Властиві біткоіни проблеми, що впливають на розвиток блокчейн

Як сказав письменник Генрі Міллер: «Плутанина — це слово, яке ми винайшли для позначення незрозумілого нам стану». І, схоже, плутанина в багатьох статтях, в яких критикується технологія блокчейн, здається нестримної. У той же час саме в біткоіни проблеми і криються, а також в криптовалюта в цілому.

Між BTC і blockchain існують ключові відмінності. Блокова ланцюжок — це оцифрована, розподілена і безпечна книга, яка гарантує непорушні транзакції і вирішує проблему довіри при обміні цінними активами між двома сторонами. В основі цифрових грошей, таких як Bitcoin, лежить блокова технологія, необхідна для здійснення транзакцій. Проте, блокчейн перевершує криптовалюта за потенційними можливостями і пропонує безліч рішень, які можуть призвести до революційних змін в численних галузях промисловості.

У простому метафоричному порівнянні блокчейн є двигун, який можна використовувати в літаках, транспортних засобах, ліфтах, ескалаторах та ін. Біткоіни, в свою чергу, можна порівняти з випущеним в 1908 році першим автомобілем Ford Model T. Це фундаментальна відмінність допомагає зрозуміти полиморфную цінність блокової технології і проблеми, що зачіпають BTC і більшість криптовалюта.

Один з аспектів плутанини щодо блокчейна — його негативний вплив на навколишнє середовище. Але ця проблема характерна також і для деяких інших цифрових валют і використовують їх проектів. Це пов’язано з процесу його видобутку (Майнінг), який заснований на алгоритмі доказ виконання роботи для перевірки транзакцій. Цей математичний алгоритм необхідний для перевірки транзакцій в блокової ланцюжку Біткоіа. Він вимагає використання великих обчислювальних потужностей і енергії, близьких до того, скільки щорічно споживає така країна як Данія. Інші криптовалюта функціонують по-різному. Наприклад, Ethereum використовує іншу концепцію (доказ ставки), яка є енергоефективної, а Ripple взагалі не вимагає Майнінг.

Ще одна невірно витлумачена проблема — повільна швидкість створення блоків, що знову-таки стосується біткоіни. Для створення нового блоку в мережі Bitcoin потрібно в середньому 10 хвилин. За приблизними оцінками, мережа здатна проводити лише сім транзакцій в секунду (TPS), в той час як потенціал Ethereum, IBM blockchain і Ripple досягає 20, 1 000 і 1 500 TPS відповідно.

Також в статях обговорюється питання про нездатність впровадження blockchain в систему фінансових установ, що є, по суті, проблемою фінансових інститутів, а не самої технології.

Крім цього, є й інші великі проблеми, що стосуються конкретно перспективи біткоіни.

По-перше, BTC передбачає обмежену кількість «монет» — 21 млн., Видобуток яких завершиться приблизно до 2140 році. Найімовірніше, до цього моменту його Майнінг НЕ буде прибутковим через високу вартість енергії і дорогого устаткування, необхідних для видобутку.

Комісії за транзакції буде недостатньо для підтримки роботи мережі. Існує багато теорій щодо того, що може статися в разі припинення Майнінг, але найбільш вірогідний сценарій полягає в тому, що у мережі біткоіни просто не буде достатньої обчислювальної потужності для проведення транзакцій, що викличе її колапс.

По-друге, обіцянка творців біткоіни полягало в тому, що він повинен був обійти централізовану економічну систему і забезпечити рівноправний обмін між власниками цифровий валюти. Але через високу волатильність ціни криптовалюта досі залишається дуже складним здійснювати покупки за BTC в онлайн-магазинах. Це також недоцільно, враховуючи затримку, необхідну для завершення транзакцій. Фактично, після астрономічного зростання біткоіни в грудні 2017 року, число транзакцій в мережі різко впало.

Як би там не було, Bitcoin, можливо, не зможе стати корисним цифровим активом. Але тоді виникає цілком розумне питання, навіщо він потрібен?

Схоже, що він, швидше за все, позбудеться своєї поточної цінності, перемігши всю філософію, яку в нього вклав передбачуваний творець Сатоши Накамото. Його поточна цінність представляється чисто психологічної, і обман, схоже, обумовлений ірраціональним достатком, жадібністю і спекуляціями. Сучасна історія людства знає чимало бульбашок, в тому числі dot-com, ситуацію на ринку житла і навіть тюльпаноманію.

Коли всі ці бульбашки лопнули, багато чудових компанії, такі як dot-com вижили, цінність більшості будинків відновилася, а тюльпани і раніше мають сенс і певну цінність в нашому житті і сьогодні. Але що станеться в разі, якщо лопне міхур біткоіни? Яку цінність або залишкову вартість матиме монета для споживачів і компаній? Швидше за все, ніякої. І це реальна проблема не тільки BTC, а й багатьох інших криптовалюта.

Біткоіни, швидше за все, увійде в історію як відмінне технологічне винахід, яке популяризувала блокчейн, але завершилося невдачею через низку обмежень. Подібно до того, як промислова революція живилася двигуном внутрішнього згоряння, найціннішим внеском Накамото став поліморфний движок blockchain. Він може ще більше прискорити розвиток інновацій в пост-інформаційну епоху і надати величезний вплив на наше життя.

Якщо блокова технологія дійсно можна порівняти з двигуном автомобіля Ford Model T потужністю 20 к.с., то цілком можливо, що ця технологія в кінцевому підсумку перетвориться в 1 341-сильний силовий агрегат автомобіля Koenigsegg. Якщо це трапиться, можливості blockchain можна вважати безмежними.

Як казав Генрі Міллер, розуміння усуває плутанину, а розуміння різниці між біткоіни (автомобілем) і блокчейном (двигуном) проллє певне світло на реальні проблеми цієї технології і ймовірне майбутнє blockchain і криптовалюта.

джерело:

https://www.forbes.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector