвердження угоди відбувається після створення двох і більше нових блоків.

Незважаючи на продуманість системи, з ростом її популярності чергу непідтверджених транзакцій біткоіни стала звичайним явищем. Зазвичай транзакція включається в новий блок протягом 10 хвилин, але через збільшення числа операцій навіть великі угоди з високою комісією проходять з певною затримкою (до 50-60 хвилин).

До причин черги транзакцій біткоіни можна віднести:

 1. Розмір суми. За статистикою менші транзакції проходять швидше, адже їм потрібно підтвердження в 1-2 блоках. Якщо мережа не завантажена, а відправник встановив високу комісію, операція пройде в термін до 20-30 хвилин. Винятком є ​​часи пікового навантаження, коли навіть на такий переклад йде близько години.
 2. Завантаженість мережі. Якщо активність користувачів мінімальна, чергу мережі біткоіни невелика, а операції проходять без особливих затримок. З 2017 року, коли курс Bitcoin пішов різко вгору, збільшилася і кількість перекладів. Незважаючи на високу обчислювальну потужність і поява великої кількості ферм в мережі, система не справляється з високим попитом. З’являються затримки, адже розмір блоку і число транзакцій, які в ньому містяться, обмежена.
 3. Волатильність курсової ціни. При різкому зниженні або підвищенні вартості BTC в гру вступають трейдери, які спекулюють на вартості біткоіни. У цьому можна переконатися, якщо в період різкого зростання ціни перевірити чергу транзакцій біткоіни — вона значно вище, ніж зазвичай. Щоб виключити затримки з транзакцією, важливо проводити операції в період мінімального навантаження.
 4. Величина комісії. Як зазначалося, при видобутку криптовалюта Майнер віддають перевагу транзакціях, в яких встановлена ​​більш висока премія. Такі угоди виявляються попереду черги, а інші затримуються і проходять в більш тривалі терміни або і зовсім зависають в системі.

Як впливає чергу біткоіни на працездатність мережі?

Стрілки, що символізують постійне переміщення біткоіни по мережі

Підвищена завантаження кріптосеті призводить до того, що угоди навіть з великою комісією не встигають підтвердитися протягом десяти хвилин. Якщо подивитися на чергу транзакцій біткоіни, можна переконатися, що вона зберігається приблизно на одному рівні, а в пікові години зростає. Це може призвести до таких наслідків:

 1. Коливання вартості. Постійні затримки транзакцій знижують рівень попиту до Bitcoin. Людям набридає постійно чекати проведення переказу, і вони переходять на інші криптовалюта. В результаті високий ризик зниження попиту на біткоіни і падіння курсової ціни.
 2. Втрати при проведенні операцій. Розбіжність з встановленими термінами проведення транзакції призводить до вибору учасниками інших способів перекладу. В результаті система несе торгові втрати.
 3. Погіршення репутації. Постійно зростаюча чергу біткоіни негативно позначається на ставленні користувачів до кріптовалютной мережі. При збереженні такої тенденції популярність Bitcoin може знизитися.

Перевірка транзакції — в черзі вона чи ні

Головна сторінка сервісу Chain.so
Майданчик Chain.so, на якій можна перевірити чергу транзакцій біткоіни

Щоб подивитися чергу транзакцій біткоіни, можна скористатися одним з наступних сервісів:

 1. Blockchain.com. Щоб знайти угоду, необхідно внести відомості про неї в спеціальну рядок «Пошук». Розшукати операцію можна по хешу, IP або адресою. Якщо перейти в розділ Charts, легко дізнатися чергу транзакцій біткоіни зараз, а саме загальний розмір не проведених операцій.
 2. Chain.so — ще один зручний сервіс, де легко перевірити проведену в мережі операцію. У верхньому рядку можна знайти угоду по одному із запропонованих варіантів. Тут же вказується приблизний час, який йде на обробку кожної транзакції, її розмір, найменування Майнера та інші параметри.
 3. Btc.com. Відразу після входу на головну сторінку користувач бачить список і розмір останніх блоків, час і винагороду. Нижче ви можете перейти по посиланню «Непідтверджені транзакції». Після переходу можна побачити рекомендовану комісію, яка на 27 липня 2018 року становить 5 Сатоши за 1 байт. Це означає, що за 1 кБ рекомендується платити 0,00005 біткоіни. Нижче ви можете побачити час перерахування з урахуванням розміру комісії, а також розмір мемпул. На 27 липня 2018 року цей параметр становить 4,8 МБ.

Як уникнути зависання угоди в черзі біткоіни — поради

Зображення монет Bitcoin всередині інтернет-кабелю

Володіючи інформацією, як дізнатися чергу транзакції біткоіни, можна вчасно вжити заходів і прискорити проведення операції. До головних методів прискорення переведення BTC в кріптосеті можна віднести:

 1. Використання майданчиків, що відрізняються наявністю окремої системи операцій. Такі сервіси проводять транзакції із застосуванням криптовалюта, минаючи blockchain. Як результат, користувач отримує можливість швидко перевести гроші, але тільки за умови проведення операції всередині мережі. Як варіант, можна використовувати для цих цілей Coinbase.
 2. Застосування можливостей мультіподпісі, мета якої в зниженні часу на проведення угоди в мережі. Ряд організацій, наприклад, Green Address, додають до основної системи свою мультіподпісь, що підвищує надійність транзакції. При цьому blockchain сприймає такий переклад, як більш надійний. В результаті операція швидше виявляється в блоці.
 3. Збільшення розміру комісії. Це кращий метод, що дозволяє підвищити швидкість проведення транзакції. Чим більше премія, тим вище пріоритет угоди у Майнер. На 27 липня 2018 року середня комісія в біткоіни-мережі становить 0,84 BTC.
 4. Застосування функції Opt-InRBF. З її допомогою вдається відправити цей же переклад, але зі збільшеною комісією. Варто зазначити, що така опція підтримується не всіма гаманцями. Приклад — гаманці Electrum і GreenAddress.
 5. Прискорення операції за допомогою пулів AntPool або ViaBTC.
 6. Скасування старої транзакції і створення нового перекладу, але вже з більш високою комісією.

Якщо операція раптом зависла, не варто переживати — гроші нікуди не зникнуть. Тут є два шляхи — чекати, поки пройдуть необхідні підтвердження і переклад додасться в блок, або діяти по одному із зазначених вище сценаріїв. У першому випадку не потрібно нічого робити — достатньо перевірити транзакцію через один з доступних сервісів, а потім періодично уточнювати статус перекладу. Якщо час очікування затягується на кілька днів, рекомендується вжити додаткових заходів.

Як дізнатися, скільки транзакцій в черзі біткоіни?

Відстеження непідтверджених транзакцій біткоіни на сайті blockchain.com
Сторінка сайту blockchain.com, що відображає непідтверджені транзакції Bitcoin

Перед відправкою платежу рекомендується подивитися в мемпул (як це зробити, розглянуто вище). Якщо він порожній, переклад пройде навіть з невеликою комісією. Оптимальний час для проведення транзакції — період, коли користувачі з Азії відпочивають. Якщо правильно працювати з mempool і розміром комісії, можна уникнути затримок за часом в процесі проведення транзакцій.

Щоб дізнатися, скільки транзакцій в черзі біткоіни на конкретний момент часу, варто перейти по посиланню blockchain.com/ru/btc/unconfirmed-transactions. Тут показується число непідтверджених операцій, яке оновлюється в режимі онлайн. Тут же прописаний розмір загальної комісії, число перекладів в секунду і інші відомості.

Таким чином, чергу транзакцій біткоіни є групою операцій, які з різних причин не були включені в блок. Для зниження ризиків затримок можна застосовувати різні методи і прискорювачі, які згадувалися вище. При цьому кращий спосіб — контроль розміру мемпул, а також виставлення комісії, яка вище за середнє значення.

Відео про те, чому довго підтверджуються транзакції біткоіни і як формується черга:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector