Чи правда блокчейн технологія майбутнього: можливі перспективи і шляхи розвитку

Криптовалюта всіх типів використовують розподілену книгу, відому як технологія блокчейн. Blockchain діє як децентралізована система для реєстрації та документування транзакцій, які відбуваються з використанням певної цифрової валюти. Простіше кажучи, це регістр транзакцій, який підтримує ідентичні копії на кожному комп’ютері, зареєстрованому в мережі. Чому ж кажуть, що блокчейн технологія майбутнього?

Будь-який користувач може, як переглядати попередні записи, так і робити нові, хоча більшість цепочечних мереж мають складні правила для додавання нових груп записів, «блоків». Ці елементи ланцюжка і вміст всередині них захищені потужною системою криптографії, яка гарантує, що попередні транзакції усередині мережі не можна підробити або знищити. Таким чином, технологія blockchain, що лежить в основі цифрової валюти, дозволяє їй підтримувати надійну трансакціонної мережу, не покладаючись на центральний орган. Саме з цієї причини цифрові валюти вважаються «децентралізованими».

У той час як blockchain найбільш відомий своєю роллю в сприянні зростанню популярності криптовалюта протягом останніх кількох років, ця технологія поки ще не до кінця вивчена. Деякі прихильники блокчейна вважають, що він може далеко виходити за рамки екосистеми криптовалюта з точки зору загального впливу. Вони вважають, що реальний потенціал blockchain починає проявлятися тільки зараз.

Цілком ймовірно, що фінансові консультанти та багато інших фахівців у сфері інвестицій в найближчому майбутньому будуть стикатися з технологією blockchain, будь то певної криптовалюта або децентралізоване додаток.

Нижче представлені деякі з найбільш захоплюючих і популярних випадків використання блокової технології, які можуть привести до того, що блокчейн стане ще більш привабливим для бізнесу і фінансів.

транскордонні платежі

Згідно з повідомленням Deloitte, традиційні міжнародні грошові перекази є дорогими і повільними. Однією з причин цього є те, що при залученні кількох валют процес перекладу зазвичай вимагає участі декількох банків в різних країнах. Звичайно, існують різні сервіси, які допомагають прискорити цей процес швидше, але вони, як правило, досить дорогі.

Технологія blockchain має потенціал для забезпечення набагато більш швидкої і дешевої альтернативи традиційним методам транскордонних платежів. Дійсно, в той час як типові витрати на грошові перекази можуть досягати 20% від суми переказу, блок-ланцюжок здатна знизити їх до 2%, гарантуючи здійснення транзакцій в режимі реального часу. Незважаючи на те, що ще необхідно подолати ряд перешкод, в тому числі регулювати використання криптовалюта в різних регіонах світу і вирішити деякі проблеми безпеки, це одне з найбільш перспективних і обговорюваних напрямків застосування технології blockchain.

Смарт-контракти

Смарт-контракти часто розглядаються як важлива складова блокової технології. Вони являють собою комп’ютерні програми, які можуть змінювати будь-угоди до остаточного виконання всіх умов. Вони забезпечують більш безпечну автоматичну альтернативу традиційним договорами і пропонують більш доступні і недорогі способи взаємодії в порівнянні з традиційними методами.

Перспектива застосування технології інтелектуальних контрактів практично безмежна і може поширюватися майже на будь-яку сферу діяльності, в якій зазвичай застосовується договірне право. Звичайно, їх не можна вважати «чарівної» заміною старомодного способу ведення справ. Фактично, децентралізована автономна організація (DAO) несе в собі застережливу історію і попередження інвесторам не покладатися виключно на інтелектуальні контракти і не брати до уваги, що вони здатні повністю замінити паперові угоди.

Проте, «розумні» контракти залишаються одним з найбільш захоплюючих способів, за допомогою яких технологія blockchain вже вийшла за межі кріптовалютной екосистеми в ширшу бізнес-середовище.

управління ідентифікацією

Однією з найбільш проблемних ділянок з настанням епохи інтернету стала безпечна ідентифікація. Персональні та корпоративні дані постійно піддаються ризику крадіжки. Технологія blockchain вже продемонструвала потенціал для перетворення способу управління онлайн-ідентифікацією.

Вона пропонує дуже високий рівень безпеки завдяки незалежним процесам перевірки, які відбуваються на всіх комп’ютерах-членах в мережі блокової ланцюжка. У випадку з цифровими валютами ця перевірка використовується для затвердження транзакцій до їх додавання в ланцюжок. Впровадження цього механізму дозволяє легко застосовувати блокову технологію до інших типів процедур перевірки, включаючи перевірку особистості і багато інших додатків.

На даний момент блокчейн — це технологія з виключно широким набором потенційних застосувань. Хоча вона і отримала широку популярність завдяки своїм зв’язкам з проектами в кріптовалютном світі, вона не обмежується тільки сферою цифрових валют.

Щодня в світі з’являються нові способи застосування і розвитку блокчейна. Таким чином, незалежно від того, берете участь ви в поточному мейнстрімі криптовалюта чи ні, важливо розвинути розуміння блокової ланцюжка і можливостей її використання в бізнесі та інвестиційній сфері.

джерело:

https://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector